کاشت مو

سوالات در رابطه با کاشت مو

مطرح سوالات در رابطه با کاشت مو

سوالات در رابطه با کاشت مو

کسانی که قصد کاشت مو دارند، به احتمال زیاد به دنبال اطلاعات خاصی در این زمینه هستند و معمولا با سوالاتی مواجه می شوند؛ در این مقاله سعی شده است به تعدادی از این سولات پاسخ داده بشود.

سوالات در رابطه با کاشت مو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

1- درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

درصد موفقیت کاشت مو به فاکتورهایی مثل زنده ماندن گرافت ها، تعداد و کیفیت موهای کاشته شده و به تجربه و مهارت متخصص بستگی دارد؛ در صورتی که به این عوامل توجه کافی بشود، درصد موفقیت کاشت مو تقریبا 100 درصد است.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اکثر پزشکان میزان درصد قابل قبول برای رشد و تقویت مجدد موها را 90% دانسته اند اما در حالت کلی برای مطمئن شدن از به دست آمدن نتایج حاصل از درمان، درصد 95 الی 98 در نظر گرفته شده است.

هرچه پزشکی با مهارت بیشتر برای انجام کاشت مو انتخاب شود، با توجه به ویژگی های منحصر بفرد هر شخص، روش انجام Hair transplant  را انتخاب کرده و نتایج به درصدی بیش از 98 درصد خواهد رسید.

2- آیا کاندید خوبی برای کاشت مو هستید؟

یک سری فاکتورها هم در انتخاب شما به عنوان کاندید خوب تاثیر می گذارند؛ مثلا کیفیت موهای اهدایی در سرتان (یا به اصلاح بانک مو) و سلامت عومی بدنتان جزو فاکتورهای اصلی در انتخاب کاندید مناسب محسوب می شوند.

سوالات در رابطه با کاشت مو

اکثر مردهایی که درگیر الگوی طاسی مردانه هستند و یا کسانی که بخاطر یک تصادف و یا حادثه موهای سر خود را از دست داده اند، کاندیدهای مناسبی برای کشت مو به شمار می روند.

هرچه بین رنگ مو و پوست افراد تضاد کمتری برقرار باشد، فرد کاندید مناسب تری برای انجام کاشت مو خواهد بود. زیرا در این صورت پیوند مو، پتانسیل بیشتری برای افزایش تراکم و حجم موها خواهد داشت.

از بین رفتن طاسی در افرادی با این شرایط بیشتر ممکن بوده و این افراد نیز از انجام کاشت مو خود رضایت بیشتری خواهند داشت.

کاهش تراکم موها و طاسی سر در اینگونه افراد کمتر از سایرین قابل مشاهده خواهد بود. دلیل این امر آن است که رنگ پوست و موی آنها با یکدیگر ترکیب شده و تشخیص کم پشتی موها برای دیگران مشکل می شود.

در نتیجه پزشک متخصص برای افزایش تراکم موها، به تعداد پیوندهای کمتری نیاز خواهد داشت.

متقاضیانی که دارای پوستی با رنگ روشن و موهای بلوند می باشند شامل افراد ایده آل برای کاشت مو بوده و این خصیصه از پوست و موی آنها موجب شده که به هدف نهایی خود که داشتن موهایی پرپشت می باشد، برسند.

داشتن پوستی با قابلیت ارتجاعی بالا و کمی شل، از دیگر ملاک های لازم برای متقاضیان کاشت مو می باشد.

سفتی پوست سر موجب می شود که هنگام پیوند موها در ناحیه گیرنده پزشک با مشکل روبرو شده و کاشت مو به سختی امکان پذیر باشد.

برخورداری از موهایی با ضخامت بالا نیز در نتایج نهایی تاثیرگذار می باشد. موهای ضخیم از تابش مستقیم نور خورشید بر پوست و فولیکول ها جلوگیری کرده و موجب مانع از ریزش موها خواهد شد.

حتی کسانی که ریزش موی شدیدی دارند هم میتوانند برای کاشت مو اقدام کنند. زنها با کمک کاشت مو سعی می کند چهره خود را زیباتر نشان بدهند و نواقص خود را بپوشانند.

در طول جلسه مشاوره کاشت مو، متخصصان ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رز موقعیت شما را به طور دقیق ارزیابی می کنند و در صورتی که شرایط لازم برای کاشت مو را داشته باشید، فرآیند کاشت موهای شما هم شروع می شود.

3- آیا موهای کاشته شده مثل موهای طبیعی بنظر می رسند؟

کاشت موی موفقیت آمیز، چهره ای کاملا طبیعی را برای شما فراهم می کند. از سلل 1950 تاکنون حوزه کاشت مو و تکنیک های آن پیشرفت های زیادی داشته است و موهای کاشته شده هم جلوه ای کاملا طبیعی دارند.

امروزه روش و متدهای متفاوتی از جمله FUT، FUT، SUT و BHT روی کار آمده که هر یک از این روش ها با هدف پیوند و ترمیم موها آغاز شده، چهره ای طبیعی برای مراجعه کننده ساخته و نتایج حاصل نیز دائمی خواهند بود.

4– چرا بعد از کاشت مو سر بی حس می شود و تا چه مدت بی حسی آن برطرف می شود؟

بی حسی موقت سر به فرآیند برداشت گرافت ها در حین کاشت مو مربوط می شود و در ناحیه کف سر و اطراف آن بیمار احساس بی حسی و کرختی می کند. ممکن است بعد از 3 ماه اثرات بی حسی کم کم برطرف بشود؛

اگرچه حدودا 18 ماه طول می کشد تا وضعیت سر دوباره مثل قبل بشود و اثرات بی حسی هم کاملا از بین بروند. اکثر بیماران به دلیل همین بی حسی در سرشان، دچار سردرد درد شدیدی می شوند و توانایی انجام فعالیت های روزانه خود را هم ندارند.

5- ایا سن فاکتور مهمی در کاشت مو است؟

سن، نقش کوچکی در کاشت مو بازی می کند. بسیاری از جراحی های موفقیت آمیز کاشت مو در مردان 60  الی 70 ساله و یا حتی سن های بیشتر هم انجام شده است. وضعیت افرادی که درگیر الگوی طاسی مردانه هستند هم با دقت بررسی می شود.

اگرچه انجام کاشت مو سن قانونی ندارد، اما بیشتر پزشکان معتقدند که تا قبل از سن 25 سالگی، پیوند مو روش مناسبی برای تقویت و رشد موهای مجدد  نمی باشد.

زیرا ممکن است فردی در دوره ی کوتاه مدتی دچار ریزش مو شده باشد و پس از گذشت این دوره دوباره موها شروع به رشد کنند.

به همین دلیل است که برخی از متخصصان بر این باورند که حداقل باید 5 سال از ریزش مو گذشته باشد و سپس برای درمان اقدام نمود.

علاوه بر این فردی که قبل از سن 25 سالگی دچار ریزش مو می شود، می تواند از سایر روش های درمان نظیر کرم های موضعی استفاده نماید.

با انجام ترمیم مو زیر سن 25 سال ممکن است که موهای کاشته شده ریخته شود و تمامی نتایج حاصل از درمان از بین روند.

متخصصان با تجربه می توانند الگوی ریزش موی بیمار را حتی از قبل پیش بینی کنند. به غیر از سن، سلامت فرد و وجود گرافت های اهدا کننده در سر، دو فاکتور بسیار مهم برای کاشت موی موفقیت آمیز محسوب می شوند.

6- آیا موهای کاشته شده به مراقبت های خاصی نیاز دارند؟

به محض اتمام کاشت مو، موهای جدید کاشته شده شما به هیچ مراقبت خاصی (بجز مراقبت های که متخصص به شما توصیه کرده است) نیاز ندارند. موهای جدید هم مثل موهای اهدا کننده هستند و به طور طبیعی رشد می کنند و درست مثل موهای طبیعی خودتان باید از آنها مراقبت کنید.

انجام مراقبت هایی که متخصص توصیه می کند از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند نتایج حاصل از درمان را تحت الشعاع قرار دهد.

بعد از کاشت مو به خوبی استراحت کرده و بخوابید. در صورت بروز عفونت و با مشورت پزشک، از داروهای آنتی بیوتیک استفاده نمایید. از انجام فعالیت های بدنی و ورزش در طول یک ماه اول خودداری نمایید.

سه روز اول پس از کاشت مو، از پوشیدن کلاه پرهیز نمایید. کلاه با وارد کردن فشار به فولیکول ها موجب آسیب به فولیکول ها می شود. همچنین استفاده از کلاه ایمنی به مدت یک ماه ممنوع می باشد.

استفاده از سشوار موجب خشک شدن مو و فولیکول ها می شود. در صورت مصرف، فاصله سر تا سشوار را افزایش داده تا فولیکول ها آسیب نبینند.

به محض اینکه موهایتان رشد کردند، شما میتوانید این موها را اصلاح کنید، استایل خاصی به آنها بدید یا اینکه می توانید آن ها را رنگ کنید. البته متخصص یک سری داروها و محلول هایی را برای رشد بهتر موهایتان تجویز می کند که حتما از این داروها به طور منظم استفاده کنید.

7- ایا ماینوکسیدیل برای رشد موهای کاشته شده مفید است؟

نتایج استفاده از ماینوکسیدیل در هر بیماری با بیمار دیگر فرق می کد. ماینوکسیدیل در ابتدا به عنوان داروی کنترل فشار خون شناخته شده بود و نام تجاری آن هم روگائین است. بعدها سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از ماینوکسیدیل را برای درمان طاسی تایید کرده است.

تحقیقات نشان می دهد که ماینوکسیدیل 10 درصد فقط برای بعضی از بیماران نتایج خوبی را به دنبال داشته است.

طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، ماینوکسیدیل در رشد موهای جدید قسمت بالا و کناره های سر نقش زیادی دارد ولی در رشد موهای جلوی سر نقشی نداشته است.

پزشکان توصیه می کنند که برای تقویت موها بعد از hair transplant به مدت 5 الی 7 روز ماینوکسیدیل مصرف نمایند. کسانی که خواستار رشد موهای خود می باشند باید برای مدت طولانی تری، از ماینوکسیدیل استفاده نمایند.

البته بعضی از محققان در مورد خطرات استفاده طولانی مدت از ماینوکسیدیل به بیماران هشدار میدهند و معتقدند که ماینوکسیدیل به طور مستقیم وارد جریان خون می شود. استفاده روزانه از ماینوکسیدیل به منظور رشد و نگه داری موها هم دغدغه دیگری محسوب می شود.

بنابراین با پزشک خود درباره زمان مصرف این دارو مشورت کرده تا دچار عوارض جانبی آن نگردید.

البته الان ماینوکسیدیل 5 درصد هم در بازار موجود است که به مراتب نتایج بهتری را برای بیماران به دنبال دارد.

8- چه مدت بعد از کاشت مو می توانیم به فعایت های روزمره بپردازیم؟

کاشت مو یکی از جراحی های کوچک محسوب می شود و حداقل دو هفته بعد از کاشت مو، همه ی فعالیت های سخت باید کنار گذاشته بشوند و بیمار باید استراحت بیشتری داشته باشد.

اما استراحت 2 الی 5 روزه برای بازگشت به کار و انجام فعالیت های روزانه کافی می باشد. عده ای کمتر این مدت استراحت کرده و به انجام فعالیت های خود می پردازند. در واقع زمان لازم برای پرداختن به فعالیت های روزانه، بستگی به توان بدنی مراجعه کننده دارد.

برخی زودتر از سایر افراد از دوره نقاهت عبور می کنند در حالی که عده ای برای بازیابی به مدت زمان بیشتری نیاز دارند.

باندهایی که بعد از کاشت مو دور سر بیمار پیچیده می شوند، یک روز بعد از کاشت مو برداشته می شوند؛ موهای شما برای اولین بار در کلینیک شسته می شوند و سپس خشک می شوند.

9- آیا کاشت مو گران است؟

هزینه کاشت مو در هر کلینیکی متفاوت است و به وضیعت ناحیه طاس سر، به تعداد گرافت های مورد نیاز و به تکنیک هایی که برای برآوردن توقعات و نتایج دلخواه بیمار استفاده می شود بستگی دارد.

علاوه بر این موارد باید هزینه های مربوط به آزمایش های قبل از درمان و تهیه داروهای لازم پس از درمان نیز توجه نمود.

تعدادی از مراجعه کنندگان پس از درمان احساس درد خواهند داشت. عده ای نیز دچار عفونت و یا عوارض جانبی خواهند شد.

پزشک متخصص مجبور است برای دسته اول داروهای مسکن و برای دسته دوم داروهای آنتی بیوتیک و سایر داروهای مربوط به درمان را تجویز کرده و مراجعه کننده با تهیه این داروها نسبت به بهبودی اقدام می نماید.

شما فقط باید یک الی دو بار برای کاشت موهایتان اقدام کنید و هزینه پرداخت کنید؛ هزینه کاشت مو در جلسه مشاوره به شما گفته می شود.

لازم به ذکر است که بیمه هیچ یک از هزینه های ناشی از درمان را متقبل نخواهد شد بنابراین برای تامین این هزینه ها قبل از آغاز پیوند مو، برنامه ریزی نمایید.

10- منظور از مینی گرافت و واحدهای فولیکولی چیست؟

هدف نهایی کاشت مو، رشد موهایی کاملا طبیعی است. متخصص با استفاده از مینی گرافت ها و ماکروگرافت ها عمل کاشت مو را انجام می دهد.

طراحی خط رویش موها، هنر خاصی محسوب می شود و مهارت های متخصص در رسیدن به نتایج دلخواه بیمار، نقش بسیار مهمی می تواند داشته باشد.

مینی گراف ها نسبت به میکروگرافت ها، تعداد فولیکول های موی بیشتری را شامل می شوند و برای فرق سر و بالای سر که به موهای بیشتری نیاز است استفاده می شوند.

مینی گرافت ها شامل فولیکول موهای زبرتری می شوند تا بتوانند در آینده موهای پرپشت تر و پرتری را برای بیمار فراهم کنند و در عین حال هم نتایج کاشت مو طبیعی به نظر برسد.

واحدهای فولیکولی نسبت به واحدهای گرافت- فولیکولی خیلی کوچکتر هستند و معمولا شامل 2 الی 3 تار مو می شوند و در جلوی مو سر کاشته می شوند تا نتایج طبیعی تر به نظر برسد.

گرافت های کوچکتر باعث پراکندگی فولیکول ها ها در نقاط طاس سر می شوند و برای نمای بهتر موهای کاشته شده کاربرد زیادی دارند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *