عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

>> عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یکی از عمل های رایج و پر طرفدار در سراسر جهان و محسوب می شود.

 

 

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

 

با این وجود ابدومینوپلاستی عمل ساده ای نیست و برای کسب نتایج رضایت بخش نیاز به بررسی شرایط و آمادگی های قبل و بعد از عمل است.

در عمل Abdominoplasty چربی ها و پوست اضافه برداشته می شود و منجر به زیبایی و صافی پوست و سفتی عضلات شکم می شود.

 

عوارض ابدومینوپلاستی چیست؟

 

با وجود محبوبیتی که عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بین زنان و مردان دارد؛ بسیاری افراد تنها با مزایای آن آشنایی نسبی داشته و با عوارض بالقوه آن آشنا نیستند؛ بنابراین بهتر است برای داشتن توقعات واقع بینانه نسبت به نتایج عمل ابدومینوپلاستی از عوارض احتمالی Abdominoplasty آگاهی داشته باشید.

 

>> عمل زیبایی ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

بعد از انجام مراحل اولیه و آمادگی های قبل از عمل بیمار به بیمارستان ارجاع می شود. عمل زیبایی ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی کامل انجام می شود.

با توجه به شرایط بدنی بیمار و انتظارات او از نتایج بعد از عمل و همچنین روش انتخابی جراح؛ عمل زیبایی ابدومینوپلاستی از یک تا پنج ساعت طول خواهد کشید.

نوع و انتخاب روش عمل Abdominoplasty به مهارت و صلاحدید پزشک بستگی دارد.

با توجه به روش انتخابی جراح برای شما روند عمل ابدومینوپلاستی متفاوت خواهد بود. معمولا دو برش بزرگ ایجاد می شود.

یک برش سراسری از سمت راست پهلو تا سمت چپ پهلو و در نزدیکی ناحیه بیکینی و برش دوم دور ناف خواهد بود.

سپس پوست شکم از بافت و عضلات شکمی جدا می شود و ماهیچه های شکم با بخیه به هم نزدیک می شوند. با این کار بیمار بعد از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی کمری باریک تر و عضلات شکمی محکم تری خواهد داشت.

سپس چربی های اضافه خارج شده و پوست اضافی بریده و جمع می شود و جراح ناف را در محل درست و طبیعی خود قرار می دهد اگر عمل ابدومینوپلاستی جزئی باشد معمولا نیازی به جایگذاری مجدد ناف نخواهد بود. بعد از این مرحله برش ها بخیه زده شده و محل برش ها پانسمان می شود.

 

>> آیا عمل زیبایی ابدومینوپلاستی عوارض و خطرات احتمالی دارد؟

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی نوعی جراحی بزرگ است و هر عمل جراحی عوارض و خطرات بالقوه ای به همراه خواهد داشت.

انواع ابدومینوپلاستی

برخی از عوارض در هر نوع جراحی رایج هستند از جمله درد، عفونت و واکنش به داروهای بیهوشی. عوارضی نیز هستند که مختص عمل زیبایی ابدومینوپلاستی می باشند.

برخی از این عوارض بسیار نادر ولی خطرناک هستند و ممکن است جان بیمار را تهدید کنند از جمله این عوارض می توان به حمله قلبی، سکته مغزی یا آمبولی ریه اشاره کرد.

برخی دیگر از عوارض رایج و گاهی اجتناب ناپذیرند و در طی دوران بهبودی و گذشت زمان و به کمک تمهیداتی که پزشک در نظر می گیرد بهبود می یابند. از جمله عوارض Abdominoplasty می توان موارد ذیل را نام برد.

 • تورم، قرمزی و کبودی در محل برش ها و ناحیه عمل
 • احساس کشیده شدن پوست شکم در حالت ایستاده
 • بی حسی در پوست شکم
 • باقی ماندن جای اسکار به صورت خیلی پررنگ
 • جمع شدن مایع در زیر پوست
 • ایجاد گوشت اضافه در نواحی برش

توجه داشته باشید که بروز این عوارض حتمی نیست و تنها احتمال دارد که برخی از آنها برای هر بیمار رخ دهد. توجه به توصیه های قبل و بعد از عمل ابدومینوپلاستی و اعتماد به پزشک معالج در صورت بروز هر یک از عوارض به شما کمک می کند دوران نقاهت خوبی را پشت سر بگذارید و از شکم صاف و بدون چروک خود لذت ببرید.

 

>> کنترل و مدیریت عوارض احتمالی عمل زیبایی ابدومینوپلاستی چیست؟

همانطور که ذکر شد عمل زیبایی ابدومینوپلاستی نیز مانند سایر عمل های جراحی زیبایی می تواند دارای عوارضی باشد. برای جلوگیری از بروز این عوارض یا کنترل و مدیریت عوارض Abdominoplasty پزشک راهکارهایی به شما ارائه خواهد داد.

در اینجا با برخی از راهکارهای کنترل عوارض ابدومینوپلاستی آشنا خواهید شد.

 • کنترل و مدیریت درد

با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک، درد پس از عمل ابدومینوپلاستی کاهش یافته و روز به روز کمتر می شود.

 • بهبود قرمزی و تسریع در روند بهبود زخم

استفاده از پمادهای موضعی در محل برش و زخم ها کمک می کند زخم شما زودتر جوش خورده و اسکار بعد از عمل زودتر کمرنگ شود.

 • عفونت موضعی و جوش نخوردن زخم

با مصرف آنتی بیوتیک قبل از ایجاد عفونت می توان به راحتی از بروز این عارضه جلوگیری کرد.

 • جمع شدن مایع در زیر پوست

پوشیدن شکم بند کشی باعث می شود پوست به عضله بچسبد و از تجمع مایعات زیر پوست جلوگیری شود. با این حال اگر مایعات زیر پوست جمع شدند پزشک یا کادر درمانی می توانند به راحتی با سوزن این مایعات را تخلیه کنند.

 • احساس خستگی
عمل زیبایی ابدومینوپلاستی چه فوایدی دارد؟

با استراحت کافی و تغذیه مناسب احساس خستگی در چند روز اولیه از بین خواهد رفت.

 • نکروز پوستی و نکروز چربی

از بین رفتن و در واقع مردن بافت پوست یا چربی پس از عمل ابدومینوپلاستی معمولا در بیمارانی که سیگار استعمال می کنند دیده می شود؛ بنابراین واضح است که قطع مصرف سیگار چند ماه قبل و بعد از عمل Abdominoplasty در پیشگیری از این عارضه اهمیت زیادی دارد. در صورت ایجاد این عارضه عمل جراحی مجدد ترمیمی نیاز خواهد بود.

 • بی حسی یا کشیده شدن پوست

این عوارض خود به خود و با گذشت زمان بهبود می یابند.

 • باقی ماندن جای اسکار

جای اسکار در چند هفته اول ممکن است قرمزتر و حتی پررنگ تر شود. این مورد هم با گذشت زمان بر طرف می شود و در طی زمان فقط خطی کمرنگ و نقره ای از جای برش باقی می ماند. ولی اسکار عمل ابدومینوپلاستی هیچگاه به طور کامل از بین نمی رود.

 • خطر لخته شدن خون و آمبولی

با اینکه این خطرات بسیار خطرناکند اما نادر هستند و به راحتی قابل پیشگیری می باشند. راه رفتن آرام و قدم زدن های کوتاه مدت از لخته شدن خون در پاها جلوگیری کرده و به راحتی از بروز این عوارض جلوگیری می شود.

برای هر چه کمتر شدن عوارض عمل ابدومینوپلاستی نهایت همکاری را با جراح و کادر پزشکی قبل و بعد از عمل داشته باشید تا به رضایت بخش شدن هر چه بیشتر نتایج و بالا رفتن درصد موفقیت عمل Abdominoplasty کمک کنید.

 

>> آیا عوارض و خطرات احتمالی عمل زیبایی ابدومینوپلاستی حتمی است؟

گرچه با انجام هر نوع عمل جراحی بروز برخی از عوارض و خطرات می تواند اجتناب ناپذیر باشد اما با در نظر گرفتن برخی موارد می توان تا حد زیادی از عوارض و خطرات احتمالی عمل زیبایی ابدومینوپلاستی اجتناب کرد. انتخاب پزشک جراح مجرب

 • انتخاب بیمارستان یا کلینیک زیبایی معتبر
 • ارائه اطلاعات پزشکی درست به جراح قبل از عمل شامل حساسیت های دارویی، داروهای در حال مصرف، بیماری ها
 • مراقبت های قبل از عمل شامل عدم مصرف سیگار و الکل حداقل شش هفته قبل از عمل، عدم مصرف داروهای شیمیایی و گیاهی رقیق کننده خون
 • رعایت نکات و مراقبت های صحیح بعد از عمل شامل استراحت کافی، مصرف داروها طبق دستورالعمل، استفاده از شکم بند کشی، داشتن فعالیت های سبک روزانه، عدم مصرف سیگار و الکل، ویزیت پزشک در تاریخ تعیین شده

نقش شما به عنوان بیمار در پیشگیری از بروز عوارض بسیار مهم است زیرا علاوه بر انتخاب پزشک و بیمارستان که بر عهده شما است رعایت دقیق نکات و توصیه های پزشک نیز باید توسط شما صورت بگیرد.

درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی

تنها در این صورت است که می توانید انتظار کمترین عوارض و خطرات را داشته باشید، دوران نقاهت خوبی را پشت سر بگذارید و بهترین نتایج را از عمل زیبایی Abdominoplasty خود بگیرید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب