درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

چرا لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است؟

>> لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

لیزر موهای زائد بهترین روش و راهکار برای از بین بردن موهای زائد است. موهای زائد همیشه آزار دهنده هستند و هر فردی با هر روشی در پی از بین بردن آن است.

این موهای زائد ظاهر بدی برای انسان ایجاد می‌کنند و می‌توانند منشا بسیاری از بیماری‌های پوستی باشند.

 

لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

 

چرا که محل و مکان خوبی برای تجمع باکتری‌های میکروب زا هستند. روش‌های زیادی از گذشته تا الان برای از بین بردن موهای زائد وجود داشته و دارد.

نیازهای افراد می‌تواند بسته به نوع پوست و ضخامت مو متفاوت باشد. روش و راهکاری که برای دیگران کار می‌کند ممکن است لزوما برای شما کار نکند. بنابراین هر فردی با توجه به نوع پوست و ضخامت موهای زائد خود باید روش مناسب را پیدا کند.

 

بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

 

در ادامه روش‌های از بین بردن موهای زائد ذکر کرده‌ ایم و با بررسی هر کدام بهترین روش را مشخص کرده ایم.

 

>> اصلاح با تیغ

مزیت اصلاح با تیغ این است که هر کس می‌تواند در خانه و به سرعت موهای زائد خود را بتراشد.

اما قسمت نه چندان جالب این است که تیغ فقط موهای روی سطح پوست را از بین می‌برد، بنابراین قبل از اینکه بتوانید عبارت”صاف و ابریشمی” پوست برای اصلاح بعد از اصلاح با تیغ را به کار ببرید، رشد مجدد موهای زائدتان شروع شده است. حتی ممکن است در خواب کابوس رشد مجدد موهای زائدتان پس از اصلاح با تیغ را هم ببینید.

در این روش ممکن است بر اثر بی احتیاطی پوست خود را زخمی کنید و به آن آسیب برسانید.

 

>> کرم‌های موبر

کرم های موبر با آب کردن و حل کردن موهای زائد آنها را از بین می‌برند. اگر شما از اصلاح خسته شده اید، این روش می‌تواند جایگزین مناسبی باشد. در این روش هم موهای زائد  فقط از سطح پوست برداشته می‌شود، بنابراین احتمالا لازم است که روند از بین بردن موهای زائد را مثل اصلاح با تیغ به صورت منظم و مرتب تکرار کنید.

همیشه قبل از اینکه بر روی تمام قسمتی از پوست خود را برای از بین بردن موهای زائد آن کرم موبر بزنید ، قسمت کوچکی از پوست بازوی خود را از این کرم بمالید و اگر پس از 24 ساعت حساسیتی در آن ناحیه از پوست شما مشاهده نشد از کرم موبر برای از بین بردن موهای زائد دیگر قسمت‌های بدن استفاده کنید.

مشاهده مطلب
معایب دستگاه لیزر موهای زائد SHR

این حساسیت به دلیل وجود مواد شیمیایی در این محصولات است که برای افرادی که به این مواد حساسیت دارند، به وجود می‌آید.

 

>> وکس زدن

اگر برای صرف وقت خود ارزش زیادی قائل هستید، می‌توانید از وکس برای از بین بردن موهای زائد خود اقدام کنید.

وکس موهای زائد را از ریشه می‌کند و پوست شما را نرم و لطیف می‌کند. هربار وکس زدن موهای زائد بدن می‌تواند 3 تا 6 هفته از رشد مجدد موهای زائد جلوگیری کند. اما وکس زدن می‌تواند دردناک باشد و برای کسانی که آستانه درد و تحمل کمتری دارند ممکن است مناسب نباشد.

همچنین از عوارض جانبی وکس زدن می‌تواند خارش پوست باشد که برای اکثر افراد آزار دهنده است. همچنین جلسات مراجعه برای وکس زدن موهای زائد ارزان قیمت نیست. اگر بخواهید در خانه انجام دهید ممکن است نتوانید از پس مراحل آن بر بیایید. ممکن است پوست خود را بسوزانید و یا محیط اطراف خود را کثیف و به هم ریخته کنید.

 

>> الکترولیز

الکترولیز برای از بین بردن فولیکول مو از طریق یک سوزن جریان الکتریکی به آنها عمل می‌کند. این روش می‌تواند به صورت دائمی موهای زائد را حذف کند. اما اگر به درستی انجام نشود؛ می‌تواند دردناک باشد. همچنین ممکن است اسکار پوستی ایجاد کند. از آنجایی که الکترولیز بر روی تک تک فولیکول‌های مو تمرکز می‌کند، هر جلسه ممکن است چند ساعت طول بکشد و وقت گیر و آزار دهنده شود. این فرایند از بین بردن موهای زائد وقت گیر است و جلسات زیادی را باید طی کنید تا به نتیجه‌ی ایده آل برسید.

 

>> لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدن یک راه حل طولانی مدت و دائمی برای کاهش رشد موهای زائد است.

این کار با فرستادن پالس‌های پرقدرت از اشعه‌های لیزر به فولیکول‌های مو است که با آسیب رساندن به فولیکول‌های مو مانع از رشد مجدد موهای زائد در آینده می‌شود. در روش لیزر موهای زائد مانند الکترولیز، ریزش مو به چند جلسه نیاز دارد؛ با این حال، این جلسات تنها چند دقیقه طول می‌کشد. اگر دوست دارید که برای همیشه با کاهش رشد مجدد موهای زائد بدن بدون عوارض جانبی مواجه شوید، لیزر موهای زائد بهترین گزینه است.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو از پزشکان متخصص و کادر درمانی مجرب و جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 استفاده می‌شود.

در این مراکز ابتدا پزشک متخصص مشاوره‌های لازم را قبل از شروع فرایند درمان به فرد بیمار می‌دهد. پزشک متخصص با بررسی سوابق پزشکی و مصرف داروی فرد بیمار و مراجعه کننده اطلاعات مفید و موثری پیدا می‌کند.

مشاهده مطلب
باورهای غلط درباره لیزر موهای زائد

مصرف داروهای حساس به نور نباید در یک زمان تعیین شده‌ای قبل از شروع فرایند لیزر موهای زائد انجام شود. همچنین پزشک متخصص نوع پوست و رنگ و ضخامت موهای افراد را مشخص کرده و در اختیار درمانگران قرار می‌دهد. چرا که برای از بین بردن موهای زائد هر نوع پوستی دستگاهی خاص با مقدار پالس اشعه لیزری متفاوت مورد نیاز است.

در گذشته لیزر موهای زائد تنها برای پوست‌های روشن و موهای تیره و ضخیم جواب می‌داد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری دستگاه‌های لیزر موهای زائد این روش برای همه‌ی انواع پوست‌های افراد جواب می‌دهد و موثر است.

با این حال پوست‌های تیره چون زودتر و بیشتر از دیگر پوست‌ها اشعه‌های لیزر را جذب می‌کنند، در خطر سوختگی قرار دارند و باید در هر جلسه لیزر موهای زائد برای آنها از مقدار پالس کمتری استفاده می‌شود.

بنابراین ممکن است روند درمانی پوست‌های تیره نسبت به پوست‌های روشن بیشتر طول بکشد و آنها نیاز به جلسات اضافی داشته باشند.

مهمترین نکته ایمنی لیزر موهای زائد زدن عینک مخصوص بر روی چشمان در حین لیزر درمانی است. هم درمانگر و هم شخص بیمار باید در حین لیزر درمانی بر روی چشمان خود عینک مخصوص بزند چرا که اشعه‌های لیزر در صورت برخورد با چشم می‌تواند به آنها آسیب برساند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع