انواع پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

>> پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به عنوان بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد شناخته می‌شود. روشی نوین که مزایای بی‌شمار آن برای حذف موهای زائد به طور گسترده ای شناخته شده و به سرعت به مناسب ترین و ایمن ترین روش و راهکار برای حذف و از بین بردن موهای زائد برای تعداد زیادی از مردم تبدیل شده است.

بسیاری از افراد از تجربیات خود بعد از پایان دوران لیزر درمانی می‌گویند که علاوه بر اینکه این روش از رشد مجدد موهای زائد بدن آنها تا حد زیادی جلوگیری کرده  بلکه کیفیت پوست آنها را هم بالا برده است.

 

انواع پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

 

چرا که لیزر تا حد زیادی منافذ پوست افراد را هم اصلاح می‌کند. لیزر موهای زائد برای تمامی قسمت‌های بدن و تمامی انواع پوست‌ها جواب می‌دهد. با این حال، افرادی که دارای پوست تیره تر هستند؛ اغلب تمایل به انجام لیزر موهای زائد ندارند.

احتمالا این به این دلیل است که آنها شنیده اند که این روش تنها بر روی پوست‌های روشن تاثیر می گذارد و مراجعه آنها به مراکز لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائدشان زمان و پولشان را هدر می‌دهد.

 

انواع پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

 

این در حالی است که این پیش فرض در گذشته وجود داشت، چرا که در آن زمان هنوز تکنولوژی و فناوری دستگاه‌های لیزر موهای زائد مانند الان پیشرفت نکرده بود. در آن زمان تنها یکی دو نوع دستگاه مجهز به فناوری لیزر وجود داشت که تنها برای از بین بردن موهای زائد افراد دارای پوست روشن مناسب بود.

مکانیسم کار این دستگاه‌ها به این صورت است که رنگدانه‌های فولیکول‌های مو را از بین می‌برند.

دستگاه‌های قدیمی تنها قادر به از بین بردن فولیکول‌های موی پوست‌های روشن بودند و پوست‌های تیره را دچار آسیب و سوختگی می‌کردند. چرا که پوست تیره بیشتر اشعه‌های لیزر این دستگاه‌ها را به خود جذب می‌کند.

اما فناوری دستگاه‌های لیزر موهای زائد به سرعت در حال بهبود و پیشرفت است و اکنون آنها برای هر نوع پوستی تنظیمات خاص و منحصر به فرد دارند. بنابراین روش و راهکار لیزر موهای زائد بهترین و مناسب ترین جایگزین برای از بین بردن موهای زائد با وکس و تیغ است.

>> انواع مختلف پوست برای لیزر موهای زائد

طبق طبقه بندی نوع پوست بر اساس عوامل ژنتیکی، واکنش به قرار گرفتن در معرض نور خورشید و … که توسط دکتر توماس B از دانشکده پزشکی فیتزپاتریک هاروارد صورت گرفته است و اکنون مورد وثوق دنیا است، شش نوع مختلف پوست برای انسان وجود دارد.

آیا روغن مورچه در رفع موهای زائد موثر است

این وظیفه خود شماست که نوع پوست خود را شناسایی کنید چرا که هر کدام از این انواع پوست به میزان‌ مختلفی نسبت به نور و گرمای خورشید حساسیت دارد و هیچ کس بهتر از شما نمی داند که تا چه مدت قرار گرفتن در معرض نور خورشید دچار آفتاب سوختگی می‌شود. انواع پوست طبق این تقسیم بندی عبارتند از:

1- بسیار روشن: پوست اکثر سفید پوستان در این دسته بندی قرار دارد و اکثر آنها بر روی پوستشان آثاری از کک و مک وجود دارد. این نوع پوست وقتی در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند به سرعت می‌سوزند اما برنزه نمی‌شوند. مردم کشورهای اسکاندیناوی و شمال اروپا دارای این نوع از پوست هستند.

2-سفید: این نوع پوست هم در برابر نور مستقیم خورشید به سرعت می‌سوزد و هم برنزه می‌شود. بیشتر مردم کشورهای اروپایی‌ای چون انگلیسی‌ها و آلمانی‌ها دارای این نوع از پوست هستند.

3-تیره متوسط: حساسیت این نوع پوست به نور خورشید کمتر است و گاهی ممکن است بسوزند ولی به راحتی و به زودی برنزه می‌شوند. پوست مردم کشورهای ایتالیا و یونان از این نوع پوست هستند.

4-تیره: این نوع پوست‌ها به ندرت می‌سوزند اما به سرعت برنزه می‌شوند. مردمان کشورهای خاورمیانه، آسیایی تبارها و آمریکایی تبارها دارای این نوع از پوست هستند.

5-قهوه‌ای روشن: این نوع از پوست هم حساسیت کمتری به نور خورشید دارد و خیلی کم می‌سوزد اما به راحتی برنزه می‌شود. مردمان کشورهای آفریقای شمالی، آمریکایی‌های آفریقایی تبار و اسپانیایی‌ها دارای این نوع از پوست هستند.

6-سیاه: این نوع از پوست‌ها، حساسیتی به نور خورشید ندارند و هرگز دچار آفتاب سوختگی نشده و برنزه نمی‌شوند. بیشتر مردم کشورهای آفریقایی دارای این نوع از پوست هستند.

در گذشته، لیزر موهای زائد تنها برای افرادی که دارای پوست‌های بسیار روشن و سفید بودند، توصیه می‌شد.

اما به لطف پیشرفت تکنولوژی، از بین بردن موهای زائد با لیزر اکنون می تواند برای تمامی انواع پوست‌ها موثر و مفید باشد. با این حال، اثربخشی این روش حتی در انواع پوست تیره تر، هنوز هم به کیفیت و تکنولوژی مورد استفاده در دستگاه‌های لیزر بستگی دارد. همه‌ی دستگاه‌های لیزر موهای زائد دارای تاثیری یکسان و برابر نیستند.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو علاوه بر حضور پزشکان متخصص و درمانگران مجرب و کارآزموده، از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد بهره می‌برند.

در این مراکز و کلینیک‌های تخصصی لیزر موهای زائد بدن به طور کلی و لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد زیر بغل و لیزر موهای زائد بیکینی به صورت جزئی در بهترین و ایمن ترین حالت ممکن و کمترین عوارض جانبی احتمالی انجام می‌شود.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

 

خلاصه

در حالی که در گذشته، پیش فرضی وجود داشت که لیزر موهای زائد فقط برای افرادی که دارای پوست روشن و موهای تیره و ضخیم هستند؛ مناسب است و جواب می‌دهد، اما اکنون با پیشرفت فناوری و تکنولوژی دستگاه‌های لیزر موهای زائد و تولید انواع این دستگاه‌ها دیگر این پیش فرض دیگر درست نیست.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو علاوه بر برخورداری از مشاوره‌های پزشک متخصص قبل از شروع فرایند و درمانگران مجرب و کارآزموده در حین فرایند درمان؛ از جدیدترین و بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد استفاده می‌شود که می‌توانند موهای زائد تمامی انواع پوست‌های افراد را از بین ببرند.

در این مراکز کلیه نکات ایمنی در حین فرایند لیزر درمانی رعایت می‌شود و درمان شما در یک محیط کاملا استاندارد و بهداشتی انجام می‌شود. حضور در این مراکز باعث می‌شود تا شما بهترین نتیجه از فرایند لیزر درمانی را گرفته و با کمترین عوارض جانبی احتمالی مواجه شوید.

از مهمترین نکات ایمنی در حین فرایند لیزر درمانی زدن عینک‌های مخصوص بر روی چشمان شخص بیمار و شخص درمانگر است. عینک زدن باعث می‌شود تا اشعه‌های لیزر به چشم‌های افراد در حین کار آسیب نزند و بینایی آنها را تهدید نکند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب