کاشت مو

کاشت ریش به روش SUT و مزایای آن

کاشت ریش به روش SUT و مزایای آن

کاشت ریش به روش SUT

برای اکثر افراد، ریش یا سبیل یک پایه از  مد و زیبایی در مردان است. به نظر برخی فقط ادای احترام به بعضی سنت ها است. به طور کلی اگر نقصی در این ناحیه وجود داشته باشید و هدف نهایی هرچه که باشد، کاشت ریش را ترجیح می دهند.

کاشت ریش به روش SUTبسیاری از مردان نمی توانند صورت خود را بدون مو تصور کنند. این به مردان این فرصت را می دهد که دقیقاً تصویر منحصر به فرد خود را پیدا کنند، بر مردانگی خود تأکید بیشتری کنند و شخصیت خود را بهتر منعکس کنند.

درادامه مطلب با شرایط و نحوه کاشت ریش به روش SUT نیز آشنا می شوید.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اشکال مختلف کاشت مو در صورت

کاشت ریش

پیوند موهای ریش یکی از روش های رایج انجام کاشت مو در سراسر جهان و ایران است. پیوند ریش در ابتدا نیاز به درک ابعاد صورت فرد مورد نظر و رسیدن به نتایج تقارن صورت دارد. در طی این روش، جراح فولیکول های مو را از قسمت پشتی پوست سر برداشته و سپس آنها را در برش های ریز ایجاد شده در ناحیه پیوند ریش کاشت می کند تا یک ریش جدید و تمام عیار ایجاد شود.

کاشت ابرو

ابروها بخش مهمی از چهره هر فرد هستند، اما در بعضی موارد به دلیل ژنتیک، داروها یا شیوه زندگی، چگالی موها، طول و ظاهر آنها ممکن است تغییر کند و نمایی با ظاهری ناخوشایند ایجاد کند. کاشت موهای ابرو با کاشت فولیکول های نرم مو از پشت سر انجام می شود تا ابروهای جدید ایجاد شود یا تراکم و ظاهر کلی ابروهای موجود را بهبود بخشد.

کاشت مو سبیل

سبیل کامل منبع غرور و افتخار در مردان و اصولا برخی فرهنگ ها یا کشورهای مختلف است، اما به دلیل عوامل مختلف، ممکن است سبیل فرد همانطور که انتظار می رود رشد نکند و این باعث عدم اعتماد به نفس در افراد می شود که در نهایت فرد می تواند برای داشتن ظاهری پرغرور و مردانه، پیوند سبیل را انجام دهد.

روش های کاشت ریش به ویژه کاشت ریش به روش SUT می تواند به طور عالی یک سبیل کامل و جذابی بر صورت مرد ایجاد کند.

کاشت ریش به روش SUTآیا کاشت ریش با پیوند مو سر تفاوت دارد؟

کاشت مو صورت یا به عبارتی کاشت ریش، یک عمل بسیار مهم در زمینه کاشت مو است که عموماً با ترمیم مو در نواحی صورت انجام می شود. روش های کاشت مو صورت نیاز به تجربه و مهارت بیشتری دارند زیرا آنها با پیوند موی پوست سر تفاوت دارند.

در طی این روش، پوست (ناحیه مورد نظر صورت) را باید جهت دریافت فولیکول های موی فرد از قسمت پشت سر آماده نمود. به طور معمول از تکنیک FUE (استخراج واحد فولیکولی) استفاده می شود، اما در موارد دیگر می توان از کاشت ریش با روش FUT یا نواری و جدیدترین روش کاشت ریش SUT استفاده کرد.

چه عواملی منجر به ریزش مو در صورت می شود؟

عوامل ریزش موهای صورت معمولاً از یک بیمار تا بیمار دیگر متفاوت است، اما طبق گفته متخصصان کاشت ریش و پیوند مو، موارد زیر باعث ریزش مو صورت می شود.

داروها ممکن است موهای سر و صورت را تحت معالجه بیماری هایی نظیر سرطان یا شیمی درمانی و پرتودرمانی، از دست داده باشید.

برخی از بیماری های ریزش مو بیمارانی که از آلوپسی آرئاتا یا آلوپسی کششی رنج می برند، بیشتر در معرض عوارض ریزش مو صورت قرار دارند.

تروما تصادفات یا استرس های طولانی مدت نیز می تواند عامل ریزش موی صورت باشد

جراحی های قبلی کاشت مو در صورتی که از موهای خود قبلاً برای پیوند موی پوست سر استفاده کرده باشید، ممکن است ریش های لکه دار داشته باشید.

زخم ها – هر نوع زخم ناشی از حادثه یا جراحات و حتی زخم های اصلاح های روزانه.

کاشت ریش به روش SUT چگونه است؟

در روش SUT، بیمار کاشت ریش را بدون هیچ عوارضی نظیر بیهوشی، زخم و برش پوست و در کل تیغ جراحی طی می کند. کلینیک هایی که در زمینه پیوند ریش به روش sut فعالیت دارند از دستگاه های کاملاً اتوماتیک و متخصصان بسیار مجرب برخوردار می باشند.

بازدهی بالای روش SUT با ساده ترین و به روز ترین روش ممکن، عمدتا در مراکز حرفه ای و با مجوز های معتبر انجام می گردد به صورتی که فرایند کاشت ریش را تا 3000 رشته مو انجام می دهند که این میزان 3 برابر بیشتر از روش های سابق در زمینه کاشت مو است.

در تکنیک جدید sut، نتیجه ای کاملا طبیعی و با بیشترین چگالی ریش تجربه می گردد که در نهایت برای کسی قابلیت تشخیص بین موهای پیوند شده و طبیعی وجود ندارد.

تفاوت عمده پیوند مو به روش SUT  با روش های FIT و FUT

در تکنیک SUT برخلاف روش های اولیه ی کاشت مو یعنی FUT و FIT خبری از دوران نقاهت طولانی و خسته کننده نیست.

در این روش یعنی کاشت ریش به روش SUT، بدون عمل جراحی و درد و خونریزی بیشترین تراکم موی پیوند شده را در ناحیه ریش خود خواهید داشت. حتی پس از فرایند کاشت ریش هیچ جای اسکاری در محل های برداشتن مو و حتی پیوند انجام شده به چشم نمی خورد.

همچنین همانطور که اشاره شد در این روش تراکم موها تا 3 برابر بیشتر از روش های سابق می باشد. از طرفی نیز کل فرایند کاشت فقط به یک جلسه خاتمه می یابد و شما در روز اول یک سانت از موهای کاشته شده را می توانید مشاهده کنید. از دیگر مزایای این روش عدم ریزش فولیکول ها و سریع بودن ادامه رشد موها می باشد.

آیا کاشت ریش SUT برای صورت مناسب من است؟

بیمارانی که بطور کلی کاشت مو صورت را در نظر می گیرند، کسانی هستند که ریش های لکه دار و سبیل های کم پشت دارند و یا مبتلا به ریزش ابرو و مژه هستند. به طور کلی، می توان گفت افرادی که ریش یا موی صورت ندارند هم می توانند از این روش بهره بگیرند.

  1. فرد متقاضی باید سالم باشد
  2. بیمارانی که مایل به تقویت ظاهر ریش، سبیل، مژه و ابرو هستند
  3. بیمار باید خطرات مرتبط با آن و نتایج احتمالی را در نظر بگیرد و بپذیرد
  4. گزینه خوبی برای کسانی است که مایل به پنهان کردن جای زخم صورت یا نشانه هایی در صورت خود هستند می باشد.

مزایای کاشت ریش به روش SUT

  1. خلق صورتی جوان و جذاب
  2. ایجاد رویکردی زیبا و ایده آل در صورت
  3. افزایش اعتماد به نفس در مردان و زنان
  4. نتیجه و ظاهری کاملا طبیعی

پیوند ریش به روش SUT و ریکاوری بعد از آن

کاشت موی صورت معمولاً تحت بی حسی موضعی با یک داروی آرام بخش انجام می شود اما بسته به انتخاب بیمار، ممکن است در صورت تمایل و تحت نظر به صورت وریدی انجام شود. کل پروسه کاشت ریش دو تا سه ساعت به طول می انجامد، در نتیجه روشی نسبتاً آسان و بدون درد برای بیمار تحت درمان می باشد.

تا رسیدن به دوره بهبودی، بایستی 5 روز اول بعد از عمل منطقه ریش و سبیل کاملاً خشک نگه داشته شود و در نهایت پوسته های ریز اطراف هر پیوند به طور معمول بعد از 4 تا 6 روز از بین می روند. از آنجا که بیشتر بیماران پیوند را با تکنیک SUT دریافت می کنند، بسته به تعداد پیوند انجام شده، بهبودی ناحیه اهدا کننده بیش از 3 روز زمان نخواهد برد.

پس از روز دوم، بیماران قادر به خروج از منزل و از سرگیری فعالیتهای روزانه خود هستند. با این حال، حداقل برای 3 تا 4 روز اول، در چهره می توان متوجه انجام پیوند ریش شد. در روش SUT هیچ بخیه ای ایجاد نمی شود و طی چند روز این منطقه کاملاً بهبود می یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *