کاشت مو

کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک جدید ترین متد در سال 2020

کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک جدید ترین متد در سال 2020

کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک جدید ترین متد در سال 2020

یکی از سوال های متداول در بین افرادی که از ریزش مو رنج می برند، این است که چرا نمی‌ توان از فولیکول های مو در یک فرد، برای کاشت مو در فرد دیگری استفاده کرد؟ اگر این موضوع شدنی بود، بسیاری از مشکلات مربوط به مو در افراد به سادگی حل می شد.

کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک جدید ترین متد در سال 2020

در واقع با این روش، دیگر مانع خاصی در مسیر پیوند مو وجود نداشت و این فرآیند، حتی برای افرادی که از بانک موی کافی برخوردار نیستند، صورت می گرفت. با استفاده از این فرآیند، افراد حتی این امکان را داشتند که فولیکول های موی خود را با رقم مناسبی به فروش برسانند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

کاشت مو همانند بسیاری از فعالیت های دیگر مرتبط به زیبایی، وابسته به علم و تکنولوژی است.

موفقیت کاشت مو به شیوه آلوژنیک

تا قبل از شروع سال 2020، هنوز خبری از موفقیت کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک منتشر نشده بود اما به تازگی، خبر شگفت انگیزی در این مورد به گوش رسیده است.

بر اساس اعلام دانشگاه ملی سئول کره جنوبی، محققان این دانشگاه توانسته اند پیوند مو با این شیوه را بدون کمک دارو های سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن انجام بدهند. این یک موفقیت قابل توجه به نظر می رسد و می تواند ساز و کار کاشت طبیعی مو را برای همیشه عوض کند.

این آزمایش، البته هنوز روی انسان انجام نشده و مثل همیشه، در ابتدا روی جانوران آزمایشگاهی محک خورده است.

در دانشگاه ملی سئول، تا امروز این مدل از کاشت مو روی 24 موش آزمایشگاهی انجام شده و نتیجه رضایت بخش بوده است. برای دقیق تر شدن نتایج این آزمایش، سیستم ایمنی بدن این موش ها به کمک سلول های بنیادی، به شکل سیستم ایمنی بدن انسان درآمده بود.

کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک جدید ترین متد در سال 2020

رسانه های اروپایی تا امروز همچنان توجه ویژه ای به این خبر نشان نداده اند. به نظر می رسد رقم خوردن چنین اتفاق بزرگی در قاره آسیا، برای آن ها خوشایند نبوده است. با این وجود چنین خبری، فوق العاده مهم به نظر می رسد و می تواند یک تغییر بزرگ در فعالیت های زیبایی ایجاد کند.

کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک چگونه ممکن می‌شود؟

در فرآیند های مرسوم و عادی کاشت مو، فولیکول ها از بدن خود فرد استخراج شده و در قسمت های میانی و جلویی سر فرد کاشته می شوند. در مورد پیوند مو به کمک سلول های آلوژنیک، شرایط کاملا متفاوت است.

چرا که در این فرآیند، فولیکول ها از بدن افراد دیگری برداشته می شوند. این اولین و مهم ترین تفاوت بین این دو متد کاشت طبیعی مو به شمار می رود.

از آن جایی که سیستم ایمنی بدن، فولیکول های پیوندی از بدن یک فرد دیگر را به سرعت سرکوب می کنند و از بین می برند، کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک به شدت دشوار به نظر می رسد. محققان اما پس از آزمایش های متفاوت، راه و روش تازه ای برای این متد از کاشت طبیعی مو به دست آورده اند.

در آزمایش های اولیه، ثابت شده است که می توان بدون استفاده از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن نیز، به پیوند مو به کمک سلول های آلوژنیک امیدوار بود.

دانشمند ها به تازگی متوجه شده اند که می توانند با حذف سلول های دندریتیک، کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک را بدون نگرانی از سیستم ایمنی بدن، انجام بدهند.

به تازگی اثبات شده است که با انجام چند تغییر کوچک، شانس فولیکول ها برای پذیرفته شدن در بدن، به مراتب بیشتر از اندام ها و بافت های پیوند یافته است. در نتیجه این فرایند از کاشت طبیعی مو، حالا دیگر چندان دور از دسترس به نظر نمی رسد.

مشکل کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک

آنچه موجب شده است که کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک تا امروز عملی نشود، به سیستم ایمنی بدن افراد ارتباط دارد.

وقتی فولیکول های مو را از بدن یک فرد دیگر می گیرید، بدن شما این فولیکول ها را به عنوان عوامل خارجی شناسایی می کند و آن ها را از بین می برند. در نتیجه این فرآیند، نتایج خوبی به همراه ندارد.

افراد تنها در صورتی می توانند از این فرآیند نتیجه بگیرند که دائما دارو های سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف کنند. مصرف چنین دارو هایی برای بدن بسیار خطرناک است و ممکن است موجب ابتلا به انواع و اقسام بیماری ها شود.

آیا کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک، به زودی انجام می‌شود؟

حتی پس از اولین آزمایش های موفقیت آمیز این متد، هنوز نمی توان نتیجه گرفت که کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک به زودی انجام خواهد شد. چرا که تایید شدن این متد، هنوز به آزمایش ها و مراحل زیادی نیاز دارد.

این متد تا امروز به شکل جدی روی انسان ها آزمایش نشده و تا زمانی که این آزمایش صورت نگیرد، نمی توان موفقیت آمیز بودن آن را به طور کلی تایید کرد. در نتیجه در شرایط فعلی، نباید انتظار داشته باشیم که اولین نمونه های این متد از پیوند مو، خیلی زود در کلینیک های زیبایی دیده شوند.

کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک، باید به طور کامل تثبیت شود. تاییدیه های لازم را به دست بیاورد و تجربه های موفق را پشت سر بگذارد تا به عنوان یک متد کامل از پیوند مو معرفی شود.

در نتیجه هنوز نمی توان این روش را یک روش ایده آل برای کاشت طبیعی مو نامید اما تا همین جا نیز موفقیت آمیز بودن اولین آزمایش ها، بسیار امیدوار کننده به نظر می رسد و می تواند شرایط کاملا متفاوتی برای آینده کاشت مو به وجود بیاورد.

کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک، چه مشکلاتی را برطرف می‌ کند؟

اولین مشکل مهمی که به کمک این فرآیند برطرف خواهد شد، به بانک مو مربوط می شود. در شرایط فعلی، افرادی که صاحب بانک موی ایده آلی در سر یا بدن خود نیستند، به سختی می توانند کاشت مو انجام بدهند.

در مواردی نتایج ناشی از کاشت طبیعی موی آن ها رضایت بخش نیست اما به کمک این متد نوین، به سادگی می شود از بانک موی قدرتمند افراد دیگر، بهترین نتایج ناشی از پیوند مو را به دست آورد.

به کمک این متد، فرد زمان کمتری را برای کاشت مو سپری می کند. چرا که دیگر قرار نیست مرحله استخراج فولیکول ها برای او صورت بگیرد.

علاوه بر این، طبیعتا وقتی خبری از استخراج فولیکول ها در پیوند مو نباشد، طبیعتا جای زخم و اسکار چندانی در بدن فرد باقی نمی ماند و در نتیجه، عوارض جانبی کاشت طبیعی مو به کمترین حد ممکن می رسد و دوران بهبودی این فرآیند نیز به شدت کوتاه می شود.

به طور کلی می توان نتیجه گرفت که کاشت مو به کمک سلول های آلوژنیک، عصر تازه ای برای این فرآیند به وجود خواهد آورد. رسیدن این متد به مرحله تایید نهایی، می تواند نحوه پیوند مو در  تمام دنیا را با تغییر گسترده ای روبرو کند.

اگر این اتفاق صورت بگیرد، کاشت مو در شرایط ایده آل تری صورت می گیرد و به ویژه افرادی که با بانک موی خود دچار مشکل هستند، به راحتی از مزایای این فرآیند برخوردار خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *