مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی

>> مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی

طی سالهای اخیر داشتن کمری باریک و شکمی صاف همواره یکی از معیارهای زیبایی و بالطبع از دغدغه های فرد بوده است.

 

مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی

 

خوشبختانه، پیشرفت علم پزشکی روشهای مختلفی همچون ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم را پیش روی افراد قرار داده است. بدین ترتیب، اشخاصی که با رژیم های غذایی و یا انجام ورزشهای گوناگون به نتیجه ی دلخواه نرسیده اند، می توانند گزینه های خوبی برای انجام عمل زیبایی Abdominoplasty باشند.

جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی سالهای اخیر بوده است. همان طور که می دانید امروزه یکی از مهم ترین دل مشغولی های بشر تناسب اندام و داشتن بدنی خوش فرم است، به طوری که گروه های سنی مختلف، اعم از مرد و زن، به دنبال داشتن اندامی مناسب و بی نقص هستند.

 

مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی

 

با این حال، در این میان عده ی کثیری تمایل به ورزش و یا رعایت رژیم های غذایی نداشته و یا از این روش ها نتیجه مطلوبی نگرفته اند. خوشبختانه، عمل زیبایی ابدومینوپلاستی یکی از بهترین راه حلهایی است که پیشرفت علم پزشکی برای این افراد به ارمغان آورده است.

در ابتدا لطفا چند ثانیه به سوالات زیر فکر کنید:

 • آیا وقتی در حالت نشسته قرار می گیرید چین های شکمتان شکلی نامطلوب به بدنتان می دهد؟
 • آیا تمایلی به انجام ورزش یا رعایت رژیم های غذایی آنچنانی ندارید؟
 • آیا آنقدر پوست اضافی در ناحیه ی شکم خود دارید که به رژیم غذایی یا ورزش پاسخ نمی دهد؟

اگر پاسخ شما به سوالات فوق مثبت است خوب است بدانید که عمل زیبایی ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید جهت دستیابی به بدنی خوش فرم و متناسب به آن فکر کنید.

 

>> آیا عمل زیبایی ابدومینوپلاستی یک نوع عمل جراحی به حساب می آید؟

به طور کلی، ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم یک عمل جراحی زیبایی است که با از بین بردن چربی و پوست اضافی، به صاف کردن شکم کمک کرده و ماهیچه ها را محکم می کند.

Abdominoplasty با از بین بردن چربی و پوست اضافی عضلات دیواره ی شکم را سفت کرده و باعث می شود شکم صاف تری داشته باشید.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

افرادی که از چاقی شکم یا شلی پوست در ناحیه ی شکم رنج می برند، می توانند به پزشکان ماهر در عرصه ی جراحی شکم مراجعه کنند و بسته به نوع نیاز خود، عمل زیبایی ابدومینوپلاستی را انجام دهند.

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی یک نوع عمل جراحی شکم است که عموما ” به دو روش قابل انجام می باشد: ابدومینوپلاستی کامل و ابدومینوپلاستی جزئی یا کوچک که به این صورت تعریف می شوند:

 • ابدومینوپلاستی کامل: در Abdominoplasty کامل، جراح شکم بیمار را از استخوان لگن خاصره برش زده و در صورت لزوم، پوست، بافت ها و ماهیچه ی شکم را با هم تراز خواهد کرد. در این نوع عمل ابدومینوپلاستی، محل ناف بیمار تغییر می کند. همچنین ممکن است بیمار تا چند روز نیاز به استفاده از لوله های تخلیه ی زخم داشته باشد.
 • ابدومینوپلاستی جزئی یا کوچک: این نوع جراحی شکم اغلب روی افرادی انجام می شود که ذخایر چربی بدن آنها زیر نافشان انباشته شده است. احتمال تغییر جایگاه ناف در این نوع ابدومینوپلاستی بسیار کم است. همچنین، اندازه ی برش های صورت گرفته در آن بسیار کوتاه است. به علاوه، بسته به شرایط بدنی بیمار، ممکن است این عمل زیبایی فقط دو ساعت به طول بینجامد. مضاف بر این، این نوع عمل زیبایی ابدومینوپلاستی به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد.

اساسا ابدومینوپلاستی یک نوع عمل جراحی است که مستلزم بیهوشی کامل بیمار می باشد.

طی این عمل، دو برش اصلی ایجاد می گردد: یک برش از یک طرف استخوان لگن خاصره به طرف دیگر بدن، در نزدیکی ناحیه ی شرمگاهی و دیگری، برشی در اطراف ناف. بدین ترتیب، پوست شکم از عضلات آن جدا شده و ماهیچه های شکمی به سمت یکدیگر کشیده خواهند شد.

در نتیجه، بیمار کمری باریک تر و شکمی صاف تر خواهد داشت.

سپس، طی عمل پیوند پوست، فلپ جدا شده روی عضلات تازه سفت شده کشیده شده و پوست اضافی برداشته خواهد شد.

در ادامه، ناف در جایگاهی متناسب و طبیعی تر قرار خواهد گرفت. سپس، برش ها بسته شده و پانسمان استریل روی ناحیه ی جراحی ابدومینوپلاستی قرار می گیرد. در کل، این نوع عمل می تواند بین دو تا پنج ساعت به درازا بکشد.

 

>> بهترین و بدترین کاندیداها برای انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

Abdominoplasty بیش از همه برای آن دسته از آقایان و خانم هایی که از وضعیت سلامت مناسبی برخوردارند کاربرد دارد. به طور مثال، زنانی که چندین بار سابقه ی بارداری داشته اند و یا افرادی که زمانی چاق بوده و هنوز در ناحیه ی شکم چربی اضافی دارند کاندیداهای خوبی برای انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی خواهند بود.

ابدومینوپلاستی بازو و تاثیرات آن

در این میان، بهترین نامزدهای جراحی شکم افراد غیر سیگاری می باشند که دارای سلامت جسمی خوب و وزنی پایدار هستند. در حقیقت، باید توجه داشت که ابدومینوپلاستی برای اشخاصی اثربخش است که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده اند.

اما آیا همه ی افراد می توانند از پس انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی برآیند؟ قطعا ” چنین چیزی ممکن نیست. به عنوان مثال، زنانی که باردار بوده و یا قصد باردار شدن دارند بهتر است تا تولد فرزند خود صبر کنند.

چرا که حین عمل زیبایی Abdominoplasty عضلات عمودی شکم بیمار سفت شده و ممکن است در اثر حاملگی های بعدی، این عضلات از هم گسسته شوند؛ بنابراین اولین شرط برای کسب نتیجه ی دلخواه از انجام Abdominoplasty این است که شرایط جسمانی خود را در نظر بگیرید، منطقی باشید و به توصیه های پزشک معالج خود گوش دهید.

لازم به ذکر است که اگر تمایل دارید به یکباره وزن زیادی از دست دهید متاسفانه کاندیدای خوبی برای انجام عمل زیبایی شکم نخواهید بود؛ به عبارت دیگر، Abdominoplasty را باید به چشم گزینه ی آخر کاهش وزن دید؛ یعنی تنها در شرایطی که از روش هایی نظیر ورزش و رژیم غذایی نا امید شدید، می توانید برای خوش اندام شدن به Abdominoplasty فکر کنید.

اگرچه نتایج ابدومینوپلاستی از نظر فنی دائمی و ماندگار است، اما در صورتی که بدن شما با نوسانات وزنی قابل توجهی همراه باشد، نتیجه ی مثبت عمل زیبایی ابدومینوپلاستی کاهش خواهد یافت.

همچنین به یاد داشته باشید که عمل زیبایی Abdominoplasty در کنار تمام مزایا و ظاهر خوبی که برای شما به ارمغان می آورد نمی تواند در مورد استرچ مارک ها معجزه کند؛ به عبارت دیگر، با ابدومینوپلاستی، استرچ مارک های شما به طور کامل از بین نمی روند، بلکه کمرنگ تر خواهند شد.

 

>> بهبودی پس از انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی، درست مانند همه ی عمل های جراحی دیگر دارای شرایط بهبودی مخصوص به خود می باشد. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، بسته به نوع Abdominoplasty (کامل یا جزئی)، زمان بهبودی متفاوت خواهد بود.

به طور کلی، پس از اتمام عمل زیبایی Abdominoplasty یک لوله ی موقتی در زیر پوست شما قرار خواهد گرفت تا مایعات اضافی ناشی از برش تخلیه گردند.

در دوران بهبودی، پزشک پانسمانی را روی برشهای شما قرار می دهد. همچنین، لازم است که از یک باند الاستیک یا یک لباس فشرده ساز استفاده کنید تا تورم ناحیه ی عمل شما به حداقل برسد.

درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی

بدین ترتیب می توانید از ناحیه ی جراحی شده ی شکمی خود نهایت مراقبت را به عمل آورید.

معمولا “پس از انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی، پزشک معالج شما تعدادی داروی خوردنی و مالیدنی تجویز خواهد کرد.

در واقع، این داروها روند بهبودی شما را تسریع کرده و مانع از بروز عفونتهای احتمالی ناحیه ی جراحی خواهند شد.

همچنین توصیه می شود که پس از انجام Abdominoplasty، به سلامت عمومی بدن خود بیشتر اهمیت دهید. این گونه، به سرعت به نتیجه ی دلخواه خود دست خواهید یافت.

حتما با اطلاعاتی که تاکنون در مورد عمل زیبایی ابدومینوپلاستی به دست آورده اید سوالاتی به ذهنتان خطور کرده است.

خوشبختانه جای هیچ گونه نگرانی نیست، چرا که این سوالات به ذهن اکثر علاقمندان به انجام عمل زیبایی Abdominoplasty نیز خواهد رسید.

تنها در گرو پاسخ به این سوالات است که می توانید بدون هیچ تردیدی، به پزشک خود اعتماد کرده و خود را در بدن مناسب و جذاب جدید خود تصور نمایید.

بنابراین تنها کافیست پیش از انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی سوال های ذیل را با پزشکتان مطرح نمایید:

 • پس از اتمام Abdominoplasty، من را به کدام بخش انتقال می دهند؟
 • پس از انجام عمل Abdominoplasty باید چه داروهایی مصرف کنم؟
 • آیا پس از عمل به پانسمان نیاز دارم؟ اگر پاسخ مثبت است، چه زمانی می توانم پانسمان ها را بردارم؟
 • بخیه های ناحیه ی عمل من چه زمانی کشیده می شوند؟
 • چگونه در دوران بهبودی استحمام کنم؟
 • تا چه مدت باید به پوشیدن لباس فشرده ساز ادامه دهم؟
 • پس از طی چه مدت زمانی می توانم به روال عادی زندگی ام برگشته و ورزش کردن را از سر بگیرم؟
 • چه زمانی مجددا ” به شما مراجعه کنم؟

 

>> مراقبتهای عمل زیبایی ابدومینوپلاستی به چه صورت است

پر واضح است که پس از انجام هر نوع عمل جراحی نیاز به مجموعه ای از اقدامات مراقبتی دارید.

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی نیز به هیچ عنوان از این قاعده مستثنا نمی باشد.

البته هرچه پس از عمل جراحی، بیشتر مراقب سلامت عمومی و ناحیه ی جراحی شده ی خود باشید قطعا ” نتیجه ی بهتری در انتظارتان خواهد بود؛ بنابراین با مشورت با پزشک معالج خود، بهترین راههای مراقبتی را جویا شوید و برای داشتن بدنی جذاب و خوش فرم، توصیه های او را مو به مو رعایت نمایید.

شما برای مراقبت از خود به کمک یک دوست یا آشنا نیاز دارید.

حضور همراهی که در اولین روزهای پس از عمل زیبایی Abdominoplasty به طور شبانه روزی از شما مواظبت می کند بسیار اثربخش خواهد بود.

آیا بعد از ابدومینوپلاستی میتوان باردار شد؟

به طور کلی، دستیابی به یک نتیجه ی عالی، یعنی شکمی صاف و کمری باریک در اثر انجام عمل زیبایی Abdominoplasty در گرو رعایت سلسله نکاتی است که در ذیل به آنها اشاره شده است:

 • از یک فرد بزرگسال بخواهید تا شما را از کلینیک یا بیمارستان محل انجام عمل جراحی شکم تا منزل همراهی کند.
 • از یک فرد بزرگسال درخواست کنید تا دست کم به مدت 24 ساعت پس از انجام Abdominoplasty از شما مراقبت کند. او می تواند در انجام کارهایی نظیر بلند شدن از تختخواب، راه رفتن، استحمام و دیگر موارد به شما کمک کند.
 • آب کافی بنوشید و بدن خود را هیدراته نگاه دارید.
 • جهت افزایش گردش خون و کمک به تسریع روند بهبودی تان پیاده روی کنید. با پیاده روی نه تنها از لخته شدن خون جلوگیری می کنید، بلکه پوستتان زودتر سفت شده و ورم های ناشی از جراحی از بین خواهند رفت.
 • لباس فشرده ساز خود را همواره به تن کنید.
 • استراحت کافی داشته باشید
 • یک برنامه ی غذایی با کیفیت و مقوی داشته باشید. پس از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی خوردن غذاهایی مانند سبزیجات برگ تیره، آناناس و منابع غنی ویتامین سی به شدت توصیه می شود. در ضمن، از مصرف مواد غذایی نفخ آور نظیر کلم و لوبیا و همچنین غذاهای شور خودداری نمایید.
 • بعد از انجام Abdominoplasty مدتی سیگار نکشید. ترمیم رگهای پاره شده در اثر برش شکم، طی عمل زیبایی ابدومینوپلاستی پروسه ای کند است که با استعمال دخانیات کندتر هم خواهد شد.
 • از انجام کارهای سنگین مانند بلند کردن اثاثیه ی منزل بپرهیزید.
 • حداقل دو هفته مرخصی گرفته و سر کار نروید. البته این زمان برای افراد مختلف متفاوت است؛ اما معمولا ” بعد از ابدومینوپلاستی با حداقل دو هفته استراحت نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

توصیه های جراح خود را جدی گرفته و طبق آن عمل کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک و مراقبت های بعد از آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب