جراحی بینی

برای جراحی بینی چه مدت مرخصی از کار لازم است ؟

برای جراحی بینی چه مدت مرخصی از کار لازم است ؟

برای جراحی بینی چه مدت مرخصی از کار لازم است ؟

رینوپلاستی که با نام جراحی بینی نیز شناخته می شود، می تواند نتایجی ماندگار را در ظاهر فرد به وجود آورد. این جراحی تمام ویژگی های ظاهری فرد را تغییر خواهد کرد. به طور کلی جراحی زیبایی بینی برای افزایش زیبایی چهره فرد به کار برده می شود.

برای جراحی بینی چه مدت مرخصی از کار لازم است ؟ایجاد تغییرات در اندازه و شکل ظاهری بینی می تواند موجب افزایش گیرایی و زیبایی چهره فرد شود؛ اما این روش درمانی تنها به منظور افزایش زیبایی به کار برده نمی شود. جراحی بینی برای رفع مشکلات تنفسی یا ساختاری در بینی و فرد نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

البته برای این که نتیجه ی نهایی عمل بینی را در صورت خود ببینید باید صبور باشید. به غیر از دو هفته ی ابتدایی بعد از عمل که آثار انجام عمل جراحی روی صورت کاملا مشخص است، تورم و باد داشتن در ناحیه ی بینی تا چندین ماه ماندگار است و به تدریج محو و بر طرف می شود.

تا آن موقع هنوز بینی شما شکل نهایی خود را پیدا نکرده و در حال بهبود و بازیابی خود از عمل جراحی است. در واقع با آن که عمل جراحی بینی خود یک عمل نسبتا کوتاه مدت و سبک است، اما روند بهبودی آن و رسیدن به نتیجه ی ایده آل چندین ماه طول می کشد.

روند بهبودی از فردی به فردی دیگر متفاوت خواهد بود. می توان گفت که سرعت بهبودی فرد در ارتباط مستقیم با ویژگی های فردی، ارثی و بیولوژیکی فرد دارد.

اقدامات قبل از جراحی

صرف نظر از اینکه برای مقاصد زیبایی یا سلامتی تحت جراحی بینی قرار می گیرد، باید این نکته را در نظر داشته باشید که رینوپلاستی چهره شما را برای باقی عمر به شدت تغییر خواهد داد. شما باید سه چیز به خاطر بسپارید، نخست اینکه شما باید نحوه انتقال به مرکز جراحی زیبایی بینی را از قبل در نظر بگیرید.

دوم اینکه چه مدت باید استراحت کنید و دوم اینکه کی باید به کار بازگردید.

برای جراحی بینی چه مدت مرخصی از کار لازم است ؟چه کسی شما را تا بیمارستان همراهی خواهد کرد؟ در جراحی بینی از داروهای بیهوشی بهره گرفته می شود از این رو شما قادر به رانندگی نخواهید بود. زمان خود را برنامه ریزی کنید و یکی از اعضای خانواده را همراه خود ببرید.

رژیم غذایی مناسبی را در روز های منتهی به عمل انتخاب کنید که سرشار از سبزیجات و فیبر باشد و از مصرف مواد و داروهایی که موجب رقیق شدن خون می شوند به طور جدی پرهیز کنید. از مواد آرایشی روی صورت خود استفاده نکنید و قبل از عمل جراحی به طور کامل صورت خود را بشورید.

هشت ساعت قبل از عمل هیچ گونه مواد خوراکی و نوشیدنی مصرف نکنید. لباسی بپوشید که از جلو به راحتی باز شود و نیازی نباشد آن را از سر خود در بیاورید. سعی کنید شب قبل از عمل به موقع بخوابید و با خواب کافی و بدون استرس برای عمل اقدام کنید.

مدت زمان جراحی بینی

جراحی بینی نوع عمل جراحی سبک به شمار می رود. معمولا فرد پس از جراحی بینی می تواند به منزل خود بازگردد و روند بهبودی را در منزل سپری کند. حجم زیادی از تورم پس از رینوپلاستی در طی 3 روز اول پس از جراحی بینی فروکش خواهد کرد.

بسیاری از افراد تنها پس از گذشت یک هفته پس از جراحی زیبایی بینی به زندگی عادی خود بازگشته و کار و فعالیت خود را از سر می گیرند.

حتی شاید بعد از گذشت یک هفته هنوز کبودی ها و تورم کاملا محو نشده باشند اما به گونه ای نیستند که مانع از ادامه ی فعالیت های عادی شما بشوند. رفتن به دانشگاه، محیط کار و انجام کارهای روزمره ی خانه بعد از یک هفته ممکن خواهد بود.

پس از جراحی بینی باند ها و گازهای استریل برای خروج مایعات در بین شما قرار گرفته اند. در نتیجه در صورتی که احساس می کنید اعتماد به نفس بیرون آمدن از بیمارستان با آن ظاهر را ندارید از کلاه یا شالی که چهره شما را بپوشاند بهره ببرید.

البته توجه داشته باشید که از عینک استفاده نکنید. حداقل تا یک ماه پس از عمل جراحی بینی استفاده از عینک به بینی فشار می آورد و توصیه می شود اگر هم مجبور شدید از آن استفاده کنید، قسمت میانی آن را با چسب به پیشانی بچسبانید تا فشار از روی بینی برداشته شود.

آیا پس از جراحی بینی نیاز به مرخصی دارید؟

البته! در ست است که جراحی بین را با نام جراحی زیبایی بینی (Nose Surgery) نیز می شناسند اما نباید فراموش کنید که فرد تحت عمل جراحی قرار می گیرد. بیمار در طول دو تا سه روز اولیه نیاز به استراحت خواهد داشت. به طور کلی فرد پس از دو الی سه هفته بهبود پیدا می کند.

در این مدت فرد نباید فعالیت های پر تنش و پر جنب و جوش را به انجام برساند. فرد نباید سر خود پایین بیاورد. از ای رو وی قادر به انجام بسیاری از امور نخواهد بود.

مراقبت ها پس از جراحی برای دستیابی به نتایج رضایت بخش بسیار حیات می باشند. بهتر است فرد حداقل دو هفته از کار خود مرخصی بگیرد تا بتواند روند بهبودی را در منزل و در شرایط مناسبی بگذارند.

در این مدت فرد با استفاده از مواد غذایی مورد نیاز بدن و البته اجتناب از مصرف نمک می تواند بهبودی با سرعت بیشتر به انجام می رسد.

در طول هفته ی باید کاملا حواستان باشد تا به بینی خود ضربه ای وارد نکنید و بسیار با احتیاط حرکت کنید. چرا که در این بازه ی زمانی استخوان های بینی در حال ترمیم هستند و به تدریج در جای جدید خود مستحکم می شوند.

هر گونه ضربه ای می تواند باعث منحرف شدن استخوان ها شود و آسیبی جدی وارد کند. بنابراین واجب است که از کار خود مرخصی بگیرید و به استراحت در منزل بپردازید تا احتمال وارد شدن هر گونه ضربه به استخوان های در حال بهبودی را کاهش دهید.

چند روز مرخصی پس از جراحی بینی مورد نیاز است؟

به طور کلی بیمار پس از گذشت سه هفته دیگر علائم جراحی را در چهره خود مشاهد نخواهد کرد؛ اما نمی توان این زمان را برای همه افراد در نظر گرفت. همانطور که می دانید روند بهبودی افراد با یکدیگر تفاوت هایی دارد.

میزان تورم و کبودی افراد متفاوت بسیار متفاوت است. برخی از افراد پس از گذشت سه روز از رینوپلاستی شاهد کاهش ورم بینی خواند بود، در حالی که دیگران حتی تا دو هفته پس از جراحی بینی نیز شاهد ورم بینی خواهند بود.

از این رو نمی توان مدت زمان مشخصی را برای همه افراد در نظر گرفت. شما باید با توجه میزان فعالیت و تکاپوی کار و فعالیت های خود برای میزان مرخص مورد نظر خود در نظر بگیرید. برای مثال در صورتی که شما یک مربی ورزشی هستید بهتر است 6 هفته مرخصی را برای خود در نظر بگیرید.

اما در صورتی که کار شما تکاپوی چندانی ندارد می تواند پس از گذشت دو الی سه هفته از جراحی زیبایی بینی به کار خودبازگردید. توجه داشت باشید که پس از جراحی بینی شما نباید سر خود پایین بیاورید چرا که خروج مایعات از به کمک نیروی جاذبه محقق می شود و از آن رو شما باید همواره سر را بالا نگه دارید.

اگر کار شما نیاز به پایین آوردن سر دارد، این موضوع در زمان تصمیم گیری برای مرخصی در نظر بگیرید.

استفاده مناسب از مرخصی

شما در طول این زمان نیاز به استراحت فراوان دارید. مطمئنا شما با صرف هزینه قابل توجه و انجام تحقیقات گسترده اقدام به جراحی بینی کرده اید. در نتیجه دستیابی به نتایج رضایت بخش برای ما بسیار اهمیت دارد. توجه داشته باشید که بخشی از جراحی بینی بر عهده خود شماست.

خوب است بدانید که اگر بعد از انجام عمل بینی یک احساس افسردگی و غمگینی خفیف دارید، تا حدی طبیعی است و برخی دیگر از متقاضیان عمل بینی بعد از جراحی دچار این احساسات می شوند. دلیل آن شوکی است که به افراد بعد از دیدن صورت کبود و متورم خود وارد می شود.

در این مواقع باید به این فکر کنید که این شرایط کاملا موقتی است و در کمتر از ده روز دیگر هیچ اثری از این کبودی ها نخواهد بود. سعی کنید در این مواقع با دوستان و خانواده ی خود صحبت کنید و با انجام اقدامات مراقبتی پس از عمل،‌ خود را سرگرم سازید.

پس از رینوپلاستی شما راهی منزل خود می شوید و باید اقدامات لازم برای بهبودی را در نظر بگیرید. از مرخصی خود نهایت استفاده را ببرید و تمام اقدامات لازم را به درستی به کار ببرید. سر خود را بالا نگه دارید و در نوبت های مجزا در روز از کمپرس یخ استفاده کنید.

استفاده از سیر و مواد غذایی  شامل ویتامین ای را کنار بگذارید. این مواد غذایی تورم صورت شما را افزایش خواند داد. میزان آب مصرفی خود را افزایش دهید مصرف آب کافی موجب دفع مواد زاید بدن شده و در نتیجه بر سرعت بهبودی بدن می افزاید.

از مصرف نمک به شدت پرهیز کنید تا کبودی و تورم صورت شما هر چه سریع تر بهبود یابد و به شرایط عادی برگردید. رژیم غذایی مناسب یک اصل در دوران پس از عمل بینی است که کمک می کند هر چه سریع تر دوران نقاهت پایان یابد.

شما می توانید با انجام مراقبت های لازم و اجتناب از فعالیت های سنگین خود را برای بازگشت به کارو فعالیت خود آماده کنید. حتی اگر مجبور شدید زود تر از موعد مقرر به کار و فعالیت روزانه ی خود برگردید، سعی کنید تا جایی که ممکن است وظایف و کار های ساده را انجام دهید تا از ایجاد فشار به بینی در حال بهبود خود جلو گیری کنید.

از انجام کار های پر تنش اجتناب کنید

عموما پس از گذشت دو تا سه هفته از جراحی بینی فرد می تواند به کا رو فعالیت خود بپردازد. در حالت کلی پس از گذشت این زمان دیگر نشانه  هایی از کبودی، تورم و جراح در چهره فرد نمایان نمی باشد.

فعالیت ها ی پر تحرکی مانند ورزش کردن یا انجام تمرینات ورزشی برای 3 تا 6 هفته باید به کلی کنار گذاشته شوند. بهتر است به بدن خود گوش دهید، در صورتی که زودتر از زمان مقرر به بدن خود فشار بیش از حد وارد کنید می توانید مشکلات زیادی را برای خود به وجد آورید.

فراموش نکنید که نتایج نهایی رینوپلاستی پس از یکسال قابل مشاهده هستند. در صورتی که جراحی بینی توسط پزشکی حاذق و با تجربه به انجام برسد می تواند نتایج حاصل از جراحی بینی می تواند برای تمام عمر باقی مانده و از این گذشته بر زیبایی چهره شما بیفزاید.

راهنمایی ها و اطلاعات لازم در خصوص اقدامات پس از جراحی بینی را از پزشک خود جویا شوید. تمام نکات و راهنمایی هایی های ارائه شده در مدت زمان مرخصی خود به کار ببرید تا شاهد بهبودی زود هنگام خود باشید. شما در طول 10 تا 14 روز مرخصی می توانید به خوبی از بینی جدید خود مراقبت کنید.

حتما راجع به عوارض عادی و طبیعی عمل جراحی بینی اطلاعات کسب کنید و راه های مقابله و بر طرف کردن آن ها را یاد بگیرید. اگر هر گونه عوارض غیر منتظره ای برای شما پیش آمد و نمی دانستید که چطور با آن رو به رو شوید، حتما موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و به توصیه های او عمل کنید.

توجه داشته باشید که روند بهبودی بعد از عمل بینی برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و به ویژگی های بدنی افراد بستگی دارد. بنابراین به هیچ وجه به افراد غیر متخصص صرفا به این دلیل که قبلا عمل جراحی بینی انجام داده اند اعتماد نکنید و سلامت خود را به خطر نیندازید.

تمام اقدامات مربوط به مرخصی خود را از قبل انجام دهید تا پس از جراحی نگران مسئولیت های حرفه ای خود نباشید و تمام توجه خود را بر بهبودی متمرکز کنید. همچنین توصیه می شود تا جایی که می توانید اقدامات مهم و ضروری را به بعد از عمل جراحی بینی موکول نکنید و قبل از رسیدن موعد عمل بینی، این کار های ضروری را انجام دهید.

طوری برنامه ریزی کنید که کار هایی از قبیل امتحانات دانشگاه، شرکت در مراسم اجتماعی و جلسات و سمینار های مهم کاری و غیره را قبل از عمل بینی به سر انجام برسانید. این گونه می توانید در بهترین وقت ممکن و بدون دغدغه ی خاصی بیشتر عمل رینوپلاستی را انجام دهید و با آرامش خاطر در منزل به استراحت بپردازید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *