درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

کاشت مو به روش DHI و مزایای آن

>> کاشت مو به روش DHI 

کاشت مو با برداشت مو از ناحیه ی بانک مو و انتقال آن به منطقه ی دریافت کننده یا طاسی سر انجام می گیرد. حال تمام روش هایی که برای کاشت مو وجود دارند و هر چند وقت یک بار بر تعداد آن ها افزوده می شود، تفاوت شان در روندی است که ذکر شد.

برخی از دستگاه های مخصوص استفاده می کنند، برخی از آن ها در روش برداشت مو از بانک مو و برخی در نحوه ی کاشت متفاوت اند. جایگذاری مو به روش DHI نیز یکی از روش های کاشت مو است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

 

کاشت مو به روش DHI

>> تکنیک های جایگذاری مو در کاشت مو

برخی از تکنیک های کاشت مو در مرحله ی جایگذاری مو که البته مربوط به روش های قدیمی است، بخشی از پوست سر را که دارای مو است برداشته و به ناحیه ی طاسی پیوند می زنند یا آن را در زیر پوست سر جایگذاری می کنند که سبب می شود موها رشد کرده و از پوست سر بیرون بزند.

روش های جدیدتر گرافت هایی که از ناحیه ی بانک مو برداشته می شوند آماده شده و بسته به ناحیه ی که قرار است کاشت مو انجام شود عملیاتی روی گرافت ها صورت می گیرد و تعداد تار موی هر گرافت مشخص می شود در انتها این گرافت ها در شکاف های ریزی که توسط دستگاه های ظریف ایجاد شده است قرار داده می شوند؛ اما در روش جایگذاری مو DHI روند کمی متفاوت است.

 

کاشت مو به روش DHI

>> کاشت مو به روش DHI چگونه است؟

در روش DHI جایگذاری مو، به کمک مدادی که ایمپلنتر نام دارد شکافی ایجاد می شود و همزمان موها نیز در آن قرار داده می شود.

فرق روش کاشت مو DHI با روش های دیگر این است که ابتدا شکاف ایجاد نمی شود بعد مو در آن قرار داده شود بلکه همزمان با ورود سوزن ایمپلنتر و بخش نوک تیز آن موها نیز در آن قرار داده می شود.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش ترکیبی چگونه صورت می گیرد؟

روش GII نیز نام دیگر همین روش جایگذاری مو است و تفاوتی با آن ندارد. این روش سالهاست که توسط پزشکان پوست و مو در کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرند و به همین علت ابزارهای متنوعی دارند.

 

>> مزایا و معایب کاشت مو به روش DHI

به طور کلی کاشت مو به روش ذکر شده دارای مزایای زیادی است که سبب شده به خصوص در کشور ما و کشورهای آسیای شرقی از آن به عنوان بهترین روش جایگذاری مو نام ببرند.

به دلیل این که فولیکول های مو به صورت مستقیم به وسیله ی ابزار ایمپلنت کننده جایگذاری می شوند و نیازی به ایجاد بخیه، برش یا سوراخ کردن زیاد منطقه ی کاشت مو نداریم، یک روش بهتر و استاندارد تر است که عفونت یا ورود میکروب را به در هنگام سوراخ کردن بخش کاشت مو تا زمان انتقال مو سبب نمی شود به همین علت ایمن تر و سالم تر است.

با توجه به این که روش های بهتری از دستگاه های مدرن تر نیز وجود دارد که جایگذاری مو به روش DHI را به مراتب بهتر می کند و سوراخی کمتر ایجاد می کند.

در روش DHI کاشت مو فولیکول های مو در همان زمانی که برداشته می شوند به همان صورت در محل مورد نظر جایگذاری می شود. به همین علت خطراتی مانند از بین رفتن فولیکول ها به دلیل ماندن در فضای بیرون از بدن یا ورود میکروب همراه آن ها وجود ندارد. از این رو این روش کم ترین هدر رفت موها وجود دارد و موها مستقیماً انتقال داده می شوند.

ایمنی این روش بالاتر است و رشد مادام العمر و نتایجی طبیعی دارد.

اگر بخواهیم به معایب این روش بپردازیم، باید گفت که زمان اجرای این روش کمی طولانی تر از روش های دیگر است. همچنین بارها باید به نقطه ی برداشت مو و سپس دوباره به منطقه کاشت مو توجه داشت و این حالت ممکن است بیمار را اذیت کند.

البته به طور کلی روش کاشت مو DHI هیچ عوارضی را به دنبال ندارد و نمی توان معایبی چشم گیر از آن پیدا کرد.

در کشورهای آمریکایی و اروپایی کمتر از این روش استفاده می شود و بیشتر ترجیح می دهند از روش های جایگذاری پس از ایجاد شکاف بهره ببرند.

 

>> آیا روش کاشت موی DHI برای همه افراد مناسب است؟

به طور کلی این روش کاشت به گونه ای صورت می گیرد که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. حتی به دلیل این که سوراخ شدن زیاد و زخم و خونریزی به دنبال ندارد برای کسانی که از دیگر روش ها نمی توانند استفاده کنند بهترین روش است. به همین علت روش DHI و جایگذاری مو بدین صورت برای تمامی افراد مناسب است و هر کسی می تواند آن را برای شروع کاشت مو برای خود برگزیند.

مشاهده مطلب
بانک مو کجاست

ممکن است پزشک معالج تشخیص دهد که کاشت مو به روش دیگری صورت گیرد. به هر حال بهتر است به توصیه های پزشک خود گوش دهید و تا جایی که امکان دارد روشی که او پیشنهاد می کند را مورد استفاده قرار دهید.

انتخاب روش کاشت و جایگذاری مو با توجه به شرایط بیمار تعیین می شود و پزشک و تکنسین کاشت با احاطه بر این موارد بهتر تشخیص می دهند که کدام روش را برای شما به کار گیرند.

 

>> هزینه کاشت مو به روش DHI

همانطور که گفته شد، جایگذاری مو به روش DHI با ابزار مختلفی صورت می گیرد. با توجه به این که از کدام دستگاه ها استفاده شود و خدماتی که کلینیک به بیماران خود ارائه می دهد در چه سطحی است هزینه ی کاشت مو به روش DHI متفاوت است. البته این روش نسبت به روش های دیگر قیمتی متداول دارد و هزینه ی بیشتری را در بر نمی گیرد.

می توانید قبل از اقدام به کاشت مو این روش ها را بررسی کرده و در مورد هزینه هایی که باید پرداخت کنید اطلاعات کامل را کسب کنید.

این هزینه در کلینیک های مختلفی متفاوت است و می تواند بر اساس معیارهایی که وجود دارد و بر روی کاشت مو تأثیر دارد تعیین شود که از جزئیات این هزینه ها در جلسات مشاوره می توانید اطلاع پیدا کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید