تزریق بوتاکس

بهبود تیک های عصبی با تزریق بوتاکس

بهبود تیک های عصبی با تزریق بوتاکس

بهبود تیک های عصبی با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در علم پزشکی دارای کاربرد های گسترده ای بوده و برای درمان و بهبود عارضه های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد.

اما در بین بسیاری از افراد خصوصا ایرانیان ” تزریق بوتاکس به گونه ” ای جا افتاده است که گمان می کنند، بوتاکس فقط دارای کاربردهای زیبایی و جوانسازی می باشد و از اینگونه کاربردهای تزریق بوتاکس کاملا بی اطلاع می باشند.

بهبود تیک های عصبی با تزریق بوتاکس

در این که بوتاکس برای جوان سازی و همچنین از بین بردن چین و چروک های صورت و همچنین دیگر نواحی صورت کاربرد های بسیاری دارد شکی نیست اما باید بدانید که این روش برای بسیاری از مشکلاتی که برای افراد به وجود می آید کاربرد داشته و نتایج بی نظیری را برای آن ها به وجود می آورد که بهترین مزیت آن بدون شک از بین بردن مشکل مورد نظر می باشد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

یکی از کاربردهای گسترده ی بوتاکس کمک به بهبود و درمان تیک های عصبی حرکتی می باشد.

تیک های عصبی در سنین کودکی خصوصا تا سن 5 سالگی نگران کننده نمی باشد و بعد از گذشت مدت زمانی بهبود می یابند.

افراد به خصوص پدر و مادر هایی که به تازگی صاحب فرزند شده اند در این سن و سال ها نسبت به تحرکات فرزندشان حساسیت هایی دارند که این حساسیت ها قابل درک می باشد اما نباید نسبتا به هر  مسئله ای حساس شوند همان طور که ذکر شد در این سن و سال تیک های عصبی مسئله ی زیاد مهمی نیست.

اما اگر تیک های عصبی در کودکان بیش از 5 سال به طور مداوم مشاهده شود و یا در افراد بزرگسال به گونه ای وجود داشته باشد که باعث اختلال در فعالیت های روزانه می شود باید سریعا به پزشک مراجعه نمایند.

بهبود تیک های عصبی با تزریق بوتاکس

صرفا در این مورد است که تیک عصبی در افراد بیش از 5 سال به یک مسئله ی مهم تبدیل می شود زیرا در این حالت آینده ی فرد به چالش کشیده می شود و باید آن را جدی گرفت.

با توجه به نوع تیک عصبی و شدت آن روش های درمانی مختلفی به بیمار پیشنهاد می شود که می توان به رفتار درمانی، روان درمانی، دارو درمانی و تزریق بوتاکس اشاره کرد.

به طور کلی تیک های عصبی در دو نوع تیک های حرکتی و تیک های صوتی تقسیم بندی می شوند. تزریق بوتاکس برای درمان و یا بهبود تیک های عصبی حرکتی به کار برده میشود و تزریق آن برای درمان تیک های صوتی هیچگونه تاثیری ندارد.

علت دقیق ایجاد تیک های عصبی از نظر پزشکی دقیقا مشخص نیست، اما از نظر روانی جمع شدن یک احساس ناخوشایند در بدن سبب بروز این تیک ها می شود. اما تیک های حرکتی شامل طیف وسیعی از حرکات مختلف می باشد که به شایع ترین آن ها در ادامه اشاره می کنیم.

شایع ترین تیک های عصبی حرکتی شامل حرکاتی چون چشمک زدن، تکان دادن سر، در هم کشیدن بینی، تکان دادن و بالا انداختن شانه ها، تکان دادن مکرر بازوها و باز کردن دهان و حرکات سریع و تند لب ها و جمع کردن آن ها می باشد.

در خصوص تیک های عصبی حرکتی لازم است این نکته را بدانید که ممکن است تیک‌های حرکتی در ظاهر مثل حرکات عادی بدن به نظر برسند، اما با این تفاوت که تیک عصبی حرکتی قابل کنترل نمی باشد.

افراد فارغ از نوع جنسیت آن ها زمانی که سن آن ها از 15 سال گذشته باشد و شاهد چنین حرکات غیر ارادی در بدن خود باشند باید بدانند که مراجعه ی به پزشک متخصص از الزامات می باشد و در صورت نادیده گرفتن این موضوع مشکلاتی برای آن ها ممکن است به وجود بیاید که از بین بردن آن گران تمام شود. بنابراین افراد برای حفظ کامل سلامتی خود این موضوع را جدی بگیرند.

برای درک بهتر تیک های عصبی حرکتی آن ها را به اینگونه تعریف می کنند که، تیک های عصبی حرکتی حرکات تند، سریع و مکرر ماهیچه های بدن می باشند که به طور غیر ارادی تکرار می شوند.

برای درمان تیک ها باید از روش هایی استفاده کرد که  جلوی انقباض و حرکات غیر ارادی ماهیچه ها را بتواند بگیرد. تزریق بوتاکس یکی از این روش های درمانی اما برگشت پذیر می باشد.

همان طور که ذکر شد تزریق بوتاکس امروزه دست خوش تغییراتی شده است که سبب افزایش طرفدارن آن در سراسر جهان شده است. این به روز رسانی های و همچنین تغییرات سبب شده است تا این تزریق دارای مزیت های بسیار فوق العاده ای شود. تزریق کردن بوتاکس امروزه با کم ترین عوارض پس از تزریق انجام می شود و افراد نباید نگران این موضوع باشند.

زمانی که افراد می خواهند مشکل خود را در کم ترین وقت ممکن انجام دهند بهترین گزینه را به جرئت بوتاکس کردن معرفی می کنیم. انجام این تزریق نهایت 20 دقیقه طول می کشد و فرد پس از آن می تواند کارهای روزمره ی خود را انجام دهد اما بهتر است که پس از انجام تزریق فرد ادامه ی روز را به استراحت بگذارند. انجام این کار بیش تر از هر چیزی به نفع خود فرد خواهد بود.

انجام بوتاکس برای از بین بردن تیک های عصبی با حداقل عوارض پس از تزریق انجام می شود. این گفته که تزریق کردن بوتاکس بدون عوارض می باشد یعنی این که بوتاکس کردن کم ترین عوارض ممکن را برای از بین بردن تیک های عصبی برای فرد به دنبال خواهد آورد. برخی افراد ممکن است به دلیل این که عوارض یک روش بیش از حد باشد از انجام آن منصرف شوند.

همچنین باید بگوییم که ماندگاری بالا از دیگر مواردی است که افراد را برای انجام دادن تزریق بوتاکس قانع می کند. این تزریق برای افراد مختلف ماندگاری های مختلفی را دارد اما باید بگوییم در حالت عادی ماندگاری بوتاکس در مقایسه با دیگر روش ها بیش تر می باشد و افراد می توانند پس از انجام تزریق خود این موضوع را مشاهده کرده و از آن لذت ببرند.

نحوه  درمان تیک های عصبی با تزریق بوتاکس

برای بهبود تیک های عصبی چون پریدن پلک، پریدن چشم، پریدن سر و گردن از ” تزریق بوتاکس چشم ” و سایر نواحی بهره مند می شوند.

برای برطرف کردن تیک هایی چون در هم کشیدن بینی، تکان دادن و بالا انداختن شانه ها، تکان دادن مکرر بازوها و باز کردن دهان و حرکات سریع و تند لب ها و جمع کردن آن ها نیز تزریق بوتاکس را به کار می برند.

با توجه به نوع تیک عصبی دوز معین و مشخصی از بوتاکس را در عضله ی مربوطه تزریق می نمایند.

پس از اینکه بوتاکس توسط عضله ی مربوطه جذب شد و این ماده ی پروتئینی خالص که از ترشحات و توکسین باکتری کلستریدیوم بوتولینوم جمع آوری شده و طی فرآیندهای مختلف کاهش سمیت پیدا کرده است، در عصب های ماهیچه ها که مسئول دریافت استیل کولین می باشند، تجمع پیدا کرده و اثر بوتاکس نمایان می گردد.

حدود دو ساعت پس از تزریق زمان لازم است تا این ماده ی پروتئینی به خوبی جذب شود، سپس پس از چند روز شاهد بهبود تیک های عصبی حرکتی خواهیم بود.

بهتر است آگاهی داشته باشید که تزریق بوتاکس با وجود مزیت های زیادی که دارد اما متاسفانه یک راه حل قطعی و طولانی مدت نمی باشد، و پس از گذشت 4 تا 6 ماه تیک های عصبی حرکتی تکرار می شوند.

برای کنترل مجدد این تیک ها باید مجددا تزریق بوتاکس صورت بگیرد، اما بعد از تزریق نوبت دوم فاصله ی تزریق سوم نسبت به تزریق دوم بیشتر خواهد بود. برای نتیجه گیری بهتر، بهتر است که از روش های رفتار درمانی و مراجعه به روانشناس در کنار تزریق بوتاکس نیز بهره مند شوید.

زیرا ممکن است پس از گذشت مدتی با رفتار درمانی دیگر نیازی به تزریق بوتاکس نداشته باشید.

افرادی که برای بهبود تیک های عصبی حرکتی بوتاکس تزریق می نمایند از مزیت های دیگر تزریق بوتاکس نیز بهره مند می شوند، به عنوان مثال با تزریق بوتاکس در ناحیه ی مورد نظر، چروک ها و خط و خطوط آن ناحیه نیز درمان شده و جوانسازی پوست در آن قسمت صورت می گیرد.

سلول های پوستی بازسازی شده و پوست شروع به ساختن الاستین و کلاژن می کند.

زمانی که افراد قبل از انجام تزریق درباره ی آن اطلاعاتی را کسب می کنند و از روند برگزاری و همچنین نحوه ی تزریق آن اطلاعاتی را بدست می آورند علاوه بر این که نگرانی و استرسی که ممکن بود قبل از شروع به سراغشان بیاید را خنثی می کنند می توانند به راحتی و بدون ترس تزریق را انجام داده و نتایج کامل تری را با انجام بوتاکس بگیرند.

چه افرادی می توانند داوطلب تزریق بوتاکس برای بهبود تیک های عصبی باشند؟

دقت نمایید که تمامی افرادی که دارای تیک های عصبی حرکتی می باشند نمی توانند از روش تزریق بوتاکس برای این عارضه بهره مند شوند.

این دسته از افراد در ابتدا بهتر است با پزشک متخصص راجع به مشکل خود به گفت و گو پرداخته و نظر پزشک را برای استفاده از بوتاکس برای از بین بردن مشکل خود را جویا شوند در صورتی پزشک اجازه ی استفاده از این روش را برای حل این مشکل بدهد فرد می تواند بوتاکس کند.

افراد مبتلا به بیماری هایی چون میاستنی گراویس، سندورم ایتون لامبرت، افرادی که دچار نارسایی های شدید کلیوی هستند، و افرادی که یک هفته قبل از تزریق داروهایی چون جنتامایسین و آمیکاسین مصرف کرده اند، نمی توانند از تزریق بوتاکس بهره مند شوند.

به همین سبب بهتر است که قبل از تزریق بوتاکس پزشک متخصص کاملا در جریان وضعیت جسمانی شما قرار بگیرد.

افرادی که پزشک را از وضعیت جسمانی خود مطلع نمی کنند و یا موردی را از وی پنهان می کنند ممکن است مشکل جدیدی را برای خود به وجود بیاورند که سبب بهم خوردن آرامش خود و حتی پزشک خواهند شد بنابراین بهتر است پزشک را از همه ی مشکلاتی که در بدن وجود دارد مطلع کنیم تا مشکلی به وجود نیاید.

همچنین پزشکان در مواردی برای بهبود تیک های عصبی از تزریق بوتاکس استفاده  می کنند که شدت دفعات وقوع تیک عصبی در فرد بسیار زیاد باشد، به عنوان مثال اگر شدت دفعات تیک عصبی هفته ای یک یا دو بار باشد تزریق بوتاکس صورت نمی گیرد.

تیک های عصبی حرکتی در صورتی که مشکلات اجتماعی چون طرد شدن و آزار دیدن و منزوی شدن و افسردگی را در پی داشته باشد، پزشکان از این روش بهره می گیرند.

منزوی شدن فرد پس از انجام بوتاکس به مرور زمان از بین خواهد رفت و فرد می تواند به جامعه بازگشته و در میان دوستان و آشنایان خود به راحتی و بدون هیچ مشکلی ظاهر گردد.

بعضی از تیک های عصبی حرکتی که موجب آسیب جسمانی به فرد می شود، پزشک از تزریق بوتاکس برای درمان استفاده می کند.

دقت نمایید که برای رفع مشکل تیک عصبی حرکتی و تزریق بوتاکس حتما باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید، در غیر این صورت ممکن است فرد با عوارض جدی روبرو شود و مشکلاتش دو چندان شود. از روش هایی مانند رفتار درمانی و دارو درمانی نیز در کنار تزریق بوتاکس استفاده نمایید.

بعد از تزریق بوتاکس ممکن است با عوارضی چون سوزش، التهاب و تورم و کمی درد دست و پنجه نرم کنید، این عوارض گذرا بوده و پس از چند روز کاملا برطرف می شوند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *