ابدومینوپلاستیپوست و مو

ابدومینوپلاستی بازو و تاثیرات آن

ابدومینوپلاستی بازو و تاثیرات آن

ابدومینوپلاستی بازو

با افزایش تمایل افراد به داشتن اندام ایده آل و بی نقص، یکی از عمل های زیبایی مورد توجه عمل ابدومینوپلاستی بازو است. عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو با نام های براکیوپلاستی بازو و یا عمل زیبایی لیفت بازو نیز شناخته می شود.

ابدومینوپلاستی بازو و تاثیرات آن

بزرگ بودن بیش از حد بازوها و آویزان بودن پوست بازو معمولا در افرادی که کاهش وزن زیادی داشته اند مشاهده می شود. عدم رضایت از ظاهر بازوها و موثر نبودن تمرینات ورزشی برای خوش فرم شدن بازو از دلایلی است که افراد اقدام به عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو می کنند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

در عمل زیبایی Abdominoplasty بازو، چربی ها و پوست اضافه ناحیه بازو برداشته می شود. پس از عمل ابدومینوپلاستی بیمار دارای بازو هایی متناسب، با پوستی صاف و عضلاتی سفت خواهد بود.

ابدومینوپلاستی بازو

چربی ها از ناحیه ی بین زیر بغل تا آرنج ها برداشته می شوند و سپس پوست باقی مانده، با دقت در جای جدید خود قرار می گیرد تا ظاهر جدید بازو تا حد ممکن زیبا و طبیعی به نظر برسد.

آیا می توان عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو انجام داد؟

شاید بتوان با ورزش و تمرینات ورزشی خاص تا حدودی سفتی عضلات بازو را به دست آورد ولی لاغر کردن موضعی تنها یک قسمت از بدن کاری بسیار دشوار است. ضمنا رفع افتادگی قسمتی از پوست که خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده با ورزش و رژیم غذایی امکان پذیر نیست.

روند افزایش سن، کاهش و افزایش وزن مکرر یا برخی مشکلات سلامتی می تواند منجر به شل شدن عضلات بازو و افتادگی پوست بازو شود. با عمل ابدومینوپلاستی بازو می توان این مشکلات را برطرف کرد و ظاهر جوانتر و مطلوبی به بازو ها بخشید.

در عمل ابدومینوپلاستی بازو با برشی که در قسمت پایین بازو ایجاد می شود چربی های اضافه به روش لیپوساکشن خارج می شود. در مرحله بعد عضلات با بخیه در جای خود محکم می شوند.

سپس پوست اضافی بازو بریده شده و باقی مانده پوست کشیده می شود تا پس از عمل Abdominoplasty بازو ظاهر جوانتری داشته باشد. در آخر برش ها با بخیه بسته خواهد شد.

عمل ابدومینوپلاستی بازو حدود سه ساعت طول خواهد کشید. احتمالا پس از عمل برای خروج مایعات و خونابه لوله های تخلیه ای زیر پوست بازو قرار خواهد گرفت. پس از چند روز و با صلاحدید پزشک این لوله ها برداشته می شوند.

چرا باید عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو را انجام داد؟

افتادگی پوست بازو و خارج شدن آن از فرم ایده آل به دو دلیل عمده رخ می دهد. دلیل اول افزایش سن است که طی آن پوست انسان به مرور تغییر شکل می دهد. این تغییر شکل در ناحیه ی بازو باعث می شود پوست حالت ارتجاعی خود را از دست دهد و شل و افتاده شود.

دلیل دوم هم کاهش وزن ناگهانی و شدید است که باعث می شود قسمت زیرین بازوی شما دچار افتادگی شود. شاید بپرسید که آیا با ورزش نمی شود این مشکل را برطرف کرد؟

پاسخ این است که اگر چه ورزش باعث تقویت بازوها و قوی شدن آن می شود اما در مورد افتادگی پوست اضافه نمی تواند تاثیر مهمی بگذارد و آن را برطرف کند.

اگر قسمت زیرین یا درونی بازوی شما دچار آویزانی پوست شده است، عمل ابدومینوپلاستی بازو یک گزینه ی مناسب برای شما است. داشتن بازو هایی متناسب و خوش فرم باعث می شود شکل کلی بدن شما نیز ایده آل به نظر برسد و به تناسب اندام شما کمک بزرگی خواهد کرد.

تاثیرات ناشی از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو چیست؟

کسانی که از ظاهر بازوهای خود راضی نیستند معمولا سعی می کنند با پوشیدن لباس های آستین بلند تا حدی این موضوع را پنهان کنند. با این حال پوشیدن لباس با آستین بلند نمی تواند گزینه مطلوب و دائمی برای حل این مشکل در همه شرایط باشد.

در عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو با تخلیه چربی های اضافه، بازوها کوچکتر و لاغرتر به نظر می رسند. پوست بازو ها هم صاف و کشیده می شود و ظاهر جوانتری پیدا می کند.

عضلات زیرین بازو نیز سفت و محکم شده و دیگر حالت افتادگی ندارند. در نتیجه بیماران حس خوبی به بدن خود پیدا می کنند و اعتماد به نفسشان تقویت می شود؛ بنابراین نیازی به پوشاندن بازوهای خود برای شرکت در جمع های دوستانه و مهمانی ها نخواهند داشت.

خوشبختانه نتایج پس از عمل زیبایی Abdominoplasty بازو دائمی هستند؛ بنابراین اگر بتوانید وزن خود را ثابت نگه دارید و از رژیم غذایی مناسبی پیروی کنید می توانید خوش فرمی بازو هایتان را برای همیشه حفظ کنید.

اگر چه که روند افزایش سن می تواند تاثیرات خفیفی در بازگشت نتایج داشته باشد.

توجه داشته باشید اگر بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی بازو کاهش یا افزایش وزن شدید داشته باشید، نتایج عمل تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؛

بنابراین بهتر است قبل از انجام عمل Abdominoplasty بازو به وزن دلخواه خود برسید و بعد از عمل وزنتان تا حد ممکن ثابت باشد. البته تغییر وزن جزیی تاثیر چندانی در نتایج عمل ابدومینوپلاستی بازو نخواهد داشت.

دوران نقاهت عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو چگونه است؟

بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی بازو، جای برش های روی پوست بانداژ می شوند. بازوها با استفاده از باند های انعطاف پذیر به شکل نه چندان سفت بسته می شوند تا از بروز تورم و باد کردن جلوگیری شود. همان طور که در ابتدا گفته شد لوله هایی کوچک برای مکیدن و استخراج مایعات و خون اضافی در ناحیه ی بازو به کار گذاشته می شوند.

بعد از گذشت یک الی دو روز از انجام عمل، به پزشک خود مراجعه خواهید کرد و او باند ها و لوله هایی که برای استخراج مایعات به کار گذاشته شده اند را از بدن شما جدا خواهد کرد.

بعضی از پزشک ها ممکن است به شما آستین های طبی مخصوصی بدهند تا چند هفته بپوشید و از بروز هر گونه تورم در ناحیه ی بازو جلوگیری کنید.

در چند هفته ی ابتدایی پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو باید این موارد مهم را رعایت کنید:

بازو های خود را بالا تر از کتف خود نبرید یا به عبارت دیگر دستان خود را بالا نگیرید.

از انجام فعایت های فیزیکی سنگین یا ورزش هایی که احتمال می دهید باعث کشیده شدن زخم ها و بخیه ها می شوند به مدت چهار الی هشت هفته پرهیز کنید.

ممکن است کمی درد داشته باشید اما در اغلب موارد این درد خفیف است. اما اگر احساس نیاز کردید می توانید از داروهای مسکن درد استفاده کنید.

همچنین پزشک شما به شما داروهای آنتی بیوتیک را به شکل موضعی و یا خوراکی تجویز خواهد کرد. حتما این داروها را طبق دستور پزشک مصرف کنید تا از بروز عفونت در ناحیه ی بازو پیشگیری شود.

عوارض و خطرات احتمالی عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو چیست؟

هر نوع عمل جراحی می تواند عوارض و خطراتی را به دنبال داشته باشد.

با انتخاب پزشک متخصص و مجرب می توان این عوارض و خطرات را به حداقل رساند. با رعایت توصیه ها و نکات قبل و بعد از عمل ابدومینوپلاستی بازو دوران نقاهت کوتاه تر و بهبودی سریع تر خواهد بود.

قبل از انجام عمل Abdominoplasty بازو حتما با پزشک خود مشورت کنید تا بطور کامل از مزایا و عوارض عمل ابدومینوپلاستی آگاه باشید.

همچنین توقعات خود را با پزشک در میان بگذارید تا نتایج هرچه بیشتر به خواسته های شما نزدیک تر باشد. از عوارض عمل ابدومینوپلاستی بازو می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • عوارض مربوط به بیهوشی

با توجه به اینکه عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو معمولا نیاز به بیهوشی عمومی دارد. برخی از عوارض می تواند مربوط به بیهوشی باشد که مختص به ابدومینوپلاستی بازو نیست و در همه عمل های جراحی ممکن است اتفاق بیفتد. حتما قبل از عمل ابدومینوپلاستی بازو درباره حساسیت های دارویی و نوع داروی بیهوشی با پزشک خود مشورت کنید.

  • عفونت

عفونت نیز می تواند یکی از عوارض هر نوع عمل جراحی محسوب شود. با مصرف آنتی بیوتیک های تجویز شده و مراقبت صحیح از زخم تا بهبودی کامل هیچ مشکلی از نظر ایجاد عفونت وجود نخواهد داشت.

  • کبودی، تورم و بی حسی خفیف

در چند روز اول پس از Abdominoplasty بازو بروز این نوع عوارض بسیار رایج است. با طی شدن روند بهبودی این عوارض در عرض چند روز تا چند هفته از بین خواهند رفت.

  • باقی ماندن جای اسکار

قبل از اقدام به عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو باید باقی ماندن دائمی جای اسکار را به عنوان یکی از عوارض احتمالی در نظر داشته باشید.

اسکار قابل مشاهده پس از عمل ابدومینوپلاستی بازو با توجه به نوع پوست شما ممکن است تا مدتی باقی بماند. برای بهبودی سریع تر اسکار می توانید از کرم های موضعی زیر نظر پزشک خود استفاده کنید.

البته این اسکار که از زیر بغل تا نزدیک آرنج ادامه دارد در طی زمان کمرنگ و احتمالا محو خواهد شد. حتی می توانید اسکار عمل را با مواد آرایشی محو کنید و با این روش نگرانی از بابت دیده شدن اسکار عمل نداشته باشید.

  • عدم قرینه بودن بازوها پس از عمل

ممکن است بعد از عمل Abdominoplasty بازو متوجه عدم قرینه بودن بازوها شوید. البته تبحر و تجربه پزشک می تواند در جلوگیری از این اتفاق بسیار موثر باشد.

خطر بروز برخی عوارض می تواند با توجه به سابقه پزشکی و سبک زندگی شما متفاوت باشد.

برای مثال عوارض هر نوع عمل جراحی برای افراد سیگاری بیشتر است؛ بنابراین بهتر است چند ماه قبل و بعد از عمل ابدومینوپلاستی بازو از استعمال سیگار خودداری کنید.

اگر چه عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو برای اکثر افراد بدون مشکل خاصی انجام می شود، اما پزشکان بر این باور هستند که برای این دسته از افراد زیر انجام این عمل اصلا مناسب نیست:

  1. افرادی که به شدت اضافه وزن دارند.
  2. افرادی که وزن آن ها دائم در نوسان شدید است.
  3. افرادی که بیماری هایی دارند که باعث می شود زخم های آن ها به خوبی ترمیم نشوند و در روند بهبودی پس از عمل دچار اختلال شوند.
  4. افرادی که به دخانیات و مشروبات الکلی اعیتاد دارند. البته این افراد در صورتی که بتوانند چند هفته قبل و بعد از عمل ابدومینوپلاستی بازو مصرف این مواد را ترک کنند، می توانند عمل را انجام دهند.

در صورت بروز هرگونه درد شدید یا خونریزی و مشاهده علائم غیر معمول به پزشک مراجعه کنید.

هزینه های عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو

میزان هزینه عمل ها همیشه یکی از سوالات رایج بیماران است زیرا می تواند از عوامل مهم در تصمیم گیری آنان باشد.

از آنجایی که هزینه عمل های جراحی به متغیرهای زیادی بستگی دارد، نمی توان قیمت ثابتی را تعیین نمود.

با اینکه در نظر گرفتن هزینه را باید قبل از عمل مورد توجه قرار داد اما تنها فاکتور هزینه نباید نقش تعیین کننده در تصمیم گیری داشته باشد.

مطمئنا مهارت و تجربه پزشک معالج و تجهیزات بیمارستان منتخب بیمار بر میزان هزینه تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر این وضعیت سلامتی بیمار، وسعت ناحیه عمل، تعداد جلسات مورد نیاز و روش عمل نیز بر میزان هزینه ها تاثیر دارد.

به جز هزینه اصلی که عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو برای شما خواهد داشت باید هزینه های قبل و بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی را نیز در نظر بگیرید.

این هزینه ها شامل آزمایشات، داروهای تجویز شده بعد از عمل، جلسات ویزیت مجدد و موارد دیگر خواهد بود.

توجه داشته باشید که همه ی این موارد برای رسیدن به نتیجه ی ایده آل از عمل و همچنین پرهیز از هر گونه عوارض نا مطلوب ضروری است. هرگز برای صرفه جویی در هزینه های عمل به کلینیک های متفرقه که با چشم پوشی از این هزینه ها دست به انجام عمل می زنند مراجعه نکنید چرا که در این صورت ریسک بروز عوارض نا مطلوب و آسیب های جدی به بدن و سلامتی خود را افزایش می دهید.

یکی دیگر از سوالات مربوط به هزینه این است که آیا عمل ابدومینوپلاستی بازو تحت پوشش بیمه است؟ با توجه به اینکه عمل هایی مانند عمل زیبایی Abdominoplasty بازو به منظور زیبایی انجام می شوند و جنبه درمانی ندارند در اکثر موارد تحت پوشش بیمه ها نیستند.

با این حال برای اطمینان بهتر است مفاد قراداد بیمه خود را به خوبی مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر هم می توانید با مشاور بیمه خود مشورت کنید.

از دیگر دغدغه های افرادی که قصد دارند عمل زیبایی ابدومینوپلاستی بازو را انجام دهند این است که آیا اثر این عمل ماندگاری دارد؟ این سوال پاسخ قطعی ندارد چرا که ماندگاری عمل های زیبایی ابدومینوپلاستی تا حدی بستگی به سبک زندگی خود فرد دارد.

ضمن آن که پوست بدن به طور طبیعی به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست خواهد داد. اما ما به شما تضمین می دهیم که اگر بعد از انجام عمل ابدومینوپلاستی بازو سبک زندگی سالمی داشته باشید به طوری که دچار اضافه وزن شدید نشوید، به راحتی می توانید نتیجه ی عمل ابدومینوپلاستی را حفظ کنید و برای همیشه از داشتن بازو هایی خوش فرم و ایده آل لذت ببرید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *