درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود؟

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود؟

کاشت مو به روش های مختلفی صورت می گیرد. امروزه از Hair Transplant به عنوان عمل زیبایی یاد می شود. به واسطه عمل کاشت می توانید تا سال های زیادی از داشتن موهایی پرپشت لذت ببرید. از این رو برای کاشت مو باید به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

 

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود؟

 

برای اینکه از نتایج Hair Transplant به طور کامل مطلع شوید باید تا مدت چند ماه تا یک سال صبر نمایید تا پیوند مو نتیجه موثری داشته باشد.

زیرا بعد از پروسه Hair Transplant افراد دچار ریزش در ناحیه ای از سر که تحت پیوند مو قرار گرفته است می شوند. از این رو برای اینکه این عمل زیبایی بتواند در مدت زمان مشخص شده موثر واقع شود باید تا حدودی صبر نمایید..

 

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود؟

 

آیا کاشت موی مصنوعی امکان پذیر است؟

کاشت مو مصنوعی یکی از روش های Hair Transplant می باشد که دارای طرفداران خاص خود است. از آنجایی که کاشت مو طبیعی از بانک موی خود افراد برداشته می شود می توان گفت که می تواند طبیعی تر به نظر بیاید.

با این حال افراد ممکن است دارای بانک موی مناسبی برای پیوند مو نباشند و یا بانک موی این افراد ویژگی های لازم برای پیوند را دارا نباشد. به همین خاطر به جای کاشت مو طبیعی می توان از کاشت مو مصنوعی استفاده نمود.

برای این منظور Hair Transplant به روش کاشت مصنوعی که شامل الیاف بیولوژیکی می باشد در سر افراد به جای موی طبیعی کاشته می شود. این الیاف از ماده نایلونی تمیز و طی فرآیند شیمیایی در آزمایشگاه های مخصوص به این کار صورت می گیرد.

الیاف های موی مصنوعی شبیه به موهای طبیعی می باشند و در Hair Transplant می توانند به راحتی مورد استفاده واقع شوند. می توان گفت که پیوند مو در افراد از طریق موهای مصنوعی یکی از روش های نوینی است که مورد استفاده واقع می شود.

در Hair Transplant به صورت مصنوعی از فیبر مو مصنوعی در پیوند مو استفاده می شود. در واقع در کاشت مو مصنوعی موهای کاشته شده می تواند به انتخاب مشتری ساخته شود. در نتیجه در رنگ و نوع مو می توان تا حدود زیادی انتخاب با مشتری باشد.

مشاهده مطلب
جوش بعد از کاشت مو

فرآیند کاشت مو مصنوعی نیز مانند کاشت مو طبیعی می باشد. با این تفاوت که دیگر نیاز به برش در ناحیه بانک مو افراد نیست و نیازی به استخراج موهای طبیعی این افراد نمی باشد.

همچنین نوع مو نیز به انتخاب خود مشتری تعیین می شود. موهای کاشته شده بسیار طبیعی به نظر می آید و به همین دلیل نمی توان فرق کاشت مو مصنوعی و طبیعی را به طور دقیق تشخیص داد.

 

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود؟

برای اینکه بدانیم کاشت مو مصنوعی چگونه صورت می گیرد نیاز به دانستن فرآیند پیوند مو می باشیم. در این مطلب به نحوه Hair Transplant می پردازیم.

اولین قدم در کاشت مو مصنوعی استفاده از بی حسی موضعی برای بیمار، در پوست سر این افراد می باشد. سپس الیاف های مو مصنوعی را از طریق ایمپلنت های مخصوص به صورت یک به یک در پوست سر افرادی که دارای ریزش مو و یا طاسی هستند می کارند.

Hair Transplant به این طریق باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد. این عمل طی چندین مرحله تکرار می شود تا موهای مصنوعی به طور کامل در منطقه تحت پیوند مو کاشته شوند. در واقع برای کاشت 1000 فیبر و تار موی مصنوعی حدود 2 تا 3 ساعت زمان نیاز است تا پیوند مو به طور کامل صورت گیرد.

البته ممکن است بسته به پرپشت بودن موی افراد و درخواست مشتری تعداد جلسات بیشتری برای Hair Transplant در نظر گرفته شود. بعد از پیوند مو فرد می تواند به خانه برود ولی نیاز است که مراقبت هایی را به صورت کامل انجام دهد تا بهبودی هر چه سریع تر حاصل شود.

بیمار یا مراجعه کننده باید بعد از کاشت مو مصنوعی آنتی بیوتیک را طی یک هفته مصرف نمایید تا امکان ایجاد عفونت در بدن این افراد از بین برود. تا یک هفته زمان نیاز است تا فیبرهای موی مصنوعی چسبندگی لازم را در سر افراد به خود بگیرند.

کاشت مو مصنوعی می تواند در افرادی که دچار ترس از بریدگی و یا به جا ماندن بخیه ها در کاشت طبیعی مو و همچنین ترس از ریزش مو در ناحیه بانک مو خود دارند روشی مناسب برای پیوند مو باشد. از طریق Hair Transplant با الیاف مصنوعی در صورت مراقبت های لازم موها می توانند تا چند سال بدون تغییر باقی بمانند.

 

مقایسه کاشت مو مصنوعی و کاشت مو طبیعی

همانطور که گفته شد کاشت مو طبیعی و کاشت مو مصنوعی می تواند به عنوان روش های جوان سازی و برگشت موهای طبیعی به افراد مورد استفاده واقع شوند. در هر کدام از این روش ها پیوند مو می تواند مزیت و همچنین عوارضی داشته باشد.

مشاهده مطلب
تغذیه بعد از کاشت مو و مصرف انواع ویتامین ها بعد از کاشت مو

افراد می توانند در کاشت مو طبیعی دارای موهایی طبیعی شوند. رشد مو در کاشت مو طبیعی می تواند باعث رشد فولیکول ها خفته مو شود و بعد از گذشت یک سال موی فرد به طور طبیعی رشد نماید. از این رو نسبت به کاشت مو مصنوعی دارای دوام و ماندگاری بالایی می باشد.

در این روش موهای کاشته شده از بدن خود افراد استخراج می شود در نتیجه امکان موفقیت آمیز نبودن پیوند مو بسیار کمتر صورت می گیرد. در کاشت مو طبیعی روش ها و متد های جدیدی ارائه می شود که می توان از آنها استفاده نمود.

در واقع کاشت مو طبیعی می تواند در در مدت کمی نتایج طولانی و ماندگاری را داشته باشد. در روش Hair Transplant می توانید با خیال راحت از رشد فولیکول های موی خود به صورت طبیعی مطمئن باشید. هزینه های کاشت مو طبیعی از آنجایی که موهای خود افراد در آن استفاده می شود نسبت به کاشت مو مصنوعی کمتر می باشد.

ممکن است درد در نواحی که مو از آنجا استخراج شده است در افراد به وجود بیاید. و یا در روش FUT بخیه هایی در بانک موی افراد زده شود که ممکن است در صورت رعایت نکردن نکات پزشکی جای این بخیه ها در پوست سر افراد باقی بماند.

همچنین در Hair Transplant به روش طبیعی بعد از دو هفته موهای کاشته شده شروع به ریزش می نمایند. این روند طی چند ماه ادامه دارد تا رشد فولیکول های مو به صورت طبیعی صورت گیرد. باید در این زمان صبوری لازم را داشته باشید.

در روش کاشت مو مصنوعی، الیاف های ساخته شده مو توسط دستگاه های مخصوص در سر افراد پیوند زده می شوند. این روش Hair Transplant دائمی نمی باشد و بعد از 3 سال موهای کاشته شده ریخته می شود.

کاشت مو مصنوعی می تواند با درد کمتر و همچنین ساده تر صورت گیرد. زیرا موهای بدن افراد برای Hair Transplant در این روش استخراج نمی شود.

در نتیجه امکان بخیه و یا زخم در بانک مو وجود ندارد. به همین دلیل دوران نقاهت کمتر می شود. کاشت به این روش به انتخاب خود مشتری می باشد. مراجعه کننده می تواند نوع مو و همچنین رنگ آن را متناسب با علاقه خود تعیین نماید.

بعد از آن سفارش مشتری ساخته می شود و برای پیوند مو در سر این افراد کاشته می شود. همچنین در کاشت به روش مصنوعی ریزش موها صورت نمی گیرد زیرا موها به طور مصنوعی در سر افراد پیوند زده می شوند. البته امکان رد شدن موها در این روش توسط بدن می تواند تا حدود زیادی بیشتر از کاشت مو طبیعی باشد.

مشاهده مطلب
بهترین راهکار برای داشتن موی سالم چیست؟

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

پیوند موکاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید