تزریق ژل

اقدامات پس از تزریق ژل خنده

اقدامات پس از تزریق ژل خنده

اقدامات پس از تزریق ژل خنده

از آنجایی که زندگی پر از دلایلی برای خندیدن است، عمل لبخند زدن می تواند باعث تشکیل خطوطی در اطراف دهان شود. خط لبخند که به آن خط خنده نیز گفته می شود، خط عمیقی در هر دو سمت نیمه پایینی صورت است که از دهان شروع شده و گسترش می یابد.

اقدامات پس از تزریق ژل خنده

خط لبخند به دلیل عمل مکرر عضلات این ناحیه در هنگام لبخند زدن ظاهر می شود. این خطوط در افراد پیر و کسانی که لاغر هستند و چربی زیادی در صورت خود ندارند واضح ترند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

برخی افراد، خط لبخند را به عنوان نشانه ای از یک زندگی پر از خنده می بینند و برخی دیگر احساس می کنند که وجود خط لبخند در صورتشان، باعث می شود که پیرتر از آنچه هستند به نظر برسند.

اقدامات پس از تزریق ژل خنده

درمان خط لبخند

عمل مکرر لبخند زدن، باعث شل شدن پوست و در نتیجه آن، به وجود آمدن چروک های دائمی و خط لبخند می شود. برای خیلی ها، خط لبخند روی صورت یادآور همه تجربه های شیرین و لبخندآور زندگی است اما نمی توان این موضوع را انکار کرد که چنین خط و خطوطی، طراوت و شادابی را از چهره افراد می گیرند و آن ها را کمی پیر تر از سن واقعی خودشان نشان می دهند.

علاوه بر این، لبخند زدن بافت این ناحیه از صورت را فرسوده کرده و باعث پدیدارشدن خطی می شود که حتی پس از لبخند، باقی می ماند. به عنوان بخشی از فرآیند پیری و افزایش سن، پوست چربی و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در نتیجه این امر، ظاهر خط لبخند و سایر چروک های صورت بدتر به نظر می رسد.

خوشبختانه، امکان کاهش این گونه چروک ها وجود دارد. ظاهر خط لبخند می تواند از طریق تزریق فیلرهای پوستی که پوست را از داخل پر می کنند بهبود یابد. هدف از این نوع درمان، برطرف نمودن خط لبخند و جوان تر و شاداب ترکردن چهره فرد است.

این کار موجب می شود که خط لبخند برای مدتی از روی صورت محو شود و در نتیجه فرد، شرایط ظاهری دلخواه خود را به دست بیاورد. امروزه انواع مختلفی از فیلرها در فرآیند های زیبایی و درمانی مورد استفاده قرار می گیرند و فیلرهای مربوط به خط لبخند، مورد توجه افراد پرشماری در سراسر دنیا قرار گرفته اند. استفاده از این فیلرها در زمان کوتاه و با ریسک پایین انجام می شود و تغییر قابل توجهی برای چهره فرد به ارمغان می آورد.

تزریق فیلر به خط لبخند، برای چه افرادی مناسب است؟

متقاضیان انجام درمان های خط لبخند، زنان یا مردانی هستند که ظاهرشدن این خطوط در صورتشان باعث رنجش و ناراحتی آنها شده است.

به خصوص اگر چین های پوستی عمیقی در اطراف دهانتان دارید و دوست ندارید که این چین و چروک ها مشخص باشند، درمان خط لبخند انتخاب مناسبی برای شماست.

اکثر بزرگسالانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردارند، قادر به انجام تزریق فیلرهای پوستی جهت برطرف کردن خط لبخند می باشند.

مهم است که این افراد حداقل بالای 18 و حتی ترجیحا بالای 20 سال سن داشته باشند. در درجه اول بعید به نظر می رسد این خط و خطوط در سنین پایین روی چهره افراد به وجود بیایند اما به هر حال دلایلی وجود دارند که می توانند موجب شکل گیری زودهنگام این خطوط روی چهره شوند.

افراد کم سن و سالی که فقط برای رقابت با دیگران و یا شبیه شدن به چهره های مشهور قصد انجام چنین فرآیندی را دارند، به هیچ وجه نباید به سراغ تزریق فیلرها بروند.

بهترین کاندیداهای تزریق فیلر خط لبخند، افرادی هستند که با مشکلات حاد خونی، عصبی و پوستی دست و پنجه نرم نمی کنند، نوع حادی از آلرژی ندارند، دائما سیگار نمی کشند و خواهان شکل گرفتن نتایجی سریع اما موقت در چهره خود هستند. این افراد البته می توانند در آینده با تزریق دوباره، اثر فیلرها برای از بین بردن خط لبخند خود را تمدید کنند.

روش تزریق ژل به خط خنده به چه صورت است؟

خط لبخند با تزریق فیلرهای پوستی درمان می شود. فیلر که در اکثر موارد از نوع ژل های هیالورونیک اسیدی است، به صورت مستقیم به این خطوط تزریق می شود.

امتیاز فیلرهای ساخته شده از جنس هیالورونیک اسید، این است که هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در بدن افراد نیز وجود دارد. در نتیجه بدن مشکلی با اضافه شدن این فیلر نخواهد داشت و به این تزریق واکنش منفی نشان نخواهد داد.

در واقع استفاده از بعضی از محصولات شیمیایی یا چربی های حیوانی، ممکن است واکنش آلرژیک بدن را به همراه داشته باشد اما در مورد فیلرهای ساخته شده از جنس هیالورونیک اسید، این نگرانی وجود ندارد.

انواع متعددی از محصولات پرکننده تزریقی به صورت معمول در درمان خط لبخند مورد استفاده قرار می گیرند. این فیلرها انواع مختلفی دارند: دائم، نیمه دائم و موقت. بدون شک رایج ترین نوع آن، فیلرهای موقت هستند؛ زیرا تاثیرات آنها دائم نیست و می توانند به آسانی خارج شوند.

در نتیجه اگر فرد به هر دلیلی از نتایج این تزریق رضایت نداشت، می تواند خیلی زود آثار آن را در چهره خود از بین ببرد. در واقع فیلرهای موقت، این حق انتخاب را برای فرد به وجود می آورند که در مورد باقی ماندن و یا نماندن آن ها روی صورت، تصمیم نهایی را بگیرد.

خارج کردن فیلرهای دائم، تنها با عمل جراحی میسر است.

در زیر پوست، فیلر باعث افزایش حجم، بالا آمدن پوست و در نتیجه صاف شدن خط لبخند می گردد. این درمان سرپایی، تقریبا 30 دقیقه به طول می انجامد.

در واقع تزریق فیلر، نسبت به روش های مشابه در زمان بسیار کم تری انجام می گیرد و به هیچ وجه وقت زیادی از فرد نخواهد گرفت. برای مثال در روشی مثل تزریق چربی، دو فرآیند دیگر برای برداشت چربی ها و خالص سازی آن ها وجود دارد اما در این فرآیند، فیلرها از قبل آماده تزریق هستند و در نتیجه همه چیز تنها در یک مرحله صورت خواهد گرفت.

در ابتدا، یک کرم بیهوشی موضعی استفاده می شود یا ممکن است همراه با فیلر تزریق شود. سپس مقادیر کوچکی از فیلر پوستی در خط لبخند دو طرف صورت تزریق می شود.

عکس تزریق ژل

بعضی از فیلرها، حاوی بی حس کننده موضعی نیز هستند. در واقع استفاده از بی حس کننده های موضعی در فرآیند تزریق این فیلرها، موجب می شود دیگر نیازی به استفاده مجزای پزشک از بی حس کننده برای فرد نباشد.

پس از انجام تزریق، بیماران قادر هستند که بلافاصله مطب را ترک کنند و به هیچ بانداژ یا زمان استراحتی نیاز نیست. بسیاری از بیماران، تزریق ژل به خط لبخند را در زمان ناهار انجام داده و بلافاصله پس از آن، به سر کار باز می گردند.

برخی از نتایج، بلافاصله پس از انجام تزریق قابل مشاهده اند، اما ظاهرشدن برخی دیگر زمان بر است؛ زیرا در یک هفته اول درمان، مدتی طول می کشد تا فیلر پوستی مورد استفاده یکنواخت و تثبیت شده و باعث از بین بردن خط لبخند شود.

اینکه فرد از چه فیلری استفاده کند، در ظهور نتایج اولیه تزریق اثر مهمی خواهد داشت. چرا که ظهور نتایج اولیه با استفاده از بعضی از فیلرها، زودتر رقم خواهد خورد. علاوه بر این ویژگی های خاص هر فرد نیز ممکن است روی زمان دقیق بروز نتایج اثربخش باشد. با این وجود معمولا در مورد میزان ماندگاری، تفاوت زیادی بین فیلرها وجود ندارد.

تاثیر درمان با فیلرهای موقت، معمولا 6 تا 12 ماه دوام دارد. به تدریج بدن فیلر تزریق شده را جذب کرده و خطوط لبخند دوباره ظاهر می شوند. بسیاری از بیماران، برای نگهداشتن ظاهر جوان شده خود، تزریق های دوره ای انجام می دهند.

خطرات و عوارض

پس از انجام تزریق جهت درمان خط لبخند، ممکن است ناراحتی جزئی از جمله قرمزی و ” تورم بعد از تزریق ژل خط خنده ” را احساس کنید.

این علائم باید پس از یک تا دو روز از بین بروند و می توانید آنها را با آرایش بپوشانید. به ندرت ممکن است در موضع تزریق، کبودی نیز رخ دهد. عوارض جدی مانند واکنش های آلرژیک و عفونت ها به ندرت رخ می دهند اما امکان وقوع آنها وجود دارد.

همچنین ممکن است که فیلر تزریقی در یک نقطه تجمع یابد و باعث ایجاد برآمدگی در زیر پوست شود که معمولا با ماساژ دادن موضع برطرف می شود. همچنین ممکن است که این برآمدگی تا زمانی که بدن شروع به بازجذب ماده پرکننده کند باقی بماند.

از لمس کردن یا مالیدن این ناحیه از صورت خود برای چند روز خودداری کنید، زیرا این موارد می توانند توزیع فیلر پوستی را تغییر دهند.

در واقع با لمس کردن منطقه تزریق فیلر و یا فشار گذاشتن به این نقطه از صورت، امکان جابجایی فیلرها در چهره فرد وجود خواهد داشت و چنین کاری، موجب رقم خوردن نتایجی نامطلوب برای فرد خواهد شد.

اقدامات پیش از تزریق ژل خنده

1- یک هفته قبل از تزریق، مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، موترین، ایبوپروفن و آلیو (ناپروکسن) را قطع کنید.

2- یک هفته قبل از تزریق، از مصرف مکمل هایی مانند جینکوبیلوبا، روغن گل مغربی (پرایم رز اویل)، سیر، جینسنگ و ویتامین E خودداری کنید.

3- دو روز پیش از تزریق، از استفاده از محصولات موضعی مانند ترتینوئین (رتین-A)، رتینول، رتینوئیدها، گلیکولیک اسید یا هر ماده ضدپیری دیگری بپرهیزید.

4- از دو روز پیش از تزریق، از استفاده از موم، سفیدکننده، موچین یا کرم موبر در محلی که قرار است تزریق در آن انجام شود خودداری کنید.

5- 24 ساعت قبل از تزریق، مصرف نوشیدنی های الکلی را قطع کنید.

6- از دو روز پیش از تزریق، مصرف آرنیکا را آغاز کنید. (این مورد الزامی نیست، اما به کاهش تورم پس از تزریق کمک می کند)

7- اگر قبلا در صورت خود تاول های تبخالی داشته اید، این خطر وجود دارد که سوراخ ایجادشده با سوزن باعث ظاهرشدن تعداد زیادی تبخال جدید شود. بنابراین اگر مستعد تبخال هستید، دستیار پزشک معالج خود را آگاه کنید.

8- اگر حامله یا شیرده هستید، به هر عاملی آلرژی دارید یا از بیماری های اعصاب رنج می برید، از فیلرهای پوستی استفاده نکنید. سوالات خود در این مورد را پیش از تزریق، از پزشک بپرسید.

9- یک هفته قبل از تزریق فیلر، با خوردن اسفناج و برخی از سبزیجات دیگر، سطح ویتامین k  در بدن خود را بالاتر ببرید.

10- یک هفته قبل از تزریق فیلر، مصرف سیگار را کنار بگذارید تا وضعیت سلامتی مطلوب تری این تزریق را انجام بدهید.

11- در روزهای منتهی به تزریق، به اندازه کافی آب بنوشید تا پوست شما تزریق را با وضعیت مطلوب تری پشت سر بگذارد و عوارض جانبی ناشی از این کار برای شما به حداقل برسند.

اقدامات در روز تزریق ژل خنده

1- با صورت تمیز، شسته شده و بدون آرایش به مطب بروید.

با توجه به مدت زمان کوتاه تزریق، اهمیت چندانی ندارد که چه لباسی را برای پوشیدن انتخاب کنید اما به هر حال برای راحتی بیشتر خودتان، استفاده از یک لباس راحت و ساده، توصیه می شود.

2- به منظور افزایش راحتی شما در حین تزریق، ممکن است از یک داروی بیهوشی موضعی استفاده شود. در برخی موارد، یک داروی بی حسی موضعی در محل تزریق یا اطراف آن، تزریق خواهد شد.

اقدامات در یک ساعت اول پس از تزریق ژل

1- از کمپرس یخ و آرنیکا در موضع تزریق استفاده کنید؛ آرنیکا و بروملین، هر دو مکمل های طبیعی برای کاهش کبودی هستند. این داروها بدون نسخه پزشک نیز قابل خریداری از داروخانه ها می باشند. توجه داشته باشید که بروملین طبیعی، در میوه آناناس نیز وجود دارد.

2- در صورت لزوم، از استامینوفن جهت کاهش درد استفاده کنید.

3- از خاراندن یا ماساژ دادن اطراف موضع تزریق بپرهیزید. این موارد طبیعی هستند و عموما طی چند ساعت تا چند روز از بین می روند. اگر این علائم پس از سه روز برطرف نشدند، با پزشک معالج خود تماس بگیرید.

اقدامات در شش تا ده ساعت اول پس از تزریق ژل خنده

1- از نوشیدن الکل یا شرکت در فعالیت های ورزشی شدید خودداری کنید؛ زیرا این موارد می توانند منجر به افزایش کبودی شوند و به طور کلی عوارض جانبی را در نقطه انجام تزریق، تقویت کنند.

2- تا زمان فروکش تورم و قرمزی، از برخورد گرمای شدید به موضع تزریق جلوگیری کنید؛ این موضوع شامل گرفتن حمام آفتاب، برنزه کردن پوست، حمام سونا، وان آب داغ یا استفاده از موم داغ می باشد. همچنین نباید برای شستن صورت، از آب با درجه حرارت بالا استفاده کنید.

3- متخصصین برای کاهش کبودی، مصرف آرنیکا یا بروملین، خوردن آناناس تازه و قراردادن یخ در موضع را پیشنهاد می کنند.

4- متخصصین برای کاهش تورم، مصرف آنتی هیستامین مانند سیتریزین یا کلاریتین در طول روز و بندریل در شب را پیشنهاد می کنند.

5- کرم ضدآفتاب و آرایش قابل استفاده هستند؛ همچنین می توانید از یک شوینده ملایم در موضع تزریق استفاده کنید.

6- از ماساژ دادن و دست زدن به نقطه انجام تزریق فیلر، پرهیز کنید و فشاری را به این نقطه وارد نیاورید.

7- حداقل برای دو روز، از مصرف داروهای رقیق کننده خون و همچنین مصرف الکل، خودداری نمایید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *