جراحی بینی

نکات مهم بعد از عمل زیبایی بینی

نکات مهم بعد از عمل زیبایی بینی

نکات مهم بعد از عمل زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از دشوار ترین و چالش برانگیز ترین جراحی های زیبای بحساب می اید. عمل بینی دارای ریسک فاکتور های بسیاری بوده که مراقبت های بعد از آن بسیار حائز اهمیت است. اصلاح و یا ترمیم شکل ظاهری بینی، نتایج بدست آمده از عمل بینی و محدودیت های احتمالی بوجود آمده حین جراحی، همگی از نکات مهم و کلیدی جراحی بینی است که باید قبل از هر چیز به آن پرداخته شود.

نکات مهم بعد از عمل زیبایی بینی

در این مقاله بررسی نکات مهمی که باید برای داشتن جراحی زیبایی بینی موفق باید رعایت شود، پرداخته می شود.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

نتیجه عمل در وهله اول، به انتخاب بهترین جراح و متخصص بستگی دارد. بسیاری از جراحانی که در این زمینه فعالیت دارند، دانش و تجربه کافی برای انجام عمل بینی را ندارند، در نتیجه این انتخاب غلط مشکلات متعددی بعد از عمل بینی برای بیمار ایجاد می شود. تنها یک انتخاب درست می تواند افراد را به نتایج دلخواه از جراحی بینی برساند.

طبیعتا به هر اندازه که تجربه و تخصص پزشک بیشتر باشد، عمل نیز در شرایط مطلوب تری انجام خواهد شد. افرادی که برای انجام عمل جراحی بینی به جای پزشک های متخصص و مجرب به سراغ افرادی با تجربه کم تر می روند، ممکن است علاوه بر نرسیدن به نتایج دلخواه از انجام عمل جراحی زیبایی بینی، سلامتی خود را نیز به خطر بیاندازند.

عمل جراحی بینی با بیهوشی انجام می شود و اهمیت بسیار زیادی دارد که همه مراحل آن کاملا دقیق و درست سپری شوند تا هیچ مشکلی برای فرد متقاضی به وجود نیاید.

ارزیابی های اولیه برای جراحی بینی، نگرانی ها و انتظارات زیبایی باید قبل از جراحی کاملا مورد بحث قرار گیرند. عکس های قبل و بعد از عمل برای مستند سازی نتایج عمل زیبایی بینی، بسیار ضروری و موثر هستند.

در کلینیک های معتبر، فرد پیش از پشت سر گذاشتن فرآیند جراحی بینی، حتما جلسه مشاوره با پزشک را پشت سر خواهد گذاشت. در این جلسه ها فرد متقاضی سوابق دارویی و درمانی خود را با پزشک در میان می گذارد تا حین انجام عمل، پیچیدگی خاصی برای فرد به وجود نیاید و پزشک، عمل را با آگاهی کامل نسبت به شرایط فرد انجام بدهد.

علاوه بر این، فرد متقاضی نیز انتظارات و خواسته های خود از عمل رینوپلاستی را با پزشک در میان می گذارد و شکل مطلوب بینی خود را نیز با پزشک مطرح می کند.

تاثیر توصیه های پزشک پس از عمل زیبایی بینی

نکته بسیار کلیدی در مراقبت های بعد از عمل پیروی از دستورالعمل های جراح، است. اگر عمل بینی به عنوان جراحی زیبایی بینی که در چهره فرد تاثیر گذار است به درستی انجام نشود، خسارت های جبران ناپذیری به بار می اورد. رعایت نکات بهداشتی بخیه ها در جراحی، بسیار در روند بهبود زخم ها و جای بخیه ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

نکات مهم بعد از عمل زیبایی بینی

جراحی بینی نسبت به سایر عمل های زیبایی، به مراقبت های حساس تر و دقیق تری نیاز دارد.

گاهی این احتمال وجود دارد که عمل در بهترین شرایط ممکن صورت گرفته باشد اما به دلیل سهل انگاری فرد در رعایت دستورالعمل های پزشک، بینی او وضعیت مطلوبی پیدا نکند.

در نتیجه اهمیت بسیار زیادی دارد که فرد پس از انجام عمل جراحی، مراقبت های کاملی از بینی خود به عمل بیاورد. در واقع نتیجه نهایی رینوپلاستی نه پس از پایان عمل، بلکه پس از پایان دوران ریکاوری شکل خواهد گرفت.

دوره بهبودی عمل بینی در بیماران مختلف متفاوت است، اگرچه بعد از جراحی بسیاری از اقدامات لازم برای کاهش تورم انجام می شوند، اما بعد از عمل همچنان تورم و کبودی وجود دارد؛ بنابراین همه بیماران پس از عمل بینی باید انتظار برخی مشکلات را داشته باشند.

بعد از جراحی زیبایی بینی حالت تهوع و سردرد وجود دارد که این موضوع بسیار طبیعی است چرا که بیمار بخاطر وجود مواد بیهوشی در بدن دچار بروز این علائم خواهند شد.

استراحت پس از سپری کردن رینوپلاستی، موضوع بسیار مهمی به نظر می رسد. چرا که بدن برای خو گرفتن به تغییرات انجام شده و تطبیق یافتن با آن، به زمان نیاز دارد.

پس از انجام عمل جراحی بینی، فرد به هیچ وجه نباید فشار زیادی به بینی خود وارد کند. هر گونه ضربه، می تواند برای بینی بسیار خطرناک باشد و درد بسیار زیادی را نیز برای فرد به وجود بیاورد.

علاوه بر این پس از انجام این عمل، فرد حتما باید به پشت بخوابد و در زمان خواب هیچ فشاری به بینی خود وارد نکند. پرهیز از انجام فعالیت های ورزشی و بدنی سنگین، پرهیز از لبخند زدن های شدید و افراطی و کشیدن به موقع بخیه ها و عدم استفاده از عینک های طبی و آفتابی، بخشی از توصیه های مهم در روزهای پس از عمل جراحی بینی به شمار می روند.

چه نکاتی را باید پس از عمل زیبایی بینی بدانید ؟

مراقبت از پوست پس از عمل زیبایی بینی امری مهم تلقی می شود. استفاده از کرم های ترمیم کننده جای زخم که با توصیه جراح به بیمار تجویز می شود، باعث کمک به بهبودی هرچه سریع تر خواهد بود. اگر بتوانید بعد از عمل بینی از پوست خود مراقبت کنید، وضعیت بهتری دارید و نتیجه مطلوب سریع تر آشکار خواهد شد.

این مراقبت ها تاثیر چشمگیری در رسیدن به بهترین نتیجه ممکن از عمل جراحی بینی دارند. افرادی که با حساسیت بیشتر این مراقبت ها را انجام می دهند و این اصول را کاملا جدی تلقی می کنند، صاحب بینی هایی خوش فرم و جذاب می شوند اما افرادی که به نتایج نهایی حاصل از این فرآیند اهمیت زیادی نمی دهند و مراقبت ها را جدی تلقی نمی کنند، در نهایت صاحب بهترین فرم ممکن پس از انجام عمل جراحی بینی نمی شوند.

بعد از جراحی زیبایی بینی اطراف بینی توسط اسپلینت و باند گچ پوشانده می شود، بنابراین طبق سفارش جراح شما به هیچ عنوان نباید زیاد سر خود را به حالت خمیده در اورده و تکان دهید. شکل نهایی بینی بعد از عمل تا چند هفته بسیار شکننده و حالت پذیر است بنابراین با وجود حالت های خطرناک ریسک کج شدن یا تورم بینی خود را بالا می برید.

به طور کلی بهتر است در اولین روزهای پس از این جراحی، در خانه بماند و کم تر برای انجام کارها از خانه خارج شوید. در این صورت مطمئن خواهید شد که لطمه ای به نتایج حاصل از انجام عمل بینی شما وارد نخواهد شد.

برنامه ریزی برای انجام عمل جراحی بینی، بسیار مفید و موثر به نظر می رسد. با یک برنامه ریزی درست، می توانید این عمل را در شرایطی انجام بدهید که زمان بیشتری برای استراحت داشته باشید.

نقش تعذیه پس از رینوپلاستی

تغذیه بعد از جراحی زیبایی بینی از جمله نکات مهم است که باید حتما توسط اطرافیان بیمار رعایت شود تا بدن بیمار تحمل دوران نقاهت بعد از عمل را داشته باشد. بهتر است از یک رژیم سبک با غذاهای مایع تغذیه بعد از عمل خود را شروع کنید. بعد از عمل بینی به آرامی غذا بخورید و فک خود را زیاد تکان ندهید. رعایت نکات کلی با استراحت کافی باعث بهبودی هرچه سریع تر می شود.

نوشیدن مقدار زیادی آب، از نکات مهم و کلی مراقبت های بعد از عمل بینی به بشمار می آید. برای جلوگیری از خشکی پوست، نوشیدن آب را فراموش نکنید. هنگامی که بدن شما به اندازه کافی آب دریافت می کند، علاوه بر اینکه پوست شما جوان تر بنظر میرسد، دفع سموم اضافی بدن نیز صورت میگیرد.

استفاده از غذا هایی با فیبر بالا مثل میوه و سبزیجات، برای سپری کردن روزهای پس از جراحی بینی بسیار مفید خواهد بود. البته برای آن که در زمان جویدن میوه ها فشار کم تری به بینی خود وارد کنید، بهتر است میوه ها و سبزیجات را به اندازه های کوچکی تقسیم کنید تا خوردن آن ها برای شما ساده تر شود.

نکات مهم در رابطه با مواد آرایشی و پاک کننده ها پس از رینوپلاستی

پاکسازی پوست و رعایت بهداشت بیمار بعد از عمل بینی، نباید نادیده گرفته شود چرا که با کوچکترین مشکلی دچار عفونت های بعد از عمل و یا حتی خونریزی زخم ها خواهید شد. طبق سفارش جراح نباید قبل از جدا کردن گچ و اسپلینت استحمام کرد.

حدالامکان از پاک کننده های ضد آلرژی و عطری برای شستن صورت خود استفاده نکنید. بعد از جراحی زیبایی بینی پوست اطراف آن نسبت به اشعه ماوراء بنفش خورشید حساس تر خواهد شد.

نور خورشید ممکن است باعث تغییر رنگ بخیه ها شود پس حتما تا مدت ها بعد از عمل بینی از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید، چرا که پوست اطراف بینی راحت تر دچار آفتاب سوختگی می شود.

اشعه ماورابنفش موجود در نور خورشید، روی نتایج حاصل از جراحی بینی، تاثیر منفی خواهد داشت. در نتیجه بهتر است در روزهای پس از انجام جراحی بینی، حتما از معرض تابش مستقیم خورشید در امان بمانید.

استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب پوست یکی دیگر از عوامل موثر مراقبت های بعد از عمل بینی محسوب می شود. توصیه می شود پوست خود را تا مدت ها بعد از جراحی زیبایی بینی مرطوب نگه دارید تا از خشک شدن و پاره شدن بخیه ها مصون بمانید.

در بیشتر موارد، بعد از عمل بینی می توانید آرایش کنید. با استفاده از مواد آرایشی با کیفیت بالا که از مواد معدنی ساخته شده باشند، بهره بگیرید و قسمت های کبود زیر چشم را پوشش دهید.

بعضی از ترکیب های شیمیایی، ممکن است به بینی شما آسیب برسانند. در نتیجه بهتر است در روزهای پس از جراحی بینی، حتما از ترکیب هایی استفاده کنید که سلامتی پوست و بینی شما را به خطر نمی اندازند.

تاثیر رعایت نکات زیر نتایج عمل بینی را تغییر خواهد داد

آیا شما به تازگی عمل بینی انجام داده اید؟ اگر جوابتان مثبت است، پس رعایت نکات زیر نتایج جراحی شما را تغییر خواهد داد.

جراح با تغییر و برش استخوان ها و غضروف های بینی شکل ظاهری آن را اصلاح میکند و با استفاده از اسپلینت روی بینی استحکام آن را ثابت نگه می دارد. سعی کنید تا بهبودی کامل و ثبیت حالت جدید سر خود را زیاد به اطراف نگردانید.

بعد از عمل بینی (nose surgery) بیشتر استراحت کنید تا سلول های بدن زمان لازم را برای ریکاوری و بهبود هرچه سریع تر را داشته باشند. بعد از روز اول یا دوم جراحی مخاط و مقداری خون از بینی تخلیه می شود که این طبیعی است، با استفاده از گاز و اسپری نمکی مخصوص، داخل بینی خود را شست و شو دهید تا از خشک شدن و تورم رگ های بینی جلوگیری شود. حداقل دو بار در روز از اسپری نمکی استفاده کنید.

حتما بعد از عمل بینی با جراح خود و کلینیک مورد نظر در ارتباط باشید تا در بروز مشکلات غیر عادی به سرعت به آن رسیدگی کنید. مصرف آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک ضروری هستند باید مصرف قرص ها را به پایان برسانید.

رابطه کلینیک و فرد پس از انجام جراحی بینی، به هیچ وجه نباید قطع شود. فرد برای خارج کردن بخیه ها، حتما باید به پزشک متخصص خودش مراجعه کند. چرا که این فرد بیشتر از هر کسی با شرایط بینی او آشنایی دارد و وضعیت این بینی را پس از عمل می شناسد.

تا آنجا که مقدور است فعالیت سر و گردن خود را محدود کنید و سر را به حالت نیمه خوابیده روی دو بالش قرار دهید تا هنگامی که در خواب هستید خون و مخاط دیگر در بینی جمع نشود چرا که باعث ایجاد حالت خفگی می شود.

برای کاهش تورم و کبودی اطراف بینی و چشم ها حتما از کمپرس آب سرد استفاده کنید. معمولا تا سه هفته بعد از عمل بینی از فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنید.

برای استفاده از عینک بعد از عمل بینی محدودیت های زیادی وجود دارد، سعی کنید تا چند هفته بعد از عمل از لنز های طبی بجای عینک استفاده کنید. استخوان های بینی با گذاشتن عینک بر روی آن باعث تغییر در حالت دلخواه می شود.

رعایت نکات پس از رینوپلاستی، عامل تعیین کننده موفقیت عمل جراحی

با رعایت نکات فوق می توان بهترین نتیجه را از عمل بینی انتظار داشت. با اصلاح شکل ظاهری بینی، تغییرات بسیاری در چهره بیمار رخ می دهد که با حس خوشایندی زیادی همراه است. با داشتن زیبایی مضاعف اعتماد به نفس فرد برای برقراری روابط اجتماعی و معاشرت با دیگران بیشتر می شود که این امر باعث پیشرفت حالات مثبت روانی در بیمار خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *