درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

علت رویش موهای زائد و اختلالات هورمونی

علت رویش موهای زائد و اختلالات هورمونی

آیا در بیمارانی که علت رویش موهای زاید آنها اختلال هورمونی است لیزر  موهای زائد موثر است؟

بدون شک می‌توان گفت حل مشکل موهای زائد در خانم هایی که به واسطه مشکلات هورمونی درگیر هستند یکی از زجر آور ترین مشکلات است. در واقع هیچ بانویی دوست ندارد که به واسطه مشکلات هورمونی موهای زائد بدنش افزایش پیدا کند. لیزر موهای زائد یکی از مهم ترین راه هایی است که هر خانمی با مشکلات هورمونی به آن امید دارد تا شاید از شر موهای زائد خود یکبار برای همیشه خلاص شود.

علت رویش موهای زائد و اختلالات هورمونی

اما گاهی این شایعه شنیده می شود که موهای زائدی که به واسطه مشکلات هورمونی ایجاد شده اند با لیزر موهای زاید درمان نشده و حتی ممکن است بدتر نیز شوند.

اگر شما یکی از افرادی هستید که لیزر موهای زائدی که به جهت اختلالات هورمونی ایجاد شده است برایتان اولویت دارد در این مقاله همراه ما باشید تا به شما بگوییم حقیقت چیست و چگونه می توانید شرایط را آنطوری که می خواهید تغییر دهید.

تاثیر اختلالات هورمونی بر نتیجه لیزر موهای زائد چگونه است ؟

رشد موهای زائد به صورت بیش از حد با اصطلاح علمی هیرسوتیسم شناخته می شود. بسیاری از بانوان مبتلا به این مشکل به جهت حل مشکل خود به لیزر موهای زائد خود به مراکز زیبایی مراجعه می کنند.

مطالعات علمی بسیاری به جهت بررسی تاثیر اختلالات هورمونی بر نتایج لیزر موهای زاید صورت گرفته است که در ادامه به بررسی بخشی از این مطالعات خواهیم پرداخت.

در یکی از مطالعاتی که به جهت بررسی تاثیر لیزر موهای زائد بر زنان مبتلا به هیرسوتیسم صورت گرفته است 88 خانم با میانگین سن 29 سال انتخاب شده بوده که از بین این افراد 47.7 درصد از بانوان متاهل بودند.

علت رویش موهای زائد و اختلالات هورمونی

حدود 73 درصد از جامعه آماری انتخاب شده در یک منطقه دچار مشکل هیرسوتیسم شده بوده و می خواستند مشکل موهای زائد خود را به واسطه لیزر موهای زاید حل کنند.

مشاهده مطلب
انواع پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

در نهایت پس از بررسی های صورت گرفته و تکمیل دوره درمانی مشخص شد که مهم تر از  اختلالات هورمونی ناحیه مورد نظر به جهت لیزر موهای زائد تاثیر گذار خواهد بود. در نهایت بر اساس نتیجه گیری ها اعلام شد که بهتر است بانوانی با مشکل هیرسوتیسم ابتدا مشکل موهای زائد خود را حل کرده و سپس اقدام به لیزر کنند.

در بیماران مبتلا به هیرسوتیسم مدت زمان جوابدهی لیزر نسبت به افراد معمولی به نسبت طولانی تر بوده و ماندگاری کمتری را نیز دارا بوده است؛ اما تمامی افراد مبتلا به این مشکل احساس رضایت خود را از لیزر موهای زائد و تجربه بهتر از نظر اعتماد به نفس و زندگی زناشویی اعلام کرده اند.

آیا پس از رفع اختلال هورمونی می توان لیزر موهای زائد را انجام داد ؟

پیش از آن که این سوال را بپرسید که آیا لیزر موهای زائد(laser hair) روی خانم هایی که اختلالات هورمونی دارد جوابگو است یا خیر باید به سوال را بپرسید که چه زمانی می‌توان با وجود اختلالات هورمونی لیزر موهای زاید را انجام داد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما پیش از اقدام به لیزر موهای زائد باید به فکر حل مشکل خود باشید.

راه هایی بسیاری به جهت حل مشکل موهای زائد در خانم ها وجود دارد که توسط پزشک متخصص مطرح می شود؛ اما پیش از هر چیزی شما باید بدانید که آیا شما مبتلا به هیرسوتیسم هستید یا خیر. حدود 10 درصد از خانم ها در دنیا با این مشکل درگیر هستند.

مهم ترین علامت این مشکل رشد موهای اضافی روی صورت، سینه و سایر مناطقی که موها به صورت معمول در خانم ها رشد نمی کند است. موهای رشد کرده به جهت اختلالات هورمونی بیش از حد ضخیم بوده و رنگ آن ها معمولا تیره است. علاوه بر این بانوانی که دچار این مشکل هستند معمولا در زمان اصلاح با آکنه یا سبوره مواجه می شوند.

شروع مشکل هیرسوتیسم در دوران بلوغ بوده و هر اندازه که سن بیشتر شود، مشکل نیز بزرگتر خواهد شد. در رابطه با این مشکل باید بگوییم پیش از لیزر موهای زائد شما باید اختلالات هورمونی خود را حل کنید. در واقع لیزر موهای زائد در زمانی که مشکل هورمونی شما همچنان وجود دارد جواب نخواهد داد.

در صورت دارا بودن مشکلات هورمونی چه زمانی لیزر موهای زاید را انجام دهیم ؟

اگر شما از جمله افرادی هستید که مشکلات هورمونی زندگی را به کامتان سخت کرده است باید بدانید که این مشکل کاملا مرتبط با هورمون های مردانه است. شما زمانی می‌توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید که هورمون های مردانه تان در میزان عادی خود بالانس شده باشند.

مشاهده مطلب
در مورد لیزر موهای زائد ابرو چه می‌دانید؟

در واقع هیرسوتیسم به علت های متفاوتی از جمله علت های ارثی، استفاده بیش از حد آندروژن ها و حساسیت فولیکول های مو به اصلاح بستگی داشته باشد.

شناخت علت هیرسوتیسم را پیش از لیزر موهای زائد به یک پزشک متبحر بسپارید. پس از آن که مشکل شما مشخص شد، پیش از درمان لیزر موهای زاید باید اصل ماجرا را حل کنید.

حل کردن اصل ماجرا به معنای کنترل یا از بین بردن عوامل افزایش موهای زائد است. پس از این‌ که این مشکل را به صورت کامل و قطعی حل کرده یا کنترل کردید می‌توانید با صلاحدید پزشک لیزر موهای زائد را شروع کنید.

آیا لیزر موهای زائد برای کسانی که اختلالات هورمونی دارند بی فایده است ؟

از هیرسوتیسم رنج می برید؟ احساس می کنید که هیچ راه حلی به جهت حل مشکل پر مویی شما وجود ندارد؟ نگران نباشید لیزر موهای زائد به جهت نجات شما آماده است.

همانطور که گفتیم هیرسوتیسم یک بیماری است که بانوان به علت رشد موهای زائد در نواحی مانند چانه، بالای لب، سینه و غیره رنج می برند. این مشکل گاهی آنقدر حاد و مشکل است که سبب منزوی شدن یک خانم شده و از نظر روانی نیز آسیب های روحی خطرناکی را وارد می کند.

توجه داشته باشید به جهت اثر بخشی لیزر موهای زاید شما باید مشکل را به صورت اساسی حل کرده یا در کنترل داشته باشید. پس از آنکه این مرحله را انجام دادید حتما با پزشک زیبایی به جهت انجام لیزر موهای زائد مشکل هورمونی خود را در میان بگذارید تا بهترین نوع لیزر موهای زائد برای شما در نظر گرفته شود.

در واقع در صورتی که پزشک زیبایی از مشکل شما هیچ اطلاعی نداشته باشد نمی تواند راهنمایی لازم را به جهت لیزر موهای زائد ارائه دهد.

آیا لیزر موهای زائد به مشکلات پرمویی هورمونی خاتمه می دهد ؟

در نهایت باید بگوییم که لیزر موهای زائد برای کسانی که درگیر مشکلات هورمونی و پرمویی هستند هیچ مانعی نداشته و تاثیر گذار خواهد بود. تنها نکته ای که در رابطه با تاثیرگذاری لیزر موهای زائد در بیماران مبتلا به اختلالات هورمونی وجود دارد این است که ممکن است شما به عنوان شخصی با این مشکل نیاز به جلسات بیشتر یا درجه خاصی از لیزر موهای زائد باشید.

به عنوان آخرین نکته لازم به ذکر است که بگوییم پاسخ دهی لیزر موهای زائد به دستگاهی که به جهت لیزر موهای زائد از آن استفاده می کنید نیز بستگی دارد. به همین جهت اگر لیزر موهای زائد با یک دستگاه پاسخ نداد، بهتر است که مشکل را با پزشک معالج مطرح کرده و از دستگاه دیگری به جهت پاسخ دهی مناسب استفاده کنید.

مشاهده مطلب
علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

هیچ مانعی به جهت لیزر موهای زائد برای کسانی که از مشکلات پرمویی به جهت اختلالات هورمونی رنج می برند وجود نداشته و با خیال راحت می توانید پس از حل مشکل خود به جهت لیزر موهای زائد به یک کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کرده و پس از مدت زمان کوتاهی از شر موهای زائد خود خلاص شوید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک لیزر موهای زائد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع