لیزر موهای زائد

جلسات لیزر موهای زائد در کلینیک پوست و مو

جلسات لیزر موهای زائد در کلینیک پوست و مو

جلسات لیزر موهای زائد

نظرات زیادی در مورد تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد وجود دارد. لیز موهای زائد تا زمانی ادامه پیدا می کند که هیچ مویی در روی بدن باقی نماند.

رها شدن از اصلاح مداوم موهای زائد بدن و تجربه نه چندان خوشایند روزهای بعد از اصلاح، برای بسیاری از افراد به رویا شباهت دارد. این رویا اما با لیزر موهای زائد، دست یافتنی خواهد شد.

جلسات لیزر موهای زائد

با این حال قبل از اینکه چنین تصمیمی بگیرید و چنین کاری انجام بدهید، باید تحقیقات لازم را پشت سر بگذارید و اطلاعات کافی را در مورد لیزر موهای زائد بدن به دست بیاورید. توجه داشته باشید که همه افراد نمی‌توانند از لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده کنند و این روش اساسا برای هر کسی کاربرد ندارد.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

علاوه بر این، لیزر موهای زائد یک فعالیت کاملا ارزان به شمار نمی رود و ممکن است به چندین جلسه برای کامل شدن لیزر نیاز داشته باشید. با این همه انجام چنین کاری، دیگر شما را از اصلاح دائمی موهای زائد، نجات خواهد داد.

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به جلسات لیزر موهای زائد اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا در مورد تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد، فاصله بین این جلسات و سایر نکات مربوط به آن اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

چرا لیزر موهای زائد به جلسات متعددی نیاز دارد؟

موهای زائد، چرخه ی رشد مخصوص به خود را دارند و لیزر، رنگدانه های سیاه رنگ را در بین فولیکول های مویی که در چرخه رشد خود قرار دارند را مورد هدف خود قرار می دهد. ممکن است 80 درصد از فولیکول ها در مرحله رشد خود باشند.

فولیکول هایی که تحت تاثیر لیزر قرار نمی گیرند، چند روز بعد دوباره روی سطح پوست رشد می کنند ولی در این مورد نباید نگران باشید زیرا لیزر در جلسات بعدی، این فولیکول ها را مورد هدف قرار می دهد. فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد هم بین 4 الی 6 هفته است.

در نتیجه اگر شما تنها یک بار برای از بین بردن موهای زائد لیزر انجام بدهید، در نهایت به نتایج مطلوب دست پیدا نمی کنید. چرا که همه فولیکول ها در همان تجربه اول، از بین نمی روند.

البته حتی در یک بار تجربه لیزر نیز، شما متوجه تغییراتی در روند رشد موهای زائد خواهید شد و بخشی از این موها دیگر رشد نخواهند کرد اما کامل شده این فرآیند، نهایتا 10 تا 12 جلسه نیاز خواهد داشت.

در هر جلسه، رنگدانه های بیشتری مورد هدف قرار می گیرند و سرانجام،؛ شما به نتیجه مطلوب و مدنظر خودتان از لیزر موهای زائد می رسید.

برای از بین بردن همه این مو ها در یک منطقه خاص از بدن، چاره ای به جز حضور در جلسه های متعدد وجود ندارد. چرا که نابودی همه رنگدانه ها و فولیکول ها به یکباره ممکن نخواهد شد.

لیزر موهای زائد

به مرور زمان و در طی جلسات منظم، تعداد موهایی که دوباره رشد می کنند، کاهش می یابد. البته توجه کنید که لیزر روشی دائمی برای کاهش موهای زائد بدن است.

نمی توان به طور قطعی گفت که برای هر قسمت از بدن، به چند جلسه لیزر نیاز دارید زیرا ساختار بدن، موها، رنگ پوست شما با دیگران متفاوت است و همچنین هورمون هایی که در بدن شما باعث رشد موهای زائد می شوند هم خاص هستند و در نتیجه تعداد جلسات لیزر مورد نیاز برای هر فرد، متفاوت از دیگران است.

بدن شما بسیار پیچیده است و دائم در حال تغییر است. ممکن است هورمون های شما در طول زندگی، تغییر کنند و حتی باعث افزایش رشد موهایتان هم بشوند.

بعضی از بیماران با گذشت یک سال، باز هم شاهد رشد موهای زائد خود هستند و لازم است هر سال لیزر موهای زائد را انجام بدهند تا به نتایج رضایت بخشی برسند.

 سوالاتی که می توانید قبل از انجام لیزر موهای زائد از پزشکتان بپرسید:

 1. به چند جلسه لیزر احتیاج دارم؟
 2. از چه دستگاهی برای لیزر استفاده می کنید؟
 3. آیا امکان دارد ابتدا لیزر را بر روی نقطه ای از بدنم تست کنید؟
 4. بین هر جلسه از لیزر، چند روز باید فاصله باشد؟
 5. ایا ضمانتی برای نتایج رضایت بخش وجود دارد؟
 6. هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

 1. 24 ساعت قبل از لیزر، از مصرف کافئین خودداری کنید.
 2. قبل از لیزر موهای زائد،  بدنتان را برنزه نکنید.
 3. موهای زائد را با ریشه جدا نکنید.
 4. روز قبل از لیزر، موهایتان را حتما شیو کنید و با پوستی تمیز برای لیزر آماده شوید.
 5. 6 هفته قبل از لیزر موهای زائد، از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب پرهیز کنید.
 6. قبل از آمدن به کلینیک برای لیزر موهای زائد، دوش بگیرید و پوستی کاملا پاک شده از لوسیون ها، کرم ها، روغن ها و همه ترکیبات دیگر داشته باشید.
 7. حداقل تا دو هفته پیش از لیزر، نباید در نقطه انجام لیزر موهای زائد در بدن، فیلر و یا بوتاکس تزریق کرده باشید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 1. 6 هفته بعد از لیزر موهای زائد، از قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب پرهیز کنید.
 2. مطمئن باشید که بخشی از موهای زائد بدن شما، ریزش خواهد کرد.
 3. مواجه شدن با کمی قرمزی و یا ورم در نقطه ای که لیزر موهای زائد روی آن انجام شده طبیعی است. پس دلیلی برای ترس و نگرانی وجود ندارد. تنها کافی است کمی صبر کنید تا این علائم به حداقل برساند و به مرور زمان از بین بروند.
 4. بهتر است نقطه ای که لیزر موی زائد روی آن صورت گرفته، در معرض حرارت شدید یا تابش مستقیم اشعه خورشید قرار نگیرد. رفتن به سونا و وان آب داغ حداقل تا یک روز پس از لیزر اصلا توصیه نمی شود.
 5. پیروی دقیق از دستورالعمل هایی که پزشک پس از لیزر موهای زائد به شما خواهد داد، اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مرحله داروهایی نیز ممکن است برای شما تجویز شود. نکته مهم دیگر این است که در این بازه زمانی نباید به هیچ وجه به خود درمانی روی بیاورید. مصرف هر دارویی در روزهای بعد از انجام لیزر، منوط به نظر پزشک خواهد بود.
 6. حداقل تا 14 روز پس از انجام لیزر موهای زائد، در آن نقطه از بدن که لیزر روی آن صورت گرفته، نباید تزریق ژل و بوتاکس انجام شود. در این صورت عملا همه نتایج لیزر موهای زائد، بی حاصل خواهد بود.

نحوه ریختن موها بعد از لیزر موهای زائد

بعد از انجام لیزر، موهایی که مورد هدف لیزر قرار گرفته اند، دوباره روی سطح پوست رشد می کنند ولی بعد از 10 الی 14 روز موهای زائد به مرحله ریزش نزدیک می شوند و شروع به افتادن می کنند.

در این زمان می توانید در حمام با استفاده از یک کیسه یا لیف، به آرامی موها را از روی سطح پوستتان پاک کنید.

نکته ای که باید توجه کنید این است که بعد از لیزر، نباید از وکس و اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنید، زیرا قرار است این موها به طور طبیعی بریزند.

اگر در حین ریزش، بعضی از موها همچنان مقاوم هستند و نمی ریزند، باید در جلسات بعدی مورد هدف لیزر قرار بگیرند.

البته شما می توانید موهای باقی مانده را شیو کنید ولی از روش هایی که باعث از بین بردن ریشه موها می شود مثل وکس و غیره نباید استفاده کنید.

مراحل مختلف رشد موهای زائد و ارتباط آن با میزان تاثیر لیزر

چرخه ی رشد موهای زائد بستگی به محل قرار گیری آنها در بدن دارد. هر یک از موهای زائد بدن شما سه مرحله را پشت سر می گذراند؛ این مراحل عبارتند از:

 1. آناژن (مرحله رشد)
 2. کاتاژن (مرحله انتقال)
 3. تلوژن (مرحله استراحت)

یکی از خصوصیات لیزر موهای زائد این است که تنها زمانی موثر واقع خواهد شد که موهای زائد در یکی از این سه مرحله قرار داشته باشند.

مو در مراحل کاتاژن و تلوژن، به ترتیب حدودا 2 هفته و 3 ماه ماندگار است و مرحله آناژن حدودا 2 الی 3 سال باقی می ماند و گاهی اوقات هم طولانی تر از این زمان؛ این مرحله و مدت ماندگاری آن در هر فردی متفاوت با سایرین است.

معمولا در هر زمانی 75 درصد از موها، در مرحله آناژن قرار دارند. موها در این مرحله از رشد خود به راحتی تحت تاثیر لیزر قرار می گیرند زیرا فولیکول های مو نور لیزر را جذب خواهند کرد.

در هر جلسه از لیزر، آن دسته از فولیکول موهایی که در جلسه قبل در مرحله آناژن قرار نداشتند، تحت تاثیر لیزر قرار خواهند گرفت.

معمولا متخصص 3 تا 5 جلسه را برای شما برنامه ریزی می کند تا تمام فولیکول های موهای زائد شما تحت تاثیر اشعه لیزر قرار بگیرد.

چه زمانی لیزر بیشترین تاثیر را روی موهای زائد می گذارد؟

لیزر زمانی بیشترین تاثیر را روی موهای زائد می گذارد که بین رنگ پوست و رنگ موها تضاد قابل توجهی وجود داشته باشد؛ مثلا افرادی که دارای پوست روشن و موهای تیره و ضخیم هستند، بهترین گزینه محسوب می شوند و می توان شاهد نتایج رضایت بخشی از لیزر برای این دسته از بیماران بود.

در افرادی که پوست آن ها کمی تیره تر است، رنگدانه در لایه بالایی پوست ممکن است واکنش هایی داشته باشد و موجب سوختگی در بدن فرد شود. علاوه بر این اگر موهای شما به صورت طبیعی بلوند و طلایی باشند، لیزر موهای زائد تاثیر به مراتب کم‌ تری نسبت به دیگران برای شما خواهد داشت.

البته امروزه دستگاه هایی نیز وجود دارند که برای موهای روشن و پوست های تیره به کار می‌ روند. پس اهمیت زیادی دارد که قبل از لیزر، با نحوه کار دستگاه ها و ماهیت آن ها کاملا آشنا باشید. با این وجود تضاد میان رنگ پوست و مو، کمک می کند تا نتایج از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر، موثر تر باشند و به مراتب بهتر دیده شوند.

چرا هزینه لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش ها بیشتر است؟

لیزر با توجه به تاثیری که در کاهش موهای زائد می گذارد و همچنین زمان کوتاهی که صرف آن می شود، قطعا هزینه آن نسبت به سایر روش ها بیشتر نیست.

وکس و سایر روش هایی که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود، جدا از هزینه زیادی که صرف آنها می شود، نه تنها نتایج رضایت بخشی را برای فرد به دنبال ندارد، بلکه باعث رویش بیشتر موهای زائد هم می شود زیرا در وکس که موها از ریشه جدا می شوند، جریان خون باعث می شود تا فولیکول های مو تغذیه بشوند و اگر از وکس بارها استفاده بشود، نتیجه ای که برای بیمار به دنبال خواهد داشت، رویش موهایی با ریشه های عمیق و زبر خواهد بود.

خوشبختانه چند جلسه لیزر موهای زائد، شما را از شر موهای زائد بدنتان خلاص خواهد کرد و هزینه آن به توجه به کارایی آن واقعا ارزش دارد.

امیدواریم مقاله جامع ” جلسات لیزر موهای زائد ” برای شما کاربران گرانقدر مفید واقع گردیده باشد.

 هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد بستگی به نوع دستگاه لیزر، ناحیه بدن و تعداد جلسات دارد.

موقعیت جغرافیایی نیز روی هزینه های این کار موثر خواهد بود. در واقع به همان نسبت که کلینیک نزدیک تری را برای انجام این کار انتخاب کنید، هزینه های پایین تری برای لیزر موهای زائد خواهید داشت.

با این وجود توجه به یک نکته نیز ضروری به نظر می‌رسد. کلینیک هایی که بیش از حد ارزان هستند و هزینه ای پایین تر از حد استاندارد از شما دریافت می کنند، ممکن است فرآیندی کاملا استاندارد و بهداشتی را برای شما رقم نزنند و در نتیجه همه هزینه ای که برای انجام این کار انجام داده اید را هدر بدهند.

این نکته باید مورد توجه همه آن‌ هایی قرار بگیرد که قصد دارند فرآیند لیزر موهای زائد بدن خود را انجام بدهند.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات لیزر موهای زائد را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک پوست و مو هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد و تعداد جلسات لازم، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *