آیا بعد از ابدومینوپلاستی میتوان باردار شد؟

آیا بعد از ابدومینوپلاستی میتوان باردار شد؟

در حقیقت می توان گفت بارداری در نتایج نهایی ابدومینوپلاستی تاثیرگذار بوده و می تواند اثربخشی آن را تغییر دهد. با وجود اینکه بسیاری از افراد روش هایی مانند ورزش و رژیم های غذایی متفاوت را امتحان می کنند اما باز هم میزانی چربی اضافی در ناحیه ی شکم آنها وجود دارد که در برابر این روش های کاهش وزن مقاوم هستند.

 

آیا بعد از ابدومینوپلاستی میتوان باردار شد؟

 

بسیاری از مادران پس از بارداری به دنبال راهی برای رهای از چربی های اضافی هستند که Abdominoplasty یکی از این روش های موثر است.

در واقع جراحی شکم باید پس از دوره ی بارداری مادر انجام شود و در صورتی که فرد پس از ابدومینوپلاستی باردار شود می تواند نتایج جراحی شکم را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین به منظور انجام ابدومینوپلاستی لازم است که شرایط خود را در نظر بگیرید و پس از آن اقدام به انجام جراحی شکم کنید.

 

آیا بعد از ابدومینوپلاستی میتوان باردار شد؟

تاثیرات ابدومینوپلاستی بر بدن زنان چیست؟

افزایش وزن می تواند به دلایل مختلفی در افراد ظاهر شود که عوامل ارثی، استرس و رژیم های غذایی ناسالم می تواند از این عوامل باشد. اما با گذشت زمان و پیشرفت علم امکان این فراهم شده تا افراد از داشتن اندامی زیبا بهره مند شوند.

جراحی شکم روشی است که بیشتر برای مادرانی که چندین زایمان را پشت سر گذاشته اند به کار می رود و می توانند نتایج اثربخشی به همراه داشته باشد. در ابدومینوپلاستی چربی و پوست اضافی شکم برداشته شده و عضلات شکمی ضعیف شده با گذشت زمان ترمیم می شوند.

بارداری تاثیر عمیقی بر روی بدن زنان دارد زیرا جنین در قسمت پایینی شکم شروع به رشد می کند. در ضمن تغذیه ی جنین با شیر مادر نیز می تواند بر اندام او تاثیر گذاشته و در نتیجه تناسب اندام او را با مشکل مواجه کند.

Abdominoplasty یک روش کاهش وزن دائمی است که می تواند بر روی بدن افراد مختلف نتایج متفاوتی داشته باشد. در واقع با جراحی شکم این افراد می توانند زیبایی اندام خود را مشاهده کنند.

 

آیا ابدومینوپلاستی مانع بارداری زنان خواهد شد؟

از نظر پزشکی ابدومینوپلاستی جزو تکنیک های زیبایی محسوب شده و به همین دلیل بر توانایی بارداری زن تاثیری نمی گذارد. بنابراین توانایی بارداری زن دچار تغییر نشده و فرد می تواند پس از جراحی شکم مانند پیش از عمل ، مجددا باردار شود.

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

اما باید بگوییم که بارداری پس از Abdominoplasty ممکن است که تاثیر منفی بر نتایج عمل زیبایی بگذارد، و سبب افزایش وزن و کشش پوست شکم شود.

به همین جهت است که توصیه می شود تا زنان در مورد تعداد فرزندان خود تصمیم های لازم را اخذ کرده و در نتیجه پس از پایان دوره ی بارداری نسبت به انجام ابدومینوپلاستی اقدام کنند.

اما با توجه به اینکه زندگی معمولا طبق برنامه پیش نمی رود، بنابراین ممکن است که نتوان این توصیه را عملی کرد. همچنین لازم است که برای انجام Abdominoplasty تا پس از بارداری زن زمان داده شود.

چرا که این امر یعنی جراحی شکم به روش ابدومینوپلاستی می تواند با روش های عقیم سازی مانند بستن لوله همراه باشد.

در ضمن در این روش اسکار های ناشی از عمل سزارین نیز از بین رفته و هنگامی که فرد تحت این عمل زیبایی قرار می گیرد می تواند با کشیدن پوست در جهت رفع جای زخم ها اقدام کند.

در مجموع بهتر است که پزشک معالج در جلسه ی مشاوره به بیمار خود توصیه های لازم را انتقال داده و از او بخواهد که برای گسترش خانواده ی خود صبر کرده و یا این کار را پیش از انجام این تکنیک زیبایی در نظر بگیرد.

 

ابدومینوپلاستی چه مشکلاتی برای بارداری زنان ایجاد می کند؟

به طور کلی می توان گفت که ابدومینوپلاستی برای بارداری زنان مشکلی ایجاد نمی کند و اثر منفی بر آن ندارد. پس از جراحی شکم ممکن است که شکم فرد سفت و محکم شده که این در Abdominoplasty کاملا عادی بوده و مشکل حادی برای فرد به همراه نخواهد داشت.

سفت شدن شکم پس ابدومینوپلاستی به مدت 4 الی 6 ماه ادامه داشته و پس از گذشت این دوره ، عوارض ناشی از آن برطرف خواهد شد.

برخی از افراد تصور می کنند به دلیل کشیده شدن پوست در روش Abdominoplasty جنین در حال رشد نمی تواند به راحتی رشد کرده و در نتیجه بارداری دچار مشکل می شود اما باید بگوییم که این موضوع تصویر کاملا غلطی بوده و جنین فضای مناسب برای رشد را در اختیار خواهد داشت.

یکی از مشکلاتی که در نتیجه ی بارداری پس از ابدومینوپلاستی ممکن است رخ دهد این است که در اثر تحمل وزن زیاد ممکن است که بافت همبند میانی زیادی کشیده نشده و و باعث دیاستاز روده ی راست می شود.

علت این امر آن است که یک بافت اسکار قوی وجود دارد که ماهیچه ها را به هم وصل می کند. پس از بارداری این بافت دوباره به سمت عقب کشیده شده و باعث ایجاد شکاف نمی شود.

عمل زیبایی ابدومینوپلاستی چه فوایدی دارد؟

پس از پایان دوره ی بارداری بهتر است که مجددا ابدومینوپلاستی صورت گرفته و چربی های حاصل از بارداری و پوست های اضافی مجددا گرفته شود و ظاهری زیبا برای فرد به همراه داشته باشد. در ضمن پزشک شما و خودتان نیز باید جنین را در اولویت قرار دهید تا متحمل هیچ گونه ضرر و زیانی نشوید.

 

آیا می توان پس از ابدومینوپلاستی باردار شد؟

بارداری پس از ابدومینوپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله ی این عوامل می توان به سن فرد مراجعه کننده ، خاصیت ارتجاعی پوست او و افزایش وزن در حین بارداری اشاره کرد.

تمامی بارداری ها با عوارضی همراه هستند که به منظور آگاهی از وجود موانع برای بارداری بهتر است که از پزشک زنان و زایمان خود کمک و مشاوره بخواهید.

همانطور که پیشتر نیز بیان کردیم برای خانم هایی که قبلا عمل زیبایی Abdominoplasty را انجام داده اند بافت و دیواره ی شکم کش آمده و در نتیجه جنین فضای لازم برای رشد را خواهد داشت.

از جمله نگرانی هایی که پس از ابدومینوپلاستی وجود دارد این است که ممکن است جراح زنان و زایمان نتواند بخیه های لازم را بر روی بافت شکم انجام دهد و گاهی از یک متخصص جراحی پلاستیک برای بستن برش ها استفاده می شود.

از آنجایی که ابدومینوپلاستی جراحی است که برای ایجاد زیبایی در شکم افراد استفاده می شود بهتر است که بعد از بارداری این عمل را انجام داد. زیرا در اثر بارداری پوست شکم کش می آید و حالت افتاده و شل به خود می گیرد.

اگر بعد از جراحی شکم کسی بخواهد باردار شود این امکان برای او وجود دارد. ولی در واقع تاثیر عمل ابدومینوپلاستی بر روی این افراد از بین می رود و آنها ممکن است دوباره دچار افتادگی پوست شوند.

از آنجایی که عضلات شکم در Abdominoplasty می تواند جمع شود، در اثر حاملگی این عضلات با فشار جنین دوباره از هم باز می شوند. فرد می تواند قبل از بارداری فقط جراحی را برای برداشتن چربی و پوست اضافی شکم خود انجام دهد و بعد از حاملگی و زایمان بقیه عمل را که نیاز به چسباندن عضلات پهلو است را بعد از بارداری خود انجام دهد.

این امر می تواند با مشورت پزشک به راحتی انجام گیرد. از آنجایی که این عمل نیاز به بخیه دارد بهتر است که بعد از ابدومینوپلاستی بارداری صورت نگیرد و یا در صورت تصمیم به بارداری این کار را شش ماه تا یک سال بعد از جراحی شکم انجام دهید.

ابدومینوپلاستی بازو و تاثیرات آن

به دلیل اینکه رشد جنین در اثر ابدومینوپلاستی می تواند با مشکلاتی مواجه شود. به همین دلیل باید زمان زیادی بعد از این عمل گذشته باشد تا بارداری صورت گیرد.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

ابدومینوپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب