تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس و ویروس کرونا؟

تزریق بوتاکس و ویروس کرونا؟

تزریق بوتاکس و ویروس کرونا؟

این روزها هرکسی در هر سنی کم و بیش از ویروس کرونا و راه های پیشگیری آن اطلاعاتی را از رسانه ها مانند رادیو تلویزیون شنیده است. به طور کلی همه مراکزی که تجمع و رفت و آمد بیشتری دارند را جز مکان های حساس و پرخطر از شیوع کرونا می دانند اما با ادامه طرح فاصله گذاری هوشمند مراکز زیبایی و تزریق بوتاکس می توانند با رعایت مواردی به محیط امنی تبدیل شوند.

تزریق بوتاکس و ویروس کرونا؟با گذشتن از پیک اول ویروس کرونا و افزایش آگاهی بیشتر مردم، برخی تصمیم گرفتند برنامه های عقب افتاده ای که در نظر داشتند را کامل کنند. برخی آقایان و خانم ها افزایش زیبایی و مراجعه به کلینیک های زیبایی به جهت تزریق بوتاکس یکی از این برنامه ها می باشد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

مطمئنا این افراد نگرانی و استرس ویروس کرونا را همچنان با خودشان دارند و سعی دارند از منابع معتبر این اطمینان را حاصل کنند که آیا این کار امکان پذیر است یا خیر؟

هرچند با توجه به شرایط کنونی و ریسک پذیری بالای اینگونه رفت و آمدها، انجام چنین جراحی های زیبایی را در این دوران پیشنهاد نمی کنیم ولی به هرحال جواب این سوال و خیلی از سوالات دیگر را می توانید در ادامه مقاله پیدا کنید.

تزریق بوتاکس و ویروس کرونا؟تزریق بوتاکس را در دوران کرونا انجام شود یا نه؟

از آنجایی که پیش بینی شده که احتمال ابتلا به ویروس کرونا در مکان های پرتردد و مسقف بیشتر است پاسخ دادن به این سوال با شرایط خاص خود امکان پذیر است.

ولی براساس دستورالعمل های بهداشتی که سازمان ملی مبارزه با کرونا به همه ی مراکز اعلام نموده است، پس می توان گفت در صورتی هم که کلینیک های زیبایی مثل سایر صنف های تجاری فعالیت خود را شروع کنند؛ با رعایت همه ی پروتکل های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت صورت می گیرد.

پس اگر تصمیم به مراجعه به کلینیک های زیبایی دارید و از نظر خودتان تزریق بوتاکس در این دوران برایتان مهم است این اطمینان را داشته باشید که کلینیک های معتبر و با مجوز فعالیت شرایط لازم را برایتان مهیا کرده اند؛ بنابراین با رعایت مواردی که در ادامه ذکر می کنیم برنامه های خود را اجرایی کنید.

آیا در مراکز تزریق بوتاکس احتمال ابتلا به کرونا وجود دارد؟

با توجه به نکاتی که اشاره شد. با این اطمینان که کلینیک ها به طور کامل مسائل بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را حفظ می کنند، می توانید به راحتی جهت رزرو نوبت تزریق بوتاکس اقدام کنید.

همانطور که آگاه هستید به منظور مقابله با بیماری جهانی کرونا کمیته یا ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران تشکیل شد. در همین راستا این ستاد پروتکل ها و اصول کاهش شیوع این بیماری نوظهور را به شکل گسترده ای اعلام کرد.

یکی از این طرح ها، طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی در اکثر مکان ها می باشد که همین امر موجب شده کلینیک های زیبایی و مراکز غیر ضروری پر تردد مجوز فعالیت را نداشته باشند. اما این دلیل نمی شود که این مراکز و فعالیت هایشان را عامل انتقال ویروس بدانیم.

امروزه با طرح ملی فاصله گذاری هوشمند، برخی از مراکز زیبایی با اخذ مجوز های لازم توانسته اند محیطی امن را برای مراجعین محترم ایجاد نمایند تا تمامی فعالیت های زیبایی خود را با خیالی آسوده انجام دهند.

با این تفاسیر کلیه ی فعالیت های زیبایی از جمله کاشت مو، کاشت ابرو، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و لیزر موهای زائد را در کلینیک های دارای مجوز و معتبر با خیال آسوده می توان انجام داد. در این صورت نمی توان تزریق بوتاکس را به عامل ابتلا به ویروس کرونا نسبت داد پس با خاطری آسوده کلینیک معتبری را پیدا کنید.

رابطه ی تزریق بوتاکس و ابتلا ویروس کرونا چیست؟

با توجه به نگرانی های اکثریت مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی لازم به ذکر است که در این مراکز تنها خدمات زیبایی انجام می شود و کسی در این مکان ها جهت انجام خدمات درمانی وارد نمی شود.

یکی از قوانین و شرایط پذیرش مراجعه کننده در این مراکز، انجام چکاپ کامل قبل از انجام جراحی های زیبایی است، بنابراین هر کس که قصد ورود به این مراکز را داشته باشد بایستی با سلامت کامل به کلینیک های زیبایی مراجعه کند تا پرسنل بتوانند خدمات زیبایی را برای شخص انجام دهند.

از طرفی بیشتر خدمات زیبایی از قبیل تزریق بوتاکس نهایتا تا 3 ساعت زمان لازم دارد و مراجعه کنندگان زمان زیادی را در این مکان ها حضور ندارند.

یکی دیگر از تصورات غلط مراجعه کنندگان در رابطه با تزریق بوتاکس، انتقال ویروس کرونا از طریق فیلرها در حین انجام تزریق بوتاکس می باشد. که با توجه به اطلاعات به دست آمده این ویروس فقط از طریق سیستم تنفسی وارد شده که به تدریج سیستم تنفسی و ریه عفونت می کند.

در نتیجه این تصور کاملا اشتباه بوده و تزریقات به هر طریقی موجب انتقال بیماری نمی شود. بنابراین نگران مبتلا شدن به بیماری های واگیردار تنفسی به دلیل مراجعه به کلینیک های زیبایی نباشید.

عوامل انتقال بیماری کرونا در کلینیک های زیبایی چیست؟

با توجه به نوع ویروس کرونا، روش‌های تاثیر گذار در انتقال آن مختلف است. در برخی از موارد شیوع ویروس کرونا و همچنین راه های انتقال این بیماری از انسان ها به یکدیگر می باشد که اغلب شبیه به بیماری نام آشنای آنفلوآنزا بوده که اکثرا از طریق عطسه و سرفه است.

بنابراین تا حدودی می توان گفت احتمال این هست که شیوع و انتقال این بیماری در فضاهای باز خیلی محدود باشد. تازگی به شواهدی دست یافته اند که احتمال انتقال ویروس از انسانی به انسان دیگر فقط در مواردی امکان پذیر است که جمعیت مدت طولانی را در یک فضای بسته در کنار فرد مبتلا یا ناقل ویروس باشد.

مانند بیمارستان‌ها یا کلینیک های درمانی با وجود بیماران مبتلا به کرونا ویروس. ولی هنوز متخصصان به صراحت اعلام نکرده اند که این بیماری برای اولین بار از طریق حیوانات به انسان منتقل شده است یا سطوح آلوده ی به ویروس کرونا موجب این موضوع شده است.

این بیماری از طریق ذرات کوچک بینی یا دهان فرد الوده یا ناقل، با سرفه یا عطسه گسترش پیدا می کند. این قطرات ممکن است بر سطح اشیاء فرود آیند و افراد سالم با لمس اجسام آلوده به ویروس از طریق رساندن دست به چشم، گوش و بینی مبتلا شوند.

به همین منظور کلینیک های زیبایی و مکان های غیر ضروری به همین دلیل با محدودیت هایی روبرو هستند.  با این حال پرسنل کلینیک ها با انجام و رعایت همه ی اصول بهداشتی خدمات خود را به بهترین نحو ارائه می دهند.

چگونه از شیوع کرونا توسط مراجعه کنندگان جلوگیری می شود

مهمترین نکته در زمان نوبت دهی و ویزیت مراجعه کنندگان به منظور تزریق بوتاکس و یا سایر خدمات در زمینه زیبایی، بررسی سلامت و ایمنی آنها می باشد.

از مجموعه اقداماتی که موسسات جهت افزایش اطمینان مراجعه کنندگان نسبت به کلینیک های زیبایی انجام می دهند مجهز نمودن مرکز به مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش های بهداشتی است. که این خود دلیلی برای کاهش استرس و ترس افراد می باشد.

توجه دقیق به سلامتی مراجعه کنندگان قبل از حضور در کلینیک هم از این اقدامات است هرچند خود افراد باید به این مسائل واقف باشند و در صورت وجود علائم سرماخوردگی در خانه بمانند تا بهبودی کامل حاصل شود.

و اصلی ترین فعالیت مقابله با کرونا، ضدعفونی و استریل ساعتی و روزانه ی کامل محیط کلینیک است.

با توجه به کرونا ویروس آیا تابستان زمان خوبی برای تزریق بوتاکس است؟

برخی فکر می کنند که در تابستان به دلیل گرمای هوا می توان گفت، که این ویروس منحوس از بین می رود و این فصل بهترین زمان تزریق بوتاکس است.

در واقع میزان شیوع بیماری هایی نظیر سرماخوردگی و آنفلوآنزا در زمستان خیلی بیشتر از تابستان بوده و می باشد ولی در مورد ویروس کرونا هنوز ثابت نشده است که گرمی هوا در شیوع کمتر این ویروس تأثیر گذار است یا خیر؟!  متخصصان علمی از دولت بریتانیا اظهار داشته اند که هنوز ثابت نشده است که فصل و گرمای تابستان در رشد و یا توقف حیات این ویروس تاثیر دارد یا خیر.

پس به حدس و گمان اکتفا نکنید و طبق اطلاعات سازمان بهداشت پیش روید. درد نتایج نیازی نیست تا تزریق بوتاکس خود را عقب بیندازید، تنها کافی است با انتخاب درست یک کلینیک تزریق بوتاکس معتبر و مجهز نسبت به انجام تزریق بوتاکس با خیالی آسوده اقدام کنید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *