عوارض تزریق بوتاکس چیست ؟

عوارض تزریق بوتاکس چیست ؟

تزریق بوتاکس مانند سایر روش های جوانسازی پوست صورت با عوارضی نیز همراه است. نمی توان به طور مطلق بیان کرد که همه روش های جوانسازی فقط مزیت دارد و فاقد هیچگونه عوارضی است؛ اما همه عوارض دائمی نبوده و اکثر اوقات کوتاه مدت و موقتی است در نتیجه هیچ جای نگرانی در تزریق بوتاکس وجود نخواهد داشت.

عوارض تزریق بوتاکس

شما می توانید عوارض را با انجام دادن برخی از روش ها به حداقل برسانید تا باعث بروز مشکلات بیشتر در این خصوص نشود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که پزشک متخصصی که تزریق بوتاکس را برای شما انجام می دهد می تواند بر عوارض های پس از آن نقش پررنگی داشته باشد.

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس چیست ؟

تزریق بوتاکس معمولا اگر به درستی انجام شود با عارضه های جزئی همراه است؛ اما به طور کلی می توان گفت عارضه های شایعی که پس از تزریق بوتاکس قابل مشاهده است شامل سردرد و بیماری های مانند آنفولانزا باشد. اخیرا نگرانی هایی در خصوص انتقال سم بوتولین موجود در تزریق بوتاکس وجود دارد که به هیچ وجه هیچ ادعا تثبیت شده ای در این رابطه وجود ندارد.

تزریق بوتاکس در چه قسمت هایی از صورت می تواند با عوارض جدی همراه باشد ؟

پزشک متخصص شما بهتر است قبل از انجام هرگونه اقدامی، نواحی مورد نظر شما را مورد بررسی قرار دهد تا به بهترین نتیجه و عملکرد تزریق بوتاکس دست یابید. یکی از قسمت هایی که پزشک شما باید با دقت بررسی کند، پلک شماست زیرا ممکن است که پلک شما به طور طبیعی دچار افتادگی باشد و با تزریق بوتاکس در آن ناحیه موجب بدتر شدن افتادگی پلک شود.

عوارض تزریق بوتاکس

بهتر است اگر شما دچار افتادگی پلک هستید تزریقات را در نواحی کنار چشم انجام ندهید. در صورتی که تصمیم به انجام تزریق بوتاکس در کنار چشم خود دارید بهتر است پزشک ماهری را در این خصوص انتخاب کنید که با دقت بیشتری این تزریقات را انجام دهد تا افتادگی پلک را پس از تزریق بوتاکس تجربه نکنید.

افتادگی پلک ناشی از تزریقات بوتاکس کوتاه مدت بوده و اغلب بعد از مدتی بهبود خواهد یافت. همچنین قسمت های حساس دیگری نیز وجود دارند که هنگام تزریق بوتاکس باید به آن ها توجه زیادی شود زیرا وجود خطای کوچکی سبب بروز مشکلات و عارضه های شدیدی خواهد شد.

تزریق بوتاکس به بینی و ماندگاری آن

به عنوان مثال، تزریق در نواحی کنار لب که برای رفع خطوط خنده تزریق بوتاکس انجام می شود بسیار حساس است زیرا با یک خطای کوچک از طرف پزشک ممکن است که شما هنگام صحبت کردن دچار مشکل شوید و در برخی موارد شدیدتر که تزریقات به دفعات انجام می شود کج شده لب امکان پذیر است.

اگر تصمیم به تزریق بوتاکس در نواحی خطوط لب خود را دارید بهتر است به پزشک ماهری در این خصوص مراجعه کنید. علاوه بر موارد ذکر شده تزریق بوتاکس در خطوط پایین تر از خط پیشانی منجر می شود که ابروهای شما افتاده به نظر برسند و در نهایت دچار مشکل افتادگی پلک شوید.

برخی از افراد برای تزریق بوتاکس در گردن خود مراجعه می کنند اما در اغلب مواقع پزشکان از این تزریق خودداری می کنند زیرا می تواند منجر به مشکلات نظیر بلع در متقاضیان شود و در مواقع جدی تر می تواند مشکلات تنفسی را برای فرد متقاضی ایجاد کند.

به جهت کاهش عوارض بوتاکس چه اقداماتی را می توان انجام داد ؟

شما در قدم اول باید بررسی های لازم در خصوص کلینیک و پزشکی که به آن مراجعه می کنید، داشته باشید زیرا انتخاب پزشک متخصص در تزریق بوتاکس بسیار نقش پررنگ و اساسی در خصوص کاهش عوارض ها را دارد. در واقع اگر تزریقات به صورت نامتقارن انجام شود، در ظاهر فرد متقاضی مشکلات اساسی ایجاد شده و مدت زمان مشخصی مورد نیاز است تا این مشکلات به صورت کامل برطرف شود.

به طور کلی اگر شما دچار عارضه های طبیعی بعد از تزریق بوتاکس شدید جای نگرانی وجود نخواهد داشت می توانید با برخی از اقدامات عوارض ناشی از آن را کاهش دهید.

1- سعی کنید بعد از تزریق بوتاکس دست آلوده خود را به ناحیه های که تزریق انجام شده نزنید.

2- همچنین مراقب باشید که جسم محکمی به صورت شما برخورد نکند.

3- از هرگونه فعالیت های فیزیکی مانند ورزش های سنگین و حرفه ای تا بهبودی کامل خودداری کنید. در صورت انجام دادن این گونه فعالیت های سنگین ممکن است که مواد سمی تزریق شده به نقاط دیگر صورت شما حرکت کند.

4- پس از تزریق بوتاکس از انجام جوانسازی های دیگر خودداری کنید تا دچار عارضه های جدی تر در خصوص پوست خود نشوید.

5- از قرارگرفتن در معرض آفتاب تا بهبودی کامل پرهیز کنید.

برای کاهش عارضه های بعد از عمل بهتر است از بسته های یخ در نواحی مورد نظر استفاده کنید به طوری که فشاری بر روی صورت شما وارد نشود.

جوانسازی پوست صورت با تزریق بوتاکس

6- شما فقط کافی است نکات ذکر شده را دو هفته انجام دهید تا از عارضه های بیشتر تزریق بوتاکس جلوگیری شود و بعد از مدت کوتاهی به بهبودی کامل دست پیدا کنید.

برای کاهش عارضه های بعد از عمل بهتر است از بسته های یخ در نواحی مورد نظر استفاده کنید به طوری که فشاری بر روی صورت شما وارد نشود.

آیا عارضه های ناشی از بوتاکس می تواند خطرساز و جبران ناپذیر باشد ؟

همانطور که گفته شد عوارض ناشی از تزریق بوتاکس جزئی است و خطرات جدی را برای مراجعه کنندگان به همراه نخواهد داشت اما در برخی موارد تزریق با مقادیر زیاد بوتاکس می تواند سبب مشکلات جدی شود. در نتیجه اگر پزشک شما مقادیر خاصی را به جهت تزریق در نظر می گیرد به هیچ وجه اصرار به مقدار بیشتر نکنید.

گاهی اوقات ممکن است که تزریق بوتاکس ها به طور مکرر انجام شود که به طور قطعی می تواند در سلامتی شما مضر باشد زیرا سم ناشی از آن در طی زمان بر عملکرد اعصاب و مغز تاثیر گذار بود و در نهایت می تواند فرد متقاضی را با مشکلات جدی تری روبه رو کند. البته تزریق با فواصل مشخص سبب می شود تا شما هیچ نگرانی از بابت عوارض نداشته باشید.

همچنین در برخی موارد نیز پزشکان تاکید دارند که در برخی از قسمت های صورت تزریق بوتاکس انجام شود اما به خواسته مراجعه کننده این تزریق انجام شده و باعث خطر ساز شدن عارضه پس از تزریق بوتاکس (botax injection) خواهد شد؛ مانند خط لبخند که تزریقات زیاد در این نواحی باعث بد فرم شدن لب های شما خواهد.

در پایان، تزریق بوتاکس روش درمانی مناسبی برای جوانسازی پوست صورت به شمار می رود که تاثیرات خوبی را نیز به همراه داشته است اما گاهی اوقات افراد با انتخاب پزشک نامناسب به نتیجه دلخواه خود نمی رسند. همچنین انتخاب پزشک نامناسب به جهت تزریق بوتاکس می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد به همین جهت در مرحله اول پیش از هر کاری شما باید پزشکی مناسب به جهت انجام تزریق بوتاکس انتخاب کنید.

پس از تزریق بوتاکس شما باید مراقبت های ویژه ای را انجام دهید تا نتیجه نهایی همان موردی شود که دلخواه شما است. مراقبت های پس از تزریق بوتاکس از جمله موارد تاثیر گذاری هستند که تا حد زیادی از عوارض تزریق جلوگیری می کنند.

در نهایت باید بگوییم برای تزریق بوتاکس عوارض خاصی در نظر گرفته نشده و تنها در موارد خاص امکان بروز برخی از عوارض وجود دارد. در نتیجه اگر که شما هیچ گونه حساسیت دارویی ندارید و پزشک متخصص و حاذقی را به جهت انجام عمل بوتاکس انتخاب کرده اید هیچ جای نگرانی نیست.

چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام دهند

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب