کاشت مو

کاشت مو به روش DHI – هزینه، مزایا و معایب آن

کاشت مو به روش DHI و مزایای آن

کاشت مو به روش DHI 

کاشت مو با برداشت مو از ناحیه ی بانک مو و انتقال آن به منطقه ی دریافت کننده یا طاسی سر انجام می گیرد. حال تمام روش هایی که برای کاشت مو وجود دارند و هر چند وقت یک بار بر تعداد آن ها افزوده می شود، تفاوت شان در روندی است که ذکر شد.

برخی از دستگاه های مخصوص استفاده می کنند، برخی از آن ها در روش برداشت مو از بانک مو و برخی در نحوه ی کاشت متفاوت اند. جایگذاری مو به روش DHI نیز یکی از روش های کاشت مو است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

کاشت مو به روش DHI

تکنیک های جایگذاری مو در کاشت مو

برخی از تکنیک های کاشت مو در مرحله ی جایگذاری مو که البته مربوط به روش های قدیمی است، بخشی از پوست سر را که دارای مو است برداشته و به ناحیه ی طاسی پیوند می زنند یا آن را در زیر پوست سر جایگذاری می کنند که سبب می شود موها رشد کرده و از پوست سر بیرون بزند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

روش های جدیدتر گرافت هایی که از ناحیه ی بانک مو برداشته می شوند آماده شده و بسته به ناحیه ی که قرار است کاشت مو انجام شود عملیاتی روی گرافت ها صورت می گیرد و تعداد تار موی هر گرافت مشخص می شود در انتها این گرافت ها در شکاف های ریزی که توسط دستگاه های ظریف ایجاد شده است قرار داده می شوند؛ اما در روش جایگذاری مو DHI روند کمی متفاوت است.

کاشت مو به روش DHI

شاید بیشتر افراد تنها با متد های سنتی کاشت مو آشنایی داشته باشند اما این فرآیند دائما در حال به روز شدن است و همواره متدهای جدیدی برای این کار در نظر گرفته شود.

کاشت مو به شیوه DHI یکی از شیوه‌های مدرن کاشت مو به شمار می رود که هم عوارض ناشی از این کار را به حداقل می رساند و هم به فرد برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن کمک می کند.

این یکی از روش هایی است که رفته رفته جای خودش را در بین متدهای مربوط به کاشت مو باز کرده و امروزه به یک شیوه محبوب برای کاشت مو تبدیل شده است.

کاشت مو به روش DHI چگونه است؟

در روش DHI جایگذاری مو، به کمک مدادی که ایمپلنتر نام دارد شکافی ایجاد می شود و همزمان موها نیز در آن قرار داده می شود.

فرق روش کاشت مو DHI با روش های دیگر این است که ابتدا شکاف ایجاد نمی شود بعد مو در آن قرار داده شود بلکه همزمان با ورود سوزن ایمپلنتر و بخش نوک تیز آن موها نیز در آن قرار داده می شود.

روش GII نیز نام دیگر همین روش جایگذاری مو است و تفاوتی با آن ندارد. این روش سالهاست که توسط پزشکان پوست و مو در کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرند و به همین علت ابزارهای متنوعی دارند.

آن چه DHI را به یک فرآیند خاص برای کاشت مو تبدیل می کند، این است که چنین فرآیندی اساسا یک متد مجزا نیست و در واقع، مکملی است که برای پوشش دادن ضعف های متدهای های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع در DHI بیشتر مراحل درست مثل کاشت مو به شیوه FUE انجام می شوند اما در آن از ابزاری به نام پانچ با ضخامت بسیار کم برای برداشتن جداگانه فولیکول ها استفاده می شود. این روش در لغت به معنای کاشت موی مستقیم است.

این فرآیند حتما باید زیر نظر پزشکی صورت بگیرد که تجربه کافی را در استفاده از این پانچ ها داشته باشد. در این صورت نتایج نهایی این کار برای فرد بسیار دلچسب خواهد بود. با استفاده از این شیوه، تسلط پزشک به مراحل کاشت مو و همچنین تعیین عمق و زاویه موها، بیشتر از شیوه های دیگر خواهد بود.

مزایا و معایب کاشت مو به روش DHI

به طور کلی کاشت مو به روش ذکر شده دارای مزایای زیادی است که سبب شده به خصوص در کشور ما و کشورهای آسیای شرقی از آن به عنوان بهترین روش جایگذاری مو نام ببرند.

به دلیل این که فولیکول های مو به صورت مستقیم به وسیله ی ابزار ایمپلنت کننده جایگذاری می شوند و نیازی به ایجاد بخیه، برش یا سوراخ کردن زیاد منطقه ی کاشت مو نداریم، یک روش بهتر و استاندارد تر است که عفونت یا ورود میکروب را به در هنگام سوراخ کردن بخش کاشت مو تا زمان انتقال مو سبب نمی شود به همین علت ایمن تر و سالم تر است.

به همین خاطر است که سپری کردن دوران بهبودی برای فرد پس از انجام این فرآیند، به شکل قابل توجهی کوتاه تر از روش های دیگر محسوب می شود. علائم به جا مانده از کاشت مو با این شیوه، بسیار کوچک هستند و از همان ابتدا نیز به چشم نمی آیند.

همین علائم کوچک نیز بعد از مدتی کاملا از سر فرد محو خواهند شد. بسیاری از ابزارهایی که در این شیوه از کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرند، تنها مختص شما هستند و پس از پایان کاشت مو، تعویض خواهند شد. این یکی دیگر از مسائلی است که امن بودن کاشت مو به شیوه DHI و کم ریسک بودن آن را به اوج می رساند.

با توجه به این که روش های بهتری از دستگاه های مدرن تر نیز وجود دارد که جایگذاری مو به روش DHI را به مراتب بهتر می کند و سوراخی کمتر ایجاد می کند.

این فرآیند با دقت زیادی انجام می شود و این شانس را به پزشک می دهد که نتایج مطلوب تری را برای فرد رقم بزند. نتایج حاصل از کاشت مو با این شیوه، کاملا طبیعی هستند و تراکم موها با انتخاب کاشت موی مستقیم، بسیار مطلوب به نظر می رسد.

در روش DHI کاشت مو فولیکول های مو در همان زمانی که برداشته می شوند به همان صورت در محل مورد نظر جایگذاری می شود. به همین علت خطراتی مانند از بین رفتن فولیکول ها به دلیل ماندن در فضای بیرون از بدن یا ورود میکروب همراه آن ها وجود ندارد. از این رو این روش کم ترین هدر رفت موها وجود دارد و موها مستقیماً انتقال داده می شوند.

درصد بسیار زیادی از فولیکول های انتقال داده شده با این شیوه، زنده می مانند و در موقعیت جدید به تولید مو ادامه می دهند. میزان زنده ماندن فولیکول ها در این فرآیند، بیشتر از روش های سنتی کاشت مو خواهد بود.

ایمنی این روش بالاتر است و رشد مادام العمر و نتایجی طبیعی دارد. حتی افرادی که بانک موی ضعیف تری دارند نیز می توانند این فرآیند را پشت سر بگذارند.

چرا که در DHI نیازی به جدا کردن یک نوار کامل از فولیکول ها احساس نمی شود و از آن جایی که درصد زیادی از فولیکول ها نیز در این فرآیند سالم می مانند، فرد به برداشت کمتر از فولیکول های سر نسبت به سایر روش های کاشت مو نیاز دارد.

اگر بخواهیم به معایب این روش بپردازیم، باید گفت که زمان اجرای این روش کمی طولانی تر از روش های دیگر است. همچنین بارها باید به نقطه ی برداشت مو و سپس دوباره به منطقه کاشت مو توجه داشت و این حالت ممکن است بیمار را اذیت کند.

البته به طور کلی روش کاشت مو DHI هیچ عوارضی را به دنبال ندارد و نمی توان معایبی چشم گیر از آن پیدا کرد.

در کشورهای آمریکایی و اروپایی کمتر از این روش استفاده می شود و بیشتر ترجیح می دهند از روش های جایگذاری پس از ایجاد شکاف بهره ببرند. 

آیا روش کاشت موی DHI برای همه افراد مناسب است؟

به طور کلی این روش کاشت به گونه ای صورت می گیرد که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. حتی به دلیل این که سوراخ شدن زیاد و زخم و خونریزی به دنبال ندارد برای کسانی که از دیگر روش ها نمی توانند استفاده کنند بهترین روش است. به همین علت روش DHI و جایگذاری مو بدین صورت برای تمامی افراد مناسب است و هر کسی می تواند آن را برای شروع کاشت مو برای خود برگزیند.

آنهایی که از سلامتی عمومی برخوردار هستند، به صورت مداوم سیگار و الکل مصرف نمی کنند، به بیماری های پوستی، خونی و عصبی مزمن دچار نیستند و همچنین واکنش های آلرژیک حاد ندارند، می توانند این فرآیند کاشت مو را پشت سر بگذارند.

در مواردی حتی افرادی که یک بار کاشت مو انجام داده اند و از نتایج آن رضایت نداشته اند، می توانند این روش را برای پشت سر گذاشتن دومین عمل کاشت مو انتخاب کنند.

ممکن است پزشک معالج تشخیص دهد که کاشت مو به روش دیگری صورت گیرد. به هر حال بهتر است به توصیه های پزشک خود گوش دهید و تا جایی که امکان دارد روشی که او پیشنهاد می کند را مورد استفاده قرار دهید.

انتخاب روش کاشت و جایگذاری مو با توجه به شرایط بیمار تعیین می شود و پزشک و تکنسین کاشت با احاطه بر این موارد بهتر تشخیص می دهند که کدام روش را برای شما به کار گیرند.

شناخت پزشک نسبت به فعالیت های مربوط به کاشت مو، بدون تردید از شما بیشتر است. به همین خاطر اهمیت زیادی دارد که در تصمیم گیری میان فرآیند های کاشت مو، حتما از نظر مشورتی پزشک بهره بگیرید.

پس از سپری شدن مراحل انجام کاشت مو به روش DHI، موها شروع به رشد در سر می کنند. این مو ها البته در یک روند طبیعی، دچار ریزش خواهند شد تا همه چیز برای رشد موهای نهایی فرد مهیا به نظر برسد.

پس از چند ماه صبر، نتایج نهایی استفاده از این روش بر سر شما ظاهر خواهند شد. نتایج حاصل از این روش، همیشگی هستند و موهای کاشته شده به شیوه DHI در همه سال های بعدی همراه فرد خواهند بود. کاشت موی مستقیم، یک روش کاملا دائمی به شمار می رود.

هزینه کاشت مو به روش DHI

همانطور که گفته شد، جایگذاری مو به روش DHI با ابزار مختلفی صورت می گیرد. با توجه به این که از کدام دستگاه ها استفاده شود و خدماتی که ” بهترین کلینیک کاشت مو ” به بیماران خود ارائه می دهد در چه سطحی است ” هزینه ی کاشت مو ” به روش DHI متفاوت است. البته این روش نسبت به روش های دیگر قیمتی متداول دارد و هزینه ی بیشتری را در بر نمی گیرد.

می توانید قبل از اقدام به کاشت مو این روش ها را بررسی کرده و در مورد هزینه هایی که باید پرداخت کنید اطلاعات کامل را کسب کنید.

این هزینه در کلینیک های مختلفی متفاوت است و می تواند بر اساس معیارهایی که وجود دارد و بر روی کاشت مو تأثیر دارد تعیین شود که از جزئیات این هزینه ها در جلسات مشاوره می توانید اطلاع پیدا کنید.

اینکه شرایط اولیه موهای شما به چه صورت است و همچنین چه انتظاری از نتایج نهایی این فرآیند دارید، همگی روی قیمت انجام آن تاثیر خواهند گذاشت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ