تزریق بوتاکس

درمان عدم تقارن صورت با تزریق بوتاکس

درمان عدم تقارن صورت با تزریق بوتاکس

درمان عدم تقارن صورت با تزریق بوتاکس

عدم تقارن اجزای صورت یکی از مشکلاتی است که برخی افراد با آن مواجه می باشند. عدم تقارن در صورت مشکل جسمی ایجاد نمی کند، اما در روان فرد می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

افرادی که از عدم تقارن در اجزای صورت خود رنج می برند، عموما افرادی با اعتماد به نفس پایین، خجالتی و افسرده می شوند، اما با پیشرفت علم پزشکی راه حل این مشکل نیز کشف گردیده و سبب حل مشکل این افراد شده و در نتیجه این افراد می توانند از جذابیت صورت خود لذت برده، اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و  از منزوی شدن خودداری نمایند.

بهبود عدم تقارن صورت با تزریق بوتاکس

بهبود عدم تقارن صورت با ” تزریق بوتاکس صورت ” یکی از راه حل های بسیار موثر می باشد. دقت داشته باشید که اصطلاح نامتقارن بودن صورت به این معنا نمی باشد که تک تک اجزای صورت به صورت 100 درصدی تراز می باشد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

گاهی عدم تقارن در چهره آنقدر نامحسوس و ناچیز است که اصلا به چشم نمی آید و مورد توجه قرار نمی گیرد. عدم تقارن خفیف اساسا مشکل چندانی برای ظاهر فرد ایجاد نمی کند و نیاز چندانی نیز به اصلاح ندارد اما وقتی عدم تقارن ظاهر شکل جدی تری به خودش می گیرد و نشانه های آن در صورت فرد کاملا محسوس به نظر می رسد، ممکن است برای اعتماد به نفس فرد مشکل ایجاد کند.

در این مورد تصمیم به خود افراد بستگی دارد. بعضی ها با همین شرایط ادامه می دهند اما بعضی های دیگر، تصمیم می گیرند که به سراغ روش های مدرن برای برقرار سازی تقارن در چهره خود بروند.

عدم تقارن خفیف در همه ی ما انسان ها وجود دارد و ما وقتی صحبت از عدم تقارن و بهبود آن می کنیم، عدم تقارن های قابل توجه و بیشتر از حد نرمال می باشد. به همین سبب بهتر است که قبل از پرداختن به درمان وبهبود عدم تقارن در مورد علائم آن کمی صحبت نماییم.

بهبود عدم تقارن صورت با تزریق بوتاکس

عدم تقارن صورت به شکل قابل توجه دارای علائمی از قبیل کوچک تر بودن یک طرف صورت، کوچک تر بودن یک گوش به طور قابل توجه، وجود زائده روی یک گوش، عدم رشد و تکامل کانال گوش، دهان بیش از حد پهن، وجود توده در اطراف چشم ها، وجود استخوان یا زائده در فک و گردن می باشد.

پدیده عدم تقارن صورت می‌تواند به صورت های دیگری نیز تعریف شود؛ مثلا می توان وجود تفاوت در اندازه و یا نسبت دو طرف صورت، را نیز عدم تقارن برشمرد. فراوانی تقارن صورت به صورت 5%، 36% و 74% در قسمت‌های بالایی، میانی و پایینی مثلث صورت دیده می شود.

دقت نمایید عدم تقارن طبیعی که در صورت همه ی افراد ملاحظه می شود، به صورتی خفیف بوده و اغلب سمت چپ بدن بزرگتر از سمت راست بدن مشاهده می شود و این رابطه در تمامی اعضای بدن و نه فقط در صورت بارز است.

شاید برای خیلی ها سوال باشد که چه عواملی، تقارن صورت را تهدید می کنند و آن را از بین می برند. اولین عامل مهم برای از میان رفتن تقارن صورت، مسائل ژنتیکی است. در واقع اگر در خانواده شما افرادی هستند که صورت آن ها فاقد تقارن است، شما هم ممکن است این اتفاق را تجربه کنید.

تابش مستقیم و شدید آفتاب یکی از دلایلی است که می تواند به تقارن صورت آسیب برساند. افرادی که دائما در معرض اشعه مستقیم خورشید هستند، ممکن است با مشکل آسیب دیدن الاستین و کاهش کلاژن در پوست خود روبرو شوند.

تابش مداوم خورشید همچنین به رنگدانه های پوست نیز لطمه می زند. این عوامل ممکن است شرایطی را به وجود بیاورند که در نهایت تقارن صورت دستخوش تغییر شود و از دست برود.

بسیاری از مراقبت ها، می توانند خطر از دست رفتن تقارن صورت را برای فرد کاهش بدهند و یکی از این مراقبت ها، دور ماندن از تابش مستقیم و همیشگی اشعه خورشید است.

با بالا رفتن سن، رشد استخوان ها متوقف خواهد شد. هر چقدر که سن شما بالا برود، تقارن صورت شما نیز بیشتر در معرض از دست رفتن خواهد بود. چرا که گوش و بینی و بخش های دیگری از صورت با وجود متوقف شدن رشد استخوان ها، همچنان رشد می کنند.

همچنین عواملی مثل آسیب دیدگی صورت، ضربه خوردن به آن و همچنین بعضی از سکته ها، از عوامل از بین رفتن تقارن صورت به شمار می روند.

برای اینکه راحت تر موضوع عدم تقارن صورت بررسی شود، عدم تقارن را از منظرهای گوناگون چون عدم تقارن اسکلتی، عدم تقارن دندانی، عدم تقارن ماهیچه ای و عدم تقارن عملکردی بررسی می کنند.

بهبود عدم تقارن اسکلتی با تزریق بوتاکس

نامتقارنی اسکلتی بر مبنای وضعیت فک صورت مشخص می گردد. این نامتقارن بودن یک یا دو استخوان را در ناحیه ی صورت در بر می گیرد. با تزریق بوتاکس در این ناحیه ها وضعیت ناصحیح استخوان ها از دید مخفی شده و تقارن در اجزای صورت مشاهده می شود.

عدم تقارن مشکلات دندانی و فک ها

در برخی از موارد دندان های فرد به گونه ای رشد می کنند که سبب مشکلات عدیده ای در زیبایی صورت می شود. نامتقارن شدن صورت در برخی از افراد به سبب مشکلات دندانی آن ها می باشد که با مراجعه به ارتوپد دندانپزشک این مسئله قابل حل می باشد.

اما در برخی موارد نامتقارن بودن صورت مربوط به مشکلات فکی بوده که تزریق بوتاکس در ناحیه ی فک و چانه می تواند، مشکل عدم تقارن را حل نماید.

در مواقعی که فک به صورت صحیح رشد نکند، علاوه بر عدم تقارن می تواند مشکلاتی از قبیل مشکل در تکلم، مشکل در خوردن و جویدن، مشکل در گاز زدن را به وجود بیاورد. به همین سبب تزریق بوتاکس برای رفع عدم تقارن علاوه بر زیبایی برای پیشگیری از این موارد چاره ساز می باشد.

فرم دهی چانه و گونه گذاری با تزریق بوتاکس می تواند این مشکلات را درمان نماید.

نکته مهم در مورد تزریق بوتاکس برای حل مشکل عدم تقارن دندانی و فک ها، به این موضوع مربوط می شود که تزریق بوتاکس، می تواند افراد را از امتحان کردن روش های جراحی، بی نیاز کند.

روش های دیگری که برای برقراری تقارن در صورت انجام می شوند، معمولا ریسک بالایی دارند و زمان بهبودی آن ها نیز بسیار طولانی است اما در تزریق بوتاکس، فرد این فرآیند را در زمانی بسیار کوتاه پشت سر می گذارد و پس از تزریق نیز خیلی زود دوران بهبودی را پشت سر می گذارد و در کوتاه ترین زمان ممکن به فعالیت های روزمره برمی گردد. اگر هم فرد از نتایج نهایی این کار رضایت نداشت، ناچار به تحمل طولانی مدت این نتایج نخواهد بود.

بهبود افتادگی ابرو با تزریق بوتاکس

یکی از دلایل عدم تقارن در صورت افتادگی ابرو می باشد و ” تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو “یکی از متداول ترین کاربرد های بوتاکس می باشد. افتادگی ابرو صورت را به طور محسوسی تغییر داده و باعث عدم تقارن در چهره می شود. دلایل زیادی چون افزایش سن، تغییر در بافت ها و عضله های پیشانی، افتادگی بافت های اطراف چشم را می توان برای افتادگی ابرو برشمرد.

اما توجه نمایید که در برخی موارد نیز افتادگی ابرو همراه با بیماری ها و اختلالاتی چون افتادگی پلک و درماتوکلاسیز مشاهده می شود.

ماهیچه هایی در پیشانی وجود دارند که نام این ماهیچه ها فرونتالیس می باشد؛ ماهیچه های فرونتالیس مسئول بالا بردن تقریبا 66 درصد میانی ابرو می باشند. فلجی و ضعیف شدن این عضله به همراه عوامل دیگر چون انقباض شدید بافت های صورت، ملانوما، کارسنوم سلول باسال، فلج شدن صورت پس از جراحی، تزریق بوتاکس و جراحی از مهم ترین دلایل افتادگی ابرو می باشند.

روش های درمانی زیادی چون لیفت ابرو، تزریق بوتاکس و جراحی به روش مستقیم و ورزش های خانگی صورت برای افتادگی ابرو پیشنهاد می شود.

افرادی که علاقه ای به انجام عمل جراحی ندارند، و می خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون وجود عوارضی ناگوار این عدم تقارن صورت را درمان نمایند، تزریق بوتاکس به آن ها پیشنهاد می شود.

خصوصا در مواردی که دلیل افتادگی ابرو انقباضات شدید عضلات صورت می باشد، این روش پیشنهاد می شود و موثرترین روش است. فقط تزریق بوتاکس موقتی و برگشت پذیر بوده و پس از 6 ماه مجددا تزریق باید صورت پذیرد.

تزریق بوتاکس، ابروها را در ارتفاع مناسب تری از چهره قرار می دهد و موجب بالاتر رفتن آن ها و باعث قرار گرفتن ابرو ها در وضعیتی استاندارد می شود. مردان و زنانی که بیشتر از 18 سال سن دارند، اگر دچار مشکلات مزمن خونی و عصبانی نباشند، اگر باردار نباشند و در حال سپری کردن دوره شیر دادن به فرزندشان نیز نباشند، کاندیدای ایده آل تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو ها خواهند بود.

آن ها پس از برگزاری جلسه های مشاوره، آزمایش های لازم را پشت سر می گذارند و در صورتی که مشکلی در این آزمایش ها وجود نداشته باشد، تزریق بوتاکس را سپری می کنند.

تقارن سازی لب ها با تزریق بوتاکس

زیبایی لب ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارد. اما گاهی اوقات عدم تقارن در لب ها سبب کاسته شدن از زیبایی و جذابیت صورت می شود. به طور کلی لب های هر فرد از قسمت هایی به نام ستون های فیلتروم، فیلتروم یا بوسه گاه، خط لب، خط سفید حاشیه ی لب و قوس کوپید تشکیل شده است.

در یک صورت نرمال لب بالا معمولا نازک تر اما برجسته تر از لب پایین بوده و لب بالا هم سطح با چانه و لب پایین کمی عقب تر می باشد.

قسمت مرکزی لب بالا دقیقا در دوطرف فیلتروم یا بوسه گاه قرار داشته و حالتی برجسته دارد. در دو طرف فیلتروم دو قسمت کمی فرو رفتگی در قسمت لب بالا مشاهده می شود. لب ها در دو طرف صورت کاملا قرینه ی هم می باشند.

اما در برخی افراد این ویژگی های نرمال دیده نمی شود. تزریق بوتاکس به لب ها از راه حل های موثری می باشد که می تواند سبب تقارن سازی لب، زیبا سازی لبها و  حجیم کردن آن ها شود.

البته برای تزریق بوتاکس به لب ها، باید دقت زیادی به خرج داده شود. چرا که اساسا کار بوتاکس، متوقف کردن حرکت ماهیچه هاست و اگر این کار با دقت زیادی صورت نگیرد، ممکن است لب ها و اطراف دهان فرد، با مشکلات حرکتی روبرو شوند.

گاهی افراد پس از تزریق فیلر به روی لب ها، شاهد حالت نامتقارن میان لب های خود خواهند بود. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که میزان جذب فیلر در یکی از لب ها، بیشتر بوده است. در این مرحله فرد می تواند با تزریق میزان بسیار کمی از بوتاکس، تقارن را دوباره به لب های خود برگرداند.

تقارن سازی صورت با گونه گذاری از طریق تزریق بوتاکس

در برخی افراد بنا به دلایل مختلفی یک طرف صورت لاغرتر از طرف دیگر صورت می باشد. برای درمان این عارضه گونه گذاری از طریق تزریق بوتاکس پیشنهاد می شود. گونه گذاری در طرفی که لاغرتر می باشد می تواند موجب تقارن دو طرف صورت گردد.

نامتقارن بودن صورت، معمولا وقتی بیشتر به چشم می آید که فرد در مقابل عکاسی و یا روبروی دوربین قرار می گیرد، در این حالت است که او بیشتر متوجه حالت نامتقارن چهره خود می شود.

به ویژه وقتی یکی از دو طرف صورت، نسبت به طرف دیگر چربی بیشتری از دست می دهد، تقارن نیز در دو طرف چهره فرد از دست می رود. بوتاکس یکی از روش هایی است که می تواند این تقارن را دوباره در صورت شما احیا کند. در این صورت، فعالیت اصلی بوتاکس در طرف لاغرتر صورت انجام خواهد گرفت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *