جراحی بینی

زمان مناسب برای عمل بینی چه زمانی است ؟

زمان مناسب برای عمل بینی چه زمانی است ؟

زمان مناسب برای عمل بینی چه زمانی است ؟

برای انجام جراحی زیبایی بینی شما باید نکاتی را قبل از عمل در نظر بگیرید؛ زیرا این عمل باید در شرایط مطلوبی انجام شود. یکی از نکاتی که شما قبل از جراحی بینی باید در نظر بگیرید، زمان مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی است.

زمان مناسب برای عمل بینی چه زمانی است

زمان می تواند معانی متفاوتی داشته باشد به عنوان مثال فصلی که شما برای انجام جراحی بینی در نظر میگیرید یا شرایطی که در آن هستید ، آیا شرایط مطلوب و قابل قبولی است؟ و یا این که شما در رده ی سنی قرار دارید که این گونه جراحی های زیبایی برای شما مناسب باشد.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

همه ی این نکات می تواند در روند جراحی، نتیجه و کیفیت عملکرد شما تاثیر گذار باشد. پس بهتر است قبل از مراجعه به این گونه کلینیک های زیبایی شرایط خود را بسنجید اگر شرایط زمانی برای شما مناسب بود درباره ی آن تصمیم بگیرید. پس بهتر است قبل از اقدامی برای جراحی بینی این نکات را مد نظر قرار دهید.

در چه موقعیت های زمانی نباید جراحی زیبایی بینی را انجام داد ؟

ممکن است فردی در زندگی خود با چالش و مشکلاتی روبه رو باشد که این یک اتفاق طبیعی است که برای هر فردی اتفاق می افتد اما بهتر است در این برهه ی زمانی هیچگونه جراحی زیبایی را انجام ندهید.

اگر شما دچار مشکلات عاطفی و استرس زا هستید یا در دوره ای قرار دارید که سیستم ایمنی شما به علت مشکلات روحی و استرس زا ضعیف شده است از هرگونه عملی در این مدت صرف نظر کنید تا به شرایط ایده آل خود به طور کامل برسید.

زمان مناسب برای عمل بینی چه زمانی است

شاید تصور کنید که تنها مسائل جسمی می توانند روی نتایج حاصل از عمل بینی اثر بگذارند اما گاهی مسائل روحی، تاثیر منفی آشکاری روی مسائل جسمی دارند و در نتیجه ممکن است اوضاع پیچیده ای را برای شما رقم بزنند.

در نتیجه شما در زمانی که با انواعی از تنش ها، استرس ها و یا افسردگی ها روبرو هستید، نباید به دنبال انجام عمل حساسی مثل جراحی بینی باشید. فراموش نکنید که نتایج حاصل از جراحی بینی، در همه سال های باقی مانده از زندگی همراه شما خواهد بود و بسیار مهم است که این کار را در بهترین شرایط ممکن انجام بدهید.

شما برای انجام دادن جراحی بینی باید همراه با آرامش باشید و دور از هیچ استرسی قرار داشته باشید تا یک عمل جراحی موفقیت آمیزی برای شما انجام شود در غیر این صورت شما با مشکلاتی روبرو خواهید. به این مسائل دقت داشته باشید تا روند جراحی بینی خوبی را داشته باشید.

علاوه بر این، شما برای انجام عمل بینی یا همان رینوپلاستی باید به لحاظ جسمی نیز در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشید.

افرادی که دارای بینی بزرگی هستند و میان بینی و سایر اجزای صورت آن ها تعادل و تناسب خاصی وجود ندارد، افرادی که از وضعیت سلامتی عمومی قابل قبولی برخوردار هستند، افرادی که رشد اجزای صورت آن ها کامل شده است، افرادی که دائما دخانیات مصرف نمی کنند، افرادی که به بیماری های حاد خونی و قلبی دچار نیستند و قابلیت تحمل بیهوشی را دارند و همچنین افرادی که با انتظاری معقولانه به سراغ رینوپلاستی می روند، بهترین گزینه ها برای پشت سر گذاشتن این فرآیند هستند.

چه فصلی برای انجام جراحی زیبایی بینی برای شما مناسب است ؟

معمولا جراحی بینی در هر فصلی می تواند انجام گیرد و مختص به یک فصل خاصی نیست؛ اما شرایط مراجعه کننده می تواند تاثیر زیادی در این روند بگذارد. از آنجا که روند بهبودی جراحی بینی طولانی است پس شما به زمان زیادی برای استراحت نیاز دارید معمولا بیشتر افراد در فصل تابستان وقت آزاد بیشتر ی دارند و می توانند با خیال راحت این دوره بهبودی را سپری کنند.

در واقع شرایط آب و هوایی و فصل های مختلف به خودی خود نمی توانند بهترین و یا بدترین زمان برای انجام عمل بینی تلقی شوند.

این خود فرد متقاضی است که باید شرایط خاص هر فصل را در نظر بگیرد و با توجه به وضعیتی که دارد، این عمل را در بهترین زمان ممکن انجام بدهد. پیش از انجام عمل جراحی بینی، فرد باید همه جوانب را در نظر بگیرد تا بهترین نتایج ممکن را از این عمل حساس و ظریف به دست بیاورد. طبیعتا اگر زمان کاملا درستی برای انجام این کار در نظر گرفته شود، فرد برای انجام مراقبت های لازم، شرایط مطلوب تری را تجربه خواهد کرد.

اما ممکن است پزشک متخصص شما فصل خاصی را برای شما با توجه به خصوصیات و واکنش بدن شما مدنظر قرار دهد. سیستم بدنی هر فردی نسبت به یک فصل خاص واکنش های متفاوتی از خود نشان می دهد این واکنش ها می تواند با آلرژی و حساسیت هایی همراه باشد که باعث سخت تر شدن روند بهبود بیمار خواهد شد.

فصل های تابستان و بهار جز دسته فصل هایی هستند که با توجه به گرده افشانی که در این فصل صورت می گیرد باعث ایجاد حساسیت هایی در برخی از افراد می شود. پس اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که به این فصول سال حساس هستید بهتر است این فصل ها را برای انجام جراحی بینی خود انتخاب نکنید و برای فصل های دیگر برای جراحی زیبایی موکول کنید.

افرادی که هنوز دوران تحصیل در دانشگاه را سپری می کنند، بهتر است این عمل را در فصل تابستان انجام بدهند تا کم تر ناچار به ترک خانه در هفته های پس از جراحی بینی باشند.

افرادی که نسبت به گرما و سرما نیز حساس هستند، بهتر است این فرآیند را حتما در زمانی پشت سر بگذارند که با گرما و سرمای شدیدی دست و پنجه نرم نکنند.  این موضوع برای هر فرد با توجه به ویژگی های منحصر به فرد او، کاملا متفاوت خواهد بود.

چه سنی برای انجام جراحی بینی مناسب است ؟

امروزه جراحی بینی در همه رده ی سنی طرفداران زیادی دارد. معمولا افراد مراجعه کننده به سن خود توجهی نداشته و اصرار به انجام جراحی زیبایی بینی دارند باید بگوییم که اگر جراحی بینی در زمان مناسب خود انجام نشود باعث به وجود آوردن یک سری از مشکلات برای فرد تقاضا کننده خواهد شد.

پس شما باید برای انجام جراحی بینی صبور باشید تا به سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی برسید. یکی از رایج ترین سوال ها در این باره، سن مناسب برای جراحی بینی است. پزشکان توصیه میکنند افرادی که سن پایین دارند این جراحی را انجام ندهند. سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی در بین خانم ها حداقل 18 سال است و برای آقایان حداقل 20 سال می باشد.

گاهی نوجوان ها احساس خوبی در مورد وضعیت ظاهری خود ندارند و برای بالا بردن اعتماد به نفس، قصد دارند عمل جراحی بینی انجام بدهند.

گاهی نیز هدف از این کار، احساس رقابت شدید با دیگران است. با این وجود نباید برای انجام رینوپلاستی بیش از حد عجله به خرج داد و این عمل را زمانی پشت سر گذاشت که هنوز رشد استخوان های صورت کامل نشده است.

امروز نسبت به گذشته، سن جراحی بینی به شکل محسوسی پایین آمده اما افرادی که سن و سال پایینی دارند برای پشت سر گذاشتن این عمل، حتما باید رضایت والدین را داشته باشند.

حداکثر سن برای انجام دادن جراحی بینی در خانم ها و آقایان نهایت 55 سال است. پزشکان انجام دادن این جراحی زیبایی را بیشتر از این سن توصیه نمی کنند زیرا باعث بروز مشکلات متعددی خواهد شد.

چرا باید جراحی بینی را در سن مشخصی انجام دهیم ؟

پزشکان همواره هشدار می دهند که جراحی بینی باید در سن مناسب انجام شود در غیر این صورت برای متقاضی کننده دچار مشکلاتی خواهد شد. نوجوانان باید در محدوده سنی 18 تا 20 این جراحی زیبایی را انجام دهند به این دلیل که در این سن افراد در حال رشد هستند و ممکن است بینی شما مثل سایر اندام های شما رشد کرده و بزرگ شود.

در این سن استخوان ها نیز در حال رشد کردن هستند وقتی که شما جراحی بینی را قبل از این سن تعیین شده انجام دهید ممکن است پس از چند سال تغییراتی در شکل ظاهری بینی خود مشاهده کنید. باید مجددا جراحی بینی را برای بهبود بخشیدن شکل ظاهری آن انجام دهید.

در واقع این احتمال وجود دارد که جراحی بینی برای شما کاملا مطلوب پیش برود اما پس از مدتی، بینی شما دوباره رشد کند و این موضوع شرایط مطلوب جراحی بینی شما را تحت تاثیر قرار بدهد.

در نتیجه چاره ای به جز انجام عمل ترمیمی برای شما وجود نخواهد داشت. عملی که برای بسیاری از افراد خوشایند نخواهد بود. برای دچار نشدن به چنین وضعیتی، بهتر است تا زمان رسیدن درست جراحی بینی صبر کنید و این فرآیند را حتما در بهترین زمان ممکن انجام بدهید.

برای افرادی که دارای سن بالا هستند محدودیت هایی نیز دارند. معمولا توصیه می کنند که افراد بالای 55 سال جراحی بینی را انجام ندهند زیرا افراد دچار افتادگی پوست و چین و چروک در نواحی مختلف صورت می شوند در نتیجه برای انجام دادن جراحی بینی با مشکلات بیشتری روبرو هستند در نتیجه جراحی بینی به راحتی نمی تواند بر صورت آنها نتیجه ی دلخواه را به ارمغان بیاورد.

افرادی که از سن بالایی برخوردار هستند و علاقمند به انجام جراحی بینی هستند باید در ابتدا مشکلات افتادگی و چین و چروک پوست خود را حل کنند سپس به فکر جراحی زیبایی بینی باشند تا پزشکان بتوانند به راحتی جراحی بینی را برای آنها انجام بدهند.

علاوه بر این ممکن است در سنین بالا، بیهوشی مشکلات برای افراد مختلف به وجود بیاورد. عمل جراحی بینی با بیهوشی انجام می شود و این موضوع در سنین بالا، گاهی برای افراد دردسرساز می شود.

در نتیجه نباید انجام عمل بینی را خیلی زیاد به تاخیر انداخت. این کار می تواند تهدیدی برای سلامتی افراد مسن تلقی شود. به طور کلی قبل از انجام عمل جراحی بینی در هر سنی، میزان حساسیت احتمالی افراد به بیهوشی در نظر گرفته شود. عمل جراحی بینی در مجموع یک فرآیند کاملا امن به شمار می رود. به شرطی که این فرآیند در شرایطی استاندارد و در یک کلینیک مجاز و مجهز صورت بگیرد.

آیا زمان در جراحی بینی می تواند موثر باشد ؟

در جراحی بینی (nose surgery) بسیار ی از نکات وجود دارد که باید همه ی آنها را مد نظر خود قرار دهید تا بهترین عملکرد را داشته باشد. یکی از این نکات زمانی است که شما باید برای جراحی بینی در نظر بگیرید. موقعیت زمانی و سنی که شما جراحی زیبایی بینی را انجام می دهید در روند جراحی زیبایی بسیار موثر است.

پس اگر زمانی که برای شما مناسب نبود اصرار در انجام دادن آن نداشته باشید زیرا می تواند تاثیرات منفی و حتی عکس در روند جراحی بینی شما داشته باشد.

کلام آخر، بهتر است شما در زمانی جراحی  زیبایی بینی را انجام دهید که زمان کافی برای استراحت در دوره ی نقاهت خود داشته باشید. شما با داشتن زمان کافی برای استراحت می توانید تسریع روند بهبودی را افزایش دهید.

جراحی بینی برای رساندن شما به وضعیت ظاهری مطلوب، به مراقبت های ویژه ای نیاز خواهد داشت.

اگر این مراقبت ها به صورت کامل انجام شود، بینی شما نیز در وضعیت کاملا مطلوب تری قرار می گیرد. در غیر این صورت اما ممکن است نتایج نهایی حاصل از این فرآیند، برای افراد متقاضی چندان خوشایند نباشند.

در نتیجه مهم است که حتما پس از پشت سر گذاشتن این عمل، زمان کافی را برای استراحت داشته باشید تا بدن شما به خوبی با این تغییر کنار بیاید و نسبت به آن واکنشی مثبت داشته باشند.

شما اگر سن کمی دارید و از شکل ظاهری بینی خود ناراضی هستید بهتر است دست نگه دارید. تا سن رشد شما تمام شود تا پس از آن با مشکلی روبه رو نشوید؛ زیرا ممکن است قبل از انجام دادن سن تعیین شده بینی شما همچنان به رشد خود ادامه داده  و شما مجبور شوید تا مجددا جراحی زیبایی را انجام دهید.

همچنین بهتر است این عمل را در سنین بالا انجام ندهید زیرا به نتیجه ی دلخواه خود به سختی دست پیدا خواهید کرد و شما وادار می شوید یکسری دیگر از جراحی های زیبایی دیگر را انجام دهید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *