کاشت مو

کاشت مو بدون برش سر

کاشت مو بدون برش سر

کاشت مو بدون برش سر

کاشت مو از جمله درمانی است که می تواند برای افرادی انجام شود که دچار طاسی هستند و یا ریزش مو در آنها به حدی است که درمان های دیگر بر روی آنها بی نتیجه است. در همچین مواقعی پیوند مو می تواند نتایج موثر و دائمی را برای افراد در بر داشته باشد.

در واقع با کاشت می توانید موهای پرپشت تر و با دوام تر از قبل داشته باشید که تا مدت های طولانی بدون ریزش باقی می ماند. روش های متعددی برای کاشت ایجاد شده است که از این طریق در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ گونه دوران نقاهتی مراجعه کننده می تواند با کاشت موی طبیعی به موهای دلخواه خود برسد بدون اینکه درد و یا خونریزی در پوست سر او ایجاد شود.

روش های نوین پیوند مو با استفاده از متد های پیشرفته به گونه ای انجام می شود تا برشی در سر ایجاد نشود و دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی مو به حداقل برسد.

برداشت فولیکول های پیوندی می تواند در این روش از طریق دستگاه پانچ و به صورت تار موی مورد نظر گرفته شود و بعد از آن در نواحی که دچار ریزش و یا طاسی دائمی هستند کاشته شوند. به واسطه کاشت مو به این روش می توان مطمئن بود که زمان بهبودی و نتیجه نهایی به حداقل زمان ممکن می رسد.

کاشت مو بدون برش سرآیا در کاشت مو برش سر انجام می شود؟

می توان گفت که در کاشت مو به روش های متعدد ممکن است در برخی از مواقع برش هایی در سطح پوست افراد ایجاد شود تا واحد های پیوندی از این طریق برداشته و در نواحی که به پیوند مو احتیاج است قرار داده شوند.

در کاشت مو فولیکول ها از ناحیه ی پشت و دور سر که به ناحیه ی بانک مو معروف است برداشت می شوند. در روش های قدیمی تر، برای برداشت فولیکول ها از این ناحیه یک برش به طول ۱۵ تا ۲۵ سانتی متر روی پوست سر ایجاد می شود و سپس این برش با بخیه بسته می شود. در بعضی از موارد جای این زخم و بخیه ها روی پوست می ماند که طبیعتا برای افراد ایده آل نیست.

البته این روش که به روش FUT نیز معروف است یکی از روش های قدیمی در کاشت مو است و امروزه کمتر از این روش برای پیوند مو استفاده می شود. به دلیل برشها و ایجاد بخیه در سر و دوران نقاهت طولانی تر، این روش در بسیاری از کلینیک های کاشت مو منسوخ شده است.

همچنین احتمال آسیب دیدن فولیکول ها حین عمل در این روش نسبت روش های دیگر بیشتر است و همین امر باعث می شود تراکمی که کاشت مو با این روش روی سر ایجاد می کند نسبت به روش های دیگر کمتر باشد.

امکان ایجاد عفونت و پخش آن در نواحی که زخم ایجاد شده است یکی از دلایلی است که از این روش کمتر از روش های بدون برش سر استفاده می شود. روش FUE یکی دیگر از متدهای کاشت موی طبیعی است که برای افرادی انجام می شود که نمی خواهند در پشت سرشان برشی ایجاد شود.

در واقع در این روش فولیکول های پیوندی به صورت جداگانه از مناطق بانک موی افراد برداشته می شود و به همان صورت در نواحی کم مو یا طاس سر کاشته می شود.

در روش FUT فولیکول هایی که برای کاشت استفاده می شوند، از یک نوار باریک پشت سر برداشته می شوند و برشی که برای برداشتن این نوار زده می شود دلیل ایجاد جای زخم و بخیه است.

اما در روش FUE فولیکول ها از یک منطقه ی محدود برداشت نمی شوند و پزشک از تمام منطقه ی بانک مو به شکل پراکنده فولیکول برداشت می کند. این پراکندگی باعث می شود سوراخ ها و زخم های ناشی از برداشت فولیکول در یک جا تجمع نداشته باشند و نیازی به بخیه نباشد که طبعا در پی آن خبری از جای زخم هم نخواهد بود.

در واقع برای عمل زیبایی مو به این روش متقاضی بسیار زیاد است، زیرا هیچ گونه بخیه و یا عارضه ای بعد از کاشت مو در افراد مشاهده نمی شود و ممکن است زخم های کوچک میکرومیلی متری ایجاد شود که قابل مشاهده شدن نیستند.

این زخم های میکرو میلی متری به شکل نقطه های صورتی در هفته های ابتدایی بعد از عمل کاشت دیده می شوند. بعد از آن به دلیل رشد موهای اطراف، این زخم ها به طور کامل زیر موها می روند و هیچ اثری از آنها نخواهد بود.

دوران نقاهت این روش بسیار ناچیز است و از آنجایی که این عمل زیبایی مو به صورت سرپایی انجام می شود در همان روز فرد می تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.

اما در روش های قدیمی مانند FUT که نیاز به ایجاد برش روی سر دارند، معمولا از دارو های بی حسی قوی تری استفاده می شود و به همین دلیل فرد نمی تواند در همان روز عمل به کار های روزمره ی خود برسد و نیاز دارد با یک همراه به خانه برود.

کاشت مو بدون برش سر چگونه خواهد بود؟

کاشت مو بدون برش یکی از پیشرفته ترین و بهترین روش هایی است که برای کاشت انجام می شود. در عمل زیبایی مو بدون برش، فولیکول های پیوندی توسط دستگاه مخصوص پانچ برداشته می شود که از این طریق می توان پیوند مو را بدون هیچ گونه درد و یا برشی انجام داد.

ضمن برداشت این فولیکول ها با پانچ از داروهای بی حسی موضعی استفاده می شود و فرد متقاضی کاشت مو چه حین عمل چه بعد از آن تقریبا هیچ دردی را حس نخواهد کرد.

دکتر کاشت مو در ابتدا با معاینه مراجعه کننده و نواحی که نیاز به کاشت موی طبیعی دارند می تواند میزان ضایعه ای را که در افراد ایجاد شده است را تشخیص دهد و از این طریق درمان و روشی مناسب با شرایط جسمی بیماران ارائه دهد تا در کمترین زمان ممکن بهبودی حاصل شود و دیگر نیازی به گذراندن دوره های طولانی مدت برای بهبودی بعد از کاشت نباشد.

به طور کلی هر روش و تکنیک کاشت مو یک مزیت ها و معایبی دارد که باعث می شود نتوان برای همه ی متقاضیان کاشت مو یک روش واحد را به عنوان بهترین روش کاشت مو معرفی کرد.

اما روش های کاشت مو بدون برش سر تقریبا برای همه ی متقاضیان کاشت مو مناسب و قابل اجرا است و احتمالا شما هم که این مطلب را می خوانید کاندیدای مناسبی برای کاشت مو بدون برش سر هستید!

ممکن است برش های بسیار ریزی در سطح بانک موی افراد ایجاد شود تا فولیکول های پیوندی برداشته شوند. این برش ها انقدر ریز هستند که قابل دیده شدن نیستند. به همین دلیل اکثر افراد از برش در محدوده سر خود ناراضی هستند و روش های جدید تر را ترجیح می دهند.

دلیل نارضایتی افراد از ایجاد برش روی سر این است که در برخی از موارد جای این برش و بخیه ها پشت سر می ماند و وقتی مو های پشت سر کم پشت یا کوتاه شوند، جای زخم ناشی از برش کاشت مو قابل مشاهده می شود.

مخصوصا برای افرادی که علاقه ای ندارند تا دیگران بفهمند که عمل کاشت مو انجام داده اند، وجود همچین زخمی در پشت سر می تواند بسیار آزار دهنده باشد. به همین دلیل اکثر متقاضیان کاشت مو حاضر هستند کمی هزینه ی بیشتری برای عمل کاشت مو انجام دهند اما جای زخم روی سر آن ها نماند.

مزیت های کاشت مو بدون برش سر چیست؟

کاشت بدون برش در سر دارای فواید بسیاری است که افراد در هنگام کاشت مو (Hair transplant)به پزشک خود توصیه می کنند که این روش را برای عمل زیبایی مو استفاده قرار دهد. می توانیم مزیت های کاشت به روش بدون برش را به این صورت بیان کنیم.

  1. کاشت مو به این روش در کمترین زمان ممکن انجام می شود و در همان روز افراد می توانند مرخص شوند و به خانه بروند.
  2. با توجه به اینکه برشی در پوست سر ایجاد نمی شود امکان خونریزی و یا درد در این روش کاشت وجود ندارد و افراد به واسطه این روش می توانند به راحتی به کارهای روزمره خود بپردازند.
  3. بی هوشی و یا بستری در بیمارستان در کاشت موی بدون برش وجود ندارد و بعد از چند ساعت موهای مورد نظر در نواحی طاس سر کاشته می شوند و می توانند زیبایی افراد را چند برابر کنند.
  4. دوران نقاهت کاشت به روش FUE بسیار کمتر از روش های دیگر است و نیازی نیست که افراد اقدامات پیشگیرانه سختی را بعد از پیوند مو انجام دهند. این یک نکته ی مهم برای آن دسته از متقاضیان کاشت مو است که به طور روزمره فعالیت بدنی نسبتا سنگین دارند مانند ورزشکاران. فعالیت سنگین و تعریق باعث می شود برش ناشی از عمل کاشت مو دچار عفونت شود. به همین دلیل برای این افراد بهتر است از روش FUE استفاده کنند تا بتوانند به فعالیت های خود بلافاصله ادامه دهند.
  5. عفونت یکی از مهمترین عوارضی است که می تواند کاشت موی طبیعی را با مشکل مواجه کند. روش هایی که برش سر در آنها ایجاد می شود می توانند عفونت را سریع تر از روش های دیگر پخش کنند. به همین دلیل عمل زیبایی مو به این روش کارایی کمتری را دارد.
  6. نیازی به کشیدن بخیه و یا مراقبت های جلوگیری از ایجاد عفونت در زخم های مربوط به برش ایجاد شده در سر در این روش وجود ندارد.
  7. همچنین شاید بخواهید بعد از عمل کاشت مو مدل مویی برای خود انتخاب کنید که لازم باشد دور موهای خود را کوتاه کنید. روش FUE  به شما این امکان را می دهد بدون نگرانی از نمایان شدن جای زخم کاشت مو ، مو های خود را کوتاه کنید و ظاهری کاملا طبیعی داشته باشید.
  8. چون در این روش فولیکول ها به شکل دانه به دانه و تکی برداشت می شوند، دقت عمل کاشت نسبت به روش های دیگر بالا تر است و فرد متقاضی کاشت مو می تواند با قدرت انتخاب بیشتری مدلی که می خواهد را روی سرش پیاده کند.

آیا نتیجه ی نهایی عمل کاشت مو بدون برش سر، با کاشت مو همراه با برش سر متفاوت است؟

پاسخ به این سوال این است که به جز زخمی که روش FUT روی سر شما می گذارد، نتیجه نهایی آن در ظاهر شما هیچ فرقی با روش کاشت مو بدون برش سر ندارد.

یعنی شما با انجام عمل کاشت مو بدون برش سر همان نتیجه ای را می گیرید که با کاشت مو به روش FUT خواهید گرفت، با این تفاوت و البته مزیت که خبری از زخم روی پوست سر نخواهد بود. تفاوت این دو روش در روش برداشت فولیکول ها از ناحیه ی بانک مو است؛ اما در هر دوی این روش ها به یک شکل فولیکول ها روی قسمت جلویی سر کاشته می شوند.

نظر افرادی که کاشت مو بدون برش سر را انجام داده اند چیست؟

از آنجایی که کاشت بدون برش سر یکی از بهترین روش هایی است که می تواند مزیت های بسیاری را برای افراد ایجاد کند، به همین دلیل کاندیدای انجام این روش عده بسیاری زیادی از مردم می توانند باشند که دچار طاسی و یا ریزش مو در سر خود هستند.

با این حال با پیشرفت تکنولوژی روش ها و متدهای جدیدی برای کاشت استفاده می شود که روز به روز در حال پیشرفت است.

به همین دلیل افراد اطلاعات خوبی را از هر کدام از روش های کاشت موی طبیعی در اختیار دارند و می توانند انتخاب خود را با دلایل مناسب به پزشک مورد نظر خود اطلاع دهند تا از روش مورد نظر آنها برای این کار استفاده شود.

خوشبختانه افرادی که کاشت به روش بدون برش را انجام داده اند از نتایج پیوند خود بسیار راضی بوده اند و این پیشنهاد را به بقیه افرادی که دارای الگوی طاسی هستند پیشنهاد می کنند.

با استفاده از این متد، کاشت می تواند بدون هیچ گونه درد و یا خونریزی انجام شود. دوران بهبودی بعد از عمل نیز بسیار محدود است و با اندکی استراحت و مراقبت های ویژه می توانید مطمئن باشید که عمل زیبایی کاشت بدون برش بهترین روشی است که در حال حاضر برای پیوند انجام می شود.

به همین دلیل نظر افرادی که این روش برای آنها انجام شده است مثبت است. آنها پیشنهاد می کنند که افراد مستعد طاسی از این روش های کاشت استفاده کنند تا بتوانند نتایج مورد نظر خود را سریع تر از پیوند مورد نظر دریافت کنند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *