لیزر موهای زائد

انواع پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

انواع پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به عنوان بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد شناخته می‌شود. روشی نوین که مزایای بی‌شمار آن برای حذف موهای زائد به طور گسترده ای شناخته شده و به سرعت به مناسب ترین و ایمن ترین روش و راهکار برای حذف و از بین بردن موهای زائد برای تعداد زیادی از مردم تبدیل شده است.

بسیاری از افراد از تجربیات خود بعد از پایان دوران لیزر درمانی می‌گویند که علاوه بر اینکه این روش از رشد مجدد موهای زائد بدن آنها تا حد زیادی جلوگیری کرده  بلکه کیفیت پوست آنها را هم بالا برده است.

انواع پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

چرا که لیزر تا حد زیادی منافذ پوست افراد را هم اصلاح می‌کند. لیزر موهای زائد برای تمامی قسمت‌های بدن و تمامی انواع پوست‌ها جواب می‌دهد. با این حال، افرادی که دارای پوست تیره تر هستند؛ اغلب تمایل به انجام لیزر موهای زائد ندارند.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

احتمالا این به این دلیل است که آنها شنیده اند که این روش تنها بر روی پوست‌های روشن تاثیر می گذارد و مراجعه آنها به مراکز لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائدشان زمان و پولشان را هدر می‌دهد.

انواع پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

این در حالی است که این پیش فرض در گذشته وجود داشت، چرا که در آن زمان هنوز تکنولوژی و فناوری دستگاه‌های لیزر موهای زائد مانند الان پیشرفت نکرده بود. در آن زمان تنها یکی دو نوع دستگاه مجهز به فناوری لیزر وجود داشت که تنها برای از بین بردن موهای زائد افراد دارای پوست روشن مناسب بود.

در واقع در آن مقطع زمانی، لیزر موهای زائد بدن هنوز دارای محدودیت های زیادی بود. با پیشرفت علم و تکنولوژی اما شرایط به گونه ای پیش رفت که بسیاری از این محدودیت ها به فراموشی سپرده شوند و باور های سنتی در مورد لیزر مو های زائد، از بین بروند.

زمانی این تصور وجود داشت که افراد دارای پوست های تیره، قادر به پشت سر گذاشتن این فرآیند نیستند اما حالا دیگر این باور وجود ندارد. چرا که در گذشته انتخاب های محدودی بین دستگاه های لیزر موهای زائد وجود داشت اما حالا اوضاع متفاوت شده است.

مکانیسم کار این دستگاه‌ها به این صورت است که رنگدانه‌های فولیکول‌های مو را از بین می‌برند.

دستگاه‌های قدیمی تنها قادر به از بین بردن فولیکول‌های موی پوست‌های روشن بودند و پوست‌های تیره را دچار آسیب و سوختگی می‌کردند. چرا که پوست تیره بیشتر اشعه‌های لیزر این دستگاه‌ها را به خود جذب می‌کند.

در حقیقت در دستگاه های قدیمی، در صورت تیره بودن پوست افراد، اشعه لیزر به جای جذب شدن در رنگدانه های مو، با خود پوست واکنش نشان می داد و عوارضی مثل سوختگی شدید به وجود می آورد.

در نتیجه افرادی که پوست تیره داشتند، به سراغ روش های دیگری برای خلاص شدن از دست مو های زائد بدن خود می رفتند. امروز اما این افراد نیز حق انتخاب بیشتری دارند و می توانند لیزر مو های زائد را برای خودشان در نظر بگیرند.

اما فناوری دستگاه‌های لیزر موهای زائد به سرعت در حال بهبود و پیشرفت است و اکنون آنها برای هر نوع پوستی تنظیمات خاص و منحصر به فرد دارند. بنابراین روش و راهکار لیزر موهای زائد بهترین و مناسب ترین جایگزین برای از بین بردن موهای زائد با وکس و تیغ است.

استفاده از تیغ برای اصلاح مو های زائد، همیشه ممکن است موجب آسیب رسیدن به نقاط مختلف بدن افراد شود. این کار علاوه بر همه خطرهایی که دارد، بسیار وقت گیر نیز خواهد بود.

در واقع افراد باید مدام در حال تیغ زدن نقاط مختلف بدن خود باشند و زمان بسیار زیادی را برای این کار صرف کنند. به طور معمول مو های جدید در نواحی استفاده شده از تیغ، ضخیم تر هستند و این یعنی اصلاح بدن با تیغ، مرحله به مرحله سخت تر می شود.

در مورد وکس نیز مشکل بزرگ و کلیدی، درد بسیار زیادی است که افراد باید در این فرآیند تحمل کنند. لیزر موهای زائد اما یک فرآیند موثر به شمار می رود که در زمانی کوتاه و با درد کم و قابل تحمل، بهترین نتیجه را برای افراد رقم می زند.

انواع مختلف پوست برای لیزر موهای زائد

طبق طبقه بندی نوع پوست بر اساس عوامل ژنتیکی، واکنش به قرار گرفتن در معرض نور خورشید و … که توسط دکتر توماس B از دانشکده پزشکی فیتزپاتریک هاروارد صورت گرفته است و اکنون مورد وثوق دنیا است، شش نوع مختلف پوست برای انسان وجود دارد.

این وظیفه خود شماست که نوع پوست خود را شناسایی کنید چرا که هر کدام از این انواع پوست به میزان‌ مختلفی نسبت به نور و گرمای خورشید حساسیت دارد و هیچ کس بهتر از شما نمی داند که تا چه مدت قرار گرفتن در معرض نور خورشید دچار آفتاب سوختگی می‌شود. انواع پوست طبق این تقسیم بندی عبارتند از:

1- بسیار روشن: پوست اکثر سفید پوستان در این دسته بندی قرار دارد و اکثر آنها بر روی پوستشان آثاری از کک و مک وجود دارد. این نوع پوست وقتی در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند به سرعت می‌سوزند اما برنزه نمی‌شوند. مردم کشورهای اسکاندیناوی و شمال اروپا دارای این نوع از پوست هستند.

2-سفید: این نوع پوست هم در برابر نور مستقیم خورشید به سرعت می‌سوزد و هم برنزه می‌شود. بیشتر مردم کشورهای اروپایی‌ای چون انگلیسی‌ها و آلمانی‌ها دارای این نوع از پوست هستند.

احتمال سوختن این پوست در مواجهه با نور خورشید، درست مثل پوست های خیلی روشن است اما احتمال برنزه شدن آن، بیشتر از پوست های بسیار روشن به شمار می رود. در واقع این نوع پوست سریعا در معرض خورشید می سوزد اما به همان سرعت برنزه نمی شود و نشانه های برنزه شدن در آن نامحسوس تر است.

3-تیره متوسط: حساسیت این نوع پوست به نور خورشید کمتر است و گاهی ممکن است بسوزند ولی به راحتی و به زودی برنزه می‌شوند. پوست مردم کشورهای ایتالیا و یونان از این نوع پوست هستند.

در حقیقت کشور هایی که در جنوب قاره اروپا قرار دارند، بیشتر با این رنگ پوست مواجه هستند و مردم این کشور ها، کم تر در معرض سوختن با نور خورشید قرار دارند و پوست آن ها معمولا به سادگی برنزه می شود.

4-تیره: این نوع پوست‌ها به ندرت می‌سوزند اما به سرعت برنزه می‌شوند. مردمان کشورهای خاورمیانه، آسیایی تبارها و آمریکایی تبارها دارای این نوع از پوست هستند.

معمولا در عبارت های محاوره ای به این رنگ پوست ها، رنگ پوست سبزه و یا زیتونی نیز گفته می شود. پوست این افراد کاملا تیره نیست و معمولا نسبت به حالت تیره و روشن، در وضعیت متعادل تری قرار دارد.

5-قهوه‌ای روشن: این نوع از پوست هم حساسیت کمتری به نور خورشید دارد و خیلی کم می‌سوزد اما به راحتی برنزه می‌شود. مردمان کشورهای آفریقای شمالی، آمریکایی‌های آفریقایی تبار و اسپانیایی‌ها دارای این نوع از پوست هستند.

6-سیاه: این نوع از پوست‌ها، حساسیتی به نور خورشید ندارند و هرگز دچار آفتاب سوختگی نشده و برنزه نمی‌شوند. بیشتر مردم کشورهای آفریقایی دارای این نوع از پوست هستند.

در گذشته، لیزر موهای زائد تنها برای افرادی که دارای پوست‌های بسیار روشن و سفید بودند، توصیه می‌شد.

در واقع از بین همه گروه های مختلف با رنگ پوست های متفاوت، تنها دو گروه اول با پوست های بسیار روشن و سفید می توانستند از این فناوری برای خود استفاده کنند و لیزر موهای زائد، بیشتر مناسب مردم اروپا بود.

جالب اینکه حتی در خود اروپا نیز همه افراد نمی توانستند از این دستگاه ها بهره مند شوند و تنها مردم نواحی شمالی و مرکزی اروپا قادر به استفاده از لیزر مو های زائد بودند.

اما به لطف پیشرفت تکنولوژی، از بین بردن موهای زائد با لیزر اکنون می تواند برای تمامی انواع پوست‌ها موثر و مفید باشد. با این حال، اثربخشی این روش حتی در انواع پوست تیره تر، هنوز هم به کیفیت و تکنولوژی مورد استفاده در دستگاه‌های لیزر بستگی دارد. همه‌ی دستگاه‌های لیزر موهای زائد دارای تاثیری یکسان و برابر نیستند.

اهمیت بسیار زیادی دارد که پیش از انجام این فعالیت، حتما همه مشخصات فرد متقاضی به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. این کار احتمال بروز عوارض جانبی پس از استفاده از دستگاه لیزر مو های زائد را به حداقل می رساند.

هر دستگاه باید برای پوست خاصی در نظر گرفته شود و اگر این انتخاب به درستی صورت نگیرد، اوضاع برای افراد متقاضی اصلا خوب پیش نخواهد رفت. در نتیجه بررسی شرایط ظاهری افراد و انتخاب درست دستگاه برای آن ها، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو علاوه بر حضور پزشکان متخصص و درمانگران مجرب و کارآزموده، از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد بهره می‌برند.

در این مراکز و کلینیک‌های تخصصی لیزر موهای زائد بدن به طور کلی و لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد زیر بغل و لیزر موهای زائد بیکینی به صورت جزئی در بهترین و ایمن ترین حالت ممکن و کمترین عوارض جانبی احتمالی انجام می‌شود.

شرایط لیزر موهای زائد در نقاط مختلف بدن، کاملا متفاوت خواهد بود. در هر نقطه ای از بدن که پوست نازک تر باشد، درد بیشتری برای فرد به وجود خواهد آمد.

طبیعتا هر چقدر که نقطه در نظر گرفته شده وسیع تر و تعداد مو ها بیشتر باشد، به جلسات بیشتری برای لیزر مو های زائد نیاز خواهد بود. لیزر مو های زائد یک فرآیند دائمی نیست اما تغییر قابل توجهی در ظاهر فرد به وجود می آورد.

وقتی یک دوره درمان با لیزر مو های زائد کامل شد، فرد برای مدت بسیار زیادی دیگر شاهد رشد مو های زائد در بدن خود نیست. پس از مدت ها نیز رشد این مو ها کم تر از گذشته رقم خواهد خورد.

خلاصه

در حالی که در گذشته، پیش فرضی وجود داشت که لیزر موهای زائد فقط برای افرادی که دارای پوست روشن و موهای تیره و ضخیم هستند؛ مناسب است و جواب می‌دهد، اما اکنون با پیشرفت فناوری و تکنولوژی دستگاه‌های لیزر موهای زائد و تولید انواع این دستگاه‌ها دیگر این پیش فرض دیگر درست نیست.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو علاوه بر برخورداری از مشاوره‌های پزشک متخصص قبل از شروع فرایند و درمانگران مجرب و کارآزموده در حین فرایند درمان؛ از جدیدترین و بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد استفاده می‌شود که می‌توانند موهای زائد تمامی انواع پوست‌های افراد را از بین ببرند.

برای انجام این فرآیند حتما باید به کلینیک های کاملا مجاز و معتبر مراجعه کنید. چرا که این کلینیک ها هم به اصول بهداشتی توجه می کنند و هم از دستگاه های مدرن و به روز بهره می برند تا فرآیند به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.

در این مراکز کلیه نکات ایمنی در حین فرایند لیزر درمانی رعایت می‌شود و درمان شما در یک محیط کاملا استاندارد و بهداشتی انجام می‌شود. حضور در این مراکز باعث می‌شود تا شما بهترین نتیجه از فرایند لیزر درمانی را گرفته و با کمترین عوارض جانبی احتمالی مواجه شوید.

از مهمترین نکات ایمنی در حین فرایند لیزر درمانی زدن عینک‌های مخصوص بر روی چشمان شخص بیمار و شخص درمانگر است. عینک زدن باعث می‌شود تا اشعه‌های لیزر به چشم‌های افراد در حین کار آسیب نزند و بینایی آنها را تهدید نکند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *