تزریق ژل

ژل رادیس چیست و عوارض و اثرات جانبی ژل رادیس

همه ی چیزهایی که باید در مورد ژل رادیس بدانید

ژل رادیس چیست ؟

رادیس، یک ژل قابل تزریق است که برای رفع چین و چروک و خطوط روی پوست استفاده می شود. ژل رادیس می تواند باعث تولید کلاژن هم بشود. میزان ماندگاری ژل رادیس حدودا 2 سال است. معمولا از ژل radiesse در قسمت های خاصی از صورت مثل بینی و اطراف دهان استفاده می شود.

ژل رادیس

البته بعضی از افراد برای درمان چروک های دستشان هم از ژل رادیس استفاده می کنند. ژل رادیس با سوزن های بسیار ظریفی در صورت تزریق می شود. محتویات ژل رادیس در بدن بیمار باعث ایجاد حساسیت و آلرژی نمی شود و با بافت های طبیعی بدن هم کاملا سازگار است.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

یکی از بهترین دستاورد هایی که در زمینه پزشکی و برای زیبایی به وجود آمده است تزریق ژل می باشد. با شکل گیری این روش افراد توانسته اند برای بسیاری از مشکلات خود یک راه حل کامل و جامع پیدا کنند.

این روش یعنی تزریق کردن ژل معمولا به عنوان افزایش دهنده ی حجم ناحیه هایی از بدن که دارای حجم کم تری می باشد استفاده می شود و افراد می توانند جهت رفع چنین مشکلاتی از آن استفاده کنند.

مزیت های بسیار زیادی برای افراد با انجام و به کار گیری این روش به وجود می آید. برای مثال می توان به یکی از مزیت های این روش یعنی مقرون به صرفه بودن آن اشاره کنیم و بگوییم افراد در صورت استفاده از این روش می توانند با استفاده از این روش و با هزینه های بسیار مناسب و معقول مشکل خود را از بین برده و رضایت خود را از انجام این روش مقرون به صرفه اعلام کنند.

موردی که می توانیم به آن اشاره کنیم این است که افراد می توانند با در نظر گرفتن این موارد هزینه ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهند. افرادی که می خواهند این تزریق را انجام دهند باید در ابتدا به صورت کامل با آن آشنا شده و سپس به انجام هر تزریق یا روشی اقدام کنند در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی برای افراد به وجود بیاید.

یکی از مواردی که در کاهش هزینه های ناشی از تزریق ژل تاثیر گذار می باشد و می تواند سبب کاهش هزینه های آن شود برند ژلی است که فرد با انتخاب و به کار گیری آن در جهت رفع مشکل خود استفاده می کند.

افراد باید این برند یا مارک را با استفاده از کمک و تجربه های پزشک متخصص انجام دهد و نباید انجام این کار را به تنهایی و به صورت خودسرانه انجام دهد زیرا ممکن است مشکلاتی برای وی به وجود آید.

همچنین علاوه بر این دو نکته می توانیم به انتخاب پزشک متخصص و کلینیک معتبر اشاره کنیم. افراد در انتخاب این دو مورد باید حساسیت و همچنین دقت بسیار زیادی را به عمل بیاورند زیرا ممکن است در صورتی که این انتخاب ها اشتباه و یا مشکل دار باشد مشکلات ریز و درشتی برای فرد به وجود بیاورد برای مثال در صورتی که ژل تزریق شده برای فرد میزان درستی نباشد مشکل بزرگی برای فرد به وجود خواهد آمد.

چگونه ژل رادیس بر روی چین و چروک های صورت تاثیر می گذارد؟ 

ژل radiesse از ریزدانه های ژل کلسیم هیدروکسی آپاتیت ساخته شده است که به محض تزریق شدن در بدن بیمار، شروع به فعالیت می کنند. کلسیم هیدروکسی آپاتیت از یون های فسفات و کلسیم تشکیل شده است که به طور طبیعی هم در بدن انسان وجود دارند.

ژل رادیس چیست

ژل radiesse علاوه بر رفع چین و چروک، باعث افزایش حجم بخش های مورد نظر در صورت بیمار هم می شود. با گذشت زمان، کلسیم هیدروکسی آپاتیت موجود در ژل رادیس، کلاژن را تحریک می کند و به پوست شما کمک می کند تا با تولید بیشتر کلاژن، به حجمی طبیعی برسد.

هیدروژن، اکسیژن و کربن موجود در ژل radiesse، باعث ارتباط بیشتر بافت های صورت با یکدیگر می شود و در نتیجه اثرات ناشی از تزریق ژل رادیس هم بیشتر در روی صورت مشخص می شود.

در نهایت، کلسیم هیدروکسی آپاتیت دوباره در بدن بیمار جذب می شود و کلاژن های تولید شده در مکان خود باقی می مانند. ژل radiesse بخاطر ترکیبات فوق العاده ای که دارد، می تواند بیشتر از 1 سال و حتی تا 2 سال (البته در بعضی از افراد) ماندگاری داشته باشد.

فرآیند تزریق ژل رادیس

ژل radiesse توسط متخصص و در کلینیک تزریق می شود و در حین تزریق آن از بی حسی موضعی برای کاهش درد استفاده می شود. با این حال، احتمال دارد که با هر بار تزریق ژل رادیس کمی احساس ناراحتی و درد داشته باشید.

از ترکیب لیدوکائین با ژل radiesse هم برای کاهش درد می توان استفاده کرد؛ سازمان غذا و داروی آمریکا هم استفاده از لیدوکائین را تایید کرده است.

اول از همه، متخصص بخش هایی از صورت که نیاز به تزریق ژل داشته باشد را مشخص می کند و بعد آن بخش ها کاملا ضدعفونی می شوند. متخصص در مورد دوز مناسب برای شما تصمیم می گیرد و در نهایت ” تزریق ژل به صورت ” را انجام می دهد.

فرآیند تزریق ژل radiesse، حدودا 15 دقیقه طول می کشد و بستگی به تعداد بخش هایی دارد که تزریق ژل صورت می گیرد. بعد از تزریق ژل radiesse، می توانید کلینیک را ترک کنید و به خانه بروید.

کاربردهای ژل رادیس 

همانطور که گفته شد، از ژل radiesse بیشتر برای اجزای صورت استفاده می شود.

از ژل radiesse می توان برای رفع خطوط خنده استفاده کرد و ظاهری جوان و شاداب را برای بیمار ایجاد کرد. یکی از کاربردهای ژل رادیس، برطرف کردن اسکارهای عمیق روی صورت است.

ژل رادیس، حجم از دست رفته را به دستهای بیمار برمی گرداند.

صورت اکثر افرادی که بیماری ایدز دارند به مرور زمان لاغر می شود و ژل radiesse می تواند حجم چربی های از دست رفته را به صورت آنها بازگرداند و باعث پرتر شدن صورت این دسته از بیماران هم بشود.

آمادگی های لازم برای کسانی که قصد تزریق ژل رادیس را دارند

قبل از تزریق ژل radiesse، در مورد سوابق داروهایی که مصرف می کنید با متخصص مشورت کنید. بعضی از داروها مثل وارفارین و آسپرین باعث خونریزی زیاد و یا کبودی در نقاطی می شوند که ژل رادیس تزریق می شود.

اگر قصد تزریق ژل radiesse را در دستهایتان دارید، در مورد مسائلی مثل بیماری ها، آسیب به دستها و ناتوانی در حرکت دادن دستها با متخصص خود صحبت کنید. در مورد لایه بردارها و پیلینگ های شیمیایی که برای پوستتان استفاده می کنید، حتما به متخصص خود اطلاع بدهید.

عوارض و اثرات جانبی تزریق ژل رادیس 

اثرات جانبی تزریق ژل radiesse در صورت که توسط بیماران گزارش شده است، شامل موارد زیر می شود:

1- تورم، مشکل تورم معمولا بعد از انجام اکثر عمل های زیبایی به وجود می آید و فقط مختص تزریق ژل نمی باشد. افراد بهتر است زمانی که با این مشکل برخورد می کنند به صورت کاملا عادی برخورد کرده و به هیچ عنوان به صورت احساسی با آن برخورد نکنند تورم به وجود آمده به دلیل این که چهره ی فرد را دچار زشتی می کند فرد دچار یک حس ناخوشایند می شود که وی را وادار به انجام کار های اشتباه می کند.

2- خارش، خارش محل تحت تزریق یکی از مشکلات کلافه کننده ی تزریق ژل می باشد. به طور کلی زمانی که یک ناحیه از بدن افراد دچار خارش می گردد و افراد با استفاده از روش های مختلف محل مورد نظر تحت فشار قرار می دهند.

در صورتی که پس از تزریق ژل فرد محل تحت تزریق را دچار فشار کند ممکن است نظم ژل تزریق شده بهم بخورد و به طور کلی یک مشکل بزرگ پس از سپری کردن دوره ی نقاهت به وجود بیاید.

3- درد، افراد پس از انجام تزریق تا مدت کوتاهی احساس درد خواهند داشت. این درد به گونه ای است که می توان آن را به راحتی تحمل کرد و یا به صورت مختصر می توانیم بگوییم که این درد بسیار خفیف بوده و هم مردان و هم زنان می توانند این درد را به راحتی تحمل کنند. معمولا پزشک متخصص برای از بین بردن این مشکل داروهای مناسبی را تجویز خواهد کرد فرد با استفاده از آن ها درد خود را تسکین دهد.

4- کبودی، فرد پس از تزریق ژل و وارد شدن به دوره ی نقاهت به احتمال زیاد دچار این عارضه خواهد شد. کبود شدن به دلیل این که چهره نامناسبی را برای فرد به وجود می آورد باعث آزار دادن فرد خواهد شد اما پزشک متخصص برای این مشکل نیز داروهایی که اکثرا به شکل کرم و پماد های موضعی می باشد تجویز می کند و فرد می تواند با استفاده از آن در کم ترین زمان این عارضه را از بین ببرد.

5- قرمزی

اثرات جانبی تزریق ژل radiesse در دستها شامل :

 1. خارش
 2. درد
 3. مشکلاتی در حرکت دادن دستها
 4. احساس بی حسی در دستها
 5. قرمزی
 6. تورم
 7. کبودی
 8. ایجاد توده و برآمدگی در زیر پوست دستها

اگر سابقه حساسیت به ترکیبات ژل رادیس را دارید، نباید اقدام به تزریق این ژل کنید. اگر به لیدوکائین یا داروهای مشابه به آن حساسیت دارید هم از تزریق ژل radiesse خودداری کنید.

کسانی مشکل انعقاد خون دارند یا خانم های باردار و شیرده هم نباید ژل radiesse تزریق کنند. افرادی که سابقه تبخال در صورت خود دارند هم در مورد تزریق ژل رادیس ممنوعیت دارند. هیچ وقت نباید اقدام به تزریق ژل radiesse کنید اگر عفونت فعالی در سطح پوستتان دارید.

اگر ژل radiesse به جای اینکه در بافت مرتبط تزریق بشود، به اشتباه در رگ خونی تزریق بشود، احتمال بروز یک سری از مشکلات وجود دارد مثل:

 1. ایجاد پوسته
 2. اسکار
 3. رنگ پریدگی پوست
 4. مشکلاتی در بینایی بیمار
 5. درد شدید

در مواردی که زیر سطح پوست بیمار برآمدگی یا توده هایی ایجاد می شود، می توان کورتیکواستروئید تزریق کرد یا با جراحی این مشکل را برطرف کرد.

کاندیدهای ایده آل برای تزریق ژل رادیس چه کسانی هستند؟

کاندیدهای ایده آل برای تزریق ژل radiesse، افراد بالغی هستند که بین 35 تا 60 سال سن داشته و در اطراف دهان و بینی خود چین و چروک دارند. افرادی که می خواهند چروک های روی دستانشان برطرف بشود، هم می توانند کاندید خوبی برای تزریق ژل رادیس باشند.

هزینه تزریق ژل رادیس چقدر است ؟

برای هر بیمار از حجم خاصی از ژل radiesse استفاده می شود و تعداد دفعاتی که باید ژل رادیس در روی صورت تزریق بشود هم توسط متخصص تعیین می شود. فاکتور دیگری که بر روی هزینه ژل رادیس تاثیر می گذارد، مقدار دوزی است که بیمار برای تزریق به آن احتیاج دارد.

در واقع فاکتورهای زیادی هستند که بر روی هزینه تزریق ژل radiesse تاثیر می گذارند و در جلسه مشاوره، قیمت نهایی به بیمار گفته می شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل رادیس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *