تزریق بوتاکستزریق ژل

تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟

در یک دهه گذشته با گسترش تزریق های مربوط به زیبایی، تزریق بوتاکس و ژل محبوبیت بسیار زیادی در بین بسیاری از مردم به دست آورده اند. هر دوی این روش ها، طرفداران خاص خودشان را دارند.

تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟ شاید برای شما هم این شرایط به وجود آمده باشد که در معرض انتخاب یکی از این متد ها برای خود قرار بگیرید. شاید بارها از خودتان پرسیده باشید که بین بوتاکس و ژل های تزریقی، کدام یک برای شما مناسب تر است؟ برای پاسخ دادن به این پرسش مهم، ابتدا باید تفاوت های کلیدی این دو فعالیت زیبایی را بشناسید.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

تزریق بوتاکس و تزریق ژل، فعالیت هایی هستند که با کم ترین عوارض جانبی، بیشترین تاثیر را برای شما به وجود می آورند. این فرآیند ها به کمک بی حسی موضعی و تزریق در زمان بسیار کوتاه انجام می شوند. بین این دو فرآیند زیبایی، شباهت هایی وجود دارد اما پی بردن به تفاوت های میان آن ها، به شما کمک خواهد کرد تا مناسب ترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید.

حقیقت آن است که عملا انتخاب «بهترین» روش از بین این دو، معنای خاصی ندارد. چرا که فعالیتی که ممکن است برای یک نفر فوق‌العاده باشد، شاید برای نفر دیگری چندان مطلوب به نظر نرسد. در نتیجه افراد باید با رسیدن به شناخت دقیق از این فرایندها، «مناسب‌ ترین» گزینه را با توجه به شرایط اولیه بدن خودشان، در نظر بگیرند.

تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس؟بوتاکس و ژل؛ چه کاری در بدن انجام می دهند؟

بوتاکس نام کوتاه شده بوتولینوم توکسین است که توسط یک باکتری تولید شده و برای فلج کردن عضلات صورت به کار می رود.

فیلر های پوستی موادی ژل مانند هستند که با تزریق شدن زیر پوست، حجم از دست رفته در اثر افزایش سن و عوامل دیگر را به چهره بر می گردانند.

بین کارکرد بوتاکس و ژل، تفاوت های چشمگیری وجود دارد. وقتی بوتاکس به یک عضله خاص تزریق می شود، جلوی رسیدن پیام مغز به آن عضله را می گیرد. در واقع آن عضله خاص دیگر هیچ حرکتی نخواهد داشت. این به آن معنی است که در آن نقطه، چین و چروکی نیز شکل نخواهد گرفت.

فیلر های پوستی روی ماهیچه ها و عضلات صورت هیچ تاثیری ندارند. آن ها پس از تزریق شدن به بدن، حجم از دست رفته را جبران می کنند و با از بین بردن آثار پیری و تاثیر گذاشتن روی خط و خطوط، چهره ای جوان و شاداب برای شما به وجود می آورند.

آیا نحوه تزریق بوتاکس و ژل متفاوت است؟

در نحوه انجام این تزریق ها، تفاوت بزرگی دیده نمی شود. هر دو فعالیت به زمان بسیار کمی نیاز دارند، در هر دو فعالیت محل انجام تزریق از قبل مشخص می شود. علاوه بر این هر دو فرآیند به کمک بی حسی موضعی صورت می گیرند. البته گاهی ژل ها در ترکیب های خود دارای مواد بی حس کننده هستند و در نتیجه قبل از انجام آن ها، نیازی به بی حس کردن صورت فرد نیست.

اگر ژل ها از جنس هیالورونیک اسید باشند، با توجه به وجود این ماده در بدن به طور طبیعی، نیازی به انجام تست آلرژی قبل از انجام این تزریق نیست اما بوتاکس معمولا به یک تست آلرژی کوتاه قبل از انجام تزریق نیاز دارد.

نحوه تاثیر گذاری بوتاکس و ژل

یکی دیگر از تفاوت های کلیدی بین بوتاکس و ژل، به نحوه و محل تاثیرگذاری آن ها مربوط می شود. بوتاکس روی عضلات پویا و متحرک تاثیر می گذارد. چرا که حرکت این عضلات، موجب ایجاد چین و چروک می شود و طبیعتا وقتی این حرکت متوقف شود، چین و چروک ها نیز برای مدتی از بین می روند. این ماده برای از بین بردن خطوط پیشانی و همچنین خطوط پنجه کلاغی، بسیار مناسب به نظر می رسد.

فیلر های پوستی اما درست بر خلاف بوتاکس، روی چین و چروک های ایستا اثر می گذارند. اطراف دهان، گونه ها و لب ها، معمولا پرتکرارترین نقاط در استفاده از فیلر ها به شمار می روند. به کمک این فیلر ها می توان حجم و فرم زیبایی به لب ها بخشید و شکل ظاهری جذابی برای آن ها به وجود آورد.

میزان اثرگذاری هر دو فرآیند، بسیار زیاد است. اینکه هر کدام از این فعالیت ها دقیقا به چه اندازه اثرگذار باشند، به شرایط انجام تزریق و شرایط اولیه خود فرد بستگی دارد. در یک وضعیت استاندارد در بدن دو فرد با شرایط یکسان، میزان تاثیرگذاری این دو فرایند تقریبا با هم برابر است.

مقایسه میزان طبیعی بودن نتایج بوتاکس و ژل

اگر طبیعی بودن نتایج نهایی در یک فرآیند زیبایی برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد، باید بدانید که هم تزریق بوتاکس و هم تزریق ژل، نتایجی بسیار طبیعی برای شما به وجود می آورند.

این موضوع البته تا حدود زیادی به مهارت و تخصص پزشک وابسته خواهد بود. اگر یک پزشک متخصص، ماهر و باتجربه این فعالیت را انجام دهد، احتمال طبیعی بودن نتایج بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. برای طبیعی بودن نتایج، بسیار مهم است که پزشک میزان درستی از بوتاکس و یا ژل را برای تزریق انتخاب کند و این مواد را بیش از حد به بدن شما تزریق نکند.

مقایسه میزان ماندگاری بوتاکس و ژل

در درجه اول باید بدانید که هر دو فعالیت، نتایجی «موقت» به دنبال دارند و اثراتی همیشگی برای ظاهر شما ایجاد نمی کنند. میزان ماندگاری بوتاکس بین 4 تا 6 ماه است.

این میزان برای فیلر ها به جنس فیلر انتخاب شده بستگی خواهد داشت. فیلر های هیالورونیک اسید بین 6 تا 12 ماه، فیلرهای کلاژن حدود 4 ماه و فیلرهای هیدورکسیلاپاتیت تا 18 ماه ماندگاری دارند. البته میزان این ماندگاری در افراد مختلف نیز متفاوت است.

در یک نگاه کلی، میزان ماندگاری ژل کمی بیشتر از بوتاکس است. پس از پایان دوران تاثیر این مواد، شما می توانید تزریق دیگری را برای خود در نظر بگیرید و این نتایج را برای خودتان تکرار کنید.

مقایسه ریسک های احتمالی بوتاکس و ژل

بوتاکس یک فعالیت بسیار امن به شمار می رود. البته ممکن است افراد پس از انجام این فعالیت برای یک یا دو روز دچار عوارضی مثل سردرد خفیف شوند اما به طور کلی عوارض جانبی ناشی از انجام این فرایند، خیلی زود از بین می روند.

عوارض جانبی مربوط به تزریق ژل، کمی بیشتر از بوتاکس است اما با این حال این فرآیند نیز کاملا امن به نظر می رسد. به ندرت دیده شده است که فردی، شاهد عوارض طولانی مدتی پس از تزریق فیلر ها باشد. به ویژه اگر این کار در شرایط استاندارد و مطلوب صورت بگیرد، احتمال بروز عوارض جانبی شدید و مداوم، نزدیک به صفر خواهد بود.

مقایسه هزینه های بوتاکس و ژل

به صورت میانگین، هزینه های تزریق ژل کمی بیشتر از هزینه های لازم برای تزریق بوتاکس به نظر می رسد اما شما می توانید با انتخاب انواع ارزان تری از فیلر ها، این هزینه ها را تا حدودی کاهش دهید.

این فعالیت ها در حالت کلی ارزان نیستند اما به نسبت تغییراتی که در ظاهر شما ایجاد می کنند، کاملا به صرفه به نظر می رسند. میزان بوتاکس و ژل مورد نیاز برای تزریق و همچنین فاصله شما با کلینیک مورد نظر، عواملی هستند که در تعیین هزینه های نهایی این دو فرآیند، تاثیر قابل توجهی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *