درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

بانک مو چیست

بانک مو چیست

بانک مو اصطلاحی می باشد که در روش کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که به دلایل مختلف دچار طاسی و یا ریزش مو در قسمت های مختلفی از سر خود شده اند می توانند از ” روش های معمول کاشت مو ” استفاده کنند. در مراقبت های پوست و مو کاربرد روش های استاندارد برای کاشت مو دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

بانک مو چیست

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که به وسیله دستگاه های مختلف امکان پذیر می باشد. هر یک از ” بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو ” دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند که برای هر فرد نوع خاصی از روش کاشت مورد استفاده قرار می گیرد تا بهترین جوابدهی را داشته باشد.

بانک مو

بانک مو برای هر فرد متعلق به خود او می باشد و از موهای دیگران نمی توان برای کاشت استفاده کرد.

موهایی که به عنوان بانک مو برای کاشت در مراقبت های پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرند در نتیجه دائمی هستند و دچار ریزش نمی شوند. در نهایت با کاربرد مناسب بانک مو در روش های مختلف از کاشت می توان زیبایی دلخواه را در مورد موی سر مشاهده نمود.

در واقع هنگامی که عملیات کاشت مو قرار است انجام شود با در نظر گرفتن نوع روشی که برای پیوند انتخاب شده و توسط پزشک متخصص به عنوان بهترین روش تشخیص داده می شود موهای مورد نظر جهت کاشت از قسمت پشت سر شخص و یا از ناحیه ای خاص از بدن فرد برداشته می شود که به این قسمت بانک مو گفته می شود.

هنگامی که مو از قسمت بانک مو برداشته می شود با روش های مختلف و وسایل گوناگون از جمله میکروسکوپ و همین طور توسط لوپ های مخصوص می توان فولیکول هایی که برای تار مو وجود دارند را به صورت جدا و تک تک برداشت نمود.

در نهایت به همان ترتیبی که موها و فولیکول های آنها از یکدیگر جدا شده اند در ناحیه مشخصی از سر که برش های کوچک و بسیار ظریف در آن قسمت ایجاد شده است مو پیوند زده می شود.

مشاهده مطلب
معرفی داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

بانک مو برای پیوند جهت کاشت مو در مراقبت های پوست

از آنجایی که موهای پیوندی و فولیکول های مو برای پیوند از بدن خود فرد تامین می گردد و بانک مو که متعلق به شخص می باشد در این امر نقش دارد از این رو مراقبت و نگهداری تا میزان بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و نیازی به مراقبت های درمانی در این مورد نمی باشد.

به دلیل این که بانک مو از بدن فرد انتخاب می شود تا جهت استفاده در کاشت مو به کار برده شود در نهایت این هماهنگی موجود باعث می شود که بدن فرد واکنش منفی به فولیکول های پیوندی نشان ندهد.

در مراقبت های پوست و مو این مورد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد تا جوابدهی در مورد موهای کاشته شده بهتر و بیشتر دیده شود.

در بهترین روش های انتخابی جهت کاشت مو در مراقبت های پوست و مو پزشک متخصص سعی می کند که از بانک موی قوی برای کاشت استفاده کند. با وجود یک بانک موی قوی روش کاشت به بهترین شکل ممکن جواب می دهد. افرادی که بانک موی ضعیفی دارند برای روش های کاشت دیگر باید کاندید شوند.

بانک مو برای کاشت در مراقبت های پوست و مو دارای ویژگی هایی می باشد. در واقع بانک مو نواری است که پهنای آن کمتر از دو سانتی متر می باشد.

این نوار از قسمت پشت سر فرد داوطلب برای کاشت مو در فاصله دو گوش انتخاب می شود زیرا موهای این قسمت از سر دارای تراکم بیشتری نسبت به قسمت های دیگر از سر می باشند.

افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش مو و یا کم پشتی در قسمت های مختلف از سر خود شده اند نیز در قسمت حاشیه پایینی در ناحیه پشت سر خود موهایی با تراکم بیشتر و تعداد تار موهای بالاتری می باشند.

در مراقبت های پوست و مو جهت کاشت تخصصی و مناسب بانک مویی که متعلق به یک فرد دیگر باشد برای داوطلب کاشت مناسب نبوده و کاربرد این بانک مو به راحتی امکان پذیر نمی باشد.

پس از این که بانک مو از ناحیه پشت سر جهت کاشت انتخاب شود در نهایت با برداشت نوار باریک دو قسمت خالی ایجاد شده بسیار نزدیک به هم دوخته می شوند.

با گذشت زمان این قسمت ترمیم یافته و به این دلیل که قسمت بانک مو در زیر موها قرار دارد در نتیجه پس از گذشت زمان مناسب محو شده و دیده نمی شود.

مشاهده مطلب
توضیحاتی در مورد ریزش مو بعد از کاشت مو

انتخاب بانک مو برای کاشت در مراقبت های پوست و مو

بانک مو در هر قسمت و ناحیه ای از بدن می تواند وجود داشته باشد. در مراقبت های پوست و مو توجه به این نکته ضرورت دارد که بانک مو برای کاشت از بهترین قسمت انتخاب شود، قسمتی که دارای موهای بیشتر و مناسب تری هستند.

بانک مو در حقیقت برای پیوند فولیکول جهت استفاده در نقاط مختلفی از بدن کاربرد دارد. این بانک مو را می توان در قسمت صورت، کمر و یا هر ناحیه دیگری از بدن جستجو کرد.

افرادی که به طور کلی دارای موهای کمتری هستند و به اصطلاح کم مو می باشند نمی توانند از روش های گوناگونی که برای کاشت وجود دارند استفاده کنند و با توجه به تشخیص پزشک باید روش های خاصی جهت کاشت مو برای آنها اتخاذ گردد.

بهتر است که انجام کاشت مو تحت نظر متخصص انجام شود  تا مراقبت های پوست و مو به بهترین شکل ممکن رعایت شوند.

تکنیک هایی که برای برداشت بانک مو مورد استفاده قرار می گیرند باید به گونه ای باشند که هیچ گونه آسیبی به ریشه موها در زمانی که نوار پوستی برداشته می شود وارد نشود، در نتیجه با روش مناسب می توان بیشترین تعداد مو را به عنوان بانک مو برداشت نمود.

متدهای جدید می توانند به بهترین شکل ممکن بخیه را به صورت یک خط ظریف ایجاد کنند به گونه ای که بخیه در زیر قسمت خواب مو به شکل مناسبی پنهان شود.

در مرحله ای که بانک مو انتخاب و جدا می شود باید توجه شود که جداسازی گرافت ها با دقت بسیار بالا و با ظرافت خاصی انجام شوند. به هر میزان که تبحر در این زمینه بیشتر باشد در نتیجه اتلاف مو کمتر بوده و کاشت نیز به بهترین شکل ممکن جوابگو خواهد بود.

بانک مو برای کاشت در قسمت های مختلف مانند ریش و سبیل نیز کاربرد دارد. برای کاشت مو در این قسمت ها نیز باید بانک مو به گونه ای انتخاب شود که از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و به راحتی رچار ریزش نشود.

از پیش نیازهای مهم برای بانک مو یا قسمتی از سر که قابلیت اهدای مو برای فرد را دارد این است که موهای این ناحیه ضعیف و شکننده نباشند.

کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی اعم از کاشت مو و … می باشد

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع