لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد و ویروس کرونا

لیزر موهای زائد بدن و ویروس کرونا

لیزر موهای زائد بدن و ویروس کرونا

همانطور که می دانید شیوع بدون توقف ویروس کرونا (COVID-19) هم در کشور ما و هم در سراسر جهان جولان می دهد و نگرانی های زیاد و ضدعفونی کردن های خسته کننده ای را با خود به همراه دارد.

لیزر موهای زائد و ویروس کرونایکی از نگرانی های این روز ها در دوران شیوع ویروس کرونا طبق نظر ستاد ملی مباره با ویروس کرونا کشور ترس از مراجعه به مراکز پر رفت و آمد می باشد.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

کلینیک های زیبایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند و با توجه به همین استرس های کرونایی بر آن شدیم که نکاتی را در مورد مراقبت های ورود به مراکز پیوند مو و لیزر موهای زائد بدن یادآور شویم.

پس با ما همراه باشید تا پاسخ برخی سوالات و نگرانی های مربوط به این میهمان ناخوانده را پاسخگو باشیم

آیا با وجود ویروس کرونا در کلینیک ها، لیزر موهای زائد انجام می شود؟

زمان اوج همه گیری و انتشار کرونا، دقیقا مصادف بود با شروع سال جدید؛ مسلما اولین تصمیم هرکس برای شروع سال جدید ایجاد تغییرات ظاهری و تحولی ویژه در زیبایی اش است.

یکی از این اقدامات لیزر موهای زائد بدن هست که امروزه بسیار ترویج یافته و هرکس به دنبال بهترین و معتبرترین کلینیک لیزر موهای زائد میرود.

لیزر موهای زائد و ویروس کروناولی در شرایط کنونی علاوه بر تبحر و مهارت لازم، رعایت بهداشت و ضدعفونی کامل نیز مدنظر قرار گرفته است و نمی توان از آن چشم پوشی کرد چرا که کوچک ترین سهل انگاری می تواند باعث ابتلای شما به ویروس منحوس کرونا شود.

متاسفانه، طبق اطلاعات ارائه شده در این زمینه همچنان باید با این ویروس نوظهور همزیستی داشته باشیم ولی با احتیاط زیاد می توان از عواقب سخت آن جلوگیری کرد؛ بنابراین بعد از بازگشایی کلینیک های زیبایی که مجوزهای لازم را کسب کرده باشند می توانید به لیزر موهای زائد خود اقدام کنید.

اولین مرحله این است که حتما کلینیکی را انتخاب کنید که توانسته در این روزهایسخت مجوز های لازم را به صورت قانونی برای بازگشایی کار خود کسب نماید، اولویت نخست کلینیک های معتبر، سلامتی و ایمنی مراجعه کنندگان و کارکنان می باشد که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

این مراکز معتبر اطلاعات مربوط به CDC (مراکز مدیریت و پیشگیری بیماری) وزارت بهداشت و توصیه های مربوط به آن را به روز دنبال می کنند و همواره در تلاش هستند که دستورالعمل های مراقبتی جهانی را که توسط CDC و OSHA تعیین شده است، رعایت کرده و از آنها فراتر بروند.

در نهایت می توانید با اطمینان خاطر به این مراکز مراجعه کنید و از زیبایی به دست آمده خود لذت ببرید. البته قبل از رزرو وقت از سلامت عمومی خود اطمینان یابید و با رعایت کامل مراتب بهداشتی وارد شوید.

دستورالعمل های لازم جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا در کلینیک هایی زیبایی

 1. پاک کردن تمام سطوح با مواد ضد عفونی کننده
 2. ضدعفونی لباس بیماران و عدم استفاده از کفش
 3. ضدعفونی کلیه ابزارها پس از هر بار استفاده
 4. استفاده از تجهیزات رعایت بهداشت شخصی از جمله ماسک، دستکش و لباس
 5. استفاده از محصولات یکبار مصرف در صورت لزوم
 6. شستشوی دست و ضدعفونی کننده دست پرسنل قبل و بعد از هر بیمار
 7. ضد عفونی کردن کلیه سطوح دفتر از جمله دستگیره درها، نرده ها و سرویس های بهداشتی ها

در چه صورتی در این دوران به کلینیک مراجعه نکنیم؟

با توجه به حفظ سلامتی و ایمنی مراجعه کنندگان دیگر و کارکنان، کلینیک های معتبر از شما توقع دارند که در صورت وجود هر یک از علائم زیر با کلینیک خود تماس بگیرید و نوبت های رزرو شده خود را در رابطه با کلیه خدمات زیبایی از جمله لیزر موهای زائد به وقت دیگری موکول کنید.

 1. اگر شما هر یک از علائم تب، سرفه یا سایر علائمی که مانند آنفولانزا هستند را تجربه کرده اید.
 2. حداقل 14 روز پس از بین رفتن علائم سرماخوردگی صبر کنید.
 3. اگر با هر کسی که آزمایش کرونا آن مثبت بوده و یا مشکوک بوده که در معرض عوامل ابتلا به کرونا ویروس قرار داشته در تماس بوده اید
 4. اگر اخیراً به چین، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی و آمریکا و یا سایر منطقه شیوع شدید این ویروس سفر کرده اید.

چطور با وجود ویروس کرونا وارد کلینیک های زیبایی شویم: 

یکی از مهم ترین نکات در عدم ابتلا و شیوع ویروس کرونا، رعایت فاصله گذاری استاندارد می باشد؛ که در این راستا سازمان ملی مبارزه با کرونا هنوز مجوز فعالیت کلینیک های زیبایی و سایر مشاغل این چنینی که نکات مرتبط و مورد نیاز را رعایت نکرده اند اعلام نکرده است.

این نکته حائز اهمیت است که این قانون دال بر انتقال ویروس از طریق فرآیندهای زیبایی نظیر تزریق ژل، پیوند مو، کاشت ابرو و یا لیزر موهای زائد نیست. کلینیک پوست، مو و زیبایی رز در این روز های سخت توانسته با تلاش های شبانه روزی محیطی ایمن و استریل را برای مراجعه کنندگان خود به ارمغان آورد.

این کلینیک تمامی مجوز های لازم برای بازگشایی در این دوران را دریافت کرده و هم اکنون برای خدمات رسانی در خدمت تمامی مراجعه کنندگان گرامی است.

همانطور که اطلاع دارید ویروس کرونا تنها از طریق دستگاه تنفسی قادر است سیستم ایمنی و عملکرد ریه را مختل سازد، بنابراین نمی توان گفت که دستگاه های لیزر آلوده به ویروس بوده و موجب انتقال ویروس می شود.

در صورتی که تصمیم به لیزر موهای زائد در دوران شیوع ویروس کرونا داشتید در مرحله ی اول باید از کلینیک مورد نظر خود و رعایت کلیه ی موازین بهداشتی مرکز اطمینان کامل حاصل کنید.

به طور کل در صورتی که کلینیک مجوز فعالیت را از ستاد ملی مبارزه با کرونا دریافت کرده باشد، می توانید با اطمینان کامل و رعایت دستورالعمل های بهداشتی جهت لیزر موهای زائد خود در آن محل  وارد شوید.

لیزر موهای زائد با رعایت کلیه اصول بهداشتی

انجام لیزر موهای زائد بدن در کلینیک های دارای مجوز فعالیت با رعایت کلیه اصول بهداشتی انجام می شود.

از آن جایی که این قبیل مراکز بیشتر محل تجمع و رفت و آمد هستند، پس مطمئنا نمی توان تنها به رعایت بهداشت و پاکسازی محیط اکتفا کرد. پس بایستی به بهداشت پرسنل مرکز و مراجعه کنندگان نیز توجه ویژه ای داشت. با به کارگیری همه موارد مذکور لیزر موهای زائد به سادگی و با امنیت بالایی انجام می شود.

قبل از شروع به فرایند لیزر، محل مورد نظر جهت ضدعفونی شدن پاک می شود. برخی از بیماران در مواردی که ناحیه ی تحت درمان کم و پوست خیلی حساس باشد، ژل بی حسی دریافت می کنند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل تأثیر خود را بر پوست بگذارد.

درمان با لیزر در اتاقی که بطور اختصاصی برای معالجه لیزر تنظیم شده باشد انجام خواهد شد؛ هر کس که در اتاق است باید در طول عمل از عینک محافظ استفاده کند.

برای انجام لیزر، پوست محکم نگه داشته می شود و با لیزر درمان می شود. در زمان انجام فرایند لیزر که موهای زائد از بین می روند این مسئله باعث ایجاد دود ناچیزی شبیه بوی گوگرد می شود.

طول مدت درمان فرد به اندازه منطقه مورد نظر بستگی دارد. معالجه لب فوقانی چند دقیقه طول می کشد ولی اگر لیزر موهای زائد پا یا دست نیاز باشد، درمان شما ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

همه این مراحل با ضدعفونی شدن کلیه ی دستگاه ها و ابزار ها و رعایت کلیه ی اصول بهداشتی انجام می گردد.

آیا پرسنل کلینیک در شیوع ویروس کرونا تأثیر گذارند؟

بله احتمال انتشار این ویروس توسط هر شخصی ممکن است حتی کارکنان کلینیک های زیبایی. ولی در صورتی که آن ها این مسأله را جدی بگیرند و به رعایت کامل همه موارد بهداشتی را پایبند باشند شما می توانید با اطمینان خاطر جهت لیزر موهای زائد بدن خود و هر نوع عمل زیبایی به کلینیک ها مراجعه کنید.

سازمان ملی مبارزه با کرونا اطلاع رسانی کامل و دقیق در رابطه با این موضوع را انجام داده است و مطمئنا کلینیک هایی که در این ایام شروع به فعالیت نموده اند دستورالعمل های مورد نظر به آن ها ابلاغ شده است.

تمامی کارکنان در رابطه با رعایت بهداشت فردی ضدعفونی مرتب دست ها آگاه بوده و همچنین مجهز شدن به ماسک و دستکش در حین فرایند درمان بعلاوه ی تعویض مرتب ملزومات لازم را انجام می دهند.

یکی دیگر از تمهیدات این مراکز برای فراهم کردن شرایط انجام کلیه ی امور زیبایی از جمله لیزر موهای زائد بدن این است که در صورت احساس هرگونه علائم سرماخوردگی و آنفولانزا از حضور در کلینیک خودداری کنند.

این دسته از افراد تا زمان اطمینان کامل از سلامتی مجوز ورود به کلینیک را ندارند. در نهایت می توانید در صورت داشتن مجوز فعالیت این مرکز، با اطمینان خاطر اقدام به کلیه امور زیبایی بپردازید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *