ابدومینوپلاستی

چه اشخاصی مناسب ابدومینوپلاستی هستند ؟

چه اشخاصی مناسب ابدومینوپلاستی هستند ؟

چه اشخاصی مناسب ابدومینوپلاستی هستند ؟

افرادی را می توان کاندیدای مناسبی برای ابدومینوپلاستی دانست که از چربی اضافی شکمی رنج می برند و می خواهند با انجام جراحی شکم از شر چربی های اضافی شکم خود خلاص شوند. این افراد با انجام روش های متفاوتی می توانند ابدومینوپلاستی را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

چه اشخاصی مناسب ابدومینوپلاستی هستند

برای اینکه بتوانیم تشخیص دهیم که مناسب عمل زیبایی شکم هستیم یا خیر نیاز داریم تا با پزشک مربوطه در این زمینه مشورت کنیم و در مورد شرایطی که باید دارا باشیم، سوالات مربوط به عمل زیبایی شکم را بپرسیم تا بتوانیم ابدومینوپلاستی را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

دریافت تخفیف نقدی ابدومینوپلاستی + مشاوره رایگان

برای این منظور نمی توان گفت که همه افراد می توانند جراحی شکم را انجام دهند. در ادامه به بررسی ویژگی های افرادی می پردازیم که کاندید مناسبی برای عمل زیبایی شکم هستند.

چربی های اضافی شکم و پهلو امروزه برای بسیاری از افراد جزء دغدغه های اساسی آن ها می باشد و همه ی آن ها راه و روش های بسیار زیادی را برای از بین بردن این مشکل امتحان کرده اند که اکثرا نتایج خاصی را به دنبال نداشته است. افراد پس از مدتی به دلیل اضافه وزن و چاقی دچار افسردگی و کاهش اعتماد به نفس می شوند که سبب می شود زندگی آن ها پر از انرژی های منفی شود.

مشکل اضافی بودن چربی های شکم و پهلو در کشورمان یکی از مشکلات شایع می باشد که اکثرا به دلیل عادت های نامناسب غذایی به وجود می آید. عادت های نامناسب غذایی در کشورمان در بین اقشار مختلف وجود دارد و معمولا مشکل سو تغذیه در بین جوانان و نوجوانان موجود می باشد. افراد قبل از هر چیز باید به فکر یک برنامه ی غذایی مناسب جهت جلوگیری از مشکلاتی که ممکن است برای آن ها به وجود بیاید باشند.

ویژگی های اشخاص مناسب ابدومینوپلاستی چیست ؟

از آنجایی که ابدومینوپلاستی جراحی زیبایی است که برای برداشتن چربی های اضافی در شکم کاربرد دارد، افرادی که مناسب این عمل زیبایی هستند باید دارای ویژگی هایی باشند تا پزشک بتواند برای آنان ابدومینوپلاستی را انجام دهد بدون اینکه معایب ابدومینوپلاستی خاصی برای آنان به وجود بیایید. در زیر به برخی از این ویژگی ها اشاره می کنیم.

1- افرادی که دارای سلامت کامل جسمی و روانی هستند. انجام ابدومینوپلاستی برای افرادی که دارای مشکلات جسمی و روانی بوده و یا افرادی که از بیماری های خاصی مانند بیماری های قلبی و عروقی رنج می برند ممنوع می باشد.

افرادی که احساس می کنند مشکل آن ها نمی تواند مانعی برای انجام عمل مورد نظر باشد می توانند با مراجعه به پزشک و صرفا با دریافت اجازه ی او عمل را شروع کنند.

2- کسانی که به وزن ایده آل و پایداری رسیده اند و فقط در ناطق شکم آنان چربی اضافی وجود دارد. این دسته از افراد می توانند بهترین گزینه برای از بین بردن چربی های ناحیه ی شکم با استفاده از انجام عمل ابدومینوپلاستی باشند.

افرادی که توانسته اند مشکل اضافه وزن خود را برطرف کنند و فقط داشتن چربی در ناحیه ی شکم برای آن ها مشکل ساز می باشد انجام عمل فوق نتایج دلخواهی برای آن ها به دنبال خواهد داشت.

3- افرادی که از عمل جراحی ابدومینوپلاستی تصوری غیر معمول ندارند و صرفا برای ایجاد اندامی ایده آل تر این عمل را انجام می دهند. زمانی که از عمل هایی با کاربرد از بین بردن و یا خارج شدن چربی از بدن سخنی به میان آورده می شود افراد احساس می کنند که می توانند مشکل اضافه وزن خود را با این عمل ها از بین ببرند در صورتی که انجام عمل ابدومینوپلاستی صرفا جهت به وجود آوردن یک اندام ایده آل به کار گرفته می شود.

4- کسانی که از مواد الکلی و دخانیات به خصوص سیگار استفاده نمی کنند. استفاده کردن از دخانیات مانند سیگار و قلیان قبل از هر چیز سلامت افراد را به خطر می اندازد و آن ها را با مشکلاتی مانند بیماری های ریوی مورد آزار خود قرار می دهد. همچنین مصرف الکل فارغ از بیماری های و مضراتی که در پی دارد می تواند سبب تجمع چربی ها در ناحیه شکم و پهلو شوند.

5- کسانی که رژیم غذایی مناسب همراه با برنامه منظمی برای زندگی خود دارند. همان طور که ذکر شد یکی از مشکلات شایع در کشورمان عدم استفاده ی مردم از یک برنامه و یا عادت غذایی مناسب می باشد که باعث می شود افراد دچار انواع و اقسام بیماری ها شوند. افرادی که برنامه غذایی بسیار مناسب و مفیدی دارند می توانند برای از بین بردن چربی های دور شکم خود از ابدومینوپلاستی استفاده کنند.

6- کسانی که بعد از بارداری در پوست شکم آنان کشیدگی ایجاد شده است و نیاز دارند تا این ضایعه را از بین ببرند. یکی از مشکلاتی که اکثر قریب به یقین زنان پس از بارداری به آن دچار می شوند مشکل کشیدگی در ناحیه شکم می باشد که ظاهر نامناسبی در بدن افراد ایجاد می کند. از جمله روش هایی که می تواند این مشکل زنان را از بین ببرد عمل ابدومینوپلاستی می باشد.

7- چربی های شکمی که با ورزش و رژیم های غذایی از بین نمی رود و نیاز به برداشتن آنان احساس می شود. زمانی که افراد احساس می کنند که با ورزش های مرتب و همچنین استفاده از رژیم غذایی مناسب نمی توانند از شر چربی های دور شکم خلاص شوند، می توانند با مراجعه به پزشک متخصص و گزارش مشکل خود با با ایجاد شرایط مطلوب نسبت انجام عمل ذکر شده اقدام کنند.

8- سن افرادی که کاندید ابدومینوپلاستی هستند نباید زیاد بالا باشد. انجام چنین عمل های علاوه بر این که نیاز به سلامت جسمانی و روحی کاملی دارد نیاز به سن مناسب جهت انجام عمل ابدومینوپلاستی دارد.

افراد زمانی که بیش از اندازه جوان و یا بیش از حد پا به سن گذاشته باشند نمی توانند از این درمان در جهت از بین بردن چربی های شکم خود استفاده کنند در این حالت برای انجام این عمل حتما اجازه ی پزشک نیاز است.

9- افرادی که به دلیل بارداری عضلات شکمی آنان از هم جدا شده است و سفتی و گسستگی خود را از دست داده است.

چه اشخاصی مناسب ابدومینوپلاستی هستند

پزشک معالج بر چه اساسی مناسب بودن برای ابدومینوپلاستی را تشخیص می دهد ؟

پزشکی که برای ابدومینوپلاستی (abdominoplasty) انتخاب می کنید باید به طور حرفه ای و با مهارت تمام بتواند به شما قبل از جراحی شکم مشاوره دهد و شما را آگاه کند که برای انجام جراحی شکم مناسب هستید یا خیر؟

در صورتی که شما فرد مناسب برای انجام این عمل نباشید خطرات جبران ناپذیری ممکن است بعد از عمل زیبایی شکم برای شما ایجاد شود.

به همین دلیل می توان گفت که ابدومینوپلاستی برای افرای مناسب است که در وهله اول به وزن ثابت و ایده آلی رسیده اند و می خواهند چربی های موضعی شکم خود را از این طریق از بین ببرند. در برخی از مواقع ورزش و یا رژیم های غذایی نمی تواند عضلات جدا شده شکمی را سفت کند و یا چربی های اضافی این محدوده را از بین ببرد.

به همین دلیل این افراد می توانند از نظر پزشکان کاندید خوبی برای ابدومینوپلاستی باشند. پزشک مورد نظر در ابتدا با معاینه مراجعه کننده و پرسیدن سوالات متداول در مورد شرایط زندگی شخص، می تواند تشخیص دهد که جراحی شکم را برای او انجام دهد یا خیر.

در بسیاری از مواقع ابدومینوپلاستی برای اشخاصی انجام می شود که طی زایمان های متعدد پوست این ناحیه از بدن آنها دچار کشیدگی شده است و عضلات داخلی شکم آنان از هم جدا شده است که این ضایعه در زیبایی اندام آنان تاثیرات منفی برجای گذاشته است.

برای از بین بردن پوست های شل و آویزان شکم تنها عمل ابدومینوپلاستی می تواند برطرف کننده این معضل باشد. طی این عمل عضلات شکم به هم می چسبند و چربی های اضافی این قسمت برداشته می شود و پوست های اضافی شکم توسط پزشک جراح بریده می شود. بخیه ها در زیر ناف قرار می گیرد تا دیده نشود و در زیبایی شکم تاثیری نداشته باشد.

چرا برخی افراد برای ابدومینوپلاستی مناسب نیستند ؟

داشتن کمری باریک بدون هیچ گونه ضایعه ای در این نواحی، یکی از جنبه های زیبایی در اندام هر فردی است. همواره چربی های این ناحیه موجب پایین آمدن اعتماد به نفس در افراد و ایجاد ناراحتی می شود.

امروزه روش های متنوعی برای از بین بردن چربی های اضافی و برطرف کردن مشکلات کشیدگی پوست این ناحیه ایجاد شده است که به مراجعه کنندگان این امکان را می دهد تا از زیبایی دوباره اندام خود بهره مند شوند.

شایان ذکر است که ابدومینوپلاستی در تصور بسیاری از افراد ممکن است به منظور کاهش وزن صورت گیرد. باید گفت که این تصور کاملا اشتباه است و این نوع عمل زیبایی شکم برای عده محدودی از افراد با ویژگی های مشخصی انجام می شود و متاسفانه نمی تواند کاهش وزن در افراد را ایجاد کند.

کسانی که به دنبال کاهش وزن هستند و می خواهند طی عمل جراحی به هدف خود برسند باید از جراحی چاقی برای این منظور استفاده کنند. در ابدومینوپلاستی حجم بدن کم نمی شود و چربی های اضافی شکم تا حدود بسیار کمی قابل برداشته شدن است که در وزن کلی شخص تاثیری ندارد.

در واقع این نوع عمل زیبایی برای اشخاصی که دچار اضافه وزن هستند و برنامه روزانه آنان فاقد هر گونه ورزش و یا رژیم غذایی سالم است نمی تواند نتیجه بخش باشد و این افراد باید از طریق برنامه روزانه مناسب خود، به وزن متعادل و بدون تغییری رسیده باشند.

همچنین کسانی که از سیگار و دخانیات استفاده می کنند نباید این عمل را انجام دهند؛ زیرا نیکوتین موجود در سیگار می تواند باعث شود تا جریان خون شدیدتر شود و طی عمل فرد را با مشکلاتی روبرو کند. علاوه بر آن روند بهبودی زخم ها بعد از این عمل را نیز کاهش می دهد و بهبودی دیرتر اتفاق می افتد.

با توجه به نکاتی که ذکر شد افراد می توانند تشخیص دهند که آیا می توانند این روش را برای از بین بردن مشکل خود استفاده کنند و یا خیر. افراد نباید در تصمیم گیری برای انجام و یا انجام ندادن عمل ذکر شده احساسی عمل کنند زیرا این کار تنها به خود فرد آسیب خواهد رساند بنابراین با استفاده از منطق خود با این موضوع برخورد کنید…

ابدومینوپلاستی در چه صورتی انجام می شود ؟

همانطور که گفته شد ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که برای برداشتن چربی های اضافی شکم که با ورزش از بین نمی روند، افتادگی های پوستی این ناحیه، کشیدگی های پوست شکم، شل شدن عضلات شکمی کاربرد دارد.

بنابراین افرادی که مناسب این عمل زیبایی هستند باید در ابتدا به وزن متعادل و ایده آل خود رسیده باشند و وزن آنان دچار تغییر نشود. در این صورت این عمل می تواند برای آنان انجام شود. در واقع با ابدومینوپلاستی دارای کمری باریک و شکمی صاف می شوید بدون آنکه عوارض جدی را بعد از عمل مشاهده کنید.

جای بخیه های این عمل نیز بعد از گذشت چند ماه به طور کامل محو می شود و از این بابت نیاز به نگرانی نیست. اگر شما بارداری را تجربه کرده اید و دچار مشکلات و معضلاتی از این قبیل هستید می توانید این عمل را به راحتی انجام دهید و اعتماد به نفس خود را از این طریق بالاتر ببرید.

در صورتی که قبل از بارداری این عمل را انجام دهید ممکن است بعد از عمل دوباره دچار شل شدگی عضلات شکمی شوید و این جریان می تواند نتیجه ابدومینوپلاستی را بی تاثیر بگذارد؛ بنابراین در صورتی که کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید هر چه زودتر می توانید اقدام به این کار کنید.

باید گفت که عمل زیبایی که در شکم شما انجام می شود می تواند با مراقبت های بعد از عمل و زیاد نشدن وزن همچنان نتیجه بخش باشد و از این بابت نیازی به نگرانی نیست.

افراد می توانند با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و همچنین اجرای دستورات پزشک به صورت دقیق و تمام و کمال از ماندگاری عمل خود اطمینان حاصل کنند و از نتایج آن لذت ببرند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *