کاشت مو

آیا برای کاشت مو باید موها را کوتاه کرد؟

آیا برای کاشت مو باید موها را کوتاه کرد

آیا برای کاشت مو باید موها را کوتاه کرد

در عصر حاضر توجه به زیبایی و رسیدگی به ظاهر خود به یکی از دغدغه های عموم مردم جامعه تبدیل شده است.

آیا برای کاشت مو باید موها را کوتاه کرد

یکی از مشکلات عمده ی مردان که در ظاهر آن ها بسیار تاثیرگذار می باشد، ریزش مو است که به عوامل متعددی مانند ژنتیک، آب و هوا، تغذیه ی ناسالم، تغییرات وزن، استرس و غیره مربوط می شود اما ما در دنیایی زندگی می کنیم که تجهیزات و دانش پزشکی روز به روز در حال پیشرفت و توسعه می باشند و روش هایی مانند کاشت مو می تواند راه حل مفیدی برای حل این مشکل باشند.

دریافت مشاوره رایگان و تخصصی کاشت مو

افراد می توانند در این زمان برای حل مشکلات خود از گزینه های بسیار زیادی استفاده کنند و با استفاده از یکی از روش هایی که مناسب می باشد به از بین بردن و درمان مشکل موجود بپردازند و پس از انجام از نتایج فوق العاده ای که می گیرند لذت ببرند.

تکنولوژی و سطح دانش پزشکی بالا باعث شده که تمامی مشکلات و بیماری هایی که در قدیم قابل درمان یا حل شدن نبودند، برطرف شده و از مشکلات مردم تا حدودی کاسته شود، عمل زیبایی کاشت مو یکی از همین موارد خواهد بود.

پزشکان با عمل زیبایی کاشت مو با استفاده از سیستم Follicular Unit Extraction یا (FUE) که با فن آوری رباتیک انجام می شود، به این دغدغه پایان داده اند. اگر شما نیز به فکر عمل زیبایی کاشت مو به روش FUE هستید، قطعا سوالاتی برایتان پیش آمده که آیا باید قبل از کاشت مو باید تار های مو را کوتاه و اصلاح کنید؟

آیا برای کاشت مو باید موها را کوتاه کرد

این عمل یکی از پر طرفدارترین عمل های زیبایی چند سال اخیر می باشد که بسیاری از افراد با به کارگیری آن توانسته اند به مشکلات خود پایان بدهند. معمولا بهترین گزینه برای انجام این عمل افرادی هستند که دچار طاسی شده اند.

این افراد می توانند با انجام این عمل تغییرات زیادی در زیبایی خود انجام دهند این تغییرات می تواند فرد را جوان تر نشان داده و اعتماد به نفس او را افزایش دهد.

آیا قبل از کاشت مو باید موها را کوتاه کرد؟

همان طور که می دانید، عمل زیبایی کاشت مو به روش FUE، روشی دقیق و رباتیک است. در hair transplant، شما به طور کامل بیهوش نخواهید شد و از بی حسی موضعی استفاده می شود، اما جای نگرانی وجود نخواهد داشت زیرا با تزریق بیهوشی موضعی روند عادی ای را خواهید داشت.

در عمل زیبایی کاشت مو، پزشک شما با استفاده از سوزن های خاص و ابزارهای لازم، تعدادی از فولیکول های مو را از قسمت پشت و کناره ی سر که از نقاط اهدا کننده می باشند، جدا کرده و در قسمت مورد نظر سر پیوند خواهد زد.

در نتیجه قبل از عمل کاشت مو بهتر است موی سر خود مخصوصا نقاط اهدا کننده را اصلاح کنید اما قسمت جلویی و تاج مو نیاز به کوتاه کردن نخواهند داشت.

عمل زیبایی کاشت مو، عملی ظریف بوده و به دقت بالایی نیاز خواهد داشت و شما با این کوتاه کردن موی سر خود به پزشک خود کمک کرده و عمل موفقیت آمیزی خواهید داشت.

در عمل زیبایی کاشت مو، پزشک متخصص تعداد 2000 تا 2500 فولیکول از نواحی اهدا کننده  استخراج خواهد کرد اما حدودا 1500 فولیکول برای کاشت مو کافی خواهد بود.

دلیل اینکه پزشک تعداد بیشتری فولیکول را جدا می کند این است که در حین عمل تعدادی از این فولیکول ها در نقطه ای که پزشک با استفاده از شیارهایی مشخص کرده، قرار نخواهند گرفت و یا به دلایل مختلف از بین خواهند رفت در نتیجه پزشک تعداد بیشتری فولیکول جدا خواهد کرد.

کوتاهی مو قبل از عمل کاشت مو باعث شده که زمانی که شما در حال گذراندن دوران نقاهت و مراقبت بعد از عمل خود هستید، دیگر نگران استایل و اصلاح موهای خود نباشید زیرا تا مدت زمان کوتاهی اجازه ی اصلاح موی سر خود را نخواهید داشت.

زمانی که افراد می خواهند موهای مورد نظر خود را جهت کاشتن از دور سر دریافت کنند درباره ی کوتاه کردن آن با پزشک متخصص نیز مشورت هایی را به جا بیاورند و در صورت نیاز به کوتاه کردن این ناحیه نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

معمولا نیازی به این کار نیست ولی در صورتی که پزشک متخصص این اقدام را لازم بداند فرد بیمار باید موهای دور سر خود را کوتاه کند.

چگونگی کوتاه کردن درست و ایده آل مو برای کاشت مو

همان گونه که گفته شد قبل از عمل زیبایی کاشت مو، برای انجام عملی دقیق تر شما باید موی خود را در نواحی اهدا کننده مو که شامل قسمت پشتی و کناره سر می باشد کوتاه کنید و باعث بهتر دیده شدن تعداد فولیکول های موجود شوید اما ارتفاع مناسب و قابل قبول برای کوتاهی قبل از عمل زیبایی کاشت مو چقدر است؟

برای کوتاهی مو ارتفاع مو های شما باید حدود 1 الی 2 سانتی متر بوده و بیشتر نباشند تا موهای زائد ناحیه ی اهدا کننده از بین رفته و پزشک مربوطه با نهایت تمرکز حواس فولیکول های این قسمت را جدا کند.

کوتاهی موی سر شما باید تا حدی باشد که ارتفاع مو خیلی کم بوده و مو نزدیک به پوست سر شما باشد. این کار برای دوران نقاهت هم مفید خواهد بود زیرا شما تا سه الی چهار هفته بعد از عمل زیبایی کاشت مو اجازه ی کوتاه کردن مو مجدد را نخواهید داشت پس با کوتاه کردن در دوران قبل از کاشت مو، به فولیکول ها اجازه ی رشدی بیشتر را داده و از آسیب دیدن احتمالی فولیکول ها جلوگیری خواهید کرد.

در روش FUE بر خلاف روش FIT دقت بیشتری نیاز است در نتیجه شما با کوتاه کردن موی سر خود باعث بهتر شدن نتیجه ی عمل زیبایی کاشت موی خود خواهید شد. با کوتاه کردن موهای سر فرد مراجعه کننده می تواند باعث افزایش سرعت و همچنین دقت عمل گردد چرا که جدا کردن موها در حالت کوتاه راحت تر و با سرعت بیش تری انجام می شود.

معمولا افرادی که دچار طاسی سر می باشند موهای دور سر خود را بلند نگه نمی دارند و نسبت به اصلاح آن اقدام می کنند به همین دلیل در زمانی که افراد می خواهند نسبت به انجام این عمل اقدام کنند نیازی به انجام اصلاح نخواهند داشت البته در برخی موارد دیده شده است که برخی افراد دارای موهای بلندی هستند که در این صورت و به احتمال بسیار زیاد پزشک از آن ها می خواد نسبت به کوتاه کردن موهای خود اقدام کنند.

آیا می توان بعد از کاشت مو، موها را کوتاه کرد؟

پس از انجام این عمل افراد باید برای گرفتن نتایج کامل تر صبر و حوصله ی کافی داشته باشند. پس از اینکه دوره ی نقاهت این عمل به پایان رسید افراد می توانند شاهد رشد موهای کاشته شده باشند البته باید گفت که زمانی که موها شروع به رشد می کنند ممکن است بی نظمی هایی در رشد آن ها دیده شود که در این صورت افراد باید نسبت به اصلاح موهای خود اقدام کنند.

نباید نگرانی خاصی نسبت به این موضوع یعنی بی نظمی در رشد موهای کاشته شده داشته باشیم چرا که این موضوع پس از گذشت مدت زمانی و با انجام چند اصلاح حل می شود.

در صورتی که این مشکل پس از مدتی حل نشد برای حل آن قبل از هر اقدامی بهتر است با پزشک متخصص خود این موضوع را در میان بگذارید و راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت کنید.

عمل زیبایی کاشت مو نیز همانند سایر عمل های زیبایی به مراقبت و توجه بعد از عمل نیاز خواهد داشت. در hair transplant به دلیل جابجایی و قرار گرفتن این فولیکول ها در مکان های مشخص شده، شوک خفیفی به بدن وارد خواهد شد که تنها با کمی صبر و مراقبت خواهید توانست به نتیجه ای که انتظارش را داشتید برسید.

فولیکول های کاشته شده نسبت به دوران قبل عمل hair transplant، کمی ضعیف تر خواهند بود و اگر با آنها مراعات نشده و مراقبت های درستی انجام نگیرد، خونریزی کرده و دچار ریزش مو خواهید شد. این ریزش مو در دوران نقاهت کاملا عادی می باشد اما باید مراقبت های لازم انجام گیرد تا این مورد شدید تر نشود.

البته لازم به ذکر است که بعد از عمل زیبایی کاشت مو به دلیل ناسازگار بودن تعدادی از این فولیکول ها با مکان مشخص شده، کمی ریزش مو خواهید داشت اما این ریزش مو عادی بوده و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

شما می توانید بعد از گذراندن دوران نقاهت خود یعنی حدودا تا سه الی چهار هفته بعد از عمل کاشت مو، موهای خود را مجددا کوتاه کرده و اصلاح کنید اما حتما باید این دوران طی شود.

شما حتی می توانید با اجازه و زیر نظر پزشک خود، موهای سر خود را رنگ کرده و تمام کارهایی که قبل از ریزش مو و عمل زیبایی کاشت مو را برای زیرایی موی خود انجام می دادید را تکرار کنید.

اما توجه داشته باشید که رنگ های مخصوص مو شامل مواد شیمیایی بوده و امکان خونریزی، آسیب به بافت مو، آسیب به فولیکول ها و ریزش مو وجود خواهد داشت.

به همین دلیل پزشک شما با توجه به مقاوم بودن و یا ضعیف بودن فولیکول های مو تشخیص بهتر و مطمئن تری درباره ی عکس العمل موی سر شما به مواد شیمیایی خواهد داشت در نتیجه بهتر است با پزشک مربوطه مشورت کنید زیرا وی بهترین مشاور در این زمینه برای شما خواهد بود.

دقت داشته باشید که شما با کمی صبر و سپری کردن زمان ذکر شده و همچنین گفت وگو و مشورت با پزشک خود به بهترین نتیجه دست خواهید یافت. با انجام نکات ذکر شده افراد می توانند مشکل خود را به صورت کامل از بین ببرند و از مزایای کامل این عمل نیز بهره مند گردند.

فرم دهی مو پس از عمل زیبایی کاشت مو

عموم مردم برای حالت دهی و فرم دهی به موهای خود از شانه و سشوار استفاده می کنند. بعد از عمل زیبایی کاشت مو با گذراندن 24 ساعت خواهید توانست تمامی فعالیت های روزانه ی خود حتی استحمام را انجام داده اما عمل کاشت مو همان طور که گفته شد به مقداری مراقبت بیشتر نیاز دارد زیرا بعد از کاشت، فولیکول ها تازه شروع به رشد کرده و ضعیف می باشند.

شما بعد از hair transplant برای استحمام می توانید از شامپوهای مخصوص که مواد شیمیایی مضر کمتری دارند استفاده کنید تا با آسیب کمتری روبرو شوید.

بعد از کاشت مو برای فرم دهی و خشک کردن موی خود خواهید توانست از سشوار استفاده کنید اما به این نکته نیز توجه کنید که دمای سشوار نباید خیلی بالا باشد. دمای زیاد باعث سوزش، خارش، تورم، درد و خونریزی شده و به بافت مو و فولیکول ها آسیب خواهد رساند و آنها را در معرض خطر قرار خواهند داد.

از قراردادن باد مستقیم سشوار در برابر موهای خود جلوگیری کنید زیرا با این کار فولیکول ها سست شده و امکان ” ریزش مو ” وجود خواهد داشت.

برای کوتاهی و فرم دهی به موهای خود  با کمی صبر خواهید توانست بسته به سلیقه ی شخصی خود از هر مدل مو و استایلی استفاده کنید. از این نظر عمل زیبایی کاشت مو برای شما محدودیتی به وجود نخواهد آورد.

اگر احیانا با رعایت تمامی نکات ذکر شده باز هم دوران نقاهت بیشتر از حد معمول و نرمال به طول انجامید، حتما به پزشک خود اطلاع داده و وی را در جریان تمام امور قرار دهید تا با تغییر در برخی نکات و دستورالعمل ها مانند موارد زیر بهترین نتیجه را به دست آورید.

1- دارو های مصرفی : داروهایی که برخی افراد مصرف می کنند ممکن است سبب ناسازگاری با این عمل شود. افرادی که از داروهای خاصی استفاده می کنند بهتر است این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا علاوه بر اینکه از مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید پیش گیری کرده اید، برای موفقیت عمل نیز قدم مهمی را برداشته اید.

2- زمان استحمام : افراد باید توسط پزشک تعیین شود. افراد در زمان استحمام نباید از آب بیش از حد گرم که سبب سوزش سر می شود استفاده کنند همچنین باید از یک شامپوی مناسب در این زمان استفاده کنید تا بتوانید پوست سر را تمیز نگه دارید. پس از حمام افراد از گرفتن باد داغ سشوار برای خشک کردن موها نباید استفاده شود.

3- گزارش درد، تورم و خارش در صورت وجود : تورم و خارش در صورت وجود، پس از انجام این عمل افراد درد و تورم خواهند داشت اما در صورتی که این درد و تورم بیش از حد باشد. باید به موقع این موضوع را به پزشک و یا کلینیک مورد نظر گزارش داد. افراد نباید برای حل این مشکل از راه کارهای شخصی استفاده کنند یا به اصطلاح خود درمانی کنند. بنابراین در صورت گزارش این مورد می توانید راهنمایی بهتر و کارآمدتری را دریافت کنید.

4- گزارش استفاده از رنگ های شیمیایی : افرادی که این عمل را انجام می دهند علل خصوص زنان در صدد رنگ کردن موهای کاشته شده می باشد. افراد بهتر است برای رنگ کردن این موها ابتدا اجازه پزشک را دریافت کنند و سپس به انجام این کار اقدام کنند زیرا ممکن است با انجام این کار در زمان نامناسب باعث آسیب رساندن به موهای کاشته شده شوید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *