تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس بر روی چه چین و چروک هایی موثر می باشد؟

تزریق بوتاکس بر روی چه چین و چروک هایی موثر می باشد؟

تزریق بوتاکس بر روی چه چین و چروک هایی موثر می باشد؟

در دهه های اخیر پیشرفت علم پزشکی به قدری بوده که توانسته روند پیری را به تاخیر بیندازد و ظاهر افراد را زیباتر، جوان تر و شاداب تر نشان دهد.

یکی از پیشرفت های شگرف علم پزشکی در زمینه ی زیبایی تزریق بوتاکس می باشد.

تزریق بوتاکس بر روی چه چین و چروک هایی موثر می باشد؟

تزریق بوتاکس از روش های موثر و جذاب می باشد، که می تواند سن فرد را حتی تا ده سال جوان تر نشان دهد. کاربرد تزریق بوتاکس به زیبایی و جوانسازی محدود نشده و بسیاری از عارضه ها را که در سلامتی و زیبایی توامان موثر می باشد را می تواند بهبود بخشد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

تزریق بوتاکس می تواند بسیاری از چین و چروک های پوست صورت و بدن را برطرف نماید، و پوست شما را جوان تر، صاف تر و زیباتر نشان دهد، اما یکی از شایعاتی که در بین افراد وجود دارد این است که بسیاری از افراد گمان می کنند که بوتاکس بر روی تمامی چین و چروک های پوست تاثیر می گذارد و باعث صاف شدن تمامی چین و چروک ها می شود، در حالی که قضیه بر خلاف این بوده و چنین مسئله ای از نظر پزشکی و علمی مورد تایید نمی باشد.

تزریق بوتاکس بر روی چه چین و چروک هایی موثر می باشد؟

حال سوالی که مطرح می شود این است که کاربرد تزریق بوتاکس در بر طرف کردن کدام نوع چین و چروک می باشد و با چه مکانیسمی چین وچروک صورت را بر طرف می کند؟

در ادامه با تمامی این سوالات پاسخ داده می شود، اما قبل از آن بهتر است که کمی در خصوص علل بروز چین و چروک پوست توضیحاتی مختصر داده شود تا به سوالات بتوان به راحتی پاسخ داده شود.

علل بروز انواع چین و چروک پوستی و برطرف شدن آن ها توسط بوتاکس

عوامل زیادی در ایجاد چین و چروک پوست موثر می باشند که این عوامل رابطه ی تنگاتنگی با سبک زندگی فرد دارد.

از این عوامل می توان به مصرف سیگار و مشروبات الکلی، قرار گرفتن مداوم در برابر آفتاب، مصرف زیاد قند و چربی، عوامل عصبی و استرس زا، بیماری های خاص، مسائل ژنتیکی، استفاده ی زیاد از عضلات صورت، کاهش آب بدن و خشکی پوست، مصرف داروهای خاص از این دسته از عوامل می باشند.

این عوامل باعث می شوند تا ساخت کلاژن و الاستین در بدن با کاهش چشمگیری روبرو شود و کاهش چشمگیر کلاژن سبب شل شدن بافت پوست شده و باعث ایجاد خطوط و چین و چروک در پوست می شود.

در بین همه این عوامل، هیچکدام به اندازه بالا رفتن سن و سال، روی ظاهر شدن چین و چروک روی سطح پوست موثر نیستند. این اتفاق با افزایش سن، برای همه افراد رخ می دهد و شامل حال همه می شود.

ایجاد خط و خطوط روی صورت با بالا رفتن سن و سال، اجتناب ناپذیر است اما راه هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها، می توان این روند را حداقل کمی کند کرد و ظاهر شدن چین و چروک روی صورت را به تاخیر انداخت.

یکی از این راهکارها دور ماندن از تابش مستقیم نور خورشید است. استفاده از کلاه هایی برای جلوگیری از برخورد مستقیم اشعه خورشید با پوست و همچنین استفاده از کرم های ضد آفتاب، از پوست در مقابل اشعه فرابنفش مراقبت خواهد کرد.

البته از آن جایی که بدن از طریق تابش آفتاب ویتامین دی دریافت می کند، همواره دور ماندن از تابش آفتاب توصیه نمی شود و در مجموع استفاده از ضدآفتاب، روش بهتری به شمار می رود.

ترک سیگار نیز برای محافظت از پوست، بسیار مفید به نظر می رسد. افرادی که الکل را کنار می گذارند نیز می تواند کم تر نگران موضوع آبرسانی به پوست خود باشند.

خواب و استراحت کافی و دوری از عوامل استرس زا، روش های دیگری برای کند کردن روند ظهور چین و چروک روی صورت هستند. با این حال این اتفاق در نهایت رخ می دهد و امروزه برای مقابله با آن، روش های ایده آلی وجود دارد.

بیشترین چین و چروکی که در پوست قابل مشاهده بوده و بیشترین تاثیر را در زیبایی فرد دارد، چین و چروک پاکلاغی یا چین و چروک دور چشم، چین و چروک خرگوشی یا چین و چروک روی بینی، خطوط بین دو ابرو یا خطوط اخم، خطوط اطراف لب یا خطوط لبخند می باشد.

با تزریق بوتاکس می توان این چین و چروک ها را تا حد زیادی بهبود بخشید.

گاهی اوقات در اثر نور زیاد خورشید چین و چروک های پوستی ظاهر می شود، دقت داشته باشید که چین و چروک هایی که در اثر نور خورشید بر روی پوست به وجود می آیند با تزریق بوتاکس برطرف نشده و قابل درمان نمی باشند و باید از روش های دیگری مانند هایفو تراپی برای درمان این چین و چروک ها استفاده کرد.

در اکثر مواقع چین و چروک های پوست بر اثر کاهش کلاژن و الاستین بر روی صورت ظاهر می شوند، اگر علت اصلی این چین و چروک ها عدم ساخت کلاژن باشد، تزریق بوتاکس کمک زیادی به بهبود این چروک ها نمی کند و بهتر است که در کنار تزریق بوتاکس از روش های درمانی مکمل چون هایفوتراپی نیز استفاده شود.

تزریق بوتاکس بر روی چین و چروک هایی موثر می باشد که در اثر فعالیت و انقباض زیاد ماهیچه ها بر روی پوست ظاهر شده باشند، در اثر فعالیت زیاد چین و چروک های سطحی و عمیق بر روی پوست ظاهر می شود که تزریق بوتاکس با فلج کردن موقت این ماهیچه ها خط و خطوط را از بین می برد.

در واقع اساس تاثیر بوتاکس، به مسئله «تحرک» ماهیچه های صورت مربوط می شود. در صورت اساسا دو نوع ماهیچه وجود دارد.

بخشی از ماهیچه های صورت «ایستا» یا بدون حرکت و سایر ماهیچه ها، «متحرک» یا پویا هستند. از آن جایی که بوتاکس وظیفه فلج کردن ماهیچه ها و جلوگیری از تداوم حرکت آن را بر عهده دارد، نمی توان انتظار داشت این محصول روی ماهیچه های ایستا که خودشان حرکت چندانی ندارند موثر باشد. بوتاکس می تواند به خوبی روی ماهیچه های متحرک اثر بگذارد و با جلوگیری از حرکت آن ها، چین و چروک ها را برای مدتی از روی صورت محو کند.

انقباض ماهیچه ها وقتی صورت می گیرد که مغز سیگنال هایی را از طریق استیل کولین به ماهیچه منتقل کرده و ماهیچه پس از دریافت پیام و رسیدن استیل کولین به عصب هایش منقبض می شود، بوتاکس پس از تزریق از طریق ماهیچه ها جذب شده و دریافت استیل کولین توسط ماهیچه به میزان چشمگیری کاهش می یابد، زیرا بوتاکس اعصاب را مسدود کرده و راه دریافت پیام عصبی سد می گردد.

در نتیجه برای مدتی عضله آزاد و شل شده و در حالت استراحت قرار می گیرد، به همین سبب پوست صورت و بدن نیز از تنش های زیاد رهایی یافته و حالتی سفت و صاف پیدا می کند.

دقت نمایید که تزریق بوتاکس یک روش موقت بوده و اگر هدف از تزریق زیبایی و جوانسازی باشد، ماندگاری آن 4 تا 6 ماه بوده و پس از آن باید تزریق مجدد صورت بگیرد.

وقتی تاثیر بوتاکس از بین برود، حرکت ماهیچه های صورت دوباره آغاز می شود و وقتی حرکت ماهیچه های صورت دوباره آغاز شود، چین و چروک نیز دوباره از راه خواهند رسید.

البته این بار اثر خط و خطوط روی صورت، کمی کم تر از گذشته است. در واقع با هر بار تزریق بوتاکس، این چین و چروک مقداری تضعیف می شوند. به طور معمول توصیه می شود برای تزریق مجدد بوتاکس، بین 3 تا 6 ماه صبر کنید.

اگر برای تزریق دوباره بیش از حد عجله به خرج بدهید، ممکن است اثر بوتاکس روی صورت شما کمی بیشتر از حد مورد نیاز شود و در نتیجه ای چهره ای یخ زده و یا کاملا متعجب پیدا کنید. افراط و عجله در مصرف بوتاکس، نتیجه خوبی برای شما به دنبال نخواهد داشت.

تزریق بوتاکس چانه جهت رفع خط ” و خطوط و بوتاکس سایر نواحی بدن جهت رفع خطوط سطحی و متوسط موثر بوده و اگر برای چین و چروک عمیق می خواهید از این روش استفاده نمایید، بهتر است که از روش های درمانی مکمل چون لیزر و هایفوتراپی نیز بهره مند شوید.

تزریق بوتاکس در زمانی بسیار کوتاه انجام می شود و حتی به بی حسی موضعی نیز نیاز ندارد. البته پیش از رسیدن به این پروسه، شما حتما باید جلسه های مشاوره و آزمایش های اولیه را پشت سر گذاشته باشید تا مشخص شود که آیا گزینه مناسبی برای این کار محسوب می شوید یا خیر.

افرادی که در ماهیچه های هدف تزریق بوتاکس دچار «ضعف» هستند، افرادی که زخم های بزرگی روی صورت خود دارند، افرادی که پوست آن ها بیش از حد نازک شده است و افرادی که از سلامتی کامل برخوردار نیستند و با بیماری های مختلف پوستی، قلبی، عصبی و مشکلات حاد آلرژیک دست و پنجه نرم می کنند، گزینه های مناسبی برای انجام بوتاکس به شمار نمی روند.

اگر جزو افرادی هستید که استفاده از بوتاکس برای آن ها مناسب به نظر می رسد، پس از انجام آزمایش ها، در یک تاریخ مشخص برای انجام تزریق به کلینیک مراجعه خواهید کرد. پزشک پس از ضدعفونی کردن نقاط هدف تزریق، این کار را با سوزن هایی بسیار کوچک انجام خواهد داد. این سوزن ها به اندازه ای کوچک هستند که اثر این تزریق روی صورت شما دیده نمی شود.

اگر پیش از انجام تزریق همه دستورالعمل های پزشک را رعایت کرده باشید، حدود دو هفته زمان خواهد برد تا نتایج نهایی تزریق بوتاکس را در چهره خود ببینید.

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در مطب پزشک و بدون نیاز به بیهوشی صورت می پذیرد. فقط در مواقعی که افراد حساسیت و ترس بالایی دارند، از بی حسی موضعی استفاده می شود.

پس از تزریق می توانید به زندگی عادی خود بازگشته و فعالیت های روز مره خود را از سر بگیرید.

اما دقت نمایید که تا چند ساعت فعالیت های شما محدود شده و برای جلوگیری از عوارض ناخواسته باید مراقبت هایی را انجام دهید.

تا 48 ساعت پس از تزریق بوتاکس، نباید به سراغ فعالیت های سنگین ورزشی بروید. چرا که بوتاکس هنوز کاملا در صورت شما تثبیت نشده و فعالیت شدید، ممکن است تغییراتی در آن به وجود بیاورد.

این نکته در خصوص بوتاکس صورت خصوصا ناحیه ی پیشانی باید مد نظر قرار بگیرد که چین و چروک های عمیق با تزریق یکباره رفع شدنی نیستند و بعضی از چروک ها برای برطرف شدن نیاز به تزریق چند باره دارند.

بعد از تزریق بوتاکس بهتر است که تا 4 ساعت از دراز کشیدن و خوابیدن به شدت خودداری نمایید، چرا که سر شما در زمان تزریق بوتاکس به صورت عمودی قرار گرفته و بهتر است این وضعیت، تا 4 ساعت حفظ شود. گرفتن دوش آب گرم، قرار گرفتن در معرض حرارت تا 7 الی 8 ساعت بعد از تزریق توصیه نمی گردد.

تا چند روز پس از تزریق بوتاکس، حتما به پشت بخوابید و از خوابیدن روی شکم و حتی پهلوها خودداری کنید. خوابیدن روی شکم، ممکن است به نقطه تزریق بوتاکس در صورت شما فشار وارد کند و این فشار، شاید موجب حرکت بوتاکس تزریق شده در صورت شما شود.

برخی از افراد گمان می کنند که بعد از تزریق بوتاکس حالات چهره ی آن ها مانند اخم کردن از بین می رود، در حالی که تصور اشتباهی بوده و چین و چروک های ناشی از این حالات از بین میرود مگر اینکه تزریق توسط شخصی نابلد و غیر متخصص انجام گردیده باشد که تزریق بوتاکس را در ماهیچه های اشتباه انجام داده باشد.

بروز کبودی، التهاب، ورم، قرمزی و درد عادی بوده و پس از گذشت چند روز از بین می ورد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *