جراحی بینی

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

جراحی بینی را می توان یکی از عمل های زیبایی دانست که در سراسر جهان دارای مخاطبان زیادی است. برای اینکه عمل رینوپلاستی بتواند دارای نتایج ماندگار باشد و بعد از عمل بینی دارای افتادگی های پوستی و انحراف غضروف بینی نباشید، می بایست در مورد کلیه عواملی که می تواند بر نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار باشد اطلاعات صحیح را کسب کنید.

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

یکی از عوامل مهمی که باید در زمینه جراحی بینی مد نظر قرار دهید را می توان اهمیت پوست بینی دانست. پوست بینی می تواند در عمل زیبایی بینی در شکل و اندازه اسکلت بینی تا حدود زیادی دارای اهمیت باشد.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

در واقع جراحی بینی به عنوان جراحی زیبایی شناخته می شود که به اصلاح اسکلت زیرین بینی یا غضروف های اضافی در این نواحی می پردازد که در کل می تواند کانتور صورت را از طریق جراحی بینی به راحتی انجام داد.

از آنجایی که بینی عضو مهمی در زیبایی صورت به شمار می رود، ممکن است در صورت داشتن فرم نامتناسب در زیبایی شما اختلال ایجاد کند. به همین دلیل بازار رینوپلاستی تا حد بسیار زیادی داغ است و این عمل توانسته مردم بسیاری را به خود علاقه مند کند.

به  همین دلیل افراد و پزشکانی که جراحی بینی را انجام می دهند به وفور مشاهده می شوند. با انتخاب جراح بینی متخصص و با مهارت در این زمینه می تواند مطمئن باشید که نتایج بعد از جراحی بینی تا حدود زیادی دارای تاثیرات مثبت است و می تواند برای شما رضایت مند باشد. در غیر این صورت عمل بینی می تواند مشکلات تنفسی و زیبایی را به همراه داشته باشد.

عمل جراحی بینی که آن را با نام رینوپلاستی هم می شناسند، یک عمل بسیار دقیق و ظریف است که روی ساختار درونی بینی زیر پوست انجام می شود. جراحی بینی با سه هدف کلی انجام می شود که شامل کاهش و کوتاه کردن، افزایش و اضافه کردن و یا تغییر شکل کلی استخوان ها و غضروف های بینی می شود.

در واقع همه ی تکنیک های رینوپلاستی هدفشان ایجاد تغییراتی در ساختار و استخوان های درونی بینی است تا نتیجه ی نهایی را از روی پوست بینی ببینیم. به عبارت دیگر، حین یک عمل جراحی بینی، هیچ تغییری روی پوست بینی اعمال نمی شود و همه ی تکنیک ها تمرکزشان روی استخوان ها و غضروف های بینی است. البته این امر یک استثنا دارد آن هم مربوط به عمل کاهش سایز سوراخ های بینی است که مستقیما با پوست بینی سر و کار دارد.

انواع پوست و انجام جراحی بینی

همان طور که می دانیم سطوح زیرین بینی و اسکلت آن توسط پوست و بافت های زیر پوستی مانند عضلات بینی و چربی های اطراف این عضلات پوشیده شده است. در واقع شکل کلی و ظاهر استخوانی بینی در زیر پوست را نمی توان با بینی که توسط پوست پوشانده شده مقایسه کرد.

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

به دلیل اینکه پوست می تواند استخوان بندی و اسکلت بینی را بپوشاند و در نرم کردن و تغییر شکل فرم کلی بینی تاثیر گذار باشد، به همین دلیل نقش آن در زیبایی بینی و کل صورت غیر قابل توصیف است. بدون پوست زیبایی در اندام های شما قابل مشاهده نخواهد بود.

در صورتی که جراحی بینی موفقیت آمیز باشد و نتیجه مطلوب را در برگیرد، اثرات پوست را می توانید بهتر از قبل بر روی بینی مشاهده کنید. با توجه به هر نوع پوستی که دارید، پزشک جراح بینی می تواند این عمل را برای شما انجام دهد.

همان طور که می دانیم پوست بینی در جراحی بینی کمتر مورد اصلاح قرار می گیرد و در حالت کلی فرم بافت ها و اسکلت های زیرین پوست جراحی و تراشیده می شود. پوست صورت فقط به عنوان مرحله نهایی کانتور بر روی بینی مجددا قرار داده می شود.

می توان مهمترین نکته ای که در جراحی بینی مورد توجه قرار دارد ضخامت پوست بینی است. افرادی که دارای پوستی با ضخامت متوسط هستند می توانند کاندید مناسبی برای جراحی بینی در نظر گرفته شوند.

برای درک بهتر موضوع از یک مثال ساده استفاده می کنیم. فرض کنید می خواهید تخت خواب خود را مرتب کنید و در انتهای کار، یک پتوی کلفت و ضخیم را به عنوان آخرین لایه روی تخت می گذارید. ضخامت این لایه ی آخر باعث می شود که اگر در لایه ها و ملحفه های پایینی هر گونه چین و چروکی وجود داشته باشد، مخفی بماند و قابل رویت نباشد.

حتی اگر چیزی به بزرگی یک سیب هم زیر این پتوی ضخیم باشد، باز هم قابل مشاهده نیست و نمی توان آن را تشخیص داد. حال در سوی مخالف، تصور کنید که پتوی آخری که روی تخت مرتب شده قرار می دهید بسیار نازک و با ضخامت پایین باشد.

در این صورت هم هر گونه چین و چروک و کوچک ترین مشکلی در لایه های زیرین، خود را نشان می دهد و کاملا به چشم می آید. به همین دلیل است که گفته می شود پوست بینی مناسب برای رینوپلاستی پوستی است که نه آنقدر ضخیم باشد که هیچ گونه تغییری روی استخوان های بینی قابل مشاهده نباشد، و نه آنقدر نازک باشد که نا همواری های استخوان ها و غضروف های بینی را در معرض دید قرار دهد. بنابراین پوستی که ضخامت آن بین این دو حالت باشد مناسب ترین گزینه برای رینوپلاستی است.

چه نوع پوستی به جهت انجام عمل بینی بهتر است ؟

با توجه به اینکه پوست می تواند عامل مهمی در نتیجه بخش بودن جراحی بینی باشد، باید ذکر کرد که افرادی که دارای پوست مناسبی باشند در واقع جراحی بینی در آنها می تواند به صورت رضایت بخشی دیده شود.

در حالت کلی با توجه به نوع ضخامت پوست افراد عمل رینوپلاستی برای آنان انجام می شود. کسانی که دارای پوست های نازک هستند یا ضخامت پوست در آنان بسیار زیاد است در عمل زیبایی بینی کمترین نتیجه مطلوب را خواهند گرفت.

به همین دلیل قبل از عمل زیبایی بینی پوست شما باید توسط پزشک مورد نظر تحت آزمایش قرار گیرد تا مناسب ترین عمل رینوپلاستی از این طریق برای شما انجام شود. در واقع عمل جراحی بینی در افرادی که دارای پوستی با ضخامت متوسط هستند می تواند بهترین نتیجه را در بر داشته باشد.

پوست می تواند همچنین عامل مهمی در بهبودی و ترمیم جای زخم های بعد از جراحی بینی باشد. از آنجایی که پوست دارای خاصیت ارتجاعی است و از طریق تولید کلاژن و الاستین در پوست جوان سازی آن امکان پذیر است می تواند در بهبودی شما بعد از جراحی بینی تاثیرات مثبتی داشته باشد.

در ادامه به ویژگی ها و خصوصیات پوست های نازک و ضخیم در عمل رینوپلاستی می پردازیم.

خصوصیات پوست های نازک در عمل جراحی بینی:

کوچک ترین تغییری در استخوان ها و غضروف های بینی در این افراد به وضوح به چشم می‌ آید و ایجاد تغییر در شکل بینی در پوست های نازک آسان تر صورت می گیرد. به همین دلیل اگر عمل رینوپلاستی با موفقیت صورت بگیرد، نتیجه ی آن روی صورت فرد بسیار زیبا و ایده آل خواهد شد.

تورم، کبود شدن و باد کردن صورت و ناحیه ی اطراف بینی در افرادی که پوست نازک دارند نادرتر است.

جراحی بینی افرادی که پوست بینی آن ها نازک است نیاز به ظرافت و مهارت بسیار بالایی دارد. تکنیکی که برای انجام عمل رینوپلاستی در این افراد به کار می رود باید از دقت بالایی برخوردار باشد چرا که همان طور که گفته شد کوچک ترین تغییرات در بینی با پوست نازک، کاملا به چشم خواهد آمد. جراح باید تلاش بیشتری بکند تا از بروز اشتباهاتی که منجر به برهم خوردن تقارن بینی می شوند پیشگیری کند.

خصوصیات پوست های ضخیم در عمل جراحی بینی:

تغییرات ناشی از عمل جراحی بینی در این افراد با شدت کمتر رخ خواهد داد و تغییر شکل بینی سخت تر انجام خواهد شد. معمولا افرادی که پوست ضخیمی دارند، زیر پوست خود لایه ای از چربی دارند که باعث می شود تورم و کبودی پس از عمل جراحی بینی تا مدت بسیار طولانی تری روی پوست باقی بماند.

معمولا افرادی که پوست ضخیمی دارند، غضروف های بینی آن ها ضعیف تر و شکننده تر است و این یک امتیاز منفی برای عمل رینوپلاستی است. به همین دلیل جراح مجبور می شود از غضروف های سایر نقاط بدن مانند گوش یا دنده ی فرد استفاده کند و آن را به بینی پیوند بزند تا به شکل مطلوب و ایده آل بینی برسد. توصیه می شود از مواد مصنوعی استفاده نشود چرا که احتمال بروز عفونت و جوش نخورد جسم خارجی در این صورت به وجود می آید.

چه نوع پوستی در جراحی بینی دردسرساز می شود ؟

جنس پوست و اطلاع از ضخامت آن یکی از مهمترین مواردی است که باید قبل از جراحی بینی توسط پزشک مورد تایید قرار گیرد. همان طور که گفته شد پوست های نازک یا خیلی ضخیم برای انجام عمل زیبایی بینی مناسب نیستند.

با توجه به نازک بودن بیش از حد پوست نواقص موجود در اسکلت بینی به راحتی قابل مشاهده شدن است؛ زیرا پوست نازک فاقد چربی و بافت های مورد نیاز برای پوشش دهی این نواقص است.

یکی دیگر از مشکلاتی که در پوست های نازک وجود دارد، تمایل به کوچک شدن بعد از جراحی بینی است. ترمیم زخم و انقباض در زخم ها بعد از جراحی بینی می تواند به سرعت انجام شود. این امر می تواند چارچوب کلی بینی را که به تازگی عمل شده است را تحت تاثیر قرار دهد و عوارض ناگواری را برای بیمار ایجاد کند.

همچنین قرمزی و ایجاد رگ های خونی در زیر پوست های نازک یکی دیگر از این مشکلاتی است که ممکن است افراد را از نتیجه عمل ناراضی کند. برای حل این مشکل می توان از درمان های لیزری استفاده کرد.

همچنین برای برطرف کردن نازکی پوست بینی پزشکان جراح می توانند از افزایش ضخامت مصنوعی پوست استفاده کنند. پیوند های زیر جلدی از درم های تازه که به فاشیا و یا پری کندریوم نامیده می شوند در زیر پوست تزریق می شوند تا بتوانند در ضخیم کردن پوست نقش داشته باشند.

پوست های ضخیم نیز دارای مشکلاتی هستند که در روند جراحی بینی (Nose Surgery) تاثیرات منفی را به بار می آورند. بعد از جراحی بینی نواقصی که توسط جراحی برطرف می شود توسط پوست بینی به خوبی قابل مشاهده است.

افرادی که دارای پوست های ضخیم هستند جزئیات رینوپلاستی در آنها به راحتی قابل مشاهده نیست و این امر می تواند نتیجه عمل زیبایی بینی را بدون تاثیر باقی بگذارد. پوشاندن سطح بینی با لایه ای ضخیم از پوست برجستگی ها و خراشیدگی های بعد از جراحی را به خوبی نشان نمی دهد.

برای درک بهتر این موضوع، فرض کنید به پیک نیک رفته اید و می خواهید یک چادر را بر پا کنید. اگر پارچه ای که می خواهید روی تیر های چادر بگذارید تا چادر شکل بگیرد، یک پارچه ی کلفت و سنگین باشد، وزن آن روی تیر های چادر سنگینی می کند و به نوعی دچار افتادگی می شود.

در واقع در این حالت شما نمی توانید به چادر خود شکل دلخواهی را بدهید چرا که پارچه ی آن انعطاف پذیر نیست. پوست ضخیم نیز مانند این پارچه ی ضخیم عمل می کند و استخوان ها و غضروف های بینی هم همان تیر های نگه دارنده ی چادر هستند.

آیا پوست در جراحی بینی تاثیر گذار است ؟

جراحی بینی نوعی عمل زیبایی است که برای رفع نواقص موجود در استخوان بندی بینی انجام می شود. برای اینکه بتوانید جراحی بینی مطلوب را شاهد باشید باید در ابتدا در مورد این جراحی و عوامل تاثیر گذار بر روی نتایج بعد از رینوپلاستی اطلاعات کافی را به دست آورید.

برای این منظور با مشورت با پزشک مورد نظر خود می توانید از کلیه فاکتورهایی که در عمل زیبایی بینی تاثیر گذار است مطلع شوید. بی شک یکی از مهمترین این فاکتورها را می توان نوع پوست شما دانست.

با توجه به نوع پوستی که افراد دارند جراحی بینی می تواند نتایج متفاوتی را در بر داشته باشد. به همین دلیل قبل از عمل زیبایی بینی باید در مورد کلیه جزئیات رینوپلاستی با پزشک مورد نظر خود مشورت کنید تا بتوانید با دید باز و با اطلاعات کامل در این مورد عمل جراحی بینی را انجام دهید و نتایج ماندگاری را مشاهده کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *