تزریق بوتاکس

بوتاکس پیشانی و نحوه تزریق بوتاکس پیشانی در کلینیک پوست و مو

بوتاکس پیشانی و نحوه تزریق بوتاکس پیشانی در کلینیک پوست و مو

بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس به پیشانی چگونه انجام میشوذ؟ از بوتاکس پیشانی برای کاهش و رفع خطوط اخم و چین و چروک ها استفاده می شود. بوتاکس دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو برای تزریق بوتاکس در بین خطوط افقی پیشانی است. مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به تزریق بوتاکس اختصاص دارد.

با ما همراه باشید تا در مورد نحوه تزریق بوتاکس پیشانی، مزیت ها و عوارض آن اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

بوتاکس پیشانی

خطوطی که به مرورِ زمان روی پیشانی افراد نقش می‌بندند، در اصطلاحات عامیانه معروف به «خطوط نگرانی» هستند. ظاهر شدن این خطوط گاهی برای افراد آزاردهنده به نظر می‌رسند اما بعضی‌ها مشکل چندانی را در مواجهه با آن‌ها احساس نمی‌کنند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

بوتاکس اساسا برای از بین بردن این خطوط مورد استفاده قرار می‌گیرد و با کمرنگ کردن تاثیرِ افزایش سن، جوانی و طراوت را به صورت افراد برمی‌گردند. در سال‌های گذشته بسیاری از بازیگرها، سیاستمدارها و به طور کلی چهره‌های سرشناس، از تزریق بوتاکس برای بهبود ظاهرشان استفاده کرده‌اند و حالا قشرهای مختلفی از مردم نیز به این کار علاقه نشان داده‌اند. تزریق بوتاکس، یک قدم بلند برای داشتن یک ظاهر جوان است.

فراموش نکنید که این کار قرار نیست شما را مطلقا شبیه فرد دیگری کند. این تنها یک تلاش برای از بین بردن خطوط پیشانی و نزدیک‌ تر شدن به حالتِ جوانی است.

البته که دوران پیری نیز، زیبایی‌ های طبیعی خاص خودش را دارد و خطوط چهره، یادآور لبخند ها، نگرانی‌ ها، شادی ‌ها و غصه‌ ها در زندگی هستند اما نمی توان هیچکس را به خاطر علاقه به جوان تر دیده شدن، سرزنش کرد.

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی و اثرات آن

ابتدا تمام پیشانی توسط متخصص تزریق بوتاکس ضد عفونی می شود. تزریقبوتاکس پیشانی با بیحسی موضعی انجام می شود و ماهیچه های صورت را بصورت موقت فلج می کنند تا به سمت بالا حرکت نکنند و باعث ایجاد خطوط مختلف و چین و چروک نشوند.

بوتاکس پیشانی با کمک سرنگ طریفی انجام می شود. بطور کلی، تزریق بوتاکس در پیشانی در سه ناحیه مختلف انجام می شود و تزریق بوتاکس در هر یک از این سه نواحی متفاوت است و به شکل خاصی انجام می شود. این سه ناحیه عبارتند از:

  1.  قسمت بالایی پیشانی
  2. برآمدگی پیشانی میان دو ابرو
  3. خطوط پنجه کلاغی ( در اطراف چشم )

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در قسمت بالایی پیشانی

قسمت بالایی پیشانی، ماهیچه هایی دارد که انقباض آنها باعث بالا رفتن ابروها در صورت می شود و در نتیجه چین و چروک هایی را در قسمت پیشانی ایجاد می کند.

تزریق بوتاکس برای این ناحیه در پنج نقطه انجام می شود و در افرادی که پیشانی بزرگتری دارند، تزریق بوتاکس می تواند در نقاط بیشتری هم انجام بشود.

تزریق بوتاکس در این نقاط می تواند به منظور بالا بردن ابروها یا لیفت ابروها هم انجام بشود. بوتاکس پیشانی در قسمت بالایی پیشانی باعث می شود تا سطح پیشانی صاف و بدون هیچگونه چین و چروکی بنظر برسد.

تزریق بوتاکس در برآمدگی پیشانی میان دو ابرو

برآمدگی پیشانی میان دو ابرو بیشتر به عنوان خط اخم شناخته می شود. این برآمدگی شامل چندین ماهیچه می شود و وقتی فرد ابروهایش را جمع می کند (یا به اصطلاح اخم میکند) ، این ماهیچه ها منقبض می شوند.

این انقباضات در طول زمان، باعث ایجاد خطوط اخم عمیق و پایداری می شوند. تزریق بوتاکس برای این ناحیه در پنج نقطه انجام می شود. تزریق بوتاکس در این نقاط باعث رفع خط اخم می شود.

تزریق بوتاکس در خطوط پنجه کلاغی

تزریق بوتاکس را می توان در اطراف چشم هم تزریق کرد. به خطوطی که در اطراف چشم ها ایجاد می شود، اصطلاحا خطوط پنجه کلاغی می گویند. در اطراف چشم ماهیچه ای وجود دارد که وقتی می خندید، منقبض می شود و این ماهیچه به مرور زمان باعث ایجاد خطوط ثابتی در اطراف چشم می شود.

در اطراف چشم ها، سه نقطه وجود دارند که می توان با ” تزریق بوتاکس دور چشم ” و فلج ماهیچه اطراف چشم، این خطوط را به راحتی از بین برد.

نحوه تزریق بوتاکس پیشانی

تکنیک مورد استفاده در بوتاکس پیشانی ، باید به این صورت باشد که ماهیچه هایی که باعث این چین و چروک ها می شوند را بتوان فلج کرد.

تزریق بوتاکس در پیشانی نیاز به مهارت و دقت زیادی دارد زیرا می تواند باعث عوارضی مثل افتادگی ابروها و حتی پلک ها هم بشود. مقدار بوتاکسی که برای پیشانی استفاده می شود، حتما باید توسط پزشک پوست و مو به دقت بررسی شود زیرا تزریق بیش از حد بوتاکس، باعث عوارض نامطلوبی برای صورت می شود.

 از چه مقدار بوتاکس برای بوتاکس پیشانی استفاده می شود؟

معمولا مقدار بوتاکس موجود در هر سرنگ، بین 50 تا 200 واحد است. برای خطوط افقی پیشانی می توان از 20 واحد بوتاکس استفاده کرد. برای برآمدگی پیشانی میان دو ابرو هم می توان از 20 واحد بوتاکس استفاده کرد که به این معنی ست که بیمار می تواند 40 واحد بوتاکس را در پیشانی تزریق کند.

البته بعضی از پزشکها هم بین 8 تا 20 واحد بوتاکس را در پیشانی تزریق می کنند. شاید پزشک شما هم ابتدا از واحدهای بسیار کوچک برای تزریق در این نقاط  شروع کند و به شما 2 الی 4 هفته فرصت بدهد تا نتیجه تزریق بوتاکس پیشانی شما مشخص شود.

با توجه به نتیجه ای که از تزریق بوتاکس گرفته اید، واحد مناسب از بوتاکس برای تزریق مشخص می شود. احتمال اینکه در جلسات بعدی، دوز بالاتری از بوتاکس را دریافت کنید، بسیار بالاست. معمولا بیمار میتواند 2 الی 3 ماه بعد، برای تزریق بوتاکس مجدد به متخصص مراجعه کند.

وقتی تزریق اولیه بوتاکس را انجام می‌دهید، ممکن است نتایج چندان ماندگار نباشند و به سمت محو شدن بروند. به همین خاطر است که شما باید نزد پزشک خود برگردید و تزریق های بعدی را نیز انجام دهید. در این تزریق ها، نتایج به مراتب ماندگارتر و مستحکم تر می شوند و در نهایت فرد به نتیجه مطلوب خودش می رسد.

نکته ضروری دیگر در مورد حجم بوتاکس، این است که به هیچ وجه نباید به صورت افراطی از آن برای پیشانی استفاده کرد. استفاده بیش از حد مورد نیاز از بوتاکس، موجب ضعف ماهیچه‌های سر خواهد شد و نتیجه این کار به ویژه در اطراف چشم، واضح خواهد بود.

اگر بوتاکس بیش از حد تزریق شود فرد نه تنها احساس جوانی نمی کند، بلکه حتی مسن تر از سن واقعی خودش به نظر می رسد. البته که در این حالت هم خطی روی پیشانی او دیده نمی شود اما ظاهر پیشانی این فرد، اصلا نشانی از جوانی و شادابی نخواهد داشت.

بیشتر تزریق کردن ماده بوتاکس، نشان یک عمل موفقیت آمیز زبیایی نیست. در همه فعالیت های مربوط به زیبایی، رعایت دقیق اندازه ها، بسیار مفید به نظر می رسند.

بهترین زمان برای انجام بوتاکس پیشانی

به طور کلی هر وقت که احساس کنید از خطوط بالای پیشانی خودتان ناراضی هستید و دوست ندارید روبروی آینه یا در عکس ها این خطوط را روی پیشانی ببینید، می توانید عمل بوتاکس را انجام بدهید. زمان ظاهر شدن این خطوط در افراد مختلف بسیار متفاوت است.

از همان زمان شروع پدیدار شدن خطوط پیشانی، می توان بوتاکس را برای پیشگیری از رشد بیشتر خطوط انجام داد و جلوی پیشروی آن را گرفت. معمولا برای انجام بوتاکس، حداقل 18 سال سن ضروری خواهد بود.

سن میانگین افرادی که این کار را انجام می دهد، معمولا 30 سال یا کمی بیشتر است. البته افرادی که این کار را با هدف پیشگیری از شکل گرفتن خطوط بیشتر انجام می دهند، می توانند در حوالی 25 سالگی نیز به سراغ بوتاکس بروند.

میزان ماندگاری بوتاکس پیشانی

میزان ماندگاری تزریق بوتاکس در پیشانی بسیار متغیر است ولی در اکثر موارد، تا 4 ماه ماندگاری دارد. البته بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس، بیمار نباید توقع داشته باشد تا اثرات آن در روی صورت به وضوح مشخص باشد.

بعضی از پزشکها توصیه می کنند که حداقل باید 14 روز صبر کنید تا اثرات تزریق بوتاکس در روی صورتتان مشخص شود. اگر بعد از این مدت، از نتایج رضایت کاملی نداشتید، می توانید برای جلسه بعدی تزریق بوتاکس نزد پزشکتان وقت بگیرید.

نکاتی برای پیدا کردن متخصص مناسب برای تزریق بوتاکس پیشانی

  1. در مورد تخصص و مهارت متخصص تزریق بوتاکس به خوبی تحقیق کنید.
  2. سعی کنید نظرات بیماران را در مورد متخصص مورد نظرتان جویا بشوید.
  3. شما می توانید از متخصص تقاضای عکس قبل و بعد بوتاکس بیماران را هم داشته باشید.
  4. در جلسات مشاوره در مورد بوتاکس، تا حدود زیادی نسبت به سلیقه و تبحر پزشک اطلاعات پیدا خواهید کرد. بسیار مهم است که به سراغ یک مرکز مجاز برای این کار بروید و سلامتی خودتان را با انتخاب مرکز غیرمجاز و پزشک غیرمتبحر، با یک خطر جدی و بزرگ روبرو نسازید.

سوالات بیماران در مورد تزریق بوتاکس در پیشانی

آیا در پیشانی بیمارانی که چروک های عمیق تری دارند هم به اندازه کسانی که چروک های سطحی تری دارند، بوتاکس تزریق می شود؟

بیمارانی که دارای چین و چروک های عمیق تری هستند یا ماهیچه های پیشانی آنها عملکرد سریعتری نسبت به دیگران دارند، واحدهای بیشتری از بوتاکس بر روی پیشانی آنها تزریق می شود. در افرادی که جوانتر هستند و چین و چروک های کمتری دارند، واحد بوتاکس کمتری تزریق می شود. در کل، میزان تزریقبوتاکس پیشانی به شرایط بیمار بستگی دارد.

فواید بوتاکس پیشانی ؟

هدف از تزریق بوتاکس پیشانی، رسیدن به صورتی کاملا طبیعی و رفع چین و چروک های پیشانی و خطوط اخم است. داشتن چنین صورتی، به احساس جوانی فرد کمک زیادی خواهد کرد و اعتماد به نفس او را نیز افزایش خواهد داد.

نتایج مطلوب بوتاکس البته وقتی به وجود می آیند که فرد نیز مراقبت های لازم را بعد از عمل به اجرا دربیاورد. مراقبت از پوست با استفاده از ضد آفتاب، استفاده از کلاه لبه دار در زمان خارج شدن از خانه، استراحت کافی و انجام فعالیت هایی مثل یوگا برای کاهش استرس، در روزهای بعد از تزریق بوتاکس مفید خواهند بود.

بوتاکس وقتی کاملا نتیجه بخش خواهد شد که به یک سبک زندگی سالم پیوند بخورد. آن وقت دیگر خبری از خطوط نگرانی روی چهره نخواهد بود.

معایب بوتاکس پیشانی ؟

تزریق نادرست بوتاکس پیشانی، باعث می شود تا بیمار قادر نباشد براحتی اخم کند و ابروهای خود را بالا و پایین ببرد. در واقع بیمار قادر به حرکات طبیعی در صورتش نخواهد بود. همانطور که گفته شد، افتادگی ابروها و پلک چشم هم در اثر تزریق مقادیر زیاد بوتاکس بوجود می آید.

به طور کلی اما این کار در بین عمل های زیبایی، یک روش کاملا امن به شمار می رود و به مراتب سالم تر و ایمن تر از روش هایی است که در آن ها از جراحی استفاده می شود. بر اساس آمار، کم تر از یک درصد افرادی که بوتاکس پیشانی انجام می دهند، با مشکلاتی روبرو می شوند. در واقع این عمل برای 99 درصد افراد، اصلا مشکل ساز نیست.

قیمت بوتاکس پیشانی

قیمت بوتاکس پیشانی به تعداد واحد بوتاکس مورد نیاز، نقاط تزریق بوتاکس و تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق بوتاکس پیشانی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

امیدواریم مقاله جامع ” بوتاکس پیشانی ” برای شما عزیزان مفید واقع گردیده باشد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس پیشانی، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *