جراحی بینی

بهترین روش جراحی بینی چیست ؟

بهترین روش جراحی بینی چیست ؟

بهترین روش جراحی بینی چیست ؟

بینی شما یکی از ویژگی های بارز صورت شماست و عملکرد درست آن در زندگی روزمره شما و سلامتیان بسیار ضروری است. وقتی از ظاهر بینی خود ناراضی هستید یا اختلالات عملکردی دارید که نفس کشیدن را برای شما دشوار می کند،  جراحی بینی می تواند یک گزینه بسیار مناسب باشد تا این عوارض فیزیولوژیکی را از بین ببرد.

بهترین روش جراحی بینی چیست ؟همچنین می تواند از نظر زیبایی شناسی نیز شکل بینی شما را اصلاح کند. به این ترتیب انواع مختلفی از جراحی بینی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف وجود دارد. با این حال بهترین روش جراحی زیبایی بینی روشی است که در آن به هر دو بعد زیبایی و عملکردی بینی توجه شود.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

چرا که اگر روش جراحی بینی به درستی انتخاب نشود نه تنها می تواند از لحاظ ظاهری برای بیمار ایجاد نارضایتی کند بلکه از نظر عملکردی نیز می تواند فرد را پس از جراحی بینی با مشکل مواجه سازد.

همانند بی نظمی هایی که می تواند جریان آزاد هوا را مختل کرده و مانع ورود هوا شود و باعث می شود تنفس کاری سخت تر از آنچه که باید برای فرد باشد.

بهترین روش جراحی بینی چیست ؟چه روش هایی به جهت جراحی بینی وجود دارد؟

جراحی زیبایی بینی می تواند ناهنجاری هایی را که مانع تنفس شما است را اصلاح کند، مانند مواردی که ناشی از نقایص مادرزادی است. آنها همچنین می توانند اثرات آسیب های جسمی را که ممکن است به طرق مختلف به بینی شما رسیده باشد را نیز اصلاح کنند.

با تغییر شکل و تجدید ساختار غضروف و استخوان های بینی، جراح زیبایی بینی شما می تواند به شما این امکان را دهد که بتوانید به درستی نفس بکشید و در عین حال نیز از ظاهر خود احساس رضایت کنید. به طور کلی چهار نوع روش جراحی زیبایی بینی وجود دارد که شامل:

جراحی زیبایی بینی بسته

جراحی زیبایی بینی متداولترین نوع جراحی زیبایی بینی و روشی است که تمام برش ها در داخل بینی پنهان شده و جای زخم خارجی ندارند. با بلند کردن بافت نرم بینی کمی به سمت بالا، استخوان و غضروف برای انجام تغییرات لازم در دسترس متخصص خواهد بود. به دلیل اینکه این نوع از جراحی بینی کم تهاجمی تر است دارای مزیت هایی است که شامل:

  1. کاهش کمتر تحریک بافت بینی به دلیل عدم ایجاد برش بیرونی
  2. احتمال بروز ادم بعد از جراحی زیبایی بینی کمتر است
  3. جای زخم قابل دیدن کمتر خواهد شد
  4. فرد زمان کمتری را در اتاق عمل میگذارند یعنی ماده بیهوشی کمتری دریافت می کند.
  5. بهبود بیمار بعد از عمل سریع تر خواهد بود.

جراحی زیبایی بینی باز

برای بیمارانی که نیاز به کار گسترده ای در بینی دارند، جراحی  بینی باز توصیه می شود. در این نوع جراحی بینی، جراح در زیر بینی شما برش ایجاد می کند. در مرحله بعد، پوست برای بلند شدن قسمت داخلی حفره بینی برداشته می شود و به جراح زیبایی بینی شما اجازه می دهد تا تغییر شکل لازم را انجام دهد.

در جراحی های بینی که به صورت گسترده انجام می گیرد و یا جراحی ترمیمی محسوب می شود

ممکن است به جراحی بینی باز نیاز داشته باشید. برخی از جراحان بسته به آموزش و مهارت پزشکی خود، جراحی زیبایی بینی باز را به عنوان اصلی ترین روش جراحی انتخاب می کنند. روشهای جراحی  بینی برای بیمارانی که دارای شرایط طیر هستند، بهترین گزینه محسوب می شود.

  1. ناهنجاری های ژنتیکی و ساختاری در بینی (شکاف لب کام)
  2. ناهنجاریهای بدست آمده در بینی (ترومای شدید که نیاز به پیوند دارد)
  3. نارضایتی از ظاهر زیبایی بینی بعد از رینوپلاستی قبلی

جراحی بینی فیلر

این نوع جراحی بینی کمتر استفاده می شود. این نوع جراحی توسط متخصصین پوست، جراحان زیبایی، دستیاران پزشک و همچنین جراحان پلاستیک عمومی قابل انجام است. هیچ برشی ایجاد نمی شود، بلکه از پرکننده تزریقی برای تصحیح نواقص جزئی در بینی استفاده می شود.

به عنوان مثال، جراحی زیبایی بینی برای کسانی که نیاز به حداقل تغییر جزئی در بینی خود دارند، گزینه ای بسیار مناسب است. متداول ترین انواع پرکننده ها Juvederm و Restylane هستند. نکته منفی در مورد این نوع رینوپلاستی این است که نتایج دائمی نیستند، همچنین زخم ناشی از پرکننده ها می تواند دائمی باشد.

با گذشت زمان، پرکننده سرانجام دوباره به پوست جذب می شود و به طور موثر تغییرات ایجاد شده در بینی از بین می رود و نیاز به یک روش اضافی وجود دارد.

معیار انتخاب بهترین روش جراحی بینی چیست؟

معیار انتخاب بهترین روش برای جراحی بینی (nose surgery) به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله ویژگی فیزیکی فرد و اینکه چه انتظاری از جراحی خود دارد و به چه منظوری این جراحی صورت می گیرد. آیا صرفا جراحی برای برطرف کردن مشکلات فیزیکی شامل مشکلات تنفسی یا شکستگی است و یا به منظور زیبایی و یا هر دو.

که در همه این موارد پزشک با توجه به درخواست بیمار و سوابق پزشکی فرد تعیین می کند که از چه روشی برای جراحی بینی فرد استفاده کند. برخی افراد هستند که از نظر پزشکی نمی توانند بیهوشی طولانی مدت  داشته باشند به همین دلیل برای این افراد می توان از روش های کم تهاجمی تر مانند جراحی بینی بسته که نیاز به مدت زمان کمتری بیهوشی دارد، استفاده نمود.

بنابراین بهترین معیار رینوپلاستی آن است که به هر دو بعد زیبایی و عملکردی بینی توجه شود. چرا که اگر روش جراحی بینی به درستی انتخاب نشود نه تنها می تواند از لحاظ ظاهری برای بیمار ایجاد نارضایتی کند بلکه از نظر عملکردی نیز می تواند فرد را پس از جراحی بینی با مشکل مواجه سازد.

همانند مشکلاتی که می تواند جریان ورود هوا را مختل کرده و مانع ورود هوا شود و باعث می شود تنفس برای فرد مشکل شود.

آیا پزشک متخصص باید بهترین روش جراحی بینی را تشخیص دهد؟

تمام مراحل رینوپلاستی یکسان نیست. این به این معنی است که این روش بسته به نیاز شما به عنوان بیمار متفاوت است. بعد از تصمیم اولیه برای انجام جراحی بینی، مرحله بعدی شامل کمک جراح پلاستیک شما برای ارزیابی نوع روش جراحی زیبایی بینی برای شما می باشد.

پزشکان تصمیم  میگیرد که کدام نوع رینوپلاستی متناسب با نیازهای شما باشد.

تجدید نظر در جراحی بینی

جراحی بینی که بعد از یک جراحی زیبایی بینی صورت می گیرد. معمولاً بیماران اگر از نتایج جراحی  بینی اولیه ناراضی باشند یا منظور ایجاد تغییرات بیشتر که در که در جراحی بینی اولیه صورت نگرفته است، از جراحی تجدید نظر استفاده می کنند. بیشتر جراحان میزان انجام رینوپلاستی تجدید نظر را در حدود 10-15٪ در نظر می گیرند.

اگر پزشک معالج جراحی بینی تجدید نظر را انجام ندهد، احتمال دارد که پزشک دیگری جراحی های بعدی را انجام دهد. دلایل اصلی جراحی تجدید نظر دینی، مشکل در تنفس فرد یا برآمدگی یا نامنظم بودن پل بینی است.

جراحی بینی مناسب برای شما چیست ؟

جراحی بینی  به عنوان جراحی زیبایی بینی  و یا اصلاح بینی نیز شناخته می شود که  جراح متخصص به منظور یافتن تعادل و نسبت مناسب برای جراحی بینی هر بیمار از یک رویکرد منحصر به فرد استفاده می کنند.

منظور از منحصر به فرد این است که روش جراحی برای هر فرد متناسب با ویژگی های فیزیکی بینی و صورت فرد و همچنین انتظاری که از جراحی بینی خود دارد می تواند متفاوت باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *