کاشت مو

بانک مو – میزان تاثیر بانک مو در پیوند مو

بانک مو چیست

بانک مو چیست

بانک مو اصطلاحی می باشد که در روش کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که به دلایل مختلف دچار طاسی و یا ریزش مو در قسمت های مختلفی از سر خود شده اند می توانند از ” روش های معمول کاشت مو ” استفاده کنند. در مراقبت های پوست و مو کاربرد روش های استاندارد برای کاشت مو دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

بانک مو چیست

روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که به وسیله دستگاه های مختلف امکان پذیر می باشد. هر یک از ” بهترین و جدیدترین روش های کاشت مو ” دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند که برای هر فرد نوع خاصی از روش کاشت مورد استفاده قرار می گیرد تا بهترین جوابدهی را داشته باشد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

بانک مو

بانک مو برای هر فرد متعلق به خود او می باشد و از موهای دیگران نمی توان برای کاشت استفاده کرد.

شاید در آینده این امکان به وجود بیاید که افراد از موهای دیگران به عنوان بانک مو استفاده کنند اما در شرایط فعلی، بدن فولیکول های مو دیگران را به عنوان عناصر بیگانه شناسایی می کند و بلافاصله این فولیکول ها را از بین می برد.

در نتیجه در حال حاضر، نمی توان به استفاده از موی افراد دیگر در کاشت مو امید داشت. فرد باید همه گرافت های لازم برای کاشت مو را از بدن خودش دریافت کند.

موهایی که به عنوان بانک مو برای کاشت در مراقبت های پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرند در نتیجه دائمی هستند و دچار ریزش نمی شوند. در نهایت با کاربرد مناسب بانک مو در روش های مختلف از کاشت می توان زیبایی دلخواه را در مورد موی سر مشاهده نمود.

بهترین منطقه برای برداشت فولیکول ها، منطقه پشت سر به شمار می رود. چرا که موهای این نقطه از سر نسبت به ریزش مقاوم هستند. به همین خاطر افرادی که روند کاشت مو را با انتخاب این نواحی به عنوان بانک مو پشت سر گذاشته اند، دیگر خطر ریزش موهای جدید خود را احساس نخواهند کرد.

در واقع هنگامی که عملیات کاشت مو قرار است انجام شود با در نظر گرفتن نوع روشی که برای پیوند انتخاب شده و توسط پزشک متخصص به عنوان بهترین روش تشخیص داده می شود موهای مورد نظر جهت کاشت از قسمت پشت سر شخص و یا از ناحیه ای خاص از بدن فرد برداشته می شود که به این قسمت بانک مو گفته می شود.

روش هایی که امروز برای کاشت مو در نظر گرفته می شوند، متنوع هستند و می توانند این حق انتخاب را به فرد بدهند که بهترین انتخاب را برای خودش داشته باشد.

به طور کلی فرآیند ها در همه این روش ها تا حدودی شبیه به هم به نظر می رسند و تفاوت اصلی به مسئله برداشت فولیکول ها و استفاده از ابزار مختلف برای این کار مربوط می شود. در همه متد های کاشت مو بدون تردید، «بانک مو» یک ویژگی کلیدی و مهم به شمار می رود.

هنگامی که مو از قسمت بانک مو برداشته می شود با روش های مختلف و وسایل گوناگون از جمله میکروسکوپ و همین طور توسط لوپ های مخصوص می توان فولیکول هایی که برای تار مو وجود دارند را به صورت جدا و تک تک برداشت نمود.

در نهایت به همان ترتیبی که موها و فولیکول های آنها از یکدیگر جدا شده اند در ناحیه مشخصی از سر که برش های کوچک و بسیار ظریف در آن قسمت ایجاد شده است مو پیوند زده می شود.

البته در متدهای سنتی تر نیز، فولیکول ها به صورت نواری از بانک مو برداشته می شوند و در سر فرد مورد کاشت قرار می گیرند. با روند کاشتن فولیکول ها در قسمت های میانی و جلوی سر، فرد پس از مدتی دوباره صاحب موهایی پرپشت می شود و نتایج نهایی این فرآیند نیز کاملا طبیعی به نظر می رسد. البته میزان تراکم نهایی مو در کاشت مو، با انتخاب بعضی از فرآیند ها بیشتر خواهد شد.

بانک مو برای پیوند کاشت مو

از آنجایی که موهای پیوندی و فولیکول های مو برای پیوند از بدن خود فرد تامین می گردد و بانک مو که متعلق به شخص می باشد در این امر نقش دارد از این رو مراقبت و نگهداری تا میزان بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و نیازی به مراقبت های درمانی در این مورد نمی باشد.

بدن به هیچ وجه بفولیکول های کاشته شده را پس نمی زند. چرا که این فولیکول ها از بدن خود فرد گرفته شده اند. در نتیجه کاشت مو، عوارض خاصی ندارد و دوران بهبودی پس از این فرآیند نیز چندان طولانی نخواهد بود.

به دلیل این که بانک مو از بدن فرد انتخاب می شود تا جهت استفاده در کاشت مو به کار برده شود در نهایت این هماهنگی موجود باعث می شود که بدن فرد واکنش منفی به فولیکول های پیوندی نشان ندهد.

در مراقبت های پوست و مو این مورد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد تا جوابدهی در مورد موهای کاشته شده بهتر و بیشتر دیده شود.

در بهترین روش های انتخابی جهت کاشت مو در مراقبت های پوست و مو پزشک متخصص سعی می کند که از بانک موی قوی برای کاشت استفاده کند. با وجود یک بانک موی قوی روش کاشت به بهترین شکل ممکن جواب می دهد. افرادی که بانک موی ضعیفی دارند برای روش های کاشت دیگر باید کاندید شوند.

به همان اندازه که بانک موی تعیین شده برای فرد قوی تر باشد، شانس موفقیت عمل کاشت مو نیز بیشتر خواهد شد. ضعیف بودن بانک مو، موجب می شود که سختی و پیچیدگی عمل کمی افزایش پیدا کند و احتمال وقوع عوارض جانبی نیز، کمی بیشتر باشد. در نتیجه داشتن بانک موی قوی، یکی از مقدمه های مهم رسیدن به نتایج دلچسب در کاشت مو به شمار می رود.

بانک مو برای کاشت در مراقبت های پوست و مو دارای ویژگی هایی می باشد. در واقع بانک مو نواری است که پهنای آن کمتر از دو سانتی متر می باشد.

این نوار از قسمت پشت سر فرد داوطلب برای کاشت مو در فاصله دو گوش انتخاب می شود زیرا موهای این قسمت از سر دارای تراکم بیشتری نسبت به قسمت های دیگر از سر می باشند.

افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش مو و یا کم پشتی در قسمت های مختلف از سر خود شده اند نیز در قسمت حاشیه پایینی در ناحیه پشت سر خود موهایی با تراکم بیشتر و تعداد تار موهای بالاتری می باشند.

در مراقبت های پوست و مو جهت کاشت تخصصی و مناسب بانک مویی که متعلق به یک فرد دیگر باشد برای داوطلب کاشت مناسب نبوده و کاربرد این بانک مو به راحتی امکان پذیر نمی باشد.

پس از این که بانک مو از ناحیه پشت سر جهت کاشت انتخاب شود در نهایت با برداشت نوار باریک دو قسمت خالی ایجاد شده بسیار نزدیک به هم دوخته می شوند.

با گذشت زمان این قسمت ترمیم یافته و به این دلیل که قسمت بانک مو در زیر موها قرار دارد در نتیجه پس از گذشت زمان مناسب محو شده و دیده نمی شود.

در واقع، کاشت مو عوارض جانبی طولانی مدتی به همراه ندارد و همچنین، برای مدت زیادی جای زخم مشخص روی سر فرد باقی نمی گذارد. همین موضوع موجب می شود که کاشت مو امروزه طرفداران بسیار زیادی در دنیا داشته باشد و هر روز افراد پرشماری، متقاضی انجام کاشت مو باشند.

انتخاب بانک مو برای کاشت 

بانک مو در هر قسمت و ناحیه ای از بدن می تواند وجود داشته باشد. در مراقبت های پوست و مو توجه به این نکته ضرورت دارد که بانک مو برای کاشت از بهترین قسمت انتخاب شود، قسمتی که دارای موهای بیشتر و مناسب تری هستند.

بانک مو در حقیقت برای پیوند فولیکول جهت استفاده در نقاط مختلفی از بدن کاربرد دارد. این بانک مو را می توان در قسمت صورت، کمر و یا هر ناحیه دیگری از بدن جستجو کرد.

البته باید به یک موضوع مهم در مورد موهای بدن توجه کرد. این موها معمولا به اندازه موهای نواحی پشت سر ، قدرتمند نیستند و ممکن است استفاده از فولیکول های این نواحی، دشواری های خاص خودش را به همراه داشته باشد.

در نتیجه معمولا نواحی پشت سر، اولین و بهترین انتخاب پزشک برای برداشتن فولیکول ها به شمار می روند و پزشکان ترجیح می دهند تا حد امکان، به سراغ مو های نواحی دیگر بدن نروند.

افرادی که به طور کلی دارای موهای کمتری هستند و به اصطلاح کم مو می باشند نمی توانند از روش های گوناگونی که برای کاشت وجود دارند استفاده کنند و با توجه به تشخیص پزشک باید روش های خاصی جهت کاشت مو برای آنها اتخاذ گردد.

داشتن بانک مو در سر یا بدن، برای انجام کاشت مو بسیار مهم به نظر می رسد. افرادی که به دلیل بیماری یا هر مسئله دیگری همه موهای بدن خود را از دست داده اند و در نتیجه فاقد بانک موی کافی هستند، همان طور که گفته شد باید به سراغ روش های دیگری برای ترمیم موهای خود بروند.

بهتر است که انجام کاشت مو تحت نظر متخصص انجام شود  تا مراقبت های پوست و مو به بهترین شکل ممکن رعایت شوند.

کاشت مو به جز یک فرآیند مهم پزشکی، در واقع یک هنر نیز به شمار می رود و به ظرافت و دقت زیادی نیز احتیاج دارد. اگر فردی که این عمل را روی سر شما انجام می دهد فاقد تخصص و تجربه کافی باشد، این احتمال وجود دارد که نتایج نهایی کار برای شما، به شدت ناامیدکننده از کار دربیاید.

در این موارد، معمولا برداشت فولیکول ها به خوبی صورت نمی گیرد و جدا از آسیب خوردن پوست سر، بسیاری از فولیکول ها قبل از کاشته شدن در سر، از دست می روند و خاصیت خود را از دست می دهند.

حتی اگر گرافت ها سالم بمانند، پروسه کاشت آن ها به خوبی طی نمی شود و در نهایت، شما نمی توانید به نتایج دلخواه خود از کاشت مو دست پیدا کنید.

تکنیک هایی که برای برداشت بانک مو مورد استفاده قرار می گیرند باید به گونه ای باشند که هیچ گونه آسیبی به ریشه موها در زمانی که نوار پوستی برداشته می شود وارد نشود، در نتیجه با روش مناسب می توان بیشترین تعداد مو را به عنوان بانک مو برداشت نمود.

متد های مدرنی که امروز برای کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرند، این امکان را به وجود آورده اند که هم برداشتن فولیکول های بیشتر ممکن شود و علاوه بر این، جای زخم چندانی روی سر فرد باقی نماند.

از مزایای مهم دیگر این متدها، این است که عمل کاشت مو نسبت به گذشته، با درد بسیار کم تری انجام می شود. دستگاه های پانچ به جای استفاده از اجسام تیز، کاشت مو را به مراتب خوشایند تر از گذشته کرده اند.

متدهای جدید می توانند به بهترین شکل ممکن بخیه را به صورت یک خط ظریف ایجاد کنند به گونه ای که بخیه در زیر قسمت خواب مو به شکل مناسبی پنهان شود.

در مرحله ای که بانک مو انتخاب و جدا می شود باید توجه شود که جداسازی گرافت ها با دقت بسیار بالا و با ظرافت خاصی انجام شوند. به هر میزان که تبحر در این زمینه بیشتر باشد در نتیجه اتلاف مو کمتر بوده و کاشت نیز به بهترین شکل ممکن جوابگو خواهد بود.

بانک مو برای کاشت در قسمت های مختلف مانند ریش و سبیل نیز کاربرد دارد. برای کاشت مو در این قسمت ها نیز باید بانک مو به گونه ای انتخاب شود که از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و به راحتی رچار ریزش نشود.

از پیش نیازهای مهم برای بانک مو یا قسمتی از سر که قابلیت اهدای مو برای فرد را دارد این است که موهای این ناحیه ضعیف و شکننده نباشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *