کاشت مو

کاشت مو برای موهای کم پشت

کاشت مو برای موهای کم پشت

کاشت مو برای موهای کم پشت

بیشتر افراد باور بر این دارند که در صورت طاسی کاشت مو را باید انجام دهند ولی یکی از راه های درمان موهای کم پشت و تبدیل آن ها با موهای زیبا و پرپشت کاشت مو می باشد.

کاشت مو برای موهای کم پشت می تواند زیبایی بیشتری را برای فرد به ارمغان آورد.

کاشت مو برای موهای کم پشت

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

کم پشتی مو یکی از مشکلاتی می باشد که خانم ها و آقایان به دلایل مختلفی اعم از ژنتیک در آن ها به وجود می آید، بیشتر افراد از این موضوع رنج برده و نمی توانند ارتباط اجتماعی با بقیه برقرار نمایند و باعث کاهش اعتماد به نفس در آن ها می شود.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

بیشتر خانم ها با روش های مختلف این نقص را می پوشانند ولی آقایان همواره با این مشکل مواجه هستند.

کاشت مو برای موهای کم پشت

دلایل کم پشتی مو

 1. ژنتیک
 2. افزایش سن
 3. بیماری های دیگر
 4. ضعیف بودن موها و ریزش مو

موهای کم پشت از تراکم کمی برخوردار می باشند و کف سر آن ها قابل رویت می باشد این امر کاملا طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست ولی بیشتر افراد از آن رنج می برند.

کاشت مو برای موهای کم پشت مناسب می باشد زیرا موها دارای تراکم بیشتری می گردد و پرپشت تر به نظر می رسد.

بیشتر افراد فکر می کنند با کاشت مو، موهای خود را از دست می دهند ولی این یک باور غلط می باشد برای این که موها به طور یک دست رشد نماید موها را شیو می کنند و با ظرافت بهتری به ترمیم و کاشت مو برای موهای کم پشت می پردازند.

اطمینان کافی را داشته باشید که کاشت مو برای موهای کم پشت هیچ مشکلی برای فرد به وجود نمی آورد و می تواند به زیبایی موهای شما بی افزاید.

هیچ تفاوتی بین موهای طبیعی و موهای کاشته شده فرد وجود ندارد مگر این که از قسمت پیوندی مناسبی استفاده نگردد و قطر موی پیوندی با موی طبیعی فرد بسیار متفاوت باشد در این صورت شکل نامناسبی را در ظاهر فرد ایجاد می نماید.

کاشت مو برای موهای کم پشت در وهله اول باید تعداد فولیکول های لازم برای کاشت و میزان تراکم موهای سر  را بررسی نمود تا برآورد شود که چه تعداد فولیکول برای مو احتیاج است و آیا می توان با ظرافت کامل بین موهای طبیعی خود فرد کاشت مو را انجام داد یا خیر.

کاشته مو یک روش دائمی می باشد که اگر درست و به موقع صورت گیرد نتیجه قابل قبولی را در پی خواهد داشت.

خط رشد موها را اصولا برا این که طبیعی جلوه نماید به طور منظم و یک دست در یک راستا قرار می دهند زیرا موی طبیعی فرد نیز خط رشد موها در یک راستا نمی باشد.

بعد از کاشت مو افراد چه انتظاراتی دارند ” ؟ نتیجه بسیار قابل قبولی می توان دریافت نمود و تغییر حجم مو را می توان به طور واضح مشاهده کرد. سعی نمایید کاشت مو برای موهای کم پشت را پیش یک متخصص ماهر و با تجربه انجام دهید تا به موهای خودتان آسیبی وارد نکند و در کمترین زمان، بهترین را به شما هدیه بدهد.

داشتن موهای پرپشت و حجیم یکی از خصوصیات افراد زیبا به شمار می رود و بیشتر افراد به موهای خود به طور مکرر رسیدگی می کنند زیرا موها قسمتی از اجزای صورت فرد می باشد که چهره را تکمیل می نماید.

محدودیت هایی از جمله سن کم، دیابت، فشار خون بالا در بعضی از افراد وجود دارد که این افراد با نظر ” بهترین دکتر کاشت مو ” باید به ترمیم و کاشت مو بپردازند.

شرایط کاشت مو برای موهای کم پشت 

کاشت مو برای موهای کم پشت باید عواملی چون  ژنتیک، بیماری های مختلف، شرایط زندگی و آب و هوایی محل زندگی فرد و همچنین میزان موی طبیعی و میزان موی کاشته شده فرد را در نظر گرفت و بعد به کاشت مو اقدام نماید.

کاشت مو برای موهای کم پشت به دو شیوه صورت می گیرد. در بعضی از افراد شروع به تقویت مو می شود و در نزدیکی ریشه مو کاشت مو صورت می گیرد و در بعضی از افراد در لا به لای مو و بخش های خالی سر می پردازند که هر دو روش برای پرپشت نمودن مو صورت می گیرد.

همچنین از دیگر شرایطی که لازم است تا برای انجام این عمل زیبایی وجود داشته باشد، بانک موی مناسب است. بانک مو به ناحیه ای از بدن گفته می شود که دارای موهایی با کیفیت و مناسب جهت پیوند دادن به نقاط مورد نیاز سر هستند. عموما این ناحیه معمولا پشت سر افراد در نظر گرفته می شود که علت آن دارا بودن موهای کافی در این ناحیه و داشتن قطر و کیفیت مناسب موهای این قسمت می باشد.

برای افرادی که در قسمت بانک مو دارای موهای کافی نیستند می توانند از قسمت های دیگر بدن مثل ریش، موهای سینه و بازوها هم استفاده کنند که البته برای این کار نیاز است که پزشک متخصص آزمایشات لازم را انجام دهد و مشاوره های لازم را با فد متقاضی داشته باشد.

اما داشتن بانک مو به تنهایی کافی نیست و باید شخص متقاضی به بیماری های خاص و مرتبط با پوست مبتلا نباشد. در صورتی که فرد به بیماری خاصی مبتلا باشد باید حتما قبل از انجام کاشت مو به پزشک متخصص خود اطلاع بدهد تا در صورت صلاحدید این اقدام صورت گیرد. در حالت کلی به این دسته از افراد توصیه می شود که پس از درمان بیماری به سراغ این عمل زیبایی بروند.

افرادی که به داروهای بی حس کننده حساسیت دارند برای انجام این اقدام مناسب نیستند و پیشنهاد می شود از روش های دیگری برای رفع مشکل خود اقدام نمایند. زیرا در این روش پزشک برای این که شخص دچار احساس درد و ناراحتی ناشی از برداشت و کاشت فولیکول های مو نشود از بی حس کننده های موضعی استفاده می کند. لذا این دسته از افراد ممکن است در حین عمل دچار واکنش های آلرژیک شوند و مشکلاتی را برای سلامتی آن ها به وجود آورد.

به طور کلی افرادی که قصد انجام پیوند مو را دارند باید از لحاظ جسمی سلامتی کامل را داشته باشند و دارای مشکلات و بیماری های خاص نباشند.

مزایای کاشت مو برای موهای کم پشت  

 1. کاهش ریزش مو ژنتیکی، برای افرادی که به دلایل ژنتیکی دچار ریزش مو شده اند، انجام این اقدام می تواند تا حد چشم گیری باعث رفع این مشکل شود و به همین علت به عنوان یک روش درمان ریزش مو شناخته می شود.
 2. این روش کم تهاجمی می باشد.برای انجام این عمل زیبایی تنها نیاز است که فولیکول های مو از ناحیه مناسب برداشت شده و در قسمت های مورد نیاز سر کاشت شود. لذا به دلیل این که از ابزار های جراحی مانند تیغ استفاده نمی شود این اقدام در دنیا عملی کم تهاجم به شمار می رود.
 3. زمان بهبود فرد بسیار کوتاه می باشد و نهایت بعد از یک هفته فرد نتیجه را مشاهده می نماید.
 4. جای زخم در محل قرار دادن مو بسیار کوچک بوده و مشاهده نمی گردد.به طور کلی جای زخم ناشی از کاشت تنها چند روزی در ناحیه مورد نظر باقی می ماند و پس از آن به مرور رفع شده و محو خواهد شد.
 5. بدن به موی کاشته شده واکنش نشان نمی دهد زیرا پیوند مو از خو بدن فرد می باشد.
 6. موهای کاشته شده بعد از 4 الی 6 ماه شروع به ریزش و دوباره شروع به رشد می نماید.در واقع این یک امر طبیعی و عادی بدن نسبت به موهای جدید می باشد. پس از گذشت چند هفته موهای کاشت شده به طور کامل ریزش خواهند کرد و پس از آن موهای جدیدی در آن ناحیه جوانه زده و رشد خواهند کرد.
 7. تمامی موهای جدید دارای حالت های طبیعی و نرمال خواهند بود و موهای جدید تمامی ویژگی های سایر موهای سر و بدن از جمله رنگ، ضخامت و جهت را دارا خواهند بود و جلوه ای زیبا را به موهای سر شخص خواهند داد.
 8. انجام این اقدام برای افراد با موهای کم پشت می تواند تاثیرات زیادی در جوان سازی چهره آن ها داشته باشد. اکثر افرادی که از این روش استفاده کرده اند پس از نتیجه گیری، به دلیل این که زیبایی و جوانی آن ها افزایش یافته است، اعتماد به نفس بیشتری بدست آورده اند و در زندگی اجتماعی خود بهتر عمل می کنند.

بعد از کاشت مو برای موهای کم پشت می توان به تقویت موهای کاشته شده و موهای طبیعی خود فرد پرداخت تا زودتر رشد و حالت طبیعی خود ایجاد گردد.

تقویت موهای کاشته شده

امروزه برای تقویت موهای سر روش ها و متد های بسیار متنوعی در دنیا موجود است که هر یک تاثیرات خاصی را بر روی موها دارند.

ویتامین C برای رشد موها موثر می باشد و یکی از داروهایی می باشد که بعد از کاشت مو به شما توصیه می گردد این ویتامین با افزایش جریان خون در سر به رشد موها کمک می نماید.

منابعی که دارای ویتامین C هستند عبارتند از: کیوی، آناناس، توت فرنگی، پرتقال، فلفل، انبه، لیمو، گوجه و… .

سعی کنید برای بدست آوردن این ویتامین بیشتر از موارد ذکر شده و به طور کلی منابع غذایی استفاده نمایید. اما در صورتی که امکان استفاده از آن ها برای شما کمی دشوار است می توانید از مکمل های ویتامینی استفاده نمایید.

همچنین ویتامین های گروه B نیز تاثیرات زیادی در رشد و تقویت موهای بدن دارند، لذا استفاده کردن مواد غذایی و خوراکی های حاوی این دسته از ویتامین ها نیز تاثیرات مثبتی برای شخص خواهد داشت.

بیوتین زیر ساختار کراتین در مو و ناخن ها می باشد و در ساختار مو نقش زیادی دارد و از شکنندگی و چند شاخه شدن موها جلوگیری می نماید. بیوتین در یک رژیم غذایی درست وجود دارد و کمتر افرادی با  کمبود این ویتامین دچار هستند و در انواع آجیل ها و عدس وجود دارد.

لازم به ذکر است که به هیچ وجه داروی بیوتین را به طور خودسرانه مصرف نکنید زیرا مصرف خودسرانه این دارو می تواند نتیجه ای معکوس و منفی را برای شخص به همراه داشته باشد.

لازم است تا قبل از استفاده با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کرده و در صورت نیاز یک آزمایش مرتبط با این موضوع نیز انجام دهید تا پس از صلاحدید پزشک از بیوتین در دوز مناسب استفاده نمایید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *