جراحی بینی

جدید ترین روش جراحی بینی

جدید ترین روش جراحی بینی

جدید ترین روش جراحی بینی

جراحی بینی شامل بخش های مختلفی است که هم بعد درمانی را در بر گرفته و برای رفع اختلالات تنفسی مورد استفاده قرار می گیرد، هم از نظر زیبایی حائز اهمیت است و در زیر دسته عمل های زیبایی برای برطرف کردن نقص های بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

جدید ترین روش جراحی بینی

بیشتر متقاضیان جراحی بینی به دنبال کاهش سایز حجم بینی خود می باشند زیرا بر این باورند که بینی طبیعی تطابق چندانی با فرم صورت آنها نداشته و با ایجاد تغییراتی در فرم آن، می توانند به جذابیت چهره خود بیفزایند.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

در جراحی های بینی می توان تغییراتی در برطرف نمودن قوز بینی و شکل دهی به نوک و استخوان های اطراف بینی انجام داد. در گذشته از روش های سنتی و پرخطر که با عوارض جانبی زیادی همراه بودند، برای رفع نواقص صورت و بینی استفاده می شد تا زمانی که روش های جدید روی کار آمدند.

در روش های سنتی عمل بینی رینوپلاستی برای تغییر شکل بینی به برش و بخیه نیاز بود و اغلب برش هایی که صورت می گرفت، برای مدتی باقی می ماندند و بهبود یافتن این زخم های ناشی از جراحی بینی مدتی زمان می برد، حتی گاهی ممکن بود جای بخیه ها کاملا بهبود نیابند.

اما پیشرفت تکنولوژی در همه ی زمینه ها دیده می شود و هدف آن بهبود و تسریع تکنیک های مختلف است. در فرایند عمل بینی نیز پیشرفت تکنولوژی منجر به ارائه ی روش های جدیدی شده است که هدف آن ها جایگزینی روش های جدید تر به منظور کاهش عوارض و دوران نقاهت بعد از جراحی می باشد.

علاوه بر این روش های جدید تر به دنبال ارائه ی نتایج مطمئن تر نیز هستند تا بیماران ریسک کمتری را در خصوص عمل بینی و عوارض بعد آن را متحمل شوند.

به گفته ی انجمن جراحان بینی آمریکا پیشرفت روش های رینوپلاستی تاثیر بسزایی بر روی آن داشته و موجب افزایش چشمگیری در متقاضیان عمل بینی شده است. این تعداد از سال 2000 تا 2016، رشدی صد و پانزده درصدی داشته است.

جدید ترین روش جراحی بینی

جدیدترین روش جراحی بینی کدام است؟

جراحی بینی فرایندی است که برای بهبود و رفع نواقص بینی کاربرد داشته و در واقع روشی است که طی ده سال گذشته متقاضیان بیشتری داشته را به خود جذب کرده و تعداد بیشتری از افراد به آن روی آورده اند. خصوصا این که این روش همگام با پیشرفت علم پزشکی رو به پیشرفت است.

در گذشته روش مورد استفاده، روش سنتی عمل بینی رینوپلاستی بود که طی آن بینی شکسته می شد و تغییرات لازم روی آن صورت می گرفت. جدید ترین روشی که در آن نیاز به این ضربه ها کاهش پیدا کرده است و در ضمن آسیب کمتری به بافت های اطراف وارد می شود، روش پیزو نام دارد.

اما توجه داشته باشید که نوع مراقبت های لازم پس از درمان تغییری نکرده و افرادی که جراحی بینی به روش پیزو را انجام داده اند همانند افرادی که با روش های سنتی و پیشین به رفع نواقص بینی خود پرداخته اند، مجبور به انجام تمامی دستورالعمل های ذکر شده توسط پزشک می باشند.

بطور مثال از جمله مراقبت هایی که پس از رینوپلاستی به روش سنتی انجام می گیرد، خوابیدن با حالتی نیمه نشسته و استفاده از یخ برای کاهش تورم می باشد. تمامی این دستورالعمل ها توسط پزشک تعیین شده تا از بروز عوارض جانبی جلوگیری به عمل آید.

روش پیزو در اصل، به عنوان یکی از روش هایی شناخته می شود که براساس تکنیک های موجود در دندانپزشکی در حال انجام است. در این روش در واقع از ابزاری بر پایه ی الکتریک استفاده می شود. پیزو یک فناوری نرم تر در علم دندان پزشکی است که در فرکانس های فوق العاده بالا ارتعاش می کند.

این ابزار، بسیار نرم تر از چکش های جراحی بینی سنتی می باشد، و از این رو آسیب کمتری به بافت ها وارد می کند و میزان خونریزی و ورم در عمل بینی را به حداقل می رساند. این روش در مقایسه با روش قبلی جراحی بینی،  خونریزی و کبودی کم تری را به دنبال خواهد داشت.

با کمک این روش ارتعاشاتی بین 28 تا 36 کیلو هرتز تولید می شود که با کمک این ارتعاشات استخوان های بینی شکافته و شکسته می شوند و تغییرات لازم روی آن ها صورت می گیرد. همه ی این کار ها روی بینی با حداقل میزان آسیب انجام می شود.

این تجهیزات فقط در اروپا مورد استفاده قرار می گرفتند. با این که برای اولین بار در ایالات متحده ی آمریکا در دره ی سیلیکونی در سال 2010 این روش توسط جراح پلاستیک، دکتر لورنس برکوویتز، معرفی شد، اما استفاده از آن چون جزء ابزار دندان پزشکی محسوب می شد ممنوع بود.

سرانجام در سال 2015 یک شرکت تجهیزات پزشکی به نام Synthes، تجهیزات پیزو را ارائه نمود. این تجهیزات سال ها برای جراحی های مغز و اعصاب و ارتوپدی استفاده می شد تا این که پزشکان از آن برای انجام جراحی بینی نیز استفاده کردند.

این فناوری جدید تحول عظیمی را در دنیای جراحی بینی ایجاد کرد و به دنبال این رویکرد و گسترش ابزار های جدید تر رینوپلاستی وارد فاز جدیدی شد که نتایج دقیق تر و قابل پیش بینی تری را ارائه می داد.

چرا باید از جدیدترین روش جراحی بینی استفاده کنیم؟

استفاده و بهره گیری از متدهای روز در همه ی زمینه ها ضروری است. این موضوع خصوصا در ارتباط با روش های مختلف جراحی اعم از جراحی بینی مطرح می شود. از آن جایی که رینوپلاستی یک جراحی تهاجمی محسوب می شود، بهره گیری از هر روشی که عوارض کمتری دارد ، می تواند مفید باشد.

رینوپلاستی اولتراسونیک یا به طور خلاصه رینوپلاستی پیزو، روشی است که نیاز شکسته شدن استخوان بینی شما برای عمل بینی را برطرف میسازد. چرا که در هر جراحی بینی استخوان های بینی باید در هم شکسته شده و به هم ریخته شوند تا ساختاری ظریف تر را شکل دهند.

این روش نیاز سنتی به استفاده از چکش های مخصوص عمل بینی را از بین برده و برای عمل بینی رینوپلاستی از انرژی اولتراسونیک بهره می گیرند. ویژگی منحصر به فرد این تکنیک این است که این انرژی مافوق صوت تنها به بافت استخوان بینی شما ضربه می زند و هیچ آسیبی به دیگر بافت ها ی حساس شما وارد نمی کند.

این روش علاوه بر اینکه برای مراجعه کنندگان مفید بوده برای پزشکان نیز مزایایی به همراه خواهد داشت.

  1. پزشک متخصص قادر به مشاهده و تشخیص استخوانی که موجب ایجاد ناهمواری و نقص در فرم بدنی شده است، خواهد بود و با دقت بیشتری آن را می تراشد.
  2. مقدار حجم غضروف و استخوان قابل برداشت مشخص می شود
  3. مقدار برش و فرم دهی بینی تحت کنترل وی می باشد.
  4. پزشک می تواند در بیمارانی که دارای استخوانی ضخیم و کلفت می باشند، استخوان را با دقت بالاتری تراشیده و نازک نماید.
  5. از آنجایی که تکنیک پیزو تنها بر استخوان ها تاثیرگذار است، با شروع برش و درمان اطمینان خاطری در وی به وجود می آید که به بافت های نرم و غشاهای مخاطی آسیبی نمی رساند.
  6. پزشک می تواند حتی در هنگام حرکت استخوان ها نیز به رفع ناهنجاری ها و عدم تقارن های موجود بپردازد زیرا در روش های پیشین انجام این تکنیک ممکن نبود.

تمامی موارد نام برده شده برای پزشکان دلیلی شده که از این روش استقبال کرده و با خیالی آسوده تر درمان را آغاز می نمایند زیرا هر یک از این فاکتورها بر نتیجه نهایی تاثیر گذاشته و می توانند تا حد زیادی از بروز خطاهای انسانی جلوگیری نمایند.

چه مزیت هایی در جدیدترین روش جراحی بینی وجود دارد؟

این روش در مقایسه با روش های قبلی مزایای بسیاری دارد. آن را می توان پل جدیدی به سمت پیشرفت در جراحی های زیبایی در نظر گرفت. این تکنیک کنترل و دقت بیشتری را به کار جراحان برای انجام رینوپلاستی می دهد.

با کمک این تکنیک، جراحی بینی (nose surgery)برای بیماران به روشی مطمئن تر تبدیل شده و می توان نتایج قابل پیش بینی بیش تری را در عمل های بینی انتظار داشت. این روش باعث کاهش میزان کبودی و درد بیماران شده و امکان بهبودی و ترمیم زخم آن ها را بعد از عمل بینی افزایش می دهد.

در جراحی بینی به روش پیزو برخلاف روش های سنتی و قدیمی، به دلیل استفاده از تیغه های اولتراسونیک به بافت ها و رگ های خونی آسیب بسیاری کمتری وارد شده و به طبع آن زخم های وسیع و گسترده ای ایجاد نخواهند شد.

در این صورت با انتخاب این روش برای جراحی بینی شاهد اسکار کمتری پس از درمان خواهید بود. بعلاوه انجام تمامی مراقبت ها و دستورالعمل هایی که پزشک متخصص پس از جراحی بینی به شما توصیه می کند می توانند در بهبود هرچه سریعتر زخم ها و کوتاهتر نمودن دوره نقاهت موثر باشند.

با توجه به اینکه جراحی بینی به روش پیزو روشی نوین و پیشرفته بوده و علاوه بر اینکه پس از درمان خونریزی و درد کمتری برای مراجعه کننده به همراه خواهد داشت، نتایج نهایی زیباتری نیز حاصل خواهند شد.

بسیاری از افراد پس از انجام جراحی بینی به روش سنتی با مشکلاتی از قبیل انحراف بینی یا یکسان نبودن راه های تنفسی مواجه می شوند.این افراد برای برطرف نمودن این نواقص مجبور به مراجعه مجدد و انجام دوباره جراحی می باشند.

با توجه به آمارگیری و مطالعات انجام شده تقریبا 30 درصد افراد پس از استفاده از روش های قدیمی تحت درمان مجدد قرار گرفته اند.این در حالی است که با بکارگیری روش پیزو می توان تا حد زیادی از بروز این خطاها جلوگیری نمود. در نتیجه در سرمایه گذاری و جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی نیز موثر می باشد.

با کمک روش پیزو، که یک روش با تهاجم کمتر می باشد، دوره ی نقاهت بیماران کاهش یافته و این افراد می توانند به سرعت و تنها بعد از یک دوره ی یک 7 روزه نقاهت بعد از جراحی بینی، به دانشگاه و یا محل کار خود بازگردند. زیرا آسیب به رگ های خونی و غضروف ها به حداقل رسیده و مراجعه کننده در دوران بهبودی درد کمتری حس می کند.

در نتیجه سریعتر دوره نقاهت را پشت سر نهاده و به فعالیت های روزانه خود خواهد پرداخت.

فناوری های جدید عمل بینی رینوپلاستی ، این امکان را به جراحان می دهد تا نتیجه ی دقیق تری را به دست بیاورند و ارائه دهند. از آن جایی که رینوپلاستی معمولا روی افراد جوان تر انجام می شود و این گروه طیف وسیعی از مراجعان بالقوه را تشکیل می دهند، این روش ترس آن ها را کاهش می دهد و بیش تر متقاضی دارد.

در کل از آنجایی که در این روش از ابزار نرم تر و دقیق تری استفاده می شود، حداقل تراش و تخریب بافت استخوانی انجام می گیرد که به دنبال آن احتمال بروز زخم ها و بخیه های ناشی از عمل بینی رینوپلاستی نیز کم تر می شود. این روش به دلیل دقت بالاتر نتیجه ی پایدار تری را نیز به دنبال خواهد داشت.

درمان انحرافات و نواقص بینی با استفاده از انرژی اولتراسونیک دارای شرایط خاصی نبوده و تمامی افرادی که دارای شرایط لازم و کلی برای انجام جراحی بینی می باشند، می توانند از این تکنیک استفاده نمایند.

این روش از درمان مورد تایید سازمان غذا و دارو بوده و بسیاری از پزشکان ترکیه و اروپا از این روش nose surgery برای درمان و شکل دهی فرم بینی مراجعه کنندگان خود استفاده می کنند. با این حال امید است رینوپلاستی اولتراسونیک گسترده تر شده و در تمامی کشورها قابل اجرا باشد.

ریسک های روش جدید جراحی بینی چیست ؟

در حقیقت همه ی متد های زیبایی که امروزه در حال انجام است ، ممکن است که با ریسک هایی همراه بوده و خطراتی رابرای فرد به دنبال داشته باشند.

این روش در کل به دلیل خونریزی کم تر و احتمال ورم پایین و کبودی روشی ایمن است. اما از آنجایی که شکل دهی بینی به صورت مستقیم و با نظارت مستقیم صورت می گیرد، این تکنیک جراحی بینی می تواند منجر به تورم و کبودی متوسط در 48 ساعت اولیه ی بعد از جراحی شود.

اگرچه در این روش نیز همانند سایر روش ها ریسک و عوارضی گزارش شده است، اما با انجام مراقبت هایی قبل و پس از درمان می توان درصد بروز این عوارض را کاهش داده و با آمادگی بیشتری برای انجام درمان اقدام نمود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *