جراحی بینی

توصیه های مهم بعد از عمل جراحی بینی

توصیه های مهم بعد از عمل جراحی بینی

توصیه های مهم بعد از عمل جراحی بینی

بسیاری از عمل های جراحی وجود دارند که به جهت افزایش زیبایی شما انجام می شود و عمل زیبایی بینی هم یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در سراسر جهان به ویژه ایران است؛ اما لازم به ذکر است که برای بهبودی و اثر بخشی بیشتر این عمل های زیبایی به نکاتی پس از عمل توجه کنید.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

با رعایت کردن یکسری از نکات می توان روند بهبودی را افزایش داد و از هرگونه عوارض بعد از عمل را تا حد زیادی کاهش داد.

توصیه های مهم بعد از عمل جراحی بینیما در این مقاله قصد داریم نکاتی در مورد جراحی زیبایی بینی به شما بازگو کنیم با رعایت کردن این نکات پس از عمل زیبایی بینی روند بهبودی شما بهتر خواهد شد و نتیجه ی بعد از عمل برای شما رضایت بخش می شود.

بعد از عمل جراحی بینی باید چگونه رفتار کرد؟

صبور باشید !

عمل زیبایی بینی با این وجود که به زمان زیادی نیاز ندارد اما روند بهبودی آن زمان نسبتا زیاد است. پس شما نباید انتظار داشته باشید که سریعا بعد از عمل جراحی بینی به نتیجه ی دلخواه خود دست پیدا کنید زیرا ممکن است که این روند بهبودی کامل یکسال زمان بر باشد.

اما این مدت زمان برای هر کسی متفاوت است و این زمان می تواند بستگی به نوع عمل جراحی بینی مراجعه کننده داشته باشد. کسانی که قوز بینی خود را عمل می کنند معمولا روند بهبودی آن ها سریع تر است سایر افراد دیگر است. پس در نتیجه بهتر است که در روند بهبودی این عمل زیبایی صبور باشید.

توصیه های مهم بعد از عمل جراحی بینیصحبت نکنید !

بعد از عمل جراحی بینی خصوصا در هفته های اول پانسمان ها و بخیه های روی بینی شما قابل مشاهده است. صحبت کردن بیش از حد، عطسه کردن، خمیازه کشیدن و هر گونه رفتاری که باعث مشکل وارد کردن به بینی شما بشود باید جدا خودداری کنید.

این گونه رفتارها باعث می شود که بخیه بینی شما قسمت باز شده و پانسمان ها جابجا شوند و در نتیجه باعث خونریزی بینی رخ خواهد داد، پس بهتر است از این گونه رفتارها خودداری کنید تا مانع بروز این اتفاق شوید.

پانسمان های بینی خود را تحمل کنید

پزشک شما بعد از جراحی بینی شما اسپلین قرار می دهد و روی بینی شمار را نیز پانسمان می کند. این این پانسمان ها حس خوشایندی برای مراجعه کننده ندارد اما باید در نگهداری آنها دقت کند تا اتفاقی برای بینی آن ها رخ ندهد.

سعی کنید پانسمان های داخل بینی خود را خشک نگه دارید تا از بینی شما خارج نشود اگر احساس کردید که خشک نیست بهتر است با پزشک خود ملاقاتی داشته باشید تا به شما کمک کند این پانسمان ها را عوض کنید.

چه اقداماتی برای روند بهبودی بعد از عمل جراحی بینی باید انجام داد؟

برای این که بتوانید به این روند بهبودی سرعت ببخشید بهتر است نکاتی را برای بهبودی آن انجام دهید این نکات شامل موارد زیر می باشد:

بینی خود را مرطوب نگه دارید

جراح بعد از جراحی زیبایی بینی (nose surgery)به شما توصیه کند از اسپری های مختلف برای داخل دهان خود استفاده کنید یکی از این اسپری های محلول آب نمک است که برای مرطوب نگهداشتن داخل دهان شما استفاده می شوند و باعث بهبودی و راحت نفس کشیدن شما خواهد شد.

همیشه سعی کنید بعد از جراحی بینی،  بینی خود را مرطوب نگه دارید طوری که پانسمان های شما مرطوب و یا خیس نشوند. این امر موجب می شود تا از پوسته پوسته شدن و خشکی بینی شما جلوگیری شود همچنین می توانید در هنگام نفس کشیدن احساس بهتری داشته باشید.

اسپری های زیادی در این خصوص وجود دارند اما بهتر از تجویز های که پزشک برای شما داشته استفاده کنید.

کمپرس سرد استفاده کنید

بسیاری از این مراجعه کنندگان بعد از جراحی بینی دچار کبودی در ناحیه اطراف چشم خود می شوند. این عارضه کاملا طبیعی است و بعد از مدتی بهبود خواهد یافت. گاهی اوقات ممکن است فقط دچار تورم در آن قسمت از ناحیه بینی بشوند.

همه این عارضه ها طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد اما اگر می خواهید که این مشکلات سریعتر بهبود یابند بهتر از کمپرس یا بسته بندی های یخ بر روی آن نواحی استفاده کنید. استفاده 48 ساعته این کمپرس ها بعد از جراحی بینی به روند بهبودی کمک زیادی خواهد کرد.

لباس های راحت بپوشید

همیشه توصیه می شود در اوایل بعد از عمل جراحی بینی از لباس هایی استفاده کنید که در هنگام پوشیدن مشکلی برای بینی شما ایجاد نکند. لباس های زیپ دار و یا دکمه دار گزینه مناسبی برای بعد از عمل می باشند.

چه پرهیزهایی بعد از عمل جراحی بینی باید داشته باشید؟

از داروهای ضد التهاب خودداری کنید

برخی از افراد بعد از جراحی بینی برای کاهش التهابات خود از داروهای ضد التهاب استفاده می کنند. استفاده خودسرانه ی این کار باعث بروز مشکلات بسیاری خواهد شد. در اغلب موارد پزشکان این داروها را برای شما تجویز نخواهند کرد زیرا باعث می شود که رگ ها گشاد شده و در نتیجه گردش خون و خونریزی افزایش خواهد یافت.

برای کاهش این تورم ها بهتر است از راه های طبیعی مثل کمپرس های سرد استفاده کرد.

مصرف نمک را محدود کنید

نمک می تواند احتباس مایعات بدن شما بعد از جراحی زیبایی بینی را افزایش دهد به این صورت که تورم در صورت شما را تشدید خواهد کرد و روند بهبودی را کاهش می دهد. گاهی اوقات ممکن است که شما در نوک بینی خود احساس سفتی کنید اما این به دلیل اسکار های ایجاد شده طبیعی است، شما می توانید با کم مصرف کردن نمک در رژیم غذایی خود این مشکل را در طی زمان حل کنید.

شما باید در رژیم غذایی خود پس از عمل جراحی بینی سبزیجات، میوه و پروتئین های بدون چربی استفاده کنید. این مواد غذایی کم سدیم هستند و برای شما مشکلی ایجاد نخواهند کرد.

از غذاهای پر ادویه خودداری کنید

سه هفته ی اول بعد از عمل جراحی بینی بسیار مهم است و مراقبت های شما در این سه هفته در روند بهبودی تاثیر بسزایی خواهد داشت. هرگونه سوزش بینی در این سه هفته میتواند برای شما مشکل ساز شود پس به شما توصیه می شود از خوردن هرگونه غذای تند خودداری کنید. غذای تند علاوه بر سوزش بینی می تواند تورم های شما را نیز افزایش دهد.

تاثیر پیاده روی بعد از عمل جراحی بینی

هرگونه اقدام فیزیکی شدید می تواند عارضه هایی را برای بینی شما بعد از عمل جراحی بینی به همراه داشته باشد؛ اما قدم زدن بعد از عمل برای شما مفید خواهد بود به طوری که آهسته و پیوسته باشد. این قدم زدن سبب می شود که گجردش خون شما افزایش یابد و در نتیجه مایعات در بدن شما به حرکت دربیاید این روند باعث بهبودی هرچه سریع تر شما خواهد شد.

هرگونه اقدام فیزیکی شدید می تواند عارضه هایی را برای بینی شما بعد از عمل جراحی بینی به همراه داشته باشد؛ اما قدم زدن بعد از عمل برای شما مفید خواهد بود به طوری که آهسته و پیوسته باشد.

این قدم زدن سبب می شود که گردش خون شما افزایش یابد و در نتیجه مایعات در بدن شما به حرکت دربیاید این روند باعث بهبودی هرچه سریع تر شما خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *