تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

جوانسازی پوست صورت

همه ی ما شنیده ایم و می دانیم که چندین سال است که سلبریتی ها از تزریق بوتاکس برای جوانی صورت خود استفاده می کنند. تزریق بوتاکس، راهی برای کاهش چین و چروک های عمیق صورت است و به هیچ جراحی نیاز ندارد.

تزریق بوتاکس در صنعت آرایشی و بهداشتی، طرفداران زیادی دارد و استفاده از آن آسان و موثر بوده و با عوارض بسیار کمی همراه است.

در این مقاله در مورد بوتاکس که راز جوانی سلبریتی ها است، بیشتر می خوانیم.

جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

فقط چهره های سرشناس دنیای سینما و سیاست نیستند که به انجام گسترده تزریق بوتاکس روی آورده اند. در سال های گذشته بسیاری از افراد در دنیا برای بازگرداندن طراوت به چهره خود این کار را انجام داده اند.

همه افراد می خواهند که در دنیای شخصی خودشان، برای داشتن بهترین ظاهر ممکن تلاش کنند و تزریق بوتاکس، می تواند قدمی بلند و مطمئن در این مسیر تلقی شود.

در گذشته انجام درمان های زیبایی، ریسک بسیاری داشت و تجربه ها هراس آور به نظر می رسید اما حالا دیگر فرد می تواند این اطمینان را کسب کند که انجام بوتاکس، سلامتی او را به خطر نمی اندازد و یک روش امن محسوب می شود.

البته توجه به یک نکته مهم دیگر نیز ضروری به نظر می ‌رسد. استفاده از بوتاکس تنها با هدف زیبایی صورت نمی گیرد. چرا که این ماده در درمان میگرن و برخی از بیماری های عصبی نیز موثر است. با این وجود بیشتر افرادی که هر سال به سراغ تزریق بوتاکس می روند، در جستجوی زیبایی هستند.

تاریخچه بوتاکس

“جاستینوس کرنر” برای اولین بار در سال 1820 در مورد بوتولینوم توکسین تحقیق کرده است. کرنر بر روی حیوانات و حتی بر روی خودش آزمایشاتی را انجام داده و به این نتیجه رسیده است که این سم قدرت فلج کردن ماهیچه ها را دارد ولی روی احساسات جاندار تاثیری نمی گذارد و از آن می توان برای درمان بعضی از مشکلات هم استفاده کرد.

حدودا 1 قرن بعد بود که از توکسین برای درمان اسپاسم های ماهیچه ای و حرکات غیر ارادی استفاده شد؛ دکتر ریچارد کلارک که اهل کالیفرنیا بود، برای اولین بار از بوتاکس استفاده نمود.

تزریق بوتاکس

سازمان غذا و داروی آمریکا هم هنگام کشف تاثیر تزریق بوتاکس در بیماری هایی مثل باز و بسته کردن غیر ارادی چشم ها و دوبینی چشم ها، از سال 1980 استفاده از بوتاکس را تایید کرده است.

سازمان غذا و داروی آمریکا در آپریل سال 2002، با استفاده از بوتاکس برای درمان خطوط اخم که بین ابروها وجود دارد، موافقت کرده است.

7 نوع متفاوت از بوتولینوم توکسین وجود دارد؛ از نوع A گرفته تا G؛ البته از بوتولینوم توکسین نوع A در صنعت آرایشی استفاده می شود. بوتولینوم توکسین از باکتری بوجود می آید؛ درست مثل پنی سیلین که در کپک کشف شده است. البته امروزه، بوتاکس در مکان استریل آزمایشگاه هم تولید می شود.

تزریق بوتاکس چگونه می تواند باعث جوانتر شدن شما بشود؟

بسیاری از چین و چروک های صورت زمانی بوجود می آیند که ما از ماهیچه های صورتمان برای بیان احساسات و عواطفمان استفاده کنیم و با حالت صورت، پیام خود را به مخاطبمان برسانیم؛ مثلا وقتی می خندیم، چین و چروک های گوشه های چشمانمان بیشتر مشخص می شوند و وقتی اخم می کنیم، خطوط عمودی بین ابروهایمان بیشتر به چشم می آیند.

پس در واقع راهی برای جلوگیری از ایجاد این چین و چروک ها در زندگی وجود ندارد. چرا که نمی توان صورت را برای همیشه بدون حرکت نگه داشت. شاید میزان چین و چروک ها در صورت افراد متفاوت باشد و یا زمان ظاهر شدن آن ها در هر فرد با فرد دیگر فرق کند اما آن ها بالاخره در یک دوره از زندگی فرد، خودشان را نشان می دهند.

با این وجود هیچ دلیلی ندارد که خط و خطوط صورت برای همیشه حفظ شوند و تصمیمی برای مقابله با آن ها گرفته نشود. امروزه متدهای علمی زیادی برای محو کردن چین و چروک ها وجود دارد.

بسته به نوع چین و چروک ها و انتظارات فرد متقاضی، یکی از روش ها برای او در نظر گرفته می شود. امروزه بوتاکس به یکی از محبوب ترین متد ها در درمان های زیبایی در دنیا بدل شده است.

تا زمانی که جوان هستیم، صورت ما سریع به حالت اول خود بر می گردد ولی وقتی سن ما افزایش پیدا می کند، پوست ما حجم خود را از دست می دهد و اثری از ذخایر کلاژن و الاستین در بافت پوست نمی ماند؛ بخاطر همین است که متوجه افتادگی، خطوط و چین و چروک های صورتمان می شویم.

بوتاکس از دریافت پیام عصبی در ماهیچه مورد نظر جلوگیری می کند؛ البته منظور از پیام عصبی، انقباض ماهیچه است. عدم دریافت پیام عصبی در دراز مدت باعث ضعیف شدن ماهچه می شود، چین و چروک ها را کاهش می دهد و خطوط صورت را هم ناپدید می کند.

تزریق بوتاکس می تواند تا چند ماه، از فعالیت ماهیچه مورد نظر جلوگیری کند و به بیمار کمک کند تا حرکاتی مثل اخم کردن را دیگر انجام ندهد. البته بعد از اتمام ماندگاری تزریق بوتاکس، ماهیچه دوباره فعال می شود و در نتیجه چین و چروک ها دوباره در صورت بیمار ظاهر می شوند.

بوتاکس یک روش دائمی و همیشگی نیست و پس از چند ماه تاثیرش را از دست می دهد.

افرادی که در آستانه یک مناسبت خاص و ویژه در هفته های بعدی هستند، معمولا این کار را انجام می دهند و از نتایج آن به خوبی بهره مند می شوند. تاثیر بوتاکس نهایتا تا 6 ماه دوام خواهد داشت اما این تاثیر ممکن است در بعضی از افراد زودتر از بین برود.

پس از پایان این دوره شش ماهه، افراد دوباره می توانند به پزشک مراجعه کنند و برای تزریق بعدی آماده باشند.

ماندگاری بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها نوع بوتاکس انتخاب شده برای تزریق است.

عامل مهم بعدی، حجم تزریق بوتاکس خواهد بود. طبیعتا هر چه این حجم بیشتر باشد، اثرات آن نیز روی صورت بیشتر دوام خواهد داشت. با این وجود افزایش حجم بوتاکس تزریقی به صورت، عوارض بیشتری را نیز به همراه می آورد و ممکن است حالت طبیعی چهره او را از بین ببرد.

کیفیت پوست فرد، خاصیت ارتجاعی پوست و حجم توده های عضلانی صورت او، از عوامل مهم دیگری هستند که روی میزان ماندگاری بوتاکس تاثیر می گذارند.

تزریق بوتاکس در مردان

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید درصد مردهایی که برای رفع چین و چروک و خطوط صورت خود بوتاکس تزریق می کنند، روز به روز افزایش می یابد. آمارها نشان می دهد که از سال 2000، تعداد مردهایی که داوطلب تزریق بوتاکس شده اند، 337 درصد افزایش پیدا کرده است.

جالب است بدانید مردانی که کارمند هستند، دفاتر حقوقی دارند و یا در عرصه مد فعالیت می کنند، نسبت به سایر مردها بیشتر به دنبال تزریق بوتاکس هستند.

اکثر مردها، بخاطر رقابت با سایر افراد اقدام به تزریق بوتاکس می کنند؛ وقتی مردها نتایج تزریق بوتاکس را در اطرافیان خود می بینند، بیشتر برای تزریق بوتاکس تحریک می شوند.

آمار ها نشان می دهند که سن متوسط بوتاکس در مردان حدود 40 سال است. آن هم در حالی که این سن در زنان، حوالی 30 سال را نشان می دهد. در واقع مردان دیر تر از زن ها به دنبال تغییر در چین و چروک های روی صورت می روند. چرا که انتظار آن ها از این کار، کمی متفاوت با زنان است.

با این وجود به نظر می رسد گسترش استفاده از بوتاکس در مردان، سن متوسط این عمل زیبایی را نیز به مرور زمان پایین بیاورد و آن ها را مجاب کند که در سنین پایین تر به انجام این عمل رو بیاورند.

اثرات تزریق بوتاکس

اگر از بوتاکس به درستی استفاده شود، عوارض خیلی کمی را برای بیمار به دنبال خواهد داشت. بوتاکس در ماهیچه هایی تزریق می شود که باعث ایجاد چین و چروک می شوند. حجم کمی از بوتاکس در ماهیچه ها تزریق می شود و احتمال نفوذ بوتاکس در ماهیچه ها و بافت های دیگر بسیار کم است.

تزریق بوتاکس کمتر از نیم ساعت طول می کشد که شامل صحبت بیمار با متخصص و در نهایت تزریق بوتاکس می شود. تزریق بوتاکس نیازی به بیهوشی ندارد و می توانید فورا به سرکارتان برگردید.

ماندگاری اثرات بوتاکس در هر بیماری متفاوت است ولی اکثر بیماران نیاز دارند تا هر 3 الی 5 ماه، تزریق بوتاکس را تکرار کنند. در بعضی از بیماران هم اثرات تزریق بوتاکس در هر جلسه، ماندگارتر از دفعات پیشین می شود.

 چه کسانی نمی توانند بوتاکس تزریق کنند؟

بیمارانی که باردار هستند، به بچه شیر می دهند یا بیماری های عصبی دارند، نباید از بوتاکس استفاده کنند. در واقع، تزریق بوتاکس برای رفع همه ی چین و چروک ها موثر نیست و اول باید با متخصص در این زمینه مشورت بشود.

افرادی که سابقه آسم شدید، خونریزی های متوالی و ضعف ماهیچه دارند و همچنین افرادی که به تازگی یک عمل جراحی را پشت سر گذاشته اند یا قصد دارند به زودی این کار را انجام بدهند، گزینه های مناسبی برای بوتاکس به شمار نمی روند.

بوتاکس بعضی از چین و چروک ها را به شکل ایده آلی محو می کند اما روی خطوط ایستا در صورت، تاثیر آشکاری ندارد. به همین خاطر است که فرد قبل از انجام تزریق، حتما باید در مشاوره با پزشک، خطوطی را که قصد محو شدن آن ها را دارد مشخص کند و از میزان تاثیر بوتاکس، کاملا آگاه باشد.

آگاهی قبل از انجام همه عمل های زیبایی، یک فاکتور ضروری به نظر می رسد و این موضوع باید در مورد بوتاکس نیز رعایت شود.

عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس

 1. کبودی موقت، شایعترین عارضه تزریق بوتاکس است
 2. در موارد بسیار نادری ممکن است بیمار دچار سردرد بشود که بعد از 24 الی 48 ساعت از بین می رود
 3. درصد کمی از بیماران هم دچار افتادگی پلک می شوند که سه هفته طول می کشد تا کاملا رفع بشود. برای جلوگیری از انتقال مواد بوتاکس به سایر بخش ها، تا 12 ساعت به نقاطی بوتاکس تزریق کرده اید، دست نزنید و سعی کنید حداقل 3 الی 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس دراز بکشید.

کاربردهای بوتاکس

از بوتاکس استفاده های زیادی می شود مثل :

 1. خطوط عمودی بین چشم ها ( یا برآمدگی پیشانی میان دو ابرو ) که به خط اخم معروف است
 2. خطوط افقی پیشانی
 3. خطوط پنجه کلاغی (گوشه چشم ها)
 4. لیفت ابروها
 5. ماهیچه های روی گردن
 6. خطوط اطراف دهان
 7. خطوط کناره های بینی
 8. خطوط عمیق کنار بینی
 9. خطوط عمودی بالای لبها

botax injection می تواند هزمان با سایر فرآیندها هم انجام بشود، مثل تزریق فیلرها و لیزر درمانی؛ تا بیمار بتواند به بهترین نتایج برسد.

فیلرها باعث افزایش حجم پوست می شوند و اثرات پیری پوست را با برطرف کردن خطوط و چین و چروک های عمیق صورت از بین می برند. لیزر، هم لایه های خارجی و هم لایه های داخلی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد تا ظاهری جوانتر برای بیمار ایجاد شود.

بوتاکس و فیلر در کنار هم، شادابی زیادی را برای صورت فرد به ارمغان می آورند. چرا که هر کدام از آن ها کارهای خاصی انجام می دهند و مزیت های خاص خودشان را دارند. این ترکیبی است که می تواند صورت را در وضعیت مطلوبی قرار بدهد و میزان رضایت فرد از چهره اش را به شکل قابل توجهی بالا ببرد.

امیدواریم مقاله جامع ” جوانسازی پوست صورت ” برای شما کابران گرانقدر مفید واقع گردیده باشد.

جدا از تزریق بوتاکس به منظور رفع چین و چروک و خطوط صورت، کلینیک تخصصی پوست و مو رز برای درمان مشکلاتی مثل تعریق بیش از حد، سردردهای ناشی از انقباضات ماهیچه ای، بی اختیاری ادراری، اصلاح فک مربعی و غیره هم اقدام به تزریق بوتاکس می نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *