درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

مطرح سوالات در رابطه با کاشت مو

سوالات در رابطه با کاشت مو

کسانی که قصد کاشت مو دارند، به احتمال زیاد به دنبال اطلاعات خاصی در این زمینه هستند و معمولا با سوالاتی مواجه می شوند؛ در این مقاله سعی شده است به تعدادی از این سولات پاسخ داده بشود.

سوالات در رابطه با کاشت مو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

1- درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

درصد موفقیت کاشت مو به فاکتورهایی مثل زنده ماندن گرافت ها، تعداد و کیفیت موهای کاشته شده و به تجربه و مهارت متخصص بستگی دارد؛ در صورتی که به این عوامل توجه کافی بشود، درصد موفقیت کاشت مو تقریبا 100 درصد است.

2- آیا کاندید خوبی برای کاشت مو هستید؟

یک سری فاکتورها هم در انتخاب شما به عنوان کاندید خوب تاثیر می گذارند؛ مثلا کیفیت موهای اهدایی در سرتان (یا به اصلاح بانک مو) و سلامت عومی بدنتان جزو فاکتورهای اصلی در انتخاب کاندید مناسب محسوب می شوند.

سوالات در رابطه با کاشت مو

اکثر مردهایی که درگیر الگوی طاسی مردانه هستند و یا کسانی که بخاطر یک تصادف و یا حادثه موهای سر خود را از دست داده اند، کاندیدهای مناسبی برای کشت مو به شمار می شوند.

حتی کسانی که ریزش موی شدیدی دارند هم میتوانند برای کاشت مو اقدام کنند. زنها با کمک کاشت مو سعی می کند چهره خود را زیباتر نشان بدهند و نواقص خود را بپوشانند.

در طول جلسه مشاوره کاشت مو، متخصصان ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رز موقعیت شما را به طور دقیق ارزیابی می کنند و در صورتی که شرایط لازم برای کاشت مو را داشته باشید، فرآیند کاشت موهای شما هم شروع می شود.

مشاهده مطلب
کاشت مو برای بیماران قلبی

3- آیا موهای کاشته شده مثل موهای طبیعی بنظر می رسند؟

کاشت موی موفقیت آمیز، چهره ای کاملا طبیعی را برای شما فراهم می کند. از سلل 1950 تاکنون حوزه کاشت مو و تکنیک های آن پیشرفت های زیادی داشته است و موهای کاشته شده هم جلوه ای کاملا طبیعی دارند.

4- چرا بعد از کاشت مو سر بی حس می شود و تا چه مدت بی حسی آن برطرف می شود؟

بی حسی موقت سر به فرآیند برداشت گرافت ها در حین کاشت مو مربوط می شود و در ناحیه کف سر و اطراف آن بیمار احساس بی حسی و کرختی می کند. مکن است بعد از 3 ماه اثرات بی حسی کم کم برطرف بشود؛

اگرچه حدودا 18 ماه طول می کشد تا وضعیت سر دوباره مثل قبل بشود و اثرات بی حسی هم کاملا از بین بروند. اکثر بیماران به دلیل همین بی حسی در سرشان، دچار سردرد درد شدیدی می شوند و توانایی انجام فعالیت های روزانه خود را هم ندارند.

5- ایا سن فاکتور مهمی در کاشت مو است؟

سن، نقش کوچکی در کاشت مو بازی می کند. بسیاری از جراحی های موفقیت آمیز کاشت مو در مردان 60  الی 70 ساله و یا حتی سن های بیشتر هم انجام شده است. وضعیت افرادی که درگیر الگوی طاسی مردانه هستند هم با دقت بررسی می شود.

متخصصان با تجربه می توانند الگوی ریزش موی بیمار را حتی از قبل پیش بینی کنند. به غیر از سن، سلامت فرد و وجود گرافت های اهدا کننده در سر، دو فاکتور بسیار مهم برای کاشت موی موفقیت آمیز محسوب می شوند.

6- آیا موهای کاشته شده به مراقبت های خاصی نیاز دارند؟

به محض اتمام کاشت مو، موهای جدید کاشته شده شما به هیچ مراقبت خاصی (بجز مراقبت های که متخصص به شما توصیه کرده است) نیاز ندارند. موهای جدید هم مثل موهای اهدا کننده هستند و به طور طبیعی رشد می کنند و درست مثل موهای طبیعی خودتان باید از آنها مراقبت کنید.

به محض اینکه موهایتان رشد کردند، شما میتوانید این موها را اصلاح کنید، استایل خاصی به آنها بدید یا اینکه می توانید آن ها را رنگ کنید. البته متخصص یک سری داروها و محلول هایی را برای رشد بهتر موهایتان تجویز می کند که حتما از این داروها به طور منظم استفاده کنید.

7- ایا ماینوکسیدیل برای رشد موهای کاشته شده مفید است؟

نتایج استفاده از ماینوکسیدیل در هر بیماری با بیمار دیگر فرق می کد. ماینوکسیدیل در ابتدا به عنوان داروی کنترل فشار خون شناخته شده بود و نام تجاری آن هم روگائین است. بعدها سازمان غذا و داروی آمریکا، استفاده از ماینوکسیدیل را برای درمان طاسی تایید کرده است.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش DHI و مزایای آن

تحقیقات نشان می دهد که ماینوکسیدیل 10 درصد فقط برای بعضی از بیماران نتایج خوبی را به دنبال داشته است.

طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، ماینوکسیدیل در رشد موهای جدید قسمت بالا و کناره های سر نقش زیادی دارد ولی در رشد موهای جلوی سر نقشی نداشته است.

بعضی از محققان در مورد خطرات استفاده طولانی مدت از ماینوکسیدیل به بیماران هشدار میدهند و معتقدند که میانوکسیدیل به طور مستقیم وارد جریان خون می شود. استفاده روزانه از ماینوکسیدیل به منظور رشد و نگه داری موها هم دغدغه دیگری محسوب می شود.

البته الان ماینوکسیدیل 5 درصد هم در بازار موجود است که به مراتب نتایج بهتری را برای بیماران به دنبال دارد.

8- چه مدت بعد از کاشت مو می توانیم به فعایت های روزمره بپردازیم؟

کاشت مو یکی از جراحی های کوچک محسوب می شود و حداقل دو هفته بعد از کاشت مو، همه ی فعالیت های سخت باید کنار گذاشته بشوند و بیمار باید استراحت بیشتری داشته باشد.

باندهایی که بعد از کاشت مو دور سر بیمار پیچیده می شوند، یک روز بعد از کاشت مو برداشته می شوند؛ موهای شما برای اولین بار در کلینیک شسته می شوند و سپس خشک می شوند.

9- آیا کاشت مو گران است؟

هزینه کاشت مو در هر کلینیکی متفاوت است و به وضیعت ناحیه طاس سر، به تعداد گرافت های مورد نیاز و به تکنیک هایی که برای برآوردن توقعات و نتایج دلخواه بیمار استفاده می شود بستگی دارد.

شما فقط باید یک الی دو بار برای کاشت موهایتان اقدام کنید و هزینه پرداخت کنید؛ هزینه کاشت مو در جلسه مشاوره به شما گفته می شود.

10- منظور از مینی گرافت و واحدهای فولیکولی چیست؟

هدف نهایی کاشت مو، رشد موهایی کاملا طبیعی است. متخصص با استفاده از مینی گرافت ها و ماکروگرافت ها عمل کاشت مو را انجام می دهد.

طراحی خط رویش موها، هنر خاصی محسوب می شود و مهارت های متخصص در رسیدن به نتایج دلخواه بیمار، نقش بسیار مهمی می تواند داشته باشد.

مینی گراف ها نسبت به میکروگرافت ها، تعداد فولیکول های موی بیشتری را شامل می شوند و برای فرق سر و بالای سر که به موهای بیشتری نیاز است استفاده می شوند.

مینی گرافت ها شامل فولیکول موهای زبرتری می شوند تا بتوانند در آینده موهای پرپشت تر و پرتری را برای بیمار فراهم کنند و در عین حال هم نتایج کاشت مو طبیعی به نظر برسد.

مشاهده مطلب
بهترین فصل کاشت مو

واحدهای فولیکولی نسبت به واحدهای گرافت- فولیکولی خیلی کوچکتر هستند و معمولا شامل 2 الی 3 تار مو می شوند و در جلوی مو سر کاشته می شوند تا نتایج طبیعی تر به نظر برسد.

گرافت های کوچکتر باعث پراکندگی فولیکول ها ها در نقاط طاس سر می شوند و برای نمای بهتر موهای کاشته شده کاربرد زیادی دارند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع