تزریق بوتاکس

 تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

 تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

 تزریق بوتاکس برای درمان تعریق

تعریق یا دفع آب بدن به صورت مایع، یک واکنش بیولوژیک طبیعى است و نقش مهمى را درتنظیم دماى بدن، تعادل آب و یون های بدن ، دفع سموم و مواد زائد بدن و مرطوب نگه داشتن پوست بدن دارد.

با وجود همه ی این مزیت ها تعریق بیش از حد، دردسرساز شده و در اکثر مواقع خجالت فرد و منزوی شدن فرد را در پی دارد.

 تزریق بوتاکس برای درمان تعریق

تعریق بیش از حد در بعضی از نقاط بدن مانند زیر بغل، کف دست و کف پا، تعریق بیش از حد زیر بغل دردسر های بیشتری داشته و باعث می شود تا همیشه لباس های افراد در قسمت زیر بغل خیس باشد و در بعضی مواقع خصوصا مواقعی که فرد لباس روشن مانند سپید می پوشد، این قسمت زرد شده و فرد باید همیشه لباس های خود را بشوید و در اثر شستن لباس ها بیش از حد لباس هایش زود کهنه شوند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

تعریق در ناحیه ی زیر بغل سبب به وجود آمدن بوی نا مناسبی می شود به گونه ای که فرد زمانی که در یک جمع چند نفری برای مثال جمع دوستانه قرار می گیرد اطرافیان به دلیل استشمام این بو از فرد مورد نظر دور می شوند.

باید بگوییم که فرد به قدری نسبت به این مشکل حساس می شود که در آخر از قرار گرفتن در این جمع ها خودداری کرده و در برخی موارد به انزوا دچار می شود.

از طرفی این مشکل در تابستان بغرنج تر شده و باعث خجالت فرد در بین جمع می شود. تعریق کف دست هم که موجب می شود فعالیت های ساده روزانه مانند نوشتن مشکل شود و در هنگام دست دادن فرد احساس شرمساری کند.

 تزریق بوتاکس برای درمان تعریق

زمانی که دست فرد دچار تعریق می شود به خصوص زمانی که این مشکل در فصل تابستان باشد این مشکل در کنار تعریق زیر بغل و به ورود آمدن بوی نا مناسب اعتماد به نفس فرد را دچار مشکل می کند به گونه ای که این اعتماد به نفس به طور کلی دچار سقوط می شود. افراد برای این که این مشکل را از بین ببرند هر نوع راه چاره ای را امتحان می کنند اما به دلایلی آن را نصفه کاره رها می کنند.

تعریق بیش از حد که با نام هایپرهیدروزیس نیز خوانده می شود، به معنی عرق کردن بسیار زیاد پوست می باشد به نحوى که عملکرد فرد را مختل می نماید، این افزایش تعریق به خودی خود مشکل ساز است ولی گاهی عوارض این اختلال به مراتب بغرنج تر از خود اختلال مى‌شود.

به عنوان مثال؛ هایپرهیدروزیس و رطوبت ناشى از آن، باعث تغییر فلور طبیعى پوست و بروز عفونت‌هاى قارچى و باکتریایى و بوى بد بدن مى‌شود؛

تغییر فلور طبیعی پوست بدین معنی است که تعریق بیش از حد شرایط رشد و تکثیر باکتری ها و میکروارگانیسم ها را فراهم کرده و میکروارگانیسم ها بیش از حد طبیعی بر روی پوست قرار می گیرند، چون در سطح پوست همیشه تعدادی باکتری زندگی می کنند که این تعداد مقدار ثابتی بوده و برای بدن ضرری را به دنبال ندارد، اما اگر با تغییر شرایط چون تغییر رطوبت و تغییر اسیدیته رشد و تکثیر میکروارگانیسم ها افزایش می یابد مشکلاتی را برای بدن چون عفونت های پوستی را به وجود می آورد.

راه و روش های بسیار زیادی برای از بین بردن این مشکل وجود دارد به گونه ای که افراد برای حل مشکل دچار مشکل انتخاب روش می شوند. این انتخاب برای افراد تا حدی مشکل می شود که فرد گاها بی خیال از بین بردن مشکل خود شده و حل آن را رها می کند.

برای این که بتوانید یک روش مناسب و درست انتخاب کنید بهتر است انتظارات و همچنین شرایط خود را در نظر گرفته و سپس نسبت به انتخاب راه چاره اقدام کنید.

یکی از روش هایی که امروزه توسط افراد بسیار زیادی استفاده می شود استفاده مواد خوش بو کننده برای ناحیه ی زیر بغل و همچنین استفاده از این خوش بو کننده ها برای بدن می باشد تا از ایجاد بوی تعریق تا حدی جلوگیری شود.

این مواد در بازار و بیش تر در فروشگاه های لوازم آرایشی در برند ها و همچنین انواع مختلف موجود می باشد و افراد می توانند نسبت به تهیه آن ها اقدام کنند.

مشکلی که وجود دارد این است که زمانی که مواد آرایشی بهداشتی برای از بین بردن بوی تعریق خود به خصوص در ناحیه ی زیر بغل استفاده می کنند دچار مشکلاتی می شوند که از جمله ی این مشکل ها سیاه شدن ناحیه ی زیر بغل می باشد.

پس از این که این مشکل به وجود می آید فرد به دنبال راه هایی برای از بین بردن این سیاهی می گردد تا مشکل جدیدی را که به وجود آمده است را از بین ببرد.

یکی از روش هایی که امروز در علم پزشکی کاربرد های آن روز به روز در حال گسترش یافتن است تزریق کردن بوتاکس نام دارد. افراد در زمینه های مختلفی از این روش استفاده می کنند که یکی از این زمینه های از بین بردن تعریق بیش از اندازه می باشد.

البته باید بگوییم که این روش برای افرادی که تعریق عادی دارند هم قابل استفاده است و این دسته از افراد می توانند از این روش استفاده کنند.

تزریق بوتاکس برای افرادی که در ناحیه ی زیر بغل و یا دیگر نواحی بدن خود مشکل تعریق دارند یکی از بهترین گزینه ها می باشد. به روز بودن و همچنین کم بودن عوارض روش فوق باعث شده است تا مردم در سراسر جهان از انجام این تزریق استقبال کرده و تبدیل به طرفدار آن پس از گرفتن نتیجه شوند. افراد می توانند در کشورمان با انجام این تزریق و گرفتن نتایج رضایت خود را از انجام آن اعلام کنند.

مزیت هایی که افراد با انجام دادن بوتاکس از آن برخوردار می شوند عبارتند از: هزینه های مناسب در قبال گرفتن نتایج فوق العاده، دوره ی نقاهت بسیار کوتاه مدت که سبب برگشت هر چه سریع تر فرد به جامعه می شود، ماندگاری بسیار بالا و … همه ی این مزیت های می توانند برای افرادی که شرایط لازم و مطلوبی دارند تداعی شود و آن ها از انجام تزریق بوتاکس لذت ببرند.

راهکارهای درمانی برای تعریق بیش از حد

درمان های دارویی، روش های جراحی، روش یونتوفورز و تزریق بوتاکس از روش های درمانی رایج برای درمان تعریق بیش از حد می باشد. هر کدام از این راهکارهای درمانی مزیت ها و معایب خاصی داشته که در ادامه به آن می پردازیم.

روش های مختلفی برای از بین بردن مشکل ذکر شده وجود دارد. برای مثال راه و روش های سنتی که امروزه مورد استفاده قرار نمی گیرند و تا حدودی فراموش شده اند.

علاوه بر آن روش های دارویی وجود دارد که افراد بسیار زیادی از آن استفاده می کنند و نتیجه هم می گیرند اما باید بگوییم که این روش پس از استفاده مشکلاتی را برای فرد مصرف کننده به وجود می آورد.

به دلیل عوارض و محدودیت‌هاى روش‌هاى درمانی دارویی و جراحی تزریق بوتاکس در سال 2004 مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و این روش بسیارمؤثر و موفق عمل کرده است، مزیت هایی چون عدم داشتن عوارض و مشکلات درمان‌های دارویى و جراحى، غیرتهاجمى بودن و نداشتن دوره نقاهت، انجام آن درمطب به صورت سرپایی ، ساده و ارزان بودن سبب گردیده تا این روش بیش از پیش مورد استقبال واقع شود.

نحوه ی تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

بوتاکس ارتباط بین اعصاب محرک سمپاتیک با غدد عرق را قطع کرده و از این طریق تعریق بیش از حد را درمان می نماید.

اگر تزریق زیر نظر پزشک متبحر صورت بگیرد آن قدر موثر عمل می کند که ناحیه مورد نظر کاملا خشک می شود. بوتاکس در قسمت عمیق پوست، در محلی که غدد اکرین یا غدد عرق ساز حضور دارند، تزریق می گردد.

با توجه به وسعت منطقه ی مورد تزریق دوز تزریق می تواند متفاوت باشد، تقریبا در هر سانتی متر مربع یک تزریق صورت می گیرد. پزشکان متخصص و متبحر برای تاثیر بهتر بوتاکس، تزریق بهتر، تزریق در عمق بیشتر و احساس درد کمتر با استفاده از گان مزوتراپی تزریق را انجام می دهند.

تاثیر این روش پس از 24 ساعت قابل مشاهد می باشد و ترشح عرق از غدد آکرین کمتر شده و پس از یک هفته بهبودی کامل مشاهده می شود.

در صورتی که پس از گذشت یک هفته همچنان غدد عرق فعال در پوست وجود داشته باشد، پزشک متخصص مجددا پوست را مورد ارزیابی قرار داده و غددی که غیر فعال نشده اند را با تزریق بوتاکس غیر فعال می سازد.

هدف از تزریق بوتاکس؛ خشک شدن پوست و توقف کامل ترشح غدد عرق است. اثر بوتاکس موقتی و بازگشت پذیر بوده و9 تا ١٢ ماه باقى مى‌ماند.

بعد از گذشت این مدت، تزریق مجدد حداقل سالی یک بار صورت گرفته و سپس برای همیشه غدد فعال غیر فعال شده یا فعالیتشان کاهش چشمگیری می یابد به طوری که داروهای موضعی جوابگو بوده و می توان با استفاده از آن ها از تعریق بیش از حد جلوگیری کرد.

بهترین برند بوتاکس برای درمان بیش از حد تعریق برند دیسپورت می باشد. بوتاکس درمانی یک روش بی خطر و کم عارضه و موثر بوده و برای نواحی مختلفی چون زیر بغل، دست، پا، سر و صورت و نواحی نسبتاً کوچک و زیر سینه به کار برده می شود.

افراد برای این که در زمان انجام تزریق دچار استرس و نگرانی نشوند می توانند با تحقیقاتی که قبل از عمل به جای می آورند با روند انجام تزریق آشنا شده و مشکلی برای انجام آن نداشته باشند. انجام این کار می توانند سبب گرفتن نتایج کامل تر نیز شود.

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل ” 82 تا 87 درصد از تعریق بیش از حد زیر بغل را بهبود می بخشد.  پس از 2 روز از تزریق تاثیر تزریق بوتاکس زیر بغل قابل درک خواهد بود و پس از دو هفته نتایج نهایی و قطعی قابل مشاهده می شوند.

پس از تزریق بوتاکس زیر بغل بین ۴ تا ۱۲ ماه عرق نخواهد کرد اما بعد از 14 ماه و یا فعالیت دوباره غدد آکرین زیر بغل باید تزریق مجدد تا درمان قطعی ادامه پیدا کند.

تزریق های پی در پی بوتاکس از نظر علمی در صورتی که فرد مصرف کننده ی داروی خاصی نباشد یا درگیر بیماری خاصی نباشد و یا در دوران بارداری و یا شیردهی نباشد، هیچ ضرری در پی ندارد، حتی تزریق بوتاکس برای تعریق بیش از حد باعث افزایش کیفیت زندگی فرد می شود.

دقت کنید که بوتاکس فقط به نواحی تزریق می شود که سهم آن ها در تولید عرق بدن اندک می باشد، و غیر فعال شدن غده های آن قسمت ضرری را برای فرد به دنبال ندارد و مشکلاتی را در تعادل یون های بدن و دفع مواد زائد ایجاد نمی کند.

بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل، ممکن است فرد دچار ضعف در عضلات دست بویژه شصت دست شود که این عارضه گذرا و موقت می باشد.

دقت نمایید که  اپیلاسیون زیربغل ، استحمام با آب داغ، انجام فعالیت های ورزشی سنگین و لیزر موهای زائد تا چند روز پس از تزریق ممنوع می باشد.

هزینه تزریق بوتاکس ” با توجه به وسعت ناحیه ی مورد نظر، محل تزریق، برند قابل استفاده، پزشک متخصص، تعداد دفعات تزریق، دوز قابل تزریق و شدت اختلال می تواند متغیر باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *