ابدومینوپلاستی

جای بخیه ابدومینوپلاستی و رفع آن

جای بخیه ابدومینوپلاستی

جای بخیه ابدومینوپلاستی

بسیاری از افراد به دلیل چربی های اشباع شده در ناحیه شکم خود، قادر به پوشیدن لباس های مورد علاقه خود نخواهند بود. ابدومینوپلاستی این امکان را فراهم کرده که به تناسب اندام مورد نظر خود رسیده و از زندگی لذت ببرید.

جای بخیه ابدومینوپلاستی اما جراحی شکم و یا ابدومینوپلاستی چیست و چگونه موجب از بین رفتن چربی ها خواهد شد؟

دریافت تخفیف نقدی ابدومینوپلاستی + مشاوره رایگان

جراحی شکم که با Abdominoplasty و یا tummy tuck  نیز شناخته میشود، با از بین بردن چربی و پوست اضافی شکم، عضلات ضعیف شده را از بین برده و شکم را برای ایجاد عضلات محکم تر آماده میکند.

جای بخیه ابدومینوپلاستیابدومینوپلاستی طی 4 مرحله انجام خواهد شد

 1. بیهوشی
 2. برش
 3. بخیه
 4. دیدن نتایج

اما همانطور که میدانید آثار زخم ها و بخیه های ناشی از انواع عمل های زیبایی مانند انواع ابدومینوپلاستی و یا عمل های جراحی بر بدن، ناخوشایند بوده و همه ی افراد به دنبال راهی برای از بین بردن این آثار خواهند بود.

زیرا وجود زخم ها و بخیه ها، علاوه بر عدم ایجاد زیبایی ظاهری، یادآور عمل جراحی و یا عمل زیبایی انجام شده برای بیمار شده و در مواقعی موجب شرمساری و ایجاد نوعی خجالت و ناراحتی خواهد شد.

در اینجا به تعدادی از سوالات رایج متقاضیان Abdominoplasty درباره بخیه پاسخ داده شده است.

آیا جای عمل بعد از ابدومینوپلاستی باقی خواهد ماند؟

یکی از واقعیت های موجود در زمینه جراحی شکم، آثار زخم و بخیه های ناشی از Abdominoplasty خواهد بود. در ابتدا باید بررسی شود که آیا کاندید مناسبی برای انجام ابدومینوپلاستی می باشید و یا خبر؟

زیرا در صورتی که نامزد مناسبی برای انجام جراحی شکم نباشید، عواملی میتواند بر ماندگاری و بالا بردن مدت زمان ترمیم و از بین رفتن زخم ها و بخیه ها تاثیرگذار باشد.

تشخیص نامزد ایده آل توسط پزشک مربوطه و همکاری بیمار در پاسخ دادن به سوالات وی انجام خواهد شد.

طبیعتا در انجام هر عمل زیبایی و یا جراحی که از تیغ جراحی در آن استفاده شود، نیاز به استفاده از بخیه خواهد بود. اما نکته قابل توجه در این رابطه این است

ماندگاری زخم ها و بخیه ها به نوع بخیه نیز بستگی خواهد داشت. به طور مثال بخیه هایی که برای سفت کردن عضلات بکار برده می شوند، زیر پوست بدن زده شده و قابل دید نخواهند بود و ماندگاری آنها دائمی خواهد بود.

اما به طور کل بخیه هایی که در طی انجام و اتمام Abdominoplasty زده شده و برای بستن برش ها  زده شده می باشند، طی 6 ماه بهبود خواهند یافت.

در واقع بخیه های زده شده پس از انجام کامل عمل ابدومینوپلاستی یکی از واقعیت های این عمل زیبایی به شمار می رود که در روز های ابتدایی پس انجام می توان به خوبی آن را مشاهده کرد که ظاهری ناخوش آیند و نامطلوب را دارد. اما باید توجه داشت که این آثار ماندگار و دائمی نخواهد بود و به مرور زمان توسط پوست کم رنگ تر و در نهایت محو می شود.

البته لازم به ذکر است که مدت زمان رفع این آثار حداقل چند ماهی به طول خواهد انجامید، لذا می خواهید که روند و سرعت بهبودی آثار بخیه را افزایش دهید می توانید از متد ها و روش های موجود برای این منظور و همچنین مواد بهداشتی و تقویتی موجود در بازار و یا سایر روش های دیگر که در قسمت های زیر به آن پرداخته شده است استفاده نمایید.

زخم های بخیه پس از ابدومینوپلاستی

با توجه به نکات گفته شده درباره انجام ابدومینوپلاستی، باید دریافته باشید که مقدار جراحی شکم بزرگ خواهد بود یعنی سطح زیادی از پوست شکم شما برای انجام جراحی شکم برش خواهد خورد.

در این زمان مقدار برش انجام شده بر پوست بر مدت زمان ریکاوری و بهبود زخم ها تاثیر مستقیم گذاشته و موثر خواهد بود.

در واقع زخم ها، توانایی و قدرت بدنی انسان را در برای بهبود از آسیب ها و یا برش هایی که با اختلال بافت پوست ایجاد می کنند، نشان خواهند داد. وقتی Abdominoplasty انجام می دهید، پزشک متخصص برای بستن برش های زده شده از بخیه استفاده خواهد کرد. در نتیجه این بخیه ها زخم هایی ایجاد خواهند شد.

در واقع زخم ها با ایجاد لایه پوستی جدید، مانع ایجاد عفونت، ورود میکروبها و آلودگی ها خواهند شد در نتیجه پوست جدیدی را جایگزین پوست برش خورده خواهند کرد.

بروز زخم ها پس از ابدومینوپلاستی، دارای چندین مرحله می باشند که این مراحل به طور خودکار در چرخش خواهند بود.

 1. مرحله التهابی
 2. مرحله پرولیفراتیو
 3. مرحله بازسازی

این مراحل در طی بهبود هر زخم تکرار و انجام شده و تضمین میشود که هیچ گونه آلودگی به بدن راه پیدا نکند.

اما پس از انجام جراحی شکم، یک خط کوچک ناشی از بخیه ابدومینوپلاستی، در ناحیه زیر شکم و نزدیک به بیکینی باقی خواهد ماند. بسیاری از افراد با این موضوع مشکلی نخواهند  داشت زیرا حتی در صورت پوشیدن لباس شنا، بخیه مشخص نخواهد شد.

همچنین نتیجه نهایی و به دست آوردن زیبایی و تناسب اندام قطعا به قدری چشمگیر خواهد بود که از یک خط کوچک در زیر شکم چشم پوشی شود.

رفع جای بخیه بعد از ابدومینوپلاستی

برای کاهش دید و ار بین بردن بخیه های ناشی از جراحی شکم، تنها نباید به دورن نقاهت و تمام شدن ابدومینوپلاستی بسه کرد. راهکارهایی وجود دارد که علاوه بر پس از انجام Abdominoplasty، باید قبل از ابدومینوپلاستی نیز به آن توجه کرد.

یکی از روش هایی که می توان با استفاده از آن تاثیرات مثبتی در رفع جای بخیه و زخم های ناشی از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی ایجاد کرد، ژل های سیلیکونی می باشد که قطعا با مشورت با پزشک متخصص خود از اثر بخش بودن آن بر این آثار نکاتی را خواهد گفت.

افرادی که قصد رفع جای بخیه را دارند در صورت تمایل می توانند از روش های خانگی که بسیار زیاد و متنوع هستند نیز استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که روش های خانگی نیاز به تکرار و تداوم در عمل می باشند که به همین منظور برای کسب نتیجه مطلوب باید چند ماهی را صبر کرد. به عنوان مثال یکی از روش های خانگی که تاثیرات مثبتی نیز به همراه دارد استفاده از روغن های گیاهی و طبیعی مانند زیتون می باشد.

روش های دیگری نیز جهت رفع این مشکل در دنیا وجود دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به لیزر اشاره کرد. امروزه با پیشرفت دانش و تکنولوژی در عرصه پزشکی، متخصصان توانسته اند با استفاده از لیزر های مخصوص، جای بخیه و آثار زخم را به طور کامل از بین ببرند و پوستی صاف و بدون هیچ لکه ای ایجاد نمایند.

از دیگر روش هایی که در عرصه زیبایی وجود دارد و کاربرد مناسبی نیز جهت رفع جای زخم و بخیه دارد می توان به تزریق فیلر و چربی اشاره کرد. با تزریق کردن فیلر و یا چربی می توان تاثیرات مطلوب و قابل توجهی را در محو این آثار بر جای گذاشت. البته لازم به ذکر است استفاده از این روش جهت رفع جای زخم و بخیه تنها برای برخی از موارد کاربرد دارد.

قبل از انجام ابدومینوپلاستی

 1. انتخاب جراح مناسب در نحوه انجام Abdominoplasty و زخم ها و بخیه های ناشی از جراحی شکم، تاثیرگذار خواهد بود. هنگام انتخاب جراح مناسب، به نمونه کارهای قبلی وی نیز نگاهی انداخته تا با طرز کار پزشک خود آشنا شوید.
 2. قبل از انجام ابدومینوپلاستی، با پزشک خود درباره زخم ها صحبت کرده و نگرانی خود را در این باره ابراز کنید. وی میتواند درباره انتظارات از اسکار و زخم ها به شما اطلاعاتی دهد بطور مثال بخیه های شما ممکن است U شکل و یا V شکل باشند.
 3. لباس زیر مناسب پوشیده تا یک ایده کلی درباره خط بخیه ناشی از Abdominoplasty که نزدیک به بیکینی می باشد، به دست آورید.
 4. قبل از انجام جراحی شکم، باید 6 هفته از استعمال دخانیات و سیگار خودداری نمایید. این امر موجب کاهش عوارض جانبی ناشی از ابدومینوپلاستی خواهد شد. همچنین استفاده از مشروبات الکلی نیز به دلیل ایجاد حالت عدم انعقاد خون نیز در طی یک هفته مانده به انجام عمل ممنوع می باشد.
 5. در صورتی که از داروهای خاصی در طول روز استفاده می کنید حتما آن را به پزشک متخصص خود اطلاع دهید و او را از تمامی جزئیات آگاه کنید تا در صورت نیاز مصرف آن داروها به طور موقت قطع شده یا جایگزین دیگری برای آن تعیین شود. همچنین توصیه می شود که از مصرف داروهایی که سبب عدم انعقاد خون می شود مانند آسپرین و موارد مشابه آن به طور جدی خودداری کنید.

بعد از انجام ابدومینوپلاستی

 1. بعد از انجام Abdominoplasty در اسرع وقت راه رفته تا از تورم و لخته شدن خون جلوگیری شود.
 2. حداقل 6 هفته پس از ابدومینوپلاستی از مصرف سیگار خودداری نمایید. زیرا استفاده از سیگار یا دخانیات تاثیرات بسیار منفی در روند بهبودی و ریکاوری شخص پس از جراحی دارد و می تواند زمان بهبودی کامل را به تعویق بیندازد.
 3. رژیم غذایی سالم مانند انواع سبزیجات، میوه تازه و مقداری زیادی مایعات مصرف نمایید. زیرا بدن افراد پس از انجام این جراحی تضعیف شده و همچنین نیاز بسیار بیشتری به ویتامین ها و مواد معدنی خواهند داشت که باید از طریق تغذیه و مواد خوراکی به طور کامل تامین شود.
 4. از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش که موجب کشیدگی شکم و فشار وارد کردن به شکم شود، برای 6 هفته اجتناب نمایید.
 5. برای 3 هفته پس از انجام جراحی شکم، رابطه جنسی برقرار ننمایید.
 6. برای یک ماه از روغن ویتامین E استفاده نماید. روغن ویتامین E موجب بهبود ظاهر زخم ها و مرطوب نگه داشتن زخم ها شود. مطمئن شوید که روغن ویتامین E، صد درصد طبیعی بوده و خالص باشد. همچنین توجه داشته باشید که پس از بهبود زخم ها، می توانید برای ماساژ اسکار از روغن ویتامین E استفاده نمایید.
 7. حداقل یک سال پس از Abdominoplasty از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. بهتر است از ضد آفتابی استفاده نمایید که مخصوص از بین بردن و محافظت از زخم ها شود. زیرا زخم ها از پوست جدید ساخته شده اند و پوست جدید به نور خورشید حساس خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید که از SPF 30 و یا بالاتر استفاده نمایید.
 8. به صورت روزانه زخم و بخیه های خود را شستشو دهید تا از خطر ابتلا به عفونت در امان بمانید. سعی کنید همواره موارد بهداشتی را به طور کامل و صحیح انجام دهید زیرا بروز عفونت پس از جراحی در محل زخم ها می تواند مشکلات ناخوش آیندی را برای شخص به وجود آورد.
 9. توصیه می شود افراد تمامی دارو های تجویز شده توسط پزشک را به طور کامل و منظم در طول روز مصرف کنند زیرا داروهای تجویز شده توسط پزشک سبب افزایش سرعت روند بهبودی زخم ها در فرد خواهد شد.
 10. پزشک متخصص پس از اتمام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی برای شخص گن های طبی را تجویز خواهد کرد که باید فرد از این گن ها به مدت چند ماه به طور مداوم استفاده نماید تا از بروز عوارض جانبی مانند تورم پیشگیری کند و همچنین نتایج بدست آمده از این اقدام تثبیت شود.

آیا نحوه عمل در باقی ماندن جای بخیه تاثیر دارد؟

برای انجام Abdominoplasty  سه تکنیک وجود خواهد داشت.

 1. مینی tummy tuck
 2. tummy tuck استاندارد
 3. tummy tuck تمدید شده

این روش از متداول ترین تکنیک های انجام ابدومینوپلاستی خواهد بود. در هر 3 روش، یک برش در محل موهای پوستی ایجاد شده و سپس پوست و چربی های اضافی برداشته شده و عضلات شکم سفت خواهند شد.

مینی tummy tuck برای افرادی مناسب می باشد که تنها کمی چربی زیر شکم خود داشته و مایل به از بین بردن چربی این ناحیه می باشند. در این تکنیک تنها یک برش کوچک در زیر شکم خورده و ناف شکم درگیر نخواهد کرد.

tummy tuck استاندارد نیاز به یک برش از لگن تا لگن خواهد داشت. این روش همچنین شامل یک برش در اطراف ناف متقاضی ابدومینوپلاستی نیز خواهد بود و مناسب کسانی خواهد بود که در بالا و پایین ناف خود دارای پوست و چربی اضافی می باشند.

tummy tuck تمدید شده همانند tummy tuck استاندارد برش خواهد خورد و تا دور باسن نیز گسترش یافته تا این منطقه نیز از چربی های اضافی پاکسازی شود.

همانطور که مشخص است نوع و تکنیک جراحی شکم به ماندگاری بخیه ها بستگی نخواهد داشت زیرا در هر 3 روش برش انجام خواهد شد فقط در مقار برش متفاوت می باشند که هرچه برش کوچکتر باشد، زخم و بخیه نیز کوچکتر خواهد بود.

امید است اطلاعات ذکر شده برای شما متقاضی ابدومینوپلاستی مفید واقع شده باشند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد ابدومینوپلاستی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *