فرم بینی استاندارد و معیارهای زیبایی بینی

>> فرم بینی استاندارد و معیارهای زیبایی بینی

یکی از قسمت های صورت که می تواند نقش بسیار زیادی را در زیبایی افراد داشته باشد، فرم بینی آنها می باشد.  در واقع هر صورتی با توجه به ویژگی هایی که دارد می تواند دارای انواع مختلفی از فرم بینی باشد. عوامل مختلفی  نیز می تواند بر فرم بینی افراد تاثیر بگذارد.

 

 

امروزه با استفاده از عمل های زیبایی متنوعی که در فرم بینی صورت می گیرد، می تواند در زیبایی بینی نقش اساسی را ایفا نماید.

البته عمل های زیبایی جراحی بینی می تواند عوارضی نیز در پی داشته باشند. از آنجایی که استاندارد هایی در فرم بینی وجود دارد معمولا برخی از این عمل های زیبایی بینی نمی توانند در زیبایی افراد موثر باشند.

 

فرم بینی استاندارد و معیارهای زیبایی بینی

 

فرم بینی باید متناسب با دیگر اندام های صورت باشد. بیش از حد کوچک شدن و یا بزرگ بودن فرم بینی می تواند ظاهری نامتعادل در افراد ایجاد نماید. می توان گفت که فرم بینی می تواند در نیم رخ افراد بسیار تاثیر داشته باشد.

به همین دلیل جراحان بینی علاوه بر تکنیک های جراحی عمل زیبایی بینی باید به ظرافت ها و مفاهیم زیبایی شناسی در ظاهر افراد نیز دقت نمایند و فرم بینی افراد را بر اساس این مفاهیم تغییر دهند.

در واقع متقارن بودن فرم بینی می تواند یکی از عناصر هارمونی در زیبایی باشد. قد بینی یکی از عواملی است که مشخص می کند بینی استاندارد چه بینی می تواند باشد.

 

>> بینی استاندارد چه معیار هایی دارد؟ 

همانطور که ذکر شد بینی استاندارد می تواند در ظاهر افراد تاثیر به سزایی را داشته باشد. در واقع فرم بینی بنا به معیار هایی، دارای استاندارد های زیبایی شناسی است.

مطالعات بسیاری در این زمینه صورت گرفته است که مشخص می نماید فرم بینی می تواند در زیبایی بینی و در نتیجه زیبایی افراد اولین نقش را داشته باشد.

برای این منظور افرادی که دارای بینی استاندارد هستند طبق یک سری از مطالعات و اعداد و زاویه بندی موجود در صورت می توان گفت که از زیبایی بینی برخوردار می باشند.

در واقع بینی استاندارد دارای ویژگی های بسیاری می تواند باشد. زوایایی که بینی در صورت قرار گرفته است می تواند با نقاط دیگر صورت تعامل داشته باشد. اگر  زاویه ای که بینی به جلو کشیده می شود خیلی تیز باشد نوک بینی بالاتر دیده می شود.

هزینه جراحی بینی یا رینوپلاستی

این امر می تواند در نیم رخ شما جلوه خوبی را ایجاد نماید و بینی شما را کوتاه تر نشان دهد. اگر این زاویه به سمت پایین باشد فرم بینی می تواند دارای کشیدگی شود و این امر در زیبایی بینی و زیبایی کل صورت تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت.

در تقسیمات صورت بر اساس زیبایی شناسی صورت را از روبرو به 5 منطقه عمودی تقسیم می کنند که بینی باید در قسمت 5/1 میانی صورت قرار بگیرد.

در واقع خطی از وسط صورت و فضای میان ابرو ها کشیده می شود که شامل وسط بینی و همچین وسط لب ها نیز می شود. این خط مشخص می نماید که بینی دارای انحراف در صورت است یا خیر.

خط دیگری که می تواند در بینی استاندارد وجود داشته باشد  در واقع خطی است که از انتهای ابرو تا نوک بینی به صورت منحنی کشیده می شود که باید بدون انحراف باشد. در صورت وجود انحراف یا شکستگی در فرم بینی این خط های منحنی نامتعادل دیده می شوند.

طول بینی در صورت باید متناسب با اندازه ای باشد که از وسط لب تا پایین چانه وجود دارد. فرم بینی در این حالت می تواند دارای تعادل باشد.

پهنای بینی از جلو در واقع باید دارای عرض کمی باشد تا فرم بینی ایده آل به نظر برسد.

نوک بینی در واقع می تواند با 4 نقطه مشخص شود که در صورت وصل نمودن این نقاط لوزی تشکیل خواهد شد که می تواند فرم بینی استاندارد را داشته باشد.

قسمت انتهایی بینی که به پهنای بینی معروف است باید دارای پهنایی به اندازه چشم ها باشد. این پهنا می تواند فرم بینی استاندارد را برای افراد ایجاد نماید.

در واقع روش های بسیاری با اندازه گیری های متفاوتی وجود دارد که مشخص می کند فرم بینی استاندارد باید چگونه باشد. در این مقاله به مختصر در مورد بعضی از این زوایا توضیح داده شد.

 

>> انواع بینی و ویژگی های آن

همانطور که گفته شد فرم بینی با توجه به شرایط محیطی، موروثی، آب و هوا و بسیاری از عوامل دیگر ممکن است دارای تفاوت های بسیاری باشد.

در محیط های سرد و کوهستانی افراد دارای فرم بینی کشیده و استخوانی هستند. این  امر ممکن است در محیط های مرطوب با یکدیگر فرق داشته باشد. بنابراین شرایط، انواع مختلفی از بینی وجود دارد که به بررسی نمونه هایی از آنها می پردازیم.

بینی یونانی: این نوع فرم بینی کاملا صاف است که دارای سوراخ های بینی باریکی می باشد. افرادی که دارای این فرم بینی هستند اکثرا افرادی ماهر و منطقی و باهوش می باشند.

تاثیر جراحی بینی بر حس بویایی

بینی رومی: این بینی ها دارای فرمی است که به صورت پل و دارای غضروف می باشد. افرادی که دارای این نوع فرم بینی می باشند افرادی سر سخت و دارای روحیه بلند پروازی می باشند.

بینی آسمانی: این بینی ها دارای نوک های بر آمده به سمت بالا هستند. افراد با این نوع بینی دارای شخصیت های گرم و دوست داشتنی می باشند.

بینی استخوانی: بینی های کشیده با استخوان ای بزرگ و نامتعادل که می تواند فرم سختی را به بینی بدهد. این بینی ها در زاویه نیم رخ اکثرا دارای کشیدگی و طول بزرگی می باشند. افراد دارای این بینی ها افرادی سخت کوش و در عین حال سردی می باشند.

بینی گوشتی: این بینی ها در ابتدا باریک هستند و در قسمت پایین، آنها پهن تر می باشند. افرادی با این نوع فرم بینی افرادی بسیار سریع و باهوش می باشند.

 

>> چه عواملی باعث زیبایی بینی خواهد شد؟

زیبایی فرم بینی در واقع می تواند در کل صورت تاثیر زیادی داشته باشد. همانطور که عنوان شد، بینی می تواند نسبت به ویژگی هایی که دارد دارای استاندارد های ویژه ای باشد. هر بینی که این استاندارد ها را داشته باشد زیبا نامیده می شود.

در صورتی که فردی دارای این استانداردها در فرم بینی خود نباشد می تواند برای ایجاد زیبایی بیشتر در ظاهر خود از روش های متفاوت برای ایجاد زیبایی مانند عمل های جراحی بینی استفاده نماید. عمل زیبایی بینی می تواند باعث بالا بردن اعتماد به نفس در افراد شود.

همچنین شکستگی ها و پولیپ های بینی را که باعث ایجاد فرم نامطلوبی در بینی می شود را درمان نماید. امروزه عمل های جراحی ، لیفت بینی ، تزریق در نواحی دارای عیوب و غیره می تواند باعث زیبایی بینی شما شود.

 

>> زیبایی بینی و استاندارد کردن آن با عمل زیبایی بینی

بسیاری از افرادی که از ویژگی های یک بینی استاندارد و زیبا بهره مند نیستند،تمایل دارند برای آنکه جلوه ای زیباتر به چهره خود بدهند از عمل های زیبایی بینی استفاده کنند. پزشکان جراحی پلاستیک امروزه در این زمینه از روشها و متد های به روزی برای ایجاد فرمی زیبای در بینی افراد استفاده می نماید.

با توجه به این عوامل می توان گفت که زیبایی بینی می تواند فقط با یک عمل جراحی به راحتی صورت گیرد. با توجه به فرم صورت هر فرد عمل بینی می تواند در افراد متفاوت باشد. در واقع این تفاوت ها باعث می شود که بینی افرادی که زیر عمل جراحی قرار گرفته است با یکدیگر متفاوت باشد.

دوام نتیجه جراحی بینی چقدر است ؟

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد جراحی بینی و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند شوید.

جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب