کاشت مو

کاشت ریش و سبیل به روش FUE

کاشت ریش و سبیل به روش FUE

کاشت ریش و سبیل به روش FUE

بیشتر مرد ها، علاقه زیادی به داشتن ریش و سبیل ضخیم و پرپشت دارند اما همه از چه قابلیتی در ظاهر خود برخوردار نیستند. به همین خاطر است که امروز کاشت ریش و سبیل، به چنین محبوبیتی در همه دنیا رسیده است.

کاشت ریش و سبیل به روش FUE امکانی را به شما می دهد که ژنتیک و فاکتور های دیگر، قابلیت آن را از شما گرفته اند.

کاشت ریش و سبیل به روش FUEدر این فرایند، فولیکول های مو از نقطه دیگری در بدن شما استخراج شده و سپس در ناحیه رشد ریش و سبیل، کاشته می شوند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

این فعالیت زیبایی در دهه های گذشته، پیشرفت قابل توجهی داشته است. افزایش امکانات و تکنولوژی موجب شده است که افراد بتوانند پیش از اجرای فرآیند، شکل و حالت دقیق ریش و سبیل خود را انتخاب کنند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد به دست بیاورید و بدانید که آیا کاشت ریش و سبیل به روش FUE برای شما مناسب است یا نه، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

کاشت ریش و سبیل به روش FUEچرا ریش و سبیل؛ نیاز به کاشت پیدا می‌کنند؟

از دست رفتن ضخامت و زیبایی ریش و سبیل، امروز مشکل بسیاری از افراد به شمار می روند. عوامل زیادی در ریزش ریش و سبیل یا نازک شدن و ضعیف شدن آن ها دخیل هستند. دلایل ساده ای وجود دارند که می توانند کیفیت ریش و سبیل را از بین ببرند و شما را در مسیر کاشت ریش و سبیل به شیوه FUE قرار بدهند.

 1. عوامل ژنتیکی: اگر در خانواده نزدیک شما افرادی دچار ریزش در این ناحیه از صورت خود شده باشند، به احتمال زیاد شما نیز چنین اتفاقی را تجربه می کنید. در مورد جلوگیری از عوامل ژنتیکی ریزش ریش و سبیل، نمی توان کارهای زیادی انجام داد.
 2. هورمون‌ها: وقتی تعادل هورمون ها در بدن به هم بخورد، ممکن است خون رسانی به ناحیه رشد مو های صورت به درستی اتفاق نیافتد. در نتیجه این مو ها رشد کافی ندارند و شما صاحب ریش و سبیل بلند و جذابی نمی شوید.
 3. بیماری آلوپسی: این بیماری، موجب ایجاد شدن حفره های خالی از مو در سر و یا صورت افراد می شود. این وضعیت البته درمان‌پذیر است و گاهی نیز این بیماری خود به خود از بین می رود.
 4. سبک زندگی: دیگر همه می‌دانند که استراحت ناکافی، تغذیه ناسالم و به طور کلی یک سبک زندگی مغایر با سلامتی، می تواند ریزش مو در سر و همچنین ریزش ریش و سبیل را به همراه داشته باشد.

کاشت ریش و سبیل به شیوه FUE

به طور کلی، کاشت ریش و سبیل، شباهت زیادی به کاشت مو دارد. در هر دو فرآیند، فولیکول ها از نقطه ای در سر یا بدن فرد استخراج شده و سپس در نقطه دیگری کاشته می شوند. بین این دو فرآیند، چند تفاوت جزئی وجود دارد. برای مثال در پیوند ریش و سبیل، پزشک باید به شدت به دقت و جهت کاشت فولیکول ها توجه کند تا شکل مطلوبی از ریش برای فرد به وجود بیاید.

در کاشت طبیعی ریش و سبیل به شیوه FUE، ابتدا از بی حسی موضعی برای فرد استفاده می شود تا او هیچ دردی را احساس نکند. در ادامه، گرافت ها به وسیله یک ابزار کوچک به نام پانچ به صورت مجزا برداشته شده و سپس در ناحیه ریش و سبیل کاشته می شوند.

در پیوند ریش و سبیل با این متد، جای زخم خاصی در بدن فرد باقی نمی ماند و دوران بهبودی پس از آن نیز به سرعت طی می شود.

مزایای کاشت ریش و سبیل به شیوه FUE

به طور کلی این فرآیند، هنوز هم یک فرایند «جدید» محسوب می شود اما حالا میزان استقبال از آن، به مراتب بهتر و بیشتر از گذشته است. این فعالیت زیبایی، مزایای فراوانی دارد. مزایایی که موجب می شوند افراد زیادی، این فرآیند را برای خودشان در نظر بگیرند.

 1. درصد موفقیت پیوند طبیعی ریش و سبیل، بسیار بالاست و در شرایط استاندارد، تقریبا همه افراد از این تغییر محسوس در ظاهر خود برخوردار می شوند.
 2. نتایج حاصل از این فرآیند، کاملا طبیعی هستند.
 3. با این فعالیت، می توانید به استایل ریش دلخواه خود دست پیدا کنید.
 4. این فرآیند، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس شما خواهد شد.
 5. کاشت ریش و سبیل با این شیوه، ریسک پایین و درد بسیار کمی دارد.
 6. نتایج حاصل از این فعالیت، همیشگی هستند.
 7. دوران بهبودی پس از این فرآیند، به سرعت طی خواهد شد.
 8. پس از رشد ریش و سبیل نهایی، شما می توانید ریش و سبیل خود را به هر حالتی که خودتان می خواهید دربیاورید.

مراقبت های قبل از کاشت ریش و سبیل به شیوه FUE

به طور کلی مراقبت های لازم برای رسیدن به آمادگی در جهت پیوند ریش و سبیل، چندان گسترده و پیچیده نیستند. تنها چند نکته ساده وجود دارد که شما با رعایت کردن آن ها، می توانید این پیوند را با بهترین حالت و کم ترین پیچیدگی ممکن پشت سر بگذارید.

 1. در روزهای منتهی به کاشت ریش و سبیل، دارو های رقیق کننده خون مثل آسپرین مصرف نکنید.
 2. در روزهای منتهی به پیوند طبیعی ریش و سبیل، مصرف الکل را به طور کامل کنار بگذارید.
 3. در فاصله یک هفته تا انجام فرآیند، هر روز یک قرص ویتامین سی مصرف کنید.
 4. در روز انجام این فعالیت، نوشیدنی های حاوی کافئین ننوشید.

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل به روش FUE

از آن جایی که این متد، جای زخم خاصی روی بدن شما باقی نمی گذارد و به بخیه نیز نیاز ندارد، دوران بهبودی پس از آن به سرعت طی می شود. شما در این مدت به مراقبت های پیچیده ای نیاز ندارید اما باید همه توصیه های پزشک را کاملا جدی بگیرید تا به بهترین نتیجه از کاشت ریش و سبیل دست پیدا کنید.

 1. پس از پایان فرایند، ممکن است برای چند روز احساس درد و خارش داشته باشید و همچنین قرمزی پوست را مشاهده کنید اما این آثار جانبی در شرایط عادی تنها ظرف چند روز از بین خواهند رفت. اگر احساس کردید که زمان ماندگاری این علائم طولانی شده، باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.
 2. پزشک برای جلوگیری از عفونت، برای شما آنتی بیوتیک تجویز می کند. این آنتی بیوتیک را سر وقت مصرف کنید و از مصرف خودسرانه هر داروی دیگری بپرهیزید.
 3. تا دو هفته پس از انجام این فرآیند، فعالیت سنگین بدنی انجام ندهید.
 4. تا یک هفته پس از پایان این فرآیند، به سراغ نوشیدنی های الکلی و دخانیات نروید.
 5. تا دو هفته پس از کاشت ریش و سبیل، از رفتن به استخر و سوتا پرهیز کنید.
 6. پس از ریزش اولیه در ریش و سبیل خود، دچار نگرانی نشوید. چرا که پس از چند ماه رشد مو های نهایی در صورت شما آغاز خواهد شد.

هزینه های کاشت ریش و سبیل به روش FUE

پیوند ریش و سبیل، یک فعالیت ارزان قیمت نیست اما در مقایسه با فعالیت هایی که افراد برای ایجاد تغییر در ظاهر خود به وجود می آورند، چندان هم گرانقیمت به نظر نمی رسد.

هزینه ای که برای انجام این فعالیت پرداخت می کنید، ارزش نتایج نهایی ماندگاری و دائمی آن را دارد.

به طور کلی عوامل زیادی در تعیین هزینه های پیوند ریش و سبیل موثر هستند. فاصله با کلینیک کاشت مو  مد نظر و همچنین شرایط اولیه خود فرد، نقش تعیین کننده ای در این هزینه ها ایفا می کنند.

شما تنها یک بار این فرآیند را پشت سر می گذارید و نتایج حاصل از آن، همواره همراه شما خواهد بود. به همین خاطر اهمیت زیادی دارد که کاشت ریش و سبیل را به بهترین شکل ممکن انجام بدهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *