درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.75 (4 رای)

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

طرز خوابیدن بعد از بوتاکس یکی از مواردی است که باید پس از انجام این روش مورد توجه باشد و در مراقبت های پوست اهمیت ویژه ای دارد. یکی از راهکارهای کم خطر برای از بین بردن ” چین و چروک صورت ” ، به ویژه چروک های پیشانی، اطراف چشم و همین طور خط اخم، تزریق بوتاکس می باشد.

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

در روش بوتاکس ناحیه مورد نظر از پوست بی حس می شود و موجب از بین رفتن چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست شده و در نتیجه فرد چهره ای جوان تر و زیبا تر خواهد داشت. اثر دهی بوتاکس به طور معمول از دو تا ده روز پس از تزریق می باشد.

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

برای انجام بوتاکس جهت مراقبت های پوست بهتر است به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید. پزشک متخصص نواحی مورد نظر را با توجه به سن بیمار و شرایط پوستی بیمار در نظر می گیرد و پس از آن تزریق بوتاکس انجام می شود.

برای این که پس از تزریق بوتاکس به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید نیاز است که مراقبت های پوست بعد از آن را به درستی انجام دهید.

پس از انجام تزریق بوتاکس این طبیعی است که بخواهید استراحت کنید اما باید بدانید که خوابیدن، چرت زدن و دراز کشیدن بلافاصله پس از تزریق بوتاکس نتایج منفی به دنبال خواهد داشت.

در بسیاری مواقع خوابیدن یا دراز کشیدن موجب ایجاد حالت تهوع در بیمار می شود. طرز خوابیدن صحیح بعد از تزریق بوتاکس یکی از مهم ترین عواملی است که باید رعایت شود.

مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس شامل موارد زیر می باشد :

پس از تزریق بوتاکس جهت مراقبت های پوست از دراز کشیدن و خوابیدن خودداری کنید: خوابیدن یا دراز کشیدن بعد از تزریق بوتاکس موجب حرکت ماده بوتاکس در زیر پوست شما می شود.

یکی از خطرات اصلی که بر اثر دراز کشیدن متوجه بیمار می شود این است که در صورتی که ماده تزریق شده به قسمت بالای ابرو تزریق شده باشد ماده تزریق شده به حدقه چشم وارد می شود.

طرز خوابیدن و استراحت بعد از بوتاکس در مراقبت های پوست

 1. برای مدت زمان 6 تا 10 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نخوابید : مدت زمان ذکر شده به صورت تخمینی می باشد و بیمار بهتر است با پزشک معالج خود در ارتباط با زمان ساعت خوابیدن خود مشورت کند.
 2. از انجام فعالیت های سنگین یا ورزش کردن تا 24 ساعت خودداری کنید
 3. از رفتن به سالن ماساژ خودداری کنید
 4. تا 24 ساعت از گذاشتن کلاه هایی که با پوست صورتتان در تماس می باشند و یا صورت شما را پوشش می دهند خودداری کنید.
 5. برای شستن صورتتان از آب داغ استفاده نکنید
 6. از ماندن طولانی مدت در وان و یا حمام خودداری کنید و به هیچ عنوان دوش آب داغ نگیرید
مشاهده مطلب
بهبود اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن با تزریق بوتاکس

بسیاری از پزشکان برای تزریق بوتاکس به بیماران توصیه می کنند که روزی را برای انجام این کار انتخاب کنند که مشغله کاری کمتری دارند. زمان تزریق بوتاکس به طور معمول صبح و یا ظهر انجام می شود تا بیمار بتواند استراحت کافی داشته باشد و با مشکل مواجه نشود.

 1. از گذاشتن یخ بر روی محل تزریق جهت مراقبت های پوست خودداری کنید
 2. به مدت چهار ساعت سر خود را بالا نگه دارید
 3. بهترین کاری که در 4 ساعت اول پس از تزریق بوتاکس می توانید انجام دهید این است که در خانه بنشینید و استراحت کنید.

یکی از مهم ترین سولاتی که ممکن است ذهن بیماران را درگیر کند این است که می توان شب پس از بوتاکس خوابید؟ در ارتباط با این موضوع می توان گففت بیماران باید قانون چهار ساعت را در مورد بوتاکس رعایت کنند بدین معنی که حداقل چهار ساعت بعد از درمان با بوتاکس منتظر بمانید.

به منظور پیشگیری از هرگونه اختلال در الگوی خواب خود پیشنهاد می شود یک زمان مناسب را برای خوابیدن در نظر داشته باشید و تا چند شب پس از بوتاکس در همین ساعت استراحت کنید.

مراقبت های پوست بعد از بوتاکس

روش بوتاکس با توجه به نوع و محل آن به طور معمول در یک روز انجام می شود و زمان آن بسته به نوع بوتاکس متفاوت می باشد. همه افرادی که تزریق بوتاکس را انجام می دهند پس از آن ممکن است دچار کبودی و تورم در ناحیه بوتاکس شوند که این امری طبیعی می باشد.

اولین اثرگذاری بوتاکس در فاصله زمانی بین 2 تا 6 ماه طول خواهد کشید. این ماندگاری بین بیماران متفاوت می باشد.

انجام تزریق بعدی بوتاکس پس از تزریق اولیه زمانی اتفاق می افتد که تزریق اول اثر خود را از دست داده باشد. هدف از تزریق بوتاکس از کار بازداشتن ماهیچه های صورت می باشد. بیماران به دو دلیلی می توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند :

زیبایی : به منظور زیبایی و جذابیت صورت و تقارن سازی بین اجزای صورت

به منظور پیشگیری و درمان چین و چروک های عمیق در مراقبت های پوست که بر اثر بالا رفتن سن بر روی صورت ایجاد می شود.

شایع ترین مکان هایی که بوتاکس تزریق می شود شامل ناحیه کلاغی یا پا کلاغی در اطراف چشم، چروک های ایجاد شده بین چشم ها ( بین دو ابرو )، شیارهایی که بر روی پیشانی ایجاد شده است و چین و چروک های افقی ایجاد شده بر روی پیشانی است.

مشاهده مطلب
درمان شقاق با تزریق بوتاکس

اگر چه بسیاری از افراد می توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند اما لازم است برای تزریق بوتاکس و انجام مراقبت های پوست نزد پزشکی بروید که مورد تایید جراحی پلاستیک می باشد.

زیرا نوع مهارت پزشک معالج می تواند از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در نتیجه نهایی تزریق بوتاکس باشد و بیمار به نتیجه ای که تصور می کند دست پیدا می کند.

مراقبت های پوست به صورت کلی پس از تزریق بوتاکس شامل موارد زیر است

از انجام کارهای زیر برای مدت زمان 5 ساعت خودداری کنید

 1. آب زدن
 2. آرایش کردن
 3. عینک آفتابی زدن
 4. الکل، کافئین و سیگار مصرف نکنید
 5. برای مدت سه شب از بالشت بلند برای زیر سر خود استفاده کنید

همان طور که رعایت مراقبت های پوست بعد از تزریق بوتاکس برای رسیدن به نتیجه مطلوب حائز اهمیت می باشد، قبل از برنامه ریزی برای بوتاکس نیز نیاز است نکات مختلفی توسط بیمار رعایت شود که مهمترین آنها شامل موارد زیر است

روز قبل و بعد از تزرق بوتاکس از داروهایی مانند آسپرین که به طور مستقیم بر روی انعقاد خن تاثیر می گذارند استفده نکنید.

در صورت نیاز به مسکن از استامینوفن استفاده کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.75 (4 رای)

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع