جراحی بینی

جراحی بینی برای کدام ورزش ها پیشنهاد نمی شود ؟

جراحی بینی برای کدام ورزش ها پیشنهاد نمی شود ؟

جراحی بینی برای کدام ورزش ها پیشنهاد نمی شود ؟

جراحی بینی که به نام های دیگر ماند رینوپلاستی شهرت دارد در واقع یک روش آرایشی و زیبایی محسوب می شود که می تواند در کانتور صورت نقش اساسی را ایفا کند. برای این منظور افرادی که از نظر وضعیت ظاهری در بینی خود دارای مشکل هستند می تواند کاندید مناسبی برای انجام عمل زیبایی بینی در نظر گرفته شوند.

جراحی بینی برای کدام ورزش ها پیشنهاد نمی شود

ممکن است در طی مراحلی ضایعات متفاوتی در بینی افراد ایجاد شود که این ضایعات در ایجاد زیبایی افراد نقش قابل ملاحظه ای را ایفا می کنند. برای از بین بردن این مشکلات در واقع عمل زیبایی بینی برای افراد انجام می شود.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

در واقع جراحی بینی دارای روشی ساده مانند دیگر جراحی های زیبایی است با این تفاوت که دقت و ظرافت در عمل زیبایی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است. دوران نقاهتی که بعد از جراحی بینی وجود دارد می تواند در هر فردی دارای مدت مشخصی باشد.

به همین دلیل نمی توان مدت مشخصی را به دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی بینی نسبت داد. با توجه به شرایط بیمار و نوع پزشکی که جراحی بینی را انجام می دهد طول دوره درمان ممکن است طولانی تر یا کوتاه تر باشد.

در برخی از مواقع رینوپلاستی ممکن است بعد از مدتی فرم خود را از دست بدهد و به آن صورت نتایج قابل رضایتی را برای افراد ایجاد نکند. این عارضه بیشتر زمانی اتفاق می افتد که فرد با جابه جا کردن بارهای سنگین یا ورزش های سخت باعث بی نتیجه ماندن جراحی بینی در خود می شود.

برای اینکه بتوانید از عوارض بعد از گذشت مدتی جلوگیری کنید باید مراقبت های ویژه و توصیه های پزشک خود را پس از عمل زیبایی بینی جدی بگیرید.

انجام این مراقبت ها نیازی به دانش خاصی ندارد و تنها نیازمندی برای انجام این مراقبت ها داشتن تمرکز و دقت کافی پس از انجام این عمل می باشد که معمولا افراد پس از انجام این عمل از این دو ویژگی بهره مند می باشند و می توانند توصیه های پزشک را انجام دهند.

برای انجام این مراقبت ها زمان های خاصی وجود دارد برای مثال برخی از آن ها باید قبل از انجام عمل توسط فرد مراجعه کننده رعایت شده و انجام شوند.

و همچنین برخی از این مراقبت ها پس از انجام عمل انجام می شوند برای مثال پس از انجام این عمل افراد نباید کارهایی که سبب فشار آوردن به بینی و در بین ورزشکاران نباید کارهایی انجام شود که باعث ضربه خوردن به بینی شود انجام این مراقبت ها بسیار ساده می باشد.

در زمان سپری کردن دوره ی نقاهت و انجام توصیه های پزشک مبنی بر اینکه افراد باید برخی مراقبت ها را انجام دهند علاوه بر دقت، افراد مراجعه کننده بهتر است از حوصله کافی نیز برخوردار باشند.

انجام این مراقبت ها ممکن است با گذشت چند روز سبب کلافگی افراد ورزشکار و حتی افراد غیر ورزشکار شود اما باید این مرحله را به خوبی و با موفقیت پشت سر بگذاریم تا بتوانیم یک عمل با نتایج کاملا تاثیر گذار داشته باشیم.

دوران نقاهت بعد از رینوپلاستی یکی از زمان هایی است که می تواند بر نتایج ماندگار جراحی بینی تاثیر گذار باشد. به همین دلیل نیاز است که در این دوران توجه خود را به بهبودی کامل منعطف کنید تا شاهد ایجاد عوارضی از این قبیل نباشید.

با پیشرفت روز افزون علم و فناوری که باعث به روز تر شدن عمل های جراحی علل خصوص در زمینه زیبایی شده است افراد می توانند این عمل ها را در هر زمینه ای که به آن نیاز دارند انجام دهند اما در مقایسه با گذشته که این عمل ها دارای عوارضی بیش تر بودند امروزه این عوارض به حداقل رسیده اند به صورتی که این عوارض در مقایسه با یکدیگر سبب می شود تا افراد نسبت به انجام این عمل مصمم تر شوند.

آیا جراحی بینی در عملکرد ورزشکاران تاثیر گذار است ؟

بعد از عمل جراحی زیبایی بینی باید از کلیه ورزش های سنگین خودداری کنید. این امر می تواند افتادگی در فرم بینی را ایجاد کند. به طور کلی برای دیدن نتیجه جراحی بینی باید زمان 6 ماه منتظر بمانید تا ورم بعد از جراحی بینی بخوابد و نتایج به صورت واضح تری خود را نشان دهد.

برخی از ورزش های سبک مانند پیاده روی های کوتاه مدت را می توانید در این دوره انجام دهید. با این وجود زمانی که عمل جراحی بینی را انجام می دهید باید زمان 6 هفته از جراحی شما گذشته باشد تا بتوانید به ورزش های روزمره خود به صورت جدی بپردازید.

جراحی بینی برای کدام ورزش ها پیشنهاد نمی شود

اگر در این دوران از ورزش های سخت استفاده کنید و فشار زیادی از این طریق به اندام های شما وارد شود نمی توانید نتیجه مناسبی را از جراحی بینی دریافت کنید. در این دوره کل بدن شما شروع به تغییر می کند که این امر به فرم و ساختار بینی شما نیز مربوط می شود.

در این صورت عوارضی مانند درد و تورم را در بینی خود مشاهده خواهید کرد. اگر شما فردی هستید که به انجام ورزش های سنگین مانند وزنه برداری می پردازید نیاز است که انجام این ورزش را به بعد از دوران نقاهت  رینوپلاستی موکول کنید.

از آنجایی که بعد از جراحی بخیه هایی در بینی شما ایجاد می شود به زمان نیاز است تا این بخیه ها خود را بگیرند و بعد از بهبودی کامل امکان ایجاد عفونت در آنها از بین برود. بلند کردن وزنه های سنگین می تواند در بهبود سریع بخیه های بینی تاثیر گذار باشند.

انجام ورزش هایی مانند شنا و پیاده روی سبک تا دو هفته بعد از جراحی بینی قابل انجام است. همچنین برای انجام ورزش های دست جمعی باید زمان یک ماه را منتظر بمانید تا بهبودی در حد زیادی ایجاد شود.

ممکن است برخی از افراد این مدت زمان استراحت را نادیده بگیرند و تصمیم به انجام این ورزش های دسته جمعی بگیرند. بهتر است برای جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه مشکل در این مدت زمان این کار را انجام ندهیم.

با این حال از اقداماتی که ممکن است از این طریق به شما بعد از جراحی بینی استرس وارد شود خودداری کنید. در حالت کلی باید یک سال از زمان جراحی بینی شما گذشته باشد تا نتیجه ماندگاری را از عمل بینی دریافت کنید.

در برخی از ورزش های رزمی مانند بوکس بینی افراد دچار شکستگی می شود. در این ورزش معمولا بینی فرد ورزشکار دچار شکستگی های متعددی می شود که این امر سبب می شود تا بینی این افراد به صورت مرتب زیر تیغ جراحی رود تا مشکل به وجود آمده برای آن ها رفع شود.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که اگر این شکستگی ها و عمل های جراحی مرتب انجام شود ممکن است از تاثیر گذاری این عمل کم شود.

علت این امر این است که اگر فرد ورزشکار این عمل را تکرار کند برای مثال بیشتر از سه بار به دلیل اینکه استخوان بینی فرد دچار مشکل صافی شده است و دیگر مثل روز اول صاف نبوده و دچار کجی های زیادی می باشد نمی توان یک عمل عادی که سبب افزایش زیبایی افراد می شود را داشته باشیم و هدف از این عمل صرفا جنبه تعمیر کردن خواهد داشت.

همچنین موردی که باید در این باره به آن اشاره کنیم این است که افراد قبل از هر چیزی باید نظر پزشک متخصص در این زمینه را جویا شوند زیرا ممکن است آسیب دیدگی هایی که در طول دوران ورزش برای فرد در ناحیه ی بینی به وجود می آید جزئی بوده و در صورتی که حتی این عمل در دفعات زیادی انجام شود باز هم نتیجه بسیار خوب و شگفت انگیزی برای فرد ورزشکار به ارمغان بیاورد.

چه ممنوعیت هایی پس از انجام عمل بینی برای ورزشکاران وجود دارد ؟

ساختار بینی به صورتی است که ایجاد ضایعه در آن به مراتب بیشتر از دیگر اندام های بدن است. بینی ها با توجه به انواع مختلفی که دارند می توانند در هر صورتی به نوعی دیده شوند. ممکن است که شما دارای بینی استخوانی یا گوشتی باشید. این ضایعات توسط جراحی بینی تا حد زیادی قابل درمان است.

رینوپلاستی را باید توسط پزشکی انجام دهید که شرایط لازم برای عمل بینی (nose surgery) را داشته باشد. فردی که بتوانید به او اعتماد کنید و در مورد مهارت ها و تجارب او به حد کافی اطلاعات داشته باشید. همه این امور می تواند در نتیجه نهایی جراحی بینی تاثیر گذار باشند.

از آنجایی که عمل زیبایی بینی می تواند مسائل بسیاری را برای ورزشکاران ایجاد کند به این منظور این افراد باید در مورد کلیه اقداماتی که باید بعد از جراحی بینی انجام دهند آگاهی کامل داشته باشند. این افراد از آنجایی که به صورت حرفه ای به ورزش می پردازند ممکن است که بعد از جراحی بینی نتوانند به حرفه خود ادامه دهند.

البته این امر تا حدود زیادی به شرایط جراحی بینی و خود فرد بستگی دارد. به همین دلیل در اینجا به کلیه کارهایی که باید ورزشکاران بعد از انجام رینوپلاستی از آن خودداری کنند اشاره می کنیم.

  1. سیگار کشیدن یکی از کارهایی است که بعد از عمل بینی به شدت باید از آن اجتناب کنید. این امر می تواند روند بهبودی بعد از جراحی بینی را کندتر کند. در نتیجه زخم های ایجاد شده در اثر برش در بینی دیرتر التیام پیدا می کنند.
  2. برای اینکه نتایج دائمی جراحی بینی بتواند برای ورزشکاران به طور کامل مشاهده شود باید این افراد تا یک ماه اول بعد از جراحی از بلند کردن وزنه های سنگین، شرکت در ورزش های رزمی و پرشی و سایر ورزش هایی که به بالا رفتن جریان خون می انجامد، خودداری کنند.
  3. ضربه و آسیب های جسمی به بینی می تواند فرم بینی را بعد از عمل تغییر دهد. اگر شما از ورزشهای رزمی استفاده می کنید باید این ورزش را تا چند ماه بعد از ترمیم کلی بینی خود انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است این آسیب ها مشکلات تنفسی را برای شما ایجاد کنند.

افراد می توانند با رعایت نکات ذکر شده پس از انجام عمل جراحی و با سپری کردن دوره ی نقاهت خود از مزایای این عمل به طور تمام و کمال برخوردار شوند. این عمل برای افراد مختلف به این دلایل نتایج مختلفی را به وجود می آورد که برخی از آن ها این نکات را به صورت کامل و متوسط و یا حتی به میزان کم رعایت می کنند.

بنابراین به نوعی می توان گفته که نتایج این عمل تا حدودی هم به خود فرد بستگی دارد.

ورزشکاران در رابطه با عمل جراحی بینی چه چیزهایی را باید بدانند ؟

کلیه ورزشکارانی که به هر دلیلی به انجام رینوپلاستی پرداخته اند باید بدانند که مراقبت های بعد از عمل بینی تا حد زیادی می تواند نتایج را سریع تر برای آنان آشکار کند.

این عمل باید توسط افراد به صورت کامل زیر نظر گرفته شود و در حین به وجود آمدن مشکل خاصی سریعا به جای انجام کارهای که به خود درمانی معروف است مشکل خود را به پزشک گزارش کنند.

در واقع با انجام توصیه های بهداشتی و تجویز هایی که توسط پزشک صورت گرفته است این افراد می توانند نگرانی ای در مورد ادامه ورزش خود بعد از عمل زیبایی بینی را نداشته باشند. استفاده از رژیم های غذایی مناسب ، استراحت و خواب کافی بعد از عمل بینی یکی دیگر از نکاتی است که ورزشکاران باید به آن دقت کنند.

استفاده از داروهای آنتی بیوتیک و ضد درد می تواند از ایجاد عفونت و درد در بدن این افراد بکاهد. به همین دلیل مصرف آنها بعد از جراحی بینی واجب است. در کل ورزشکارانی که جراحی بینی را انجام داده اند باید از کلیه کارهایی که ممکن است به بینی آنها آسیب برساند خودداری کنند تا نتایج رضایت بخشی را از آن دریافت کنند.

امروزه افراد زیادی ورزش های مختلف را به صورت حرفه ای انجام می دهند نکته ای که سبب می شود تا این افراد از یک دیگر جدا شود این است که برخی از این ورزشکاران به فکر سلامتی خود بوده و همچنین نکات توصیه شده توسط پزشک متخصص را به صورت کامل انجام می دهند و در مقابل برخی از این افراد هم به این نکات بی توجه می باشند که این افراد معمولا زودتر از ورزش حرفه ای فاصله می گیرند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *