کاشت مو

کاشت مو چقدر زمان می برد؟ 

کاشت مو چقدر زمان می برد؟

کاشت مو چقدر زمان می برد؟

پروسه بسیاری از عمل های زیبایی، در زمانی کم تر از یک ساعت طی می شود. این موضوع موجب می شود که این عمل ها را، با خوردن یک وعده نهار مقایسه کنند. چرا که این فرآیند ها درست به اندازه صرف یک نهار از افراد وقت می گیرند.

کاشت مو چقدر زمان می برد؟ 

کاشت مو اما نه یک تزریق ساده، بلکه یک فعالیت حساس و مهم است و به همین خاطر، به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. فراموش نکنید که نتیجه بسیاری از تزریق ها، پس از چند ماه از بین می رود اما فردی که روند کاشت مو را به درستی پشت سر گذاشته باشد، برای همیشه می تواند از نتایج آن بهره مند شود.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

شاید در نگاه اول، کاشت مو وقت زیادی از فرد بگیرد اما این زمان برای رسیدن به مو های طبیعی که همواره همراه این فرد باقی خواهند ماند، اصلا طولانی به نظر نمی رسد.

مدت زمان لازم برای کاشت مو به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که در این مقاله به صورت جامع و کامل به آن خواهیم پرداخت!

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

1- تعداد گرافت هایی که در نقاط طاس و بدون مو کاشته می شوند

تعداد گرافت ها یا ریشه های موهایی که استخراج شده اند و سپس کاشته می شوند، مدت زمان لازم برای جراحی کاشت مو را تعیین می کنند.

هر گرافت میتواند شامل 1 الی 5 تار مو باشد. بسیاری از کلینیک ها، چندین تار مو را در قالب یک گرافت در می آورند تا بتوانند با کاشت یک گرافت شاهد رشد 5 تار مو در سر باشند.

اگر تعداد گرافت های که در نقاط بدون مو کاشته می شوند کم تر از 1000 باشد، زمان انجام این فرآیند کوتاه تر خواهد شد  و اگر گرافت ها بیشتر از 1000 باشند، کاشت مو به زمان زیاد تری نیز خواهد داشت. این موضوع در واقع به شرایط خود فرد و میزان گرافت های مورد نیاز او بستگی دارد.

گاهی تعداد گرافت های مورد نیاز به اندازه ای بالاست که پزشک ترجیح می دهد فرآیند کاشت مو را به جای یک روز، در 2 روز متوالی برای فرد انجام بدهد. چرا که برداشت بیش از حد گرافت از سر فرد در یک روز، ممکن است مشکلاتی برای سلامتی موهای او به وجود بیاورد.

در این زمینه، هر کسی با توجه به شرایط موهای سر خود، با دیگری متفاوت است و به همین خاطر، نمی توان انتظار داشت که زمان کاملا دقیقی برای پایان عمل کاشت مو وجود داشته باشد.

2- ادامه فرآیند کاشت مو

کاشت مو به روش های متفاوتی انجام ی شود و هر کدام از این روشها از نظر مدت زمان کاشت با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

کاشت مو چقدر زمان می برد؟ 

افرادی که دوست دارند کاشت مو را در زمان کوتاه تری انجام بدهند، باید روش مد نظر خودشان برای این کار را انتخاب کنند. شناخت دقیق روش ها و متد های کاشت مو، برای یک انتخاب درست در جهت رسیدن به نتایج مطلوب، مفید خواهد بود.

البته که متد های مختلف به لحاظ زمانی آن چنان نیز با هم تفاوت دارند و شاید نهایتا تفاوتی به اندازه دو ساعت در آن ها وجود داشته باشد. با این وجود ممکن است همین دو ساعت نیز برای برخی از افراد، مهم به نظر برسد.

بعضی ها ترجیح می دهند هر چه زودتر از اتاق انجام این عمل، خارج شوند و برای انجام کاشت مو، هیچ دغدغه ای به جز سپری شدن زمان زیاد زیر نظر پزشک ندارند. این افراد حتما باید کوتاه مدت ترین فرآیند را برای خودشان انتخاب کنند که عمل کاشت مو در آن ها زودتر به پایان برسد.

زمان لازم برای کاشت مو به روش FUE:

در روش FUE یا استخراج فولیکولی موها، هر واحد فولیکولی به طور جداگانه استخراج می شود. روش FUE تقریبا به زمان زیادی نیاز دارد و به تجربه و مهارت تیمی پزشکی در استخراج سریع و موفقیت آمیز فولیکول ها هم بستگی دارد. معمولا بهترین تیم پزشکی میتواند 3500 گرافت مو را در عرض 8 ساعت استخراج کند.

این روش کمی بیشتر از سایر متد های کاشت مو طول می کشد اما باید به این موضوع نیز توجه کرد که استفاده از این متد، جای زخم بزرگی روی سر فرد باقی نمی گذارد.

با این فرآیند تنها خراش هایی بسیار کوچک روی سر شما ایجاد خواهد شد. در نتیجه ممکن است با این روش، زمان بیشتری را در اتاق کاشت مو سپری کنید اما در مقابل، ریکاوری سریع تری خواهید داشت و اثری از این عمل نیز در چهره شما باقی نخواهد ماند.

از آن جایی که در این روش جای زخم عمیقی در کار نیست، افراد می توانند پس از کاشت مو، موهای خود را تا هر اندازه ای که می خواهند کوتاه کنند. به طور کلی این روش مناسب افراد جوان تری است که هم می توانند در جریان عمل وقت بیشتری بگذارند و هم، به تعداد گرافت های کم تری نیاز دارند.

زمان لازم برای کاشت مو به روش FUT:

روش FUT یا کشت موی نواری، از برش نواری که از سر برداشته می شود، گرافت های مو استخراج می شوند. نواری که از روی سر بیمار برداشته می شود به تکنیسین باتجربه ای داده می شود تا آن را تشریح کند و گرافت های مو را با دقت از آن جدا کند. معمولا کاشت مو به روش FUT 4 الی 6 ساعت طول می کشد.

این روش برای افرادی که کاشت مو در آن ها به تعداد گرافت های بیشتری نیاز دارد، مناسب تر به نظر می رسد. چرا که برداشت تعداد یکسان گرافت ها در آن نسبت به متد دیگر، به زمان کم تری نیاز خواهد داشت. این متد می تواند بیشترین تراکم مو را برای فرد رقم بزند. علاوه بر این، با این متد دیگر نیاز نیست که فرد پیش از کاشت مو همه موهای سر خود را اصلاح کند.

به این نکته نیز باید توجه کرد که با توجه به زمان کم تری که برای این فرآیند صرف می شود، این روش نسبت به متد دیگر کاشت مو کمی ارزان تر تمام خواهد شد. البته انتخاب یک فرآیند زیبایی تنها به خاطر قیمت، همواره یک تصمیم اقتصادی اشتباه است اما این متد، نقاط مثبت فراوانی دارد و به همین خاطر، امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

مقایسه دقیق تر زمان لازم برای کاشت مو به روش های FUE و FUT

  1. تعداد گرافت ها: 1500 تا 1000    مدت زمان لازم در روش FUE: 6 ساعت   مدت زمان لازم در زوش FUT: 4 ساعت
  2. تعداد گرافت ها: 1500 تا 2500    مدت زمان لازم در روش FUE: 7 ساعت   مدت زمان لازم در زوش FUT: 5 ساعت
  3. تعداد گرافت ها: 2500 تا 3500  مدت زمان لازم در روش FUE: 8 ساعت   مدت زمان لازم در زوش FUT: 6 ساعت
  4. تعداد گرافت ها: بیشتر از 3500  مدت زمان لازم در روش FUE: در طول 2 روز انجام می شود.  مدت زمان لازم در زوش FUT: 8 ساعت

آیا کاشت مو به روش نئوگرافت به زمان کوتاه تری نیاز دارد؟

یکی از بزرگترین دلایلی که بسیاری از افراد علاقه دارند که از تکنیک نئوگرافت برای کاشت موهای خود استفاده کنند این است که این فرآیند در زمان کوتاه تری انجام می شود.

نئوگرافت به دوره ریکاوری کوتاه تری هم نیاز دارد. مدت زمانی که شما درکلینیک صرف کاشت موهایتان به روش نئوگرافت می کنید، هم بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد که مهم ترین آن تعداد گرافت هایی است که باید استخراج بشود و وسپس با تکنیک نئوگرافت در نقاط طاس گذاشته بشود.

در بیشتر بیماران کاشت مو به روش نئوگرافت حدودا 5 ساعت طول می کشد.

کاشت مو به روش نئوگرافت دو بخش بسیار مهم دارد؛ اولین بخش آن استخراج فولیکول های مو است و دومین بخش هم قرار دادن آنهاست.

1- استخراج :

در این بخش از فرآیند نئوگرافت، شما باید به مدت 2 تا 4 ساعت دراز بکشید.

متخصص از بی حسی موضعی در پشت قسمت اسکالپ (بخش اهدا کننده) استفاده میکند. دسته های مختلف فولیکول ها با کمک ابزار مخصوصی استخراج می شوند.

بعضی از بیماران در طول این فرآیند حتی میخوابند. متخصص تمام چیزهایی که باعث راحتی شما در طی فرآیند نئوگرافت می شود را فراهم می کند.

بعد از اینکه کار استخراج فولیکول ها به اتمام رسید، شما میتوانید به دستشویی بروید یا چیزی بخورید و استراحت کنید و لازم نیست که بلافاصله بعد از اتمام بخش اول، بخش دوم فرآیند کاشت مو به روش نئوگرافت را آغاز کنید.

2- قرار دادن فولیکول ها :

در این بخش از فرآیند نئوگرافت، میتوانید موهای طبیعی خودتان را دوباره پس بگیرید. بیمار باید صاف بنشیند تا قمست پذیرنده فولیکول یا نقاط طاس سر به صورت موضعی بی حس بشود.

فولیکول ها در نقاط طاس به شیوه ای بسیار طبیعی گداشته می شوند؛ فولیکول ها طبق الگویی در نقاط طاس یا ” کم پشت ” قرار داده می شوند که شما و متخصص از قبل در مورد آن تصمیم گرفته بودید.

مدت زمانی که فولیکول ها در نقاط طاس قرار داده می شوند، بسیار متفاوت است و به اهداف شما از کاشت مو و مقدار فولیکولی که احتیاج دارید در روی نقاط مورد نظر از سرتان قرار داده بشوند بستگی دارد.

درست مثل مرحله قبل میتوانید در حین قرار دادن فولیکول ها با بقیه افراد صحبت کنید، اکانت خودتان را در شبکه های اجتماعی چک کنید و یا حتی به موسیقی گوش کنید.

خلاصه اینکه شما می توانید هر کاری که دوست دارید را انجام بدهید تا زمان کاشت مو برای شما زودتر بگذرد و خسته نشوید.

مدت زمان لازم برای کاشت مو در بیمارانی که بخش زیادی از سرشان طاس و بدون مو است

میزان طاسی مو در هر بیماری متفاوت است و در بیمارانی که بخش زیادی از سرشان طاس است، به مدت زمان کاشت مو افزوده می شود.

در افرادی که بخش زیادی از سرشان طاس است، ابتدا بی حسی موضعی به ناحیه اسکالپ تزریق می شود.

این دسته از بیماران میتوانند در طول فرآیند کاشت موهای خود فیلم تماشا کنند و یا کارهای دیگری را انجام بدهند. مرحله اول کاشت مو ممکن است بین 3 تا 6 ساعت طول بکشد.

در بخش اول کاشت مو، فوایکولها در جلوی مو کاشته می شوند و برای بخش های دیگر سر برای جلسه بعدی برنامه ریزی می شود. معمولا جلسه بعدی هم 10 هفته بعد تعیین می شود. بیمار می تواند در فاصله این دو جلسه به خوبی استراحت کند.

دوره ریکاوری بعد از کاشت مو چقدر زمان می برد؟

بعد از اتمام مراحل کاشت مو، بیماران دغدغه زمان لازم برای دوره بهبود و ریکاوری خود را دارند. در تکنیک نئوگرافت، بیماران می توانند با گذشت چند روز دوباره فعالیت های خود را شروع کنند. بعد از گذشت 7 الی 10 روز، موهای کاشته شده در زیز اسکالپ ریشه می زنند و موهای شما به خوبی رشد می کند.

به طور کلی افراد بر اساس متدی که انتخاب می کنند و میزان گرافت هایی که در نقطه تازه ای از سر آن ها کاشته می شود، بین 2 تا 5 روز پس از کاشت مو به فعالیت های اولیه برمی گردند و مشکل خاصی را برای انجام کارهای روزمره و حتی رفتن به محل کار، احساس نمی کنند.

پس از چند هفته، موهای اولیه می ریزند تا شرایط برای رشد مو های دائمی فراهم شود. بین 6 تا 9 ماه نیز، درصد زیادی از مو های جدید رشد خواهند کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *