تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس

بوتاکس به عنوان یک آرام بخش برای عضلات در نظر گرفته می شود که با تزریق آن هم می توان به اهداف زیبایی و هم اهداف درمانی دست یافت. در بوتاکس سم بوتولینوم نوع A مورد استفاده قرار می گیرد که توانایی فلج کردن عضلات را به صورت موقتی دارا می باشد.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس نسبت به انجام سایر اعمال زیبایی تا حدی کمتر است اما به یاد داشته باشید که این تزریق بسیار حساس بوده و باید حتما توسط یک فرد ماهر و متخصص انجام شود.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

تزریق بوتاکس درمانی است که در مقایسه با روش های مشابه حداقل تهاجمی در نظر گرفته می شود. یکی از کاربرد های خاص این درمان برای رفع چروک های نواحی اطراف چشم و همچنین برطرف کردن خط اخم در پیشانی می باشد.

در ابتدای امر از تزریق بوتاکس جهت درمان بلفارواسپاسم و سایر اختلالاتی که در عضلات چشم به وجود می آید استفاده می شد. چندین سال بعد از این روش درمانی برای رفع خطوطی که به مرور زمان بر اساس اخم کردن و یا افزایش سن بین ابرو ها ظاهر می شود، استفاده شد.

پس از آن در سال 2013 تزریق بوتاکس به عنوان بهترین روش درمان خطوط پنجه کلاغی شناخته و از آن رفع از بین بردن چروک های نواحی مختلف صورت استفاده شد. خوشبختانه این راهکار ایمن و کم خطر بوده و هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک های تخصصی زیبایی بسیار مناسب می باشد.

توجه به این نکته نیز ضروری می رسد که بوتاکس در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود و یک فرآیند سریع به شمار می رود. تزریق بوتاکس یک روش مدرن و مطمئن برای رسیدن به زیبایی مورد نظر به شمار می رود و البته به جز کارکردهای مربوط به زیبایی چهره، خواص درمانی قابل توجهی نیز در بخش های مختلف بدن دارد.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

بوتاکس زیبایی و هزینه تزریق بوتاکس

هزینه این تزریق زیبایی با توجه به ناحیه ای که انجام می شود تعیین خواهد شد. معمولا گزینه های زیبایی این روش درمانی شامل موارد زیر می شود:

  1. رفع خطوط ضعیف و شدید موجود در بین دو ابرو
  2. رفع خطوط پنجه کلاغی
  3. برطرف نمودن مشکل عدم تقارن در ناحیه صورت و غبغب
  4. درمان چروک های پوستی صورت

در هر کدام از این بخش ها، هزینه تزریق بوتاکس متفاوت به نظر می رسد. این هزینه ها در درجه اول به حجم مصرفی بوتاکس بستگی خواهد داشت. طبیعتا به هر اندازه که این حجم بیشتر باشد، هزینه لازم برای این فرآیند نیز بیشتر خواهد بود.

شرایط اولیه بدن بیمار و انتظارات مد نظر او از این فعالیت، پزشک را برای انتخاب حجم مورد نظر مجاب خواهد کرد. افزایش واحد های تزریق، افزایش قیمت را نیز برای فرد رقم می زند.

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

بهتر است بدانید که عملکرد بوتاکس به گونه ایست که راه مواد شیمیایی که نقش رساندن اطلاعات از مغز به عضله را بر عهده دارند را برای مدتی مسدود خواهد کرد.

برای مثال درمان تعریق زیاد زیربغل با تزریق بوتاکس یکی از راهکار های درمانی این عارضه می باشد که با مسدود نمودن راه مواد شیمیایی که در فعال کردن غده های عرق نقش دارند، اتفاق می افتد.

در واقع شما وقتی بوتاکس را به ماهیچه ای تزریق می کنید، مواد شیمیایی که برای رساندن اطلاعات از مغز به عضله به کار می روند، برای مدتی تولید نخواهند شد. در نتیجه پیامی از مغز به ماهیچه منتقل نمی شود و مانعی برای حرکت ماهیچه به وجود می آید.

در حقیقت ماهیچه ها مادامی که تحت تاثیر بوتاکس باشند، فلج هستند و هیچ حرکتی ندارند.

از آن جا که چین و چروک ایجاد شده روی صورت در نتیجه حرکت همین ماهیچه ها صورت می گیرد، در نتیجه فرد پس از متوقف شدن حرکت آن ها، حالتی یکدست در چهره خودش خواهد داشت. ساز و کار خاص بوتاکس، برای بخش های دیگری از بدن نیز مفید به نظر می رسد و دغدغه‌های زیادی را رفع می کند.

حل مشکل تعریق، تنها یکی از خاصیت های مهم درمانی بوتاکس به شمار می رود که می تواند اعتماد به نفس قابل توجهی نیز برای افراد به وجود بیاورد و یکی از دغدغه های، آن ها را در هوای گرم برطرف کند.

امروزه ثابت شده است که بوتاکس می تواند مشکلاتی مثل هم سو نبودن چشم ها، ضربان قلب نامنظم، سردی بیش از حد دست ها و همچنین برخی از اسپاسم های عضلانی را حل کند.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که تزریق بوتاکس، حتی یکی از روش های درمان افسردگی نیز به شمار می رود.

هزینه تزریق بوتاکس و اجرای برخی دستورالعمل های ضروری

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشت اینست که افراد برای اینکه به اهداف درمانی و زیبایی برسند یک مبلغ معین به عنوان هزینه تزریق بوتاکس را پرداخت می کنند در نتیجه آن ها باید برخی از دستورالعمل ها را به یاد داشته و اجرا نمایند تا با توجه به هزینه ای که پرداخته اند نتیجه خوبی دریافت کنند.

وقتی روند تزریق بوتاکس کامل شد، پزشک همه دستورالعمل ها را در اختیار فرد قرار خواهد داد تا مراقبت های لازم از جانب او برای این تزریق صورت بگیرد.

افرادی که به این دستورالعمل های پزشکی توجه می کنند، در نهایت نتایج خوبی از تزریق بوتاکس به دست می آورند اما افرادی که نسبت به این دستورالعمل ها بی توجه هستند و به خوبی مراقبت های لازم را به عمل نمی آورند، نباید امید چندانی به گرفتن بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس داشته باشند.

فشار دادن، ماساژ و یا مالیدن ناحیه ای که به آن بوتاکس تزریق شده یک کار بسیار اشتباه است. در حقیقت بیمار با این اقدام موجب سرایت این ماده تزریقی به سایر نواحی بدن می شود. پس از تزریق بوتاکس سعی کنید برای چندین ساعت فقط دراز کشیده و هیچ کار خاصی انجام ندهید.

پس از تزریق بوتاکس، احتمال جابجایی آن در بدن برای مدت کوتاهی وجود خواهد داشت. پس اهمیت بسیار زیادی دارد که در اولین روزهای پس از تزریق، فشار زیادی به ناحیه انجام تزریق وارد نشود و این ناحیه به هیچ وجه با ضربه های محکم روبرو نشود.

افرادی که تزریق بوتاکس انجام می دهند در کنار همه مراقبت های لازم، باید حتما در چند شب اول پس از تزریق از خوابیدن به روی ناحیه تزریق بوتاکس، خودداری کنند. چرا که این کار، فشار زیادی بر این ناحیه وارد خواهد کرد.

انتظار از درمان با توجه به هزینه تزریق بوتاکس

ممکن برخی از بیماران انتظارات خاصی از درمان خود داشته باشند و با توجه به هزینه تزریق بوتاکس نوع انتظاری که از نتایج و یا مدت ماندگاری آن دارند می تواند متفاوت باشد.

در این خصوص باید این نکته را ذکر کرد که داشتن درک واقعی از نتایج درمان بسیار مهم است. اثرات تزریق بوتاکس پس از تزریق به مرور ظاهر شده و حداکثر تنها تا چند ماه با شما همراه است.

هر چقدر که انتظار معقول تر و منطقی تری از نتایج نهایی این کار داشته باشید، در پایان از این نتایج راضی تر خواهید بود. البته این یکی از وظایف مهم پزشک است که حتما همه واقعیت ها را در مورد نتایج تزریق بوتاکس با فرد در میان بگذارد و احتمال شکل گرفتن نتایجی کاملا رویا پردازانه را از ذهن این فرد بگیرد.

برای اینکه مدت زمان ماندگاری این شیوه را بیشتر در اختیار داشته باشید بهتر است که آن را مجددا پس از چهار ماه تکرار کنید. فراموش نکنید که در این صورت نیاز است تا هزینه تزریق بوتاکس را دوباره پرداخت نمایید.

بسیار مهم است که برای تزریق دوم بوتاکس، حداقل 4 ماه صبر کنید. تزریق مداوم این ماده در بازه های زمانی کوتاه، ممکن است سلامتی شما را به خطر بیاندازد و حجم زیادی از سم را در بدن شما جمع کند.

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس، دائمی به نظر نمی رسد اما تکرار این فرآیند در فواصل درست، مدت زمان قرار گرفتن آن روی صورت شما را بسیار طولانی خواهد کرد.

شما باید حتما توجه داشته باشید که ” بهترین کلینیک تزریق بوتاکس ” در اطراف محل زندگیان را برای تزریق انتخاب کنید تا بتوانید بهترین نتایج را با توجه به سطح انتظارات خود در اختیار داشته باشید.

فاکتور های مختلفی وجود دارند که بر قیمت تزریق بوتاکس اثر می گذارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد:

  1. تزریق های لازم
  2. مقدار بوتاکس که برای تزریق نیاز است
  3. میزان حساسیت ناحیه انتخابی برای تزریق
  4. مهارت پزشک
  5. منطقه جغرافیایی که فرد تزریق بوتاکس را انجام می دهد

هزینه تزریق بوتاکس و پوشش بیمه

از آنجایی که این تزریق به عنوان یک روش زیبایی شناخته می شود در نتیجه بیمه ها هیچ تعهدی در قبال پرداخت این هزینه ندارند و این امر تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار نخواهد گرفت. قیمت این روش زیبایی به صورت آزاد با مراجعه کنندگان حساب خواهد شد.

در مواردی این احتمال وجود دارد که تزریق بوتاکس به عنوان یک فرآیند درمانی، آن را شامل حال بیمه های مختلف کند اما به طور کلی این احتمال چندان زیاد به نظر نمی رسد و افرادی که قصد انجام این تزریق را دارند، بهتر است حساب ویژه ای روی بیمه خود باز نکنند.

متغیر بودن هزینه تزریق بوتاکس

همانطور که بیان شد هزینه تزریق بوتاکس ثابت نمی باشد و با توجه به اینکه فرد به چه تعداد واحد برای تزریق نیازمند است هزینه پرداختی تغییر خواهد کرد. در واقع پزشک فاکتور های مختلفی را می سنجد و سپس در مورد اینکه چه مقدار از ماده بوتاکس باید تزریق شود تصمیم گیری می کند.

هر کدام از نواحی صورت که نیاز به تزریق بوتاکس داشته باشند ممکن است دارای نرخ و قیمت خاصی باشند. به علاوه اینکه برای هر ناحیه از مقدار متفاوتی ماده تزریقی استفاده می شود.

برای اینکه بتوانید به طور دقیق و کامل و با توجه به هدفی که دارید از هزینه تزریق بوتاکس مطلع شوید بهتر است با یک پزشک متخصص ملاقات داشته باشید و یا از مشاوره های حرفه ای مشاورین کلینیک های تخصصی زیبایی بهره مند شوید.

هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک های غیرتخصصی

همانطور که می دانید صورت و چهره افراد یکی از مهم ترین رکن های زیبایی بدن است. اگر برخی از فرآیند های زیبایی مانند تزریق بوتاکس بر روی چهره به صورت غیرتخصصی و غیرماهرانه انجام شود می تواند اثرات زیان باری بر جای گذارد.

توجه کنید که هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک های غیرتخصصی کمتر از حد نرمال است و برخی از افرادی که سودجو می باشند با استفاده از مواد تقلبی و یا کم کیفیت سعی دارند کسب درآمد کرده و به سلامت افراد جامعه اهمیتی نمی دهند.

پایین بودن هزینه های انجام تزریق بوتاکس، گاهی می تواند فرصت خوبی برای شناسایی یک کلینیک غیرمجاز باشند.

با توجه به قیمت تثبیت شده و معین بوتاکس در بازار، کلینیک هایی که برای تزریق آن هزینه های بسیار پایینی دریافت می کنند، ممکن است از بوتاکس های تقلبی برای تزریق استفاده کنند و همچنین این احتمال نیز وجود دارد که در چنین کلینیک هایی، تزریق بوتاکس به دست یک فرد فاقد تخصص و مهارت صورت بگیرد.

توجه کنید که اگر بوتاکس دارای کیفیت پایینی باشد به مرور اثرات بسیار بدی را در اندام نمایان می کند. برای مثال ایجاد ناصافی یا غیرهموار شدن عضلات زیر پوست از مهم ترین مواردی است که می توان به آن ها اشاره نمود. متاسفانه مواد بی کیفیت در بدن دچار فساد شده و در نهایت فرد باید با عمل جراحی آن ها را تخلیه و پاکسازی نماید.

در نتیجه مراقب باشید که کم بودن هزینه تزریق بوتاکس در مراکز غیرتخصصی شما را به اشتباه نیندازد. تنها با کسب اطمینان از تخصصی بودن کلینیک زیبایی که به آن مراجعه می کنید، می توانید از نتایجی خوب و ماندگار بهره مند شوید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *