تزریق بوتاکس

موارد جایگزین تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک

موارد جایگزین تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک

موارد جایگزین تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک

اگر به دنبال روش هایی به غیر از تزریق بوتاکس برای کاهش و درمان چین و چروک های پوستتان هستید، می توانید از کرم ها، سرم ها، محلول های موضعی و یا از روش های های طبیعی استفاده کنید.

از بین بردن چین و چروک

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

چند تا از روش های تایید شده برای درمان چین و چروک ها عبارتند از :

 

 1. تزریق دیسپورت و میوبلاک، یکی از بهترین روش های موجود برای از بین بردن چین و چروک ها و خط هایی که بین دو ابرو ایجاد می شوند، روش تزریق بوتاکس دیسپورت می باشد. تزریق بوتاکس کاملا مقرون به صرفه بوده و دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد. افراد برای انجام این روش جهت از بین بردن خطوط صورت خود نیازی به صرف وقت زیادی نخواهند داشت.
 2. ورزش های صورت، از روش های کاملا به روز و جدید که برای از بین بردن چین و چروک و خط های به وجود آمده بر روی صورت، ورزش های صورت می باشند. افراد می توانند با یادگیری این روش در سنین پایین از به وجود آمدن چین و چروک در سنین بالاتر جلوگیری نمایند.
 3. طب سوزنی، طب سنتی یکی از روش های قدیمی و پر طرفدار می باشد. این روش از پزشکی به نوعی در همه ی مشکلاتی که افراد به آنها مبتلا می باشند، شامل روش هایی است که می تواند برای افراد به صورت کامل و بدون عوارض مشکل گشا باشد. افراد معمولا به دلیل این که نمی خواهند از مواد شیمیایی برای از بین بردن مشکلات خود استفاده کنند به استفاده از طب سنتی روی می آورند.
 4. ویتامین ها، مکمل های بسیار زیادی با عنوان های متفاوت و برندهای کاملا مختلف که هر کدام مزایای خاص خود را دارند در بازار و در داروخانه های سراسر کشور برای از بین بردن چین و چروک های ناشی از هر دلیلی وجود دارند و افراد می توانند از این ویتامین ها به جای تزریق بوتاکس استفاده کرده و به حل مشکل خود بپردازند. معمولا استفاده از این روش نیاز به حوصله و دقت بالا دارد. علاوه بر این موارد وقت زیادی از افراد صرف می کند.
 5. کرم های ضد چروک، این کرم ها همانند ویتامین ها و مکمل ها در برند و مارک های مختلف در بازار و داروخانه های سراسر کشور قابل تهیه می باشند. مشکلی که وجود دارد این است که افراد نمی توانند تشخیص دهند که آیا این کرم برای آن ها ایجاد التهاب می کنند و یا خیر؟ افراد ممکن است با استفاده ی اشتباه از یک کرم سبب به وجود آمدن مشکلات ریز و درشت برای خود شوند.
 6. چسب ضد چروک
 7. لایه بردارهای شیمیایی

روش هایی که ذکر شده تنها بخشی از گزینه های موجود برای جایگزین کردن تزریق بوتاکس می باشند. این روش ها معمولا برای افراد نتایج خوب و قابل قبولی را در پی داشته اند و گزارش هایی که درباره این روش ها ارائه شده است حاکی از آن است که این درمان ها معمولا در صورتی که شرایط مناسبی محیا باشد عوارض خاصی در پی نخواهند داشت در نتیجه افراد می توانند از روش های ذکر شده برای از بین بردن چین و چروک خود استفاده کنند.

خلاصه ای از روش های موجود ذکر شد که افراد می توانند با استفاده از آن ها به از بین بردن مشکلات خود بپردازند و اما در این مقاله قصد داریم این روش ها را که جایگزینی برای تزریق بوتاکس هستند را به شما معرفی کنیم.

از بین بردن چین و چروک

بوتاکس

با کمک بوتولینوم توکسین نوع A میتوانید از چین و چروک ها و دیگر نشانه های پیری خلاص بشوید. بوتاکس را می توان به ماهیچه های صورت تزریق کرد تا از انقباض آنها جلوگیری کند و پوست هم صاف بشود.

ممکن است تزریق بوتاکس مقداری گران باشد ولی هزینه تزریق بوتاکس در هر کلینیکی و برای هر بخشی از صورت متفاوت است. اثرات تزریق بوتاکس موقتی است و برای ماندگاری نتایج، تکرار تزریق بوتاکس یک امر مهم می باشد.

تزریق بوتاکس جزء پر طرفدارترین روش های از بین بردن چین چروک در میان درمان های زیبایی می باشد. این روش در سراسر جهان مورد استقبال خیل عظیمی از افراد قرار گرفته است که توانسته اند با بکارگیری این روش در جهت از بین بردن مشکل خود کاملا موفق ظاهر شوند و رضایت خود را از انجام این درمان اعلام کنند. این روش می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای افراد باشد.

جایگزین های تزریق بوتاکس  

 1. تزریق دیسپورت و میوبلاک

دیسپورت هم مانند بوتاکس، نوروتوکسین (سم عصب) است. دیسپورت از نظر ساختار، دوز و تکنیک تزریق با بوتاکس متفاوت است. نتایج تزریق بوتاکس و تزریق دیسپورت شبیه به هم است ولی دیسپورت کمی سریع تر عمل می کند.

تزریق دیسپورت به نسبت ارزان است ولی برای درمان چین و چروک باید از واحدهای بیشتری از دیسپورت استفاده بشود تا بتوانیم به نتایجی مشابه با تزریق بوتاکس برسیم. در واقع هزینه تزریق در بوتاکس و دیسپورت تقریبا یکسان است.

“میوبلاک” هم گزینه دیگری است که از بوتولونیوم توکسین نوع B ساخته شده است. میوبلاک هم نوروتوکسین است و مانند بوتاکس و دیسپورت عمل می کند.

اثرات میوبلاک ماندگار نیست و بر اساس اطلاعات سازمان غذا و داروی آمریکا، اثرات  میوبلاک حدودا 3 الی 4 ماه ماندگاری دارد ولی اثرات بوتاکس می تواند تا 5 الی 6 ماه ماندگاری داشته باشد.

در کل، اثرات دیسپورت و میوبلاک بسیار شبیه به تزریق بوتاکس است ولی این روش ها ممکن است از نظر هزینه گران تر باشند. اگر شما به دنبال نتایجی هستید که با اثرات تزریق بوتاکس کاملا متفاوت باشند، تزریق دیسپورت و میوبلاک به شما پیشنهاد نمی شود زیرا اثرات آنها مشابه بوتاکس است.

 1. ورزش های صورت

اگر ورزش برای بدن انقدر مفید است، چرا برای صورت مفید نباشد؟ ورزش صورت، روشی است که توسط اکثر بازیگران هالیوودی استفاده می شود. منظور از ورزش صورت استفاده از بادکش و ماساژ صورت است تا جریان و گردش خون در صورت بهبود پیدا کند.

ورزش صورت می تواند به سیستم لنفاوی بدن کمک کند تا بافت های بدن را از مواد سمی تمیز کنند. ورزش صورت، روشی کاملا طبیعی است و به تزریق نیازی ندارد و از سوزن هم استفاده نمی شود. بعضی از کلینیک ها خدمات ماساژ و ورزش های صورت را هم ارائه می دهند.

 1. طب سوزنی

طب سوزنی، روشی نسبتا جدید برای درمان چین و چروک و ضد پیری پوست است. تحقیقات نشان می دهند که طب سوزنی می تواند قابلیت ارتجاعی صورت را افزایش بدهد و باعث رطوبت رسانی به پوست هم بشود که این دو مزیت طب سوزنی می تواند چین و چروک های روی پوست را کاهش بدهد.

طب سوزنی روشی کاملا طبیعی و موثر است. البته پیدا کردن فردی که در طب سوزنی تخصص داشته باشد، شاید کمی سخت باشد. شاید هم در بعضی از مراکز، انجام طب سوزنی کمی گران باشد و نتایج آن هم موقت و گذرا باشد. اگر نسبت به سوزن حساسیت دارید و یا خوشتان نمی آید، طب سوزنی برای شما مناسب نیست.    

 1. ویتامین ها

ویتامین ها هم برای بهبود وضعیت چین و چروک های صورت بسیار مفید هستند. مصرف مواد مغذی به تولید کلاژن هم کمک می کند. ویتامین ها حاوی آنتی اکسیدانت هایی هستند که از آسیب های پوستی ناشی از برخورد پوست با رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند.

بهترین ویتامین ها برای پوست شامل ویتامین C، ویتامین E و کاروتینوئیدها هستند. خوشبختانه دسترسی به ویتامین ها در داروخانه ها بسیار آسان است و علاوه بر کاهش چین و چروک، ویتامین ها می توانند مواد مغذی مهمی را برای بدن شما فراهم کنند.

البته باید هنگام خرید ویتامین بسیار دقت کنید و مکمل هایی را بخرید که هم برای شرکت معتبری باشند و هم کیفیت بالایی داشته باشند. البته مصرف چند ویتامین با یکدیگر هم امکان پذیر است و فقط در مورد دوز مناسب آنها حتما با متخصص مشورت کنید.

 1. کرم های ضد چروک

بسیاری از شرکت های سازنده کرم ادعا میکنند که استفاده از محصولات آنها می تواند چین و چروک های صورت را کاهش بدهد. کرم هایی بخرید که یا حاوی آنتی اکسیدانت باشند و یا به سلول های پوست کمک می کنند که کلاژن تولید بکنند.

از آنجایی که انواع مختلفی از کرم های ضد چروک وجود دارند، بهتر است با متخصص در این مورد صحبت کنید تا بهترین کرم ضد چروک را به شما معرفی نماید.

 1. چسب ضد چروک

چسب های ضد چروک مخصوص صورت هستند و می توانید از این چسب ها در بخش هایی از صورتتان استفاده بکنید که مستعد جوش هستید. چسب های ضد چروک می توانند چین و چروک های صورتتان را صاف کنند.

اکثر چسب های ضد چروک ارزان هستند و یک مزیتی که این چسب ها دارند این است که نیازی به تزریق ندارند. بعضی از بیماران هم بعد از استفاده از چسب های ضد چروک شاهد بهتر شدن چین و چروک های روی صورتشان هستند.

 1. لایه بردارهای شیمیایی

از لایه بردارهای شیمیایی برای درمان آکنه، تغییر رنگ پوست و کاهش نشانه های پیری پوست استفاده می شود. بعد از استفاده از لایه بردارهای شیمیایی، پوست شما قرمز و متورم به نظر می رسد. گاهی اوقات بیمار باید باید چند بار از لایه بردارهای شیمیایی استفاده کند تا بتواند به نتایج دلخواه خود برسد.

نکته آخر :

تعداد محصولات ضد چروک روز به روز بیشتر می شوند و شما نسبت به گذشته، گزینه های بیشتری به غیر از تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک های صورتتان دارید. هنگام استفاده از این روش ها، حتما به مزایا و معایب آنها هم توجه کنید.

افراد باید برای بکارگیری هر روش درمانی با یک پزشک متخصص در این باره به گفت و گو بپردازد. این روش ها ممکن است در صورتی که توسط یک فرد ناشی و یا به صورت خود سرانه استفاده گردد برای افراد ایجاد مشکل کرده و باعث به وجود آوردن عوارض بزرگی شود که در نتیجه آن لطمه زدن به زیبایی آنان را در پی خواهد داشت. پزشک متخصص از به وجود آمدن هر گونه عارضه می تواند جلوگیری کند.

افراد در کنار این موضوع می توانند با استفاده از انجام این روش ها در یکی کلینیک های معتبر و با سابقه خیال خود را از بابت انجام و بکارگیری درمان مورد نظر راحت کنند. چرا که در این کلینیک ها وضعیت افراد به صورت دقیق و مرتب چک می شود و تا زمانی که تحت مراقبت این کلینیک ها باشند، می توانند درمان به کار گرفته شده را به طور کاملا موفقیت آمیزی به پایان برسانند.

مراقبت از زیبایی می تواند افراد را از بروز مشکلات دور نماید. زمانی که افراد مراقب زیبایی خود هستند در ابتدا از از بروز هرگونه عیب و ایراد در زیبایی خود پیش گیری کرده و همچنین در وهله ی دوم هزینه های اضافی برای درمان آن اختصاص نمی دهند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *