درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

چند بار باید تزریق بوتاکس را تکرار کرد

چند بار باید تزریق بوتاکس را تکرار کرد

امروزه حفظ جوانی و تلاش برای زیباتر شدن و زیبا ماندن یکی از دغدغه های افراد در هر سنی است. با پیشرفت هر روزه علم و تکنولوژی بشر امروز می تواند به آرزوی زیبایی هرچه بیشتر و حفظ این زیبایی دست پیدا کند. این روزها یکی از روش های متداول جوانسازی که با استقبال زیادی مواجه شده تزریق بوتاکس است.

چند بار باید تزریق بوتاکس را تکرار کرد

Botox injection علاوه بر اینکه از جنبه زیبایی کاربرد دارد و در کاهش و رفع چین و چروک پوست مورد استفاده قرار می گیرد جنبه درمانی نیز دارد و برای بهبود برخی از اختلالات عضلانی، میگرن، عرق کردن بیش از حد، اختلالات روده ای و مثانه و موارد دیگر نیز مورد استفاده است.

بوتاکس نوعی سم قوی و بسیار خطرناک به نام بوتولینوم است. این سم به قدری خطرناک است که تنها دو کیلوگرم از آن برای از بین بردن جمعیت کل کره زمین کافی است؛ با این حال در صورتی که به طور صحیح مورد استفاده قرار بگیرد کاربردهای فراوان درمانی و زیبایی به همراه دارد.

چند بار باید تزریق بوتاکس را تکرار کرد

تاثیرات و نتایج حاصل از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس روشی درمانی و غیر جراحی برای جوانسازی پوست، کاهش و رفع چین و چروک های ناشی از افزایش سن می باشد. Botox injection علاوه بر ایمن بودن مزایای بسیاری دارد.

امکان تزریق بوتاکس به طور همزمان در چند ناحیه مختلف صورت، بدون درد بودن، سرپایی بودن و عدم نیاز به بیهوشی و جراحی، امکان انجام تزریق در کلینیک زیبایی یا مطب پزشک و نداشتن دوران نقاهت و عدم نیاز به استراحت پس از تزریق، ظاهر شدن نتایج اولیه در چند روز وجود دارد.

باور شایعی رایج است که تزریق بوتاکس موجب فلج عضلات می شود، در صورتی که اگر تزریق درست انجام شود تنها موجب ضعیف شدن و شل شدن ماهیچه ها می شود نه فلج آنها. هرچه عضلات بیشتر منقبض می شوند.

پوست بالای ماهیچه ها شل شده و چروک می شود. تزریق بوتاکس موجب کاهش انقباض عضلات و تضعیف ماهیچه های مورد نظر شده بنابراین با تضعیف ماهیچه ها چین و چروک کاهش می یابد. اثر شل کنندگی Botox injection به طور مستقیم فقط در عضله ای که بوتاکس به آن تزریق می شود قابل مشاهده است.

مشاهده مطلب
بهبود تیک های عصبی با تزریق بوتاکس

آیا نتایج تزریق بوتاکس دائمی است؟

از آنجایی که روند پیری همیشه در جریان است دوباره شاهد چین و چروک هایی روی پوست خود خواهید بود. همچنین باید بدانید ماندگاری تزریق بوتاکس برای نواحی که قبلا بوتاکس در آنها تزریق شده معمولا 4 تا 6 ماه است. البته بنا بر شرایط بیمار حداکثر زمانی که ممکن است اثرات تزریق پایدار باشد 10 تا 12 ماه گزارش شده است؛ بنابراین نتایج Botox injection دائمی نخواهد بود.

عواملی وجود دارد که می تواند بر میزان ماندگاری تزریق بوتاکس بر روی پوست تاثیرگذار باشد. این عوامل عبارتند از:

  1. سن بیمار
  2. میزان قوام و خاصیت ارتجاعی پوست
  3. عمق چین و چروک ها
  4. محل تزریق بوتاکس
  5. میزان تزریق و میزان غلظت و تازه بودن بوتاکس
  6. میزان فعالیت بدنی بیمار و متابولیسم بدن او

با این حال به محض ایجاد چین و چروک های جدید و یا کمرنگ شدن نتایج تزریق بوتاکس قبلی خود دوباره می توانید تزریق داشته باشید و هیچ محدودیتی از نظر تعداد دفعات Botox injection نخواهید داشت. پس از اینکه اثرات تزریق قبلی از بین رفت؛ باید برای تزریق مجدد به پزشک خود مراجعه کنید.

معمولا اثرات اولین دوره درمان سریعتر از بین می رود زیرا عضلات قوی تر هستند، مخصوصا اگر تزریق بوتاکس در محل چین و چروک های عمیق انجام شده باشد.

در مردان و افرادی که عضلات صورتشان قوی تر است اثرات بوتاکس دیرتر ظاهر می شود به همین دلیل معمولا از دوز بالاتری برای آنها استفاده می شود.

در ورزشکاران به دلیل متابولیسم بالای بدنی که دارند اثرات بوتاکس زودتر از بین می رود.

اگر تزریق بوتاکس را به طور منظم انجام دهید برای مثال به مدت چند سال و در بازه های زمانی 4 یا شش ماهه موجب بهبود و ماندگاری بیشتر اثرات Botox injection می شود.

روش های کوتاه مدتی نیز برای حفظ ماندگاری اثرات بوتاکس وجود دارد.از جمله این روش های کوتاه مدت استفاده از برخی مکمل های روی است.

تحقیقات نشان داده مصرف مکمل روی چهار روز قبل و همینطور در روز تزریق بوتاکس می تواند موجب اتصال بهتر بوتاکس به گیرنده های عصبی شود و در نتیجه اثرات بوتاکس را افزایش می دهد.

همچنین استفاده از کرم موضعی رتینوئید به همراه بوتاکس موجب افزایش زمان ماندگاری بوتاکس می شود. همچنین در قسمت هایی که تزریق انجام نشده، استفاده از این کرم توصیه می شود.

آیا نیاز به تکرار تزریق بوتاکس خواهد بود؟

اولین نتایج تزریق بوتاکس 3 تا 5 روز بعد از اولین تزریق مشخص می شود. برای مشاهده نتایج کامل باید حدودا دو هفته صبر کنید. ماندگاری تزریق بوتاکس بین 4 تا 6 ماه است.

مشاهده مطلب
جذابیت بیشتر با تزریق بوتاکس گونه

به دلیل اینکه هر فرد منحصر به فرد است و نتایج تزریق بوتاکس نیز بر روی همه افراد یکی نیست معمولا متخصصان برای رعایت احتیاط در اولین جلسات از دوز پایین تری استفاده می کنند و در صورت لزوم در جلسات بعدی مقدار دوز تزریقی را بالاتر می برند.

برخی از پزشکان عقیده دارند هرچه تعداد دفعات Botox injection بیشتر باشد نیاز به مراجعات بعدی برای تزریق کمتر خواهد بود. همانطور که می دانید اگر از ماهیچه ای استفاده نشود به مرور زمان ضعیف تر، کوتاه تر و کوچکتر می شود.

ماهیچه هایی هم که تزریق بوتاکس در آنها انجام می شود به مرور ضعیف تر می شوند و بنابراین نیاز به تکرار تزریق در آنها کمتر خواهد بود.

زمانی که اثر Botox injection از بین برود و بیمار برای تزریق مجدد مراجعه نکند، مشکلی پیش نمی آید و عضلات به حالت قبلی خود باز می گردند؛ بنابراین قطع تزریق بوتاکس موجب چین و چروک پوست نمی شود بلکه به دلیل طی شدن زمان و بی اثر شدن تزریق بوتاکس چین و چروک های قبلی باز می گردند.

تزریق بوتاکس چند جلسه باید انجام شود؟

اگر تزریق بوتاکس به درستی انجام شود نتایج آن پس از اولین جلسه درمان قابل مشاهده است. برای چروک های عمیق تر ممکن است دو تا سه جلسه Botox injection لازم باشد. در این مورد حتما با پزشک معالج خود مشورت کنید تا از تعداد جلسات مناسب شرایط خود مطلع شوید.

در برخی موارد ممکن است بدن آنتی بادی هایی را برای مقابله با بوتاکس تولید کند و اثرات تزریق کاهش یابد؛ برای جلوگیری از ایجاد مقاومت بدن در برابر تزریق بوتاکس، معمولا بازه های زمانی تزریق نباید کمتر از سه ماه باشد.

البته مقاومت به بوتاکس در نتیجه تولید آنتی بادی توسط بدن، تنها در یک درصد از بیماران گزارش شده است.

اگر تزریق بوتاکس به طور منظم برای مثال در بازه ای چهار ماهه به مدت دو سال در ناحیه خاصی از صورت انجام شود اثرات پایدارتری خواهد داشت.

هر چه تعداد دفعات تزریق بیشتر باشد در آینده نیاز به Botox injection کمتر خواهد شد زیرا بعد از چند جلسه پوست نیز زمان بیشتری برای ساخت کلاژن مود نیاز به منظور بهبود و پر کردن چین و چروک ها خواهد داشت.

همچنین ممکن است برای برخی بیماران علاوه بر تزریق بوتاکس نیاز به درمان های جانبی مثل تزریق مواد پرکننده باشد مخصوصا برای چروک های دور چشم و خطوط عمیق که ممکن است تزریق بوتاکس در آن قسمت به تنهایی جواب ندهد.

مشاهده مطلب
بهبود بی اختیاری ادرار با تزریق بوتاکس

کبودی و ورم بعد از تزریق بوتاکس معمولا بین 5 تا 7 روز باقی می ماند بنابراین اگر برای مناسبت خاصی مانند مراسم ازدواج اقدام به Botox injection می کنید پیشنهاد می شود دو هفته یا یک ماه زودتر این کار را انجام دهید تا کبودی ها محو و حداکثر نتیجه از تزریق بوتاکس ظاهر شود.

هزینه botox بستگی به میزان بوتاکس تزریق شده در بدن بیمار دارد. ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو ، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع