کاشت مو

مراحل کاشت مو از سیر تا پیاز با جزئیات دقیق

مراحل کاشت مو چیست

مراحل کاشت مو

در مقاله های قبل در خصوص کاشت مو صحبت کردیم کاشت مو به عنوان یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی ناحیه ای شناخته میشود و شخص متقاضی در حین عمل متوجه خواهد شد هیچگونه دردی بر روی سرش احساس نخواهد کرد.

مراحل کاشت مو چیست

یک جلسه این عمل چیزی در حدود 3 الی 8 ساعت است و بعد از آن پانسمان مناسبی را به مدت یک روز بر روی سر میگذارند. به فاصله یک روز بعد بیمار برای تعویض پانسمان و هم چنین ویزیت و شستشوی سر به کلینیک مراجعه میکند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

بیمار میتواند دو روز بعد از عمل به حمام برود. اما بیمار به هیچ وجه نباید محل کاشت مو را دستکاری کند در زمانی که فرد بیمار به حمام می رود نباید به هیچ عنوان در این زمان به پوست سر و همچنین موهای کاشته شده فشار وارد شود. زیرا فشار آوردن به این دو ممکن است سبب از بین رفتن عمل جراحی و یا به وجود آمدن ایراداتی در عمل شود.

در زمانی که فرد بیمار به حمام می رود نباید با آب داغ به شستن سر و موهای کاشته شده مشغول شود همچنین گفتنی است که برای رفتن به حمام در این زمان بهتر است از یک شامپوی مناسب که ترجیحا توسط پزشک برای آن ها تجویز شده است استفاده کنید. پس از خارج شدن از حمام از استفاده کردن از سشوار با باد داغ و همچنین خشک کردن آن ها با حوله به صورت محکم خودداری کنید.

2 هفته بعد از عمل موهای کاشته شده رشد می کنند و رشد موها نشان‌دهنده این است که عمل موفقیت آمیز بوده و پیوند انجام شده است.

مراحل کاشت مو چیست

پس از این که افراد بتوانند مراقبت های اولیه را به صورت تمام کمال انجام دادند می تواند شاهد دریافت نتایج این عمل باشند. برای دریافت نتایج کامل تر حوصله ی بیش تری باید توسط افراد بیمار به خرج داده شود.

لازم به ذکر است که موهای کاشته شده در هفته سوم میریزند ولی ریشه آنها زنده است و دو بعد از کاشت موهای جدیدی به وجود می آیند که نازک و کرکی شکل می باشند و به مرور زمان این موها ضخیم‌تر میشوند.

صبر می تواند به عنوان یکی از بهترین ابزار ها جهت گرفتن نتایج از انجام این عمل به کار رود. در صورتی که افراد بتوانند با صبر و حوصله این عمل را به پایان ببرند مطمئنا نتایج کاملا مثبتی را خواهد گرفت.

در زمان سپری کردن دوره ی نقاهت، موهای کاشته شده ممکن است دچار ریزش شود که چنین اتفاقی یک امر طبیعی و همچنین عادی می باشد. افراد نباید در صورت مشاهده ی این موضوع با استرس و نگرانی با این موضوع برخورد کنند. مهم است که افراد در صورت به وجود آمدن هر گونه اتفاق غیر عادی به جای برخورد احساساتی به صورت منطقی با این اتفاقات برخورد کنند.

لازم است بدانید محلی که در آن کاشت مو صورت گرفته است ممکن است برای مدتی کم پشت دیده شود، این حالت را شوک می نامند و یک حالت کاملا موقتی است و بلافاصله بعد از خروج موها از حالت استراحت و هم چنین رشد موهای کاشته شده موها پرپشت و زیبا خواهند شد. پس از اینکه موهای کاشته شده شروع به رشد می کنند ناحیه سر تقریبا مانند روز اول پر پشتی خود را به دست می آورد.

پس در هنگام کاشت مو در شش ماه نخست موهای کاشته شده نازک، کرکی و بسیار کم پشت هستند و شش ماه بعد موها بسیار پرپشت میشود و تا یکسال این روند کامل خواهد شد.

دو بازه ی زمانی شش ماهه میانگین زمان مورد نیاز برای رسیدن به این نتایج است چرا که ممکن است این زمان برای هر فرد متفاوت باشد به صورتی که یک فرد ممکن است در دو بازه ی زمانی 5 ماهه و حتی 7 ماهه به نتایج کاملی دست یابد.

روش های مختلفی برای انجام این عمل وجود دارد که افراد می توانند در صورت نیاز به انجام دادن این عمل یکی از روش های موجود را انتخاب و با به کار گرفتن آن نسبت به از بین بردن مشکلات خود بپردازند.

این روش ها هر کدام مراحل کاشت منحصر به فردی دارند و نسبت به یکدیگر تفاوت هایی را دارند سبب می شود در زمان انتخاب هر کدام از آن ها فرد بیمار اقدام به کسب اطلاعات کامل درباره ی این روش ها کند.

روش های نوین و همچنین به روزی که امروزه در سراسر جهان برای کاشتن مو استفاده می شود به دلیل پیشرفته تر بودن نسبت به روش های سنتی و قدیمی متقاضیان بسیاری را در همه جای دنیا پیدا کرده است.

گزارش هایی که از افراد پس از انجام این عمل ها تهیه شده است حاکی از این است که اکثر قریب به یقین افراد توانسته اند مشکل خود را با انجام دادن این عمل از بین ببرند.

روش های کاشت مو 

کاشت مو به روش fut

به مراحلی برای کاشت مو باید طی کرد و هم چنین مدت زمانی که برای رشد موهای کاشته شده نیاز است اشاره میکنیم:

اگر کاشت مو از پشت سر فرد صورت بگیرد به آن روش fut میگویند. به دلیل اینکه موهای پشت سر با موهای روی سر تطابق بیش تری از نظر ساختاری و همچنین ظاهری با یکدیگر دارند می توان گفت بهترین محل برای برداشت مو می باشد.

پس از کاشتن این موها بر روی سر و شروع به رشد آن ها به دلیل اینکه یک خط رویش طبیعی بر روی سر تشکیل می شود امکان تشخیص موهای کاشته شده از موهای سر وجود ندارد.

زمانی که موهای مورد نیاز جهت کاشت از دیگر مناطق بدن دریافت می شوند به دلیل اینکه این موها با پوست سازگاری ندارند و همچنین به دلیل داشتن تفاوت هایی در ظاهر آن ها پس از کاشته شدن امکان دارد موهای کاشته شده تشخیص داده شود و حتی به دلیل وجود ناسازگاری ممکن است موهای کاشته شده دوام چندانی نداشته باشند بنابراین بهتر است برای انجام این عمل از موهای پشت سر استفاده شود.

در روش fut، برای کاشت مو ابتدا میزان بسیار کمی مو را از پشت سر بیمار جدا میکنیم و سپس با میکروسکوپ آن را بررسی میکنیم تا گرافت‌هایی که ایجاد میشود و گروه‌بندی طبیعی را ثابت نگه میدارند را تحت نظر بگیریم و سپس در برش های ریزی که در ناحیه ریزش مو زده ایم گرافت‌ها را قرار میدهیم و این توزیع بسیار شبیه به رشد موی طبیعی خود انسان است.

انجام این عمل با استفاده از به کارگیری این روش می تواند برای افرادی که دچار طاسی هستند مزایای بسیار بهتری نسبت به دیگر افراد داشته باشد زیرا پس از اینکه موهای مورد نظر کاشته می شود به دلیل اینکه این مو ها ظاهر کاملا طبیعی دارند سبب می شوند تا طاسی فرد بیمار به طور کامل از بین رود.

روش fut به چهار مرحله اصلی تقسیم خواهد شد که شامل:

1- برداشت مو از ناحیه مد نظر

2- آماده کردن گرافت

3-  آماده سازی و ایجاد ناحیه دریافت کننده

4- قرار دادن گرافت در محل مناسب

برداشت مو از ناحیه مد نظر

اولین مرحله در روش کاشت مو fut برداشت مو از ناحیه مد نظر است و باید در هنگام برداشت مو کمترین آسیب به موهای فرد وارد شود هم چنین هیچگونه اثر زخمی بر روی بافت پس از بخیه زدن بر روی قسمت موردنظر باقی نماند.

کاشت مو به روش fut باعث میشود که جای زخم در ناحیه مدنظر بسیار کم شود و علت آن به اجازه دادن این روش به رشد مو بر روی زخم و و کاهش اثر زخم برمیگردد.

آماده کردن گرافت

برای اینکه بافت‌های اهدایی را به بخش‌های کوچکتری از بافت که تنها یک مو یا دو مو پهنا دارند تبدیل کنیم به مهارت و توانایی بسیار بالایی نیاز داریم. در صورت عدم درستی اینکار هیچ آسیبی و یا حتی برش عرضی اتفاق نمی افتد.

بعد از برش دادن بافت‌ها به بخش‌های کوچکتر دوباره آنها را به بافت‌های کوچکتر گرافت‌های واحد فولیکولی 1 تا 4 تار مویی برش میدهند. این برش باعث ایجاد کمترین گرافت میشود و این امکان را ایجاد میکند که از کوچکترین برش احتمالی نیز بهره ببریم.

این کار باعث میشود که آسیبی بسیار کمتر و هم چنین طول عمر بیشتر و عملکرد بهتر را در گرافت ایجاد کنیم.

آماده‌سازی و ایجاد ناحیه دریافت‌کننده

در حالی که گرافت‌ها آماده میشوند جراح نیز نواحی دریافت کننده را آماده میکند. این عامل باعث میشود که جراح هزارن برش‌های ریز را به گونه‌ای آماده کند که کمترین آسیب به موها وارد شود و باعث افزایش طول عمر گرافت‌ها شود.

آخرین مرحله از کاشت مو به روش fit انجام میگیرد

این مرحله مرحله بسیار حساسی است و مهارت فنی، تجربه، ماهر بودن پزشک متخصص و تمرکز بسیار بالا و تماس بسیار ملایم دست را میطلبد زیرا باید هر گرافت را با کمترین آسیب در جای خود قرار داد تا به بهترین نتیجه ممکن رسید.

کاشت مو به روش fit

به مراحلی برای کاشت مو باید طی کرد و هم چنین مدت زمانی که برای رشد موهای کاشته شده نیاز است اشاره میکنیم:

در کاشت مو به روش fit هیچگونه خط بخیه‌ای در پشت سر وجود ندارد.

با استفاده از یک پانچ بسیار کوچک واحدهای فولیکولی که از یکدیگر جدا هستند را یکی یکی برمیدارند. اندازه این پانچ چیزی بین 0.7 تا 1 میلی متر میباشد.

معمولا در این عمل بخشی از سر را که قصد برداشت مو از آن ناحیه دارند را بسیار کوتاه میکنند تا قادر به مشاهده پوست سر بیمار باشند.

واحدهای فولیکولی را که گرافت میگویند جزو نواحی بسیار مقاوم در برابر طاسی در کناره ها و پشت سر می باشند و به همین علت است که موها را از این ناحیه برداشت میکنند و به این قسمت‌ها نواحی اهداکننده میگویند.

در اولین مرحله با استفاده از یک پانچ بسیار کوچک و تیز یک خط به دور واحد فولیکولی می اندازند. در مرحله بعد یک پانچ کوچک و کند را که معمولا اندازه ای بین 0.7 تا 1 میلی متر دارد را انتخاب میکنند برای اینکه بتواند به راحتی بافت نرم دور واحد فولیکولی فرو برود.

نمیتوان که جهت و زاویه واحد فولیکولی زیر پوست را مشاهده کرد و در بیشتر با جهت مو در سطح متفاوت است، اگر از پانچ تیز استفاده شود ممکن است که در زیر سطح پوست باعث جدا شدن و یا حتی برش عرضی واحد فولیکولی را ایجاد کند.

این در حالی است که پانچ با حرکات آرام خود باعث ایجاد پوشش به دور واحد فولیکولی میشود و باعث جدا شدن بافت های نرم مجاور میشود که به آن برش کند میگویند.

در صورت جدا شدن واحد فولیکولی از بافت های مجاور آن را با یک انبرک که این امکان را میدهد که موی بالای سطح پوست را گرفت و هر گرافت را که یک واحد فولیکولی است را با نهایت دقت پزشک متخصص در نواحی دریافت‌کننده قرار دهد.

اگر گرافت های برداشت شده را بلافاصله برای کاشت مورد استفاده قرار ندهند در یک محلول که سالین نامیده میشود نگه‌داری میکنند.

میتوان از محلول های نگهداری بافت دیگر به بافر، آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی یا پلاسمایی که از پلاکت حاوی فاکتورهای رشد و ویژگی های بهبود زخم دارد را اشاره کنیم.

محلول هایی هستند که نقش نگهدارنده را دارند و مانع از خشک شدن و یا کم آب شدن واحدهای فولیکولی می شود که فورا در نواحی دریافت کننده پوست سر برای کاشت مورد استفاده قرار نمیگیرند.

مزیت های کاشت مو به روش fit :

بهترین و مناسبترین روش برای بخش های کوچک کاشت مو روش fit می باشد.

کاشت مو به روش fit بسیار کم تهاجمی می باشد.

در روش fit برخلاف روش کاشت موی fut با استفاده از پانچ میتوان گرافت و بافت مجاور را برداشت. به همین دلیل، بسیاری از افراد، روش کاشت مو FIT را به نسبت روش FUT مناسبتر میدانند.

از دیگر مزیت‌های روش fit این است که در آن جای زخم بسیار کاهش یافته و امکان کوتاه کردن مو در آن وجود دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *