کاشت مو

کاشت مو mega session چیست؟

کاشت مو mega session چیست؟

کاشت مو mega session چیست؟

ممکن است اصطلاح مگا جلسه را شنیده باشید. این اصطلاح در ارتباط با کاشت مو بوده و در واقع نوعی تکنیک می باشد. یکی از دلایل مراجعه متقاضیان کاشت مو به کلینیک های معتبر و سطح بالا انجام این تکنیک است.

کاشت مو mega session چیست؟

متقاضیانی که به طور کامل با تکنیک مگا جلسه آشنایی ندارند سوالات زیر در ذهنشان نقش می بندد.

  1. در حقیقت mega session چیست و آیا می توان آن را مانند هر دو روش رایج پیوند مو یعنی FUE و FUT انجام داد؟
  2. آیا انجام این تکنیک برای شما مناسب بوده و شما کاندید ایده آلی برای انجام مگا جلسه می باشید؟
  3. نتایج نهایی پس از یک مگا جلسه چگونه به نظر می رسند؟

در این مقاله سعی شده تا با پاسخ دهی به سوالات فوق تمامی ابهامات متقاضیان این تکنیک از کاشت مو رفع شود.

تکنیک کاشت مو مگا جلسه یا mega session چیست؟

مگا جلسه در واقع کاشت مو با تکنیک های موجود است با این تفاوت که در این جلسه تعداد پیوند مو نسبت به حالت عادی افزایش می یابد. در یک مگا جلسه کاشت مو، حدود 2500 پیوند مو انجام می گیرد. از دیگر مزایا و جنبه های مگا جلسه کاشت مو می توان به تراکم بالای موها پس از پیوند مو اشاره نمود.

زمانی که صحبت از کاشت مو با تراکم بالا می شود، منظور تعداد پیوند واحدهای مولکولی متعدد در هر سانتی متر مربع از پوست سر می باشد. در حقیقت این امر اشاره به کاشت تعداد کثیری از فولیکول های مو به منظور دستیابی به نتیجه ای طبیعی با تراکم و ضخامت بالا می باشد.

بسیاری از کلینیک ها در مگا جلسه و برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود تعداد زیادی پیوند در منطقه کوچکی از پوست سر انجام داده که همین امر می تواند وضعیت خطرناکی ایجاد نماید.

کاشت مو mega session چیست؟

یک پزشک متخصص باید به قدری مهارت داشته باشد که بتواند در هر متر مربع علاوه بر اینکه تراکم بالایی از مو ایجاد می کند، از ایجاد وضعیت نابسامان و خطرناک نیز جلوگیری نماید؛ یعنی باید تعداد کاشت موها به قدری باشد که تراکم موها به خوبی حفظ شده و از بروز نتایج غیرقابل انتظار جلوگیری به عمل آید.

پیوند 2500 گرافت در کل سطح سر ظاهر متراکم و جذابی به وجود نخواهد آورد اما اگر 2500 بسته بندی متراکم را در مناطق مهمی پخش نماییم که نسبت به سایر قسمت های سر به پیوند بیشتری نیاز دارند. این روند از اهداف مگا جلسه محسوب می شود.

آیا می توان یک مگا جلسه را به عنوان FUE یا FUT انجام داد؟

یک مگا جلسه را می توان به عنوان پیوند مو FUE یا FUT انجام داد اما سوال اصلی اینگونه است آیا باید یک مگا جلسه به عنوان کاشت مو FUE یا FUT انجام شود؟ در این صورت پاسخ به این سوال منفی است.

در یک مگا جلسه خود به خود فرایند FUT طی می شود اما این امر در رابطه با FUE صادق نیست؛ زیرا در یک مگا جلسه FUT تعداد زیادی گرافت خارج شده، در زیر میکروسکوپ به پیوندهای کاملی جدا شده و در طی تنها 1 ساعت در شکاف های موجود پیوند زده می شوند.

در این روش استرس و فشار وارده بر مراجعه کننده کم بوده و گرافت های پیوند زده شده در شرایط مطلوبی برای رشد قرار می گیرند. علاوه بر این موارد درصد آسیب به فولیکول نواحی اهدا کننده پایین بوده و در بهترین شکل خود قرار خواهند گرفت.

در کاشت مو FUT به دلیل نوع برداشت فولیکول ها از ناحیه اهدا کننده تنها 1 زخم به صورت خطی ایجاد می شود به همین علت در تمام نواحی اهدا کننده فقط ناحیه کوچکی از بافت صدمه خواهد دید. سایر نواحی اهدا کننده بدون آسیب باقی برای درمان های بعدی سالم باقی خواهند ماند.

در جلسه کاشت مو FUT با توجه به حجم موهای از بین رفته می توانید از 500 تا 5000 پیوند مو انجام دهید در حالی که تنها یک اسکار خطی از انجام این روش باقی می ماند و این یعنی به سادگی می توان چندین مگا جلسه را به عنوان FUT انجام داد.

این در حالی است که چنین شرایطی برای مگا جلسه FUE وجود ندارد؛ زیرا استخراج و خارج نمودن هزاران گرافت مو بدون هیچ گونه آسیب و صدمه مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.

برخی از کلینیک ها با بهره گیری از تکنیک های زیر مدعی انجام FUE mega session می باشند.

  1. استخراج فولیکول ها طی 14 الی 16 ساعت
  2. استخراج نمودن فولیکول ها طی 3 روز
  3. استفاده از دستگاه های خودکار یا رباتیک به منظور سرعت بخشیدن استخراج فولیکول ها و یا استخدام چندین تکنسین برای خروج همزمان فولیکول ها

تمامی تکنیک های فوق منجر به خشکی و مرگ پیوند شده و فولیکول های پیوند زده شده رشد نخواهند کرد. در صورت رشد برخی از فولیکول ها نیز پیوندها بسیار ضعیف بوده و نواحی اهدا کننده نیز به شدت آسیب خواهند دید.

فولیکول مو اندامی ضعیف بوده که به سادگی قابل شکستن می باشد. حال تصور کنید که این اندام باید توسط ابزار کوچکی شبیه به موچین یا قلم های خاص استخراج شود.

برای خروج فولیکول موها بدون اعمال برشی از این اندام و یا از بین بردن حجم زیادی از بافت های اطراف آن با حداقل آسیب و صدمه، نیاز به بیرون آوردن آن از ساختارهای همبند می باشد.

انجام این مراحل نیاز به زمان و توجه و تمرکز مضاعفی می باشد. برای کاشت مو با نتایج عالی نیاز به 2500 گرافت است که با این تلاش و زمان امکان پذیر نیست. به این ترتیب کلینیک های غیر معتبر با انجام مگا جلسه به روش FUE در عین آسیب به فولیکول ها موجب کاهش رشد آنها نیز خواهند شد.

بعلاوه انجام FUE mega session به نواحی اهدا کننده نیز آسیب وارد می کند این در حالی است که در روش FUT تنها به اندازه 1 خط زخم به وجود خواهد آمد.

ایجاد زخم های پی در پی باعث می شود تا درمان های آینده قابل پیش بینی نباشند؛ بنابراین با توجه به موارد ذکر شده باید دریافته باشید که آسیب بیشتر به پیوندها، رشد ناچیز موهای پیوند زده شده، افزایش صدمه به ناحیه اهدا کننده و عدم پیش بینی درمان بدی از پیامدهای انجام مگا جلسه به صورت FUE می باشد. به همین دلیل پزشکان برای جلوگیری از هرگونه آسیب های رایج، این جلسه را تنها به روش FUT انجام می دهند.

آیا شما به مگا جلسه نیاز دارید؟ آیا همه ی افراد داری شرایط لازم برای انجام این جلسه می باشند؟

درباره شرایط برگزاری مگا جلسه باید گفت که انجام مگا جلسه کاشت مو و یا انجام ندادن آن با توجه به تشخیص پزشک تعیین می شود؛ زیرا برخی از افراد نیازی به این جلسه نداشته و با انجام پیوند مو به روش ها و جلسات عادی به نتایج مورد انتظار و ایده آل خود دست می یابند.

ممکن است برخی از افراد تعداد فولیکول های کمی از دست داده باشند و انجام کاشت مو به جای بازگردانی موها و فولیکول های از بین رفته، آسیب بیشتری وارد نماید. در این شرایط ممکن است برای رویش مجدد موها نیاز به مصرف برخی داروهای پیشگیرانه باشد.

به همین خاطر جلسات مگا به افرادی پیشنهاد می شود که از ریزش مو متوسط تا شدید رنج می برند؛ اما اکثر افراد دارای شرایط لازم برای برگزاری این جلسه می باشند. با این وجود برای اطمینان خاطر قبل از انجام کاشت مو با پزشک خود در این باره صحبت کرده و شرایط خود را بازگو نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *