تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

طرز خوابیدن بعد از بوتاکس یکی از مواردی است که باید پس از انجام این روش مورد توجه باشد و در مراقبت های پوست اهمیت ویژه ای دارد. یکی از راهکارهای کم خطر برای از بین بردن ” چین و چروک صورت ” ، به ویژه چروک های پیشانی، اطراف چشم و همین طور خط اخم، تزریق بوتاکس می باشد.

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

در روش بوتاکس ناحیه مورد نظر از پوست بی حس می شود و موجب از بین رفتن چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست شده و در نتیجه فرد چهره ای جوان تر و زیبا تر خواهد داشت. اثر دهی بوتاکس به طور معمول از دو تا ده روز پس از تزریق می باشد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

برای انجام بوتاکس جهت مراقبت های پوست بهتر است به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید. پزشک متخصص نواحی مورد نظر را با توجه به سن بیمار و شرایط پوستی بیمار در نظر می گیرد و پس از آن تزریق بوتاکس انجام می شود.

برای این که پس از تزریق بوتاکس به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید نیاز است که مراقبت های پوست بعد از آن را به درستی انجام دهید.

پس از انجام تزریق بوتاکس این طبیعی است که بخواهید استراحت کنید اما باید بدانید که خوابیدن، چرت زدن و دراز کشیدن بلافاصله پس از تزریق بوتاکس نتایج منفی به دنبال خواهد داشت. فرد در تزریق بوتاکس، حالت عمودی دارد و مهم است که حداقل تا چند ساعت پس از تزریق، این حالت را برای خودش حفظ کند.

پس از تزریق، فرد می تواند برای چند ساعت به  صورت نشسته به استراحت بپردازد اما دراز کشیدن و خوابیدن در این بازه زمانی، برای نتایج تزریق بوتاکس مضر خواهد بود.

در بسیاری مواقع خوابیدن یا دراز کشیدن موجب ایجاد حالت تهوع در بیمار می شود. طرز خوابیدن صحیح بعد از تزریق بوتاکس یکی از مهم ترین عواملی است که باید رعایت شود.

به طور کلی بوتاکس به مراقبت های سخت و پیچیده ای نیاز ندارد و فرد به کمک چند دستورالعمل بسیار ساده، می تواند از بوتاکس تزریق شده در بدن خود محافظت کند.

اساسا عمل های زیبایی که به کمک جراحی صورت می گیرند، دشواری هایی را در دوران بهبودی برای فرد به وجود می آورند و از آنجایی که جراحی در بوتاکس نقشی ندارد و این فرآیند در زمانی کوتاه به کمک تزریق انجام می شود، دوران بهبودی نیز برای فرد به سرعت طی خواهد شد و شرایط محافظت از بوتاکس، اصلا سخت خواهد بود. دستورالعمل های مفید برای مراقبت از نتایج تزریق، از سوی پزشک به فرد داده خواهند شد.

مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس شامل موارد زیر می باشد :

پس از تزریق بوتاکس جهت مراقبت های پوست از دراز کشیدن و خوابیدن خودداری کنید: خوابیدن یا دراز کشیدن بعد از تزریق بوتاکس موجب حرکت ماده بوتاکس در زیر پوست شما می شود.

یکی از خطرات اصلی که بر اثر دراز کشیدن متوجه بیمار می شود این است که در صورتی که ماده تزریق شده به قسمت بالای ابرو تزریق شده باشد ماده تزریق شده به حدقه چشم وارد می شود.

در اولین روزهای پس از تزریق، امکان جابجایی آن را در صورت شما به وجود می آورد و این موضوع ممکن است برای شما خطر آفرین باشد. خوابیدن بر روی ناحیه تزریق بوتاکس با ایجاد فشار روی آن ناحیه، ممکن است موجب حرکت بوتاکس شود. پس از تزریق، فرد فقط برای چند شب باید طوری بخوابد که هیچ فشاری به ناحیه تزریق بوتاکس وارد نشود.

طرز خوابیدن و استراحت بعد از بوتاکس در مراقبت های پوست

1- برای مدت زمان 6 تا 10 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نخوابید : مدت زمان ذکر شده به صورت تخمینی می باشد و بیمار بهتر است با پزشک معالج خود در ارتباط با زمان ساعت خوابیدن خود مشورت کند.

2- از انجام فعالیت های سنگین یا ورزش کردن تا 24 ساعت خودداری کنید.

فعالیت های ورزشی سنگین، از یک سو جریان خون را افزایش می دهند و از سوی دیگر، احتمال فشار وارد شدن به بوتاکس تزریق شده را بالا می برند. هر دو مورد، در نهایت موجب لطمه زدن به نتایج تزریق بوتاکس خواهند شد.

 

3- از رفتن به سالن ماساژ خودداری کنید. در روزهای پس از تزریق بوتاکس، باید از دست زدن و ماساژ دادن منطقه تزریق بوتاکس شدیدا پرهیز کنید. این کار هم موجب وارد شدن فشار به محل تزریق می شود و احتمال حرکت کردن بوتاکس در صورت را افزایش می دهد.

4- تا 24 ساعت از گذاشتن کلاه هایی که با پوست صورتتان در تماس می باشند و یا صورت شما را پوشش می دهند خودداری کنید.

5- برای شستن صورتتان از آب داغ استفاده نکنید. حرارت زیاد، عوارض جانبی بوتاکس را به شدت افزایش خواهد داد. حداقل برای دو روز پس از تزریق بوتاکس، باید مراقب بود تا صورت در معرض حرارت شدید قرار نگیرد.

برای شستشو نیز باید از آبی استفاده کرد که حرارت آن به هیچ وجه بالا نیست. همچنین استفاده از استخر و سونا در روزهای پس از انجام تزریق، مضر خواهد بود.

6- از ماندن طولانی مدت در وان و یا حمام خودداری کنید و به هیچ عنوان دوش آب داغ نگیرید.

7- مصرف الکل، موجب رقیق شدن خون خواهد شد و به همین خاطر، استفاده از الکل پس از مصرف بوتاکس ممکن است نتایج ناخوشایندی برای فرد به دنبال داشته باشد.

مصرف الکل ممکن است تورم ایجاد شده روی صورت پس از تزریق بوتاکس را به شکل قابل توجهی افزایش بدهد. کبودی البته برای همه افرادی که تزریق بوتاکس انجام می دهند اتفاق نمی افتد اما اگر چنین اتفاقی رخ داد، به هیچ وجه نباید با دستکاری حضور آن  را روی صورت پررنگ تر و جدیدتر کنید.

بسیاری از پزشکان برای تزریق بوتاکس به بیماران توصیه می کنند که روزی را برای انجام این کار انتخاب کنند که مشغله کاری کمتری دارند. زمان تزریق بوتاکس به طور معمول صبح و یا ظهر انجام می شود تا بیمار بتواند استراحت کافی داشته باشد و با مشکل مواجه نشود.

زمان انجام این تزریق به اندازه ای کوتاه هست که حتی از این فرآیند به عنوان فرآیند «زمان نهار» نام برده می شود. در واقع فرد می تواند از زمانی که معمولا برای خوردن نهار استفاده می کند، برای تزریق بوتاکس بهره ببرد و خیلی زود آماده بازگشت به خانه شود.

1- از گذاشتن یخ بر روی محل تزریق جهت مراقبت های پوست خودداری کنید

2- به مدت چهار ساعت سر خود را بالا نگه دارید

3- بهترین کاری که در 4 ساعت اول پس از تزریق بوتاکس می توانید انجام دهید این است که در خانه بنشینید و استراحت کنید. اساسا پس از تزریق بوتاکس، بدن شما برای خو گرفتن به تغییرات اولیه به استراحت نیاز دارد.

این استراحت کاملا اجباری نیست اما افرادی که می خواهند به بهترین نتیجه ممکن از تزریق بوتاکس برسند، بهتر است این توصیه را کاملا جدی بگیرند. هر چقدر که بدن استراحت بیشتری داشته باشد، نتایج تزریق بوتاکس روی صورت مطلوب تر خواهد بود و همچنین ظهور این نتایج نیز، در زمان کوتاه تری اتفاق خواهد افتاد.

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است ذهن بیماران را درگیر کند این است که می توان شب پس از بوتاکس خوابید؟ در ارتباط با این موضوع می توان گفت بیماران باید قانون چهار ساعت را در مورد بوتاکس رعایت کنند بدین معنی که حداقل چهار ساعت بعد از درمان با بوتاکس منتظر بمانید.

به منظور پیشگیری از هرگونه اختلال در الگوی خواب خود پیشنهاد می شود یک زمان مناسب را برای خوابیدن در نظر داشته باشید و تا چند شب پس از بوتاکس در همین ساعت استراحت کنید.

مراقبت های پوست بعد از بوتاکس

روش بوتاکس با توجه به نوع و محل آن به طور معمول در یک روز انجام می شود و زمان آن بسته به نوع بوتاکس متفاوت می باشد. همه افرادی که تزریق بوتاکس را انجام می دهند پس از آن ممکن است دچار کبودی و تورم در ناحیه بوتاکس شوند که این امری طبیعی می باشد.

عوارض جانبی ناشی از بوتاکس، در زمانی بسیار کوتاه از بین می روند. اگر فرد مراقبت های لازم را به درستی به عمل بیاورد، چند روز پس از انجام تزریق دیگر هیچ نشانی از کبودی و تورم روی صورت او دیده نخواهد شد.

تنها در صورتی که تزریق در شرایط غیر استاندارد و در یک کلینیک غیرمجاز صورت بگیرد، این احتمال وجود دارد که عوارض جانبی بوتاکس برای مدت طولانی در چهره فرد ماندگار شوند.

اولین اثرگذاری بوتاکس در فاصله زمانی بین 2 تا 6 ماه طول خواهد کشید. این ماندگاری بین بیماران متفاوت می باشد. بعضی از افراد زودتر اثرات بوتاکس را از دست می دهند و برای بعضی های دیگر، اثر بوتاکس برای مدت بیشتری باقی خواهد ماند.

این موضوع به عواملی مثل حجم بوتاکس تزریق شده، سوخت و ساز بدن فرد و شرایط انجام تزریق بستگی دارد.

انجام تزریق بعدی بوتاکس پس از تزریق اولیه زمانی اتفاق می افتد که تزریق اول اثر خود را از دست داده باشد. هدف از تزریق بوتاکس از کار بازداشتن ماهیچه های صورت می باشد. بیماران به دو دلیلی می توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند :

زیبایی : به منظور زیبایی و جذابیت صورت و تقارن سازی بین اجزای صورت

به منظور پیشگیری و درمان چین و چروک های عمیق در مراقبت های پوست که بر اثر بالا رفتن سن بر روی صورت ایجاد می شود.

شایع ترین مکان هایی که بوتاکس تزریق می شود شامل ناحیه کلاغی یا پا کلاغی در اطراف چشم، چروک های ایجاد شده بین چشم ها ( بین دو ابرو )، شیارهایی که بر روی پیشانی ایجاد شده است و چین و چروک های افقی ایجاد شده بر روی پیشانی است.

ماهیچه های این نقاط از صورت، ماهیچه های متحرک هستند و به همین خاطر است که بوتاکس، بیشترین تاثیر را روی آن ها می گذارد. بوتاکس مستقیما به ماهیچه ها تزریق می شود و با ممانعت از رسیدن پیام مغز به آن ها، حرکت این ماهیچه ها را متوقف می کند.

ماهیچه هایی که خودشان حرکت چندانی ندارند، با تزریق بوتاکس دچار تغییر وضعیت نمی شوند اما ماهیچه هایی که دائما در حال حرکت هستند، پس از تزریق بوتاکس متوقف می شوند و این کار، چین و چروک صورت را از بین خواهد برد. چرا که اساس چین و چروک ایجاد شده روی صورت، به حرکت ماهیچه ها برمی گردد.

اگر چه بسیاری از افراد می توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند اما لازم است برای تزریق بوتاکس و انجام مراقبت های پوست نزد پزشکی بروید که مورد تایید جراحی پلاستیک می باشد.

زیرا نوع مهارت پزشک معالج می تواند از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در نتیجه نهایی تزریق بوتاکس باشد و بیمار به نتیجه ای که تصور می کند دست پیدا می کند.

افرادی که دچار آلرژی حاد هستند و ممکن است به بوتاکس واکنشی آلرژیک داشته باشند، افرادی که دچار عفونت های پوستی هستند، افرادی که دوران بارداری و یا شیردهی به نوزاد را سپری می کنند، افرادی که بیماری های خونی، ماهیچه ای و عصبی دچار هستند و همچنین افرادی که به خاطر مصرف مداوم سیگار و الکل، سلامتی خود را در معرض خطر قرار داده اند، گزینه های ایده آلی برای تزریق بوتاکس به شمار نمی روند.

مراقبت های پوست به صورت کلی پس از تزریق بوتاکس شامل موارد زیر است

از انجام کارهای زیر برای مدت زمان 5 ساعت خودداری کنید

  1. آب زدن
  2. آرایش کردن
  3. عینک آفتابی زدن
  4. الکل، کافئین و سیگار مصرف نکنید
  5. برای مدت سه شب از بالشت بلند برای زیر سر خود استفاده کنید

همان طور که رعایت مراقبت های پوست بعد از تزریق بوتاکس برای رسیدن به نتیجه مطلوب حائز اهمیت می باشد، قبل از برنامه ریزی برای بوتاکس نیز نیاز است نکات مختلفی توسط بیمار رعایت شود که مهمترین آنها شامل موارد زیر است

روز قبل و بعد از تزریق بوتاکس از داروهایی مانند آسپرین که به طور مستقیم بر روی انعقاد خن تاثیر می گذارند استفاده نکنید.

در صورت نیاز به مسکن از استامینوفن استفاده کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *