لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

چرا لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است؟

لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

لیزر موهای زائد بهترین روش و راهکار برای از بین بردن موهای زائد است. موهای زائد همیشه آزار دهنده هستند و هر فردی با هر روشی در پی از بین بردن آن است.

این موهای زائد ظاهر بدی برای انسان ایجاد می‌کنند و می‌توانند منشا بسیاری از بیماری‌های پوستی باشند.

لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

علاوه بر این تجمع موهای زائد در بعضی از نقاط بدن، موجب افزایش تعریق خواهد شد. این موها اساسا زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهند و موجب می شوند که او همواره در حال پنهان کردن بدن خود از دیگران باشد.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

همه این مسائل در کنار هم موجب می شوند که از بین بردن موهای زائد به یک دغدغه اساسی برای افراد مختلف تبدیل شوند. این موضوع در گذشته بیشتر برای بانوان اهمیت داشت اما امروزه مردان نیز به از بین بردن موهای زائد توجه ویژه ای نشان می دهند و روش های مختلفی از جمله لیزر موهای زائد، اپیلاسیون و غیره را برای این کار آزمایش می کنند.

چرا که محل و مکان خوبی برای تجمع باکتری‌های میکروب زا هستند. روش‌های زیادی از گذشته تا الان برای از بین بردن موهای زائد وجود داشته و دارد.

نیازهای افراد می‌تواند بسته به نوع پوست و ضخامت مو متفاوت باشد. روش و راهکاری که برای دیگران کار می‌کند ممکن است لزوما برای شما کار نکند. بنابراین هر فردی با توجه به نوع پوست و ضخامت موهای زائد خود باید روش مناسب را پیدا کند.

بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

در ادامه روش‌های از بین بردن موهای زائد ذکر کرده‌ ایم و با بررسی هر کدام بهترین روش را مشخص کرده ایم.

اصلاح با تیغ

مزیت اصلاح با تیغ این است که هر کس می‌تواند در خانه و به سرعت موهای زائد خود را بتراشد.

اما قسمت نه چندان جالب این است که تیغ فقط موهای روی سطح پوست را از بین می‌برد، بنابراین قبل از اینکه بتوانید عبارت”صاف و ابریشمی” پوست برای اصلاح بعد از اصلاح با تیغ را به کار ببرید، رشد مجدد موهای زائدتان شروع شده است. حتی ممکن است در خواب کابوس رشد مجدد موهای زائدتان پس از اصلاح با تیغ را هم ببینید.

در مواردی حتی این احتمال وجود دارد که پس از استفاده از تیغ، موهای جدیدی که در این ناحیه رشد می کنند، ضخیم تر نیز باشند. در نتیجه آثار اصلاح موهای زائد با تیغ خیلی زود از بین می رود و موهای جدید، جایگزین موهای قبلی می شوند.

در این روش ممکن است بر اثر بی احتیاطی پوست خود را زخمی کنید و به آن آسیب برسانید. حتی اگر در استفاده از تیغ ماهر باشید، باز این احتمال وجود دارد که زخم ها و خراش هایی در بدن خود به وجود بیاورید و حتی موجب خونریزی در بدن خود شوید.

علاوه بر این معمولا به وجود آودن سطحی صاف و کاملا یکدست در همه نقاط بدن به وسیله تیغ میسر نیست. در نتیجه این روش محدودیت های زیادی دارد و از دیگر مشکلات بزرگ دیگر آن، این است که باید دائما تکرار شود تا نتایج خوبی به دنبال داشته باشد. در نتیجه استفاده از تیغ، زمان بسیار زیادی را از فرد خواهد گرفت.

کرم‌های موبر

کرم های موبر با آب کردن و حل کردن موهای زائد آنها را از بین می‌برند. اگر شما از اصلاح خسته شده اید، این روش می‌تواند جایگزین مناسبی باشد. در این روش هم موهای زائد  فقط از سطح پوست برداشته می‌شود، بنابراین احتمالا لازم است که روند از بین بردن موهای زائد را مثل اصلاح با تیغ به صورت منظم و مرتب تکرار کنید.

در دراز مدت برای تهیه این کرم ها باید هزینه های زیادی پرداخت کنید. در واقع شما هر چند وقت یک بار باید این کرم ها را تهیه کنید و این کار به لحاظ مالی، ممکن است برای شما اصلا به صرفه نباشد. این یکی از مشکلات استفاده دائمی از کرم های موبر برای از بین بردن موهای زائد به شمار می رود.

همیشه قبل از اینکه بر روی تمام قسمتی از پوست خود را برای از بین بردن موهای زائد آن کرم موبر بزنید ، قسمت کوچکی از پوست بازوی خود را از این کرم بمالید و اگر پس از 24 ساعت حساسیتی در آن ناحیه از پوست شما مشاهده نشد از کرم موبر برای از بین بردن موهای زائد دیگر قسمت‌های بدن استفاده کنید.

این حساسیت به دلیل وجود مواد شیمیایی در این محصولات است که برای افرادی که به این مواد حساسیت دارند، به وجود می‌آید.

گاهی این ترکیب های شیمیایی، عوارض جانبی زیادی را برای افراد مختلف به دنبال خواهند داشت. عوارضی که برای مدت نسبتا زیادی در بدن این افراد و روی پوست آن ها باقی می مانند.

در نتیجه بهتر است قبل از مصرف کرم های موبر، عوارض احتمالی این کرم ها را به خوبی مطالعه کرده تا شناخت دقیقی از این کرم ها داشته باشید. این کار نگرانی های شما را در مورد مصرف کرم های مو بر کاهش خواهد داد. با این وجود مصرف این محصولات، همواره ممکن است سلامتی پوست شما را به خطر بیندازد.

وکس زدن

اگر برای صرف وقت خود ارزش زیادی قائل هستید، می‌توانید از وکس برای از بین بردن موهای زائد خود اقدام کنید.

وکس موهای زائد را از ریشه می‌کند و پوست شما را نرم و لطیف می‌کند. هربار وکس زدن موهای زائد بدن می‌تواند 3 تا 6 هفته از رشد مجدد موهای زائد جلوگیری کند. اما وکس زدن می‌تواند دردناک باشد و برای کسانی که آستانه درد و تحمل کمتری دارند ممکن است مناسب نباشد.

در این فرآیند، درد بسیار زیادی برای فرد به وجود می آید و بسیاری از افراد، تمایل ندارند در معرض چنین دردی قرار بگیرند. وکس دردناک ترین روش برای از بین بردن مو های زائد به شمار می رود و به همین خاطر بسیاری از افراد، ترجیح می دهند روش های دیگری را برای این کار انتخاب کنند. تحمل این درد به صورت ماهانه، اصلا کار ساده ای نیست و این بزرگ ترین مشکل وکس به شمار می رود.

همچنین از عوارض جانبی وکس زدن می‌تواند خارش پوست باشد که برای اکثر افراد آزار دهنده است. همچنین جلسات مراجعه برای وکس زدن موهای زائد ارزان قیمت نیست. اگر بخواهید در خانه انجام دهید ممکن است نتوانید از پس مراحل آن بر بیایید. ممکن است پوست خود را بسوزانید و یا محیط اطراف خود را کثیف و به هم ریخته کنید.

در نتیجه این فرآیند نیز در درازمدت، هزینه های زیادی برای شما به همراه دارد و به لحاظ مالی، چندان به صرفه به نظر نمی رسد. به همین خاطر است که خیلی ها به سراغ وکس نمی روند و روش های دیگری را برای از میان بردن مو های زائد موجود روی بدن خود در نظر می گیرند.

الکترولیز

مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز ، در روش الکترولیز برای از بین بردن فولیکول مو از طریق یک سوزن جریان الکتریکی به آنها عمل می‌کند. این روش می‌تواند به صورت دائمی موهای زائد را حذف کند. اما اگر به درستی انجام نشود؛ می‌تواند دردناک باشد. همچنین ممکن است اسکار پوستی ایجاد کند. از آنجایی که الکترولیز بر روی تک تک فولیکول‌های مو تمرکز می‌کند، هر جلسه ممکن است چند ساعت طول بکشد و وقت گیر و آزار دهنده شود. این فرایند از بین بردن موهای زائد وقت گیر است و جلسات زیادی را باید طی کنید تا به نتیجه‌ی ایده آل برسید.

صدمه دیدن پوست، یکی از عوارض جانبی احتمالی الکترولیز به شمار می رود. به ویژه اگر این فرآیند از سوی فردی انجام شود که فاقد تجربه کافی است، پوست به شدت آسیب خواهد دید.

به وجود آمدن جای زخم و آکنه، یکی دیگر از مشکلات احتمالی این روش محسوب می شود. همچنین این احتمال وجود دارد که الکترولیز، موجب تغییر رنگ جزئی در پوست افراد شود.

افرادی که پوست حساسی دارند، ممکن است این مشکل را تجربه کنند. گاهی پس از استفاده از الکترولیز، فولیکول های مو به جای از بین رفتن، آسیب می‌ بینند. در نتیجه رشد مو های زائد به صورت جزئی و حداقلی ادامه پیدا می کند و این یکی از دلایلی است که موجب ایجاد خارش در بدن می شود.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدن یک راه حل طولانی مدت و دائمی برای کاهش رشد موهای زائد است. لیزر موهای زائد بدون تردید بهترین و موثرترین متد برای از بین بردن موهای زائد به شمار می رود و از تاثیر بسیار قابل توجهی برای این کار برخوردار است.

این کار با فرستادن پالس‌های پرقدرت از اشعه‌های لیزر به فولیکول‌های مو است که با آسیب رساندن به فولیکول‌های مو مانع از رشد مجدد موهای زائد در آینده می‌شود. در روش لیزر موهای زائد مانند الکترولیز، ریزش مو به چند جلسه نیاز دارد؛ با این حال، این جلسات تنها چند دقیقه طول می‌کشد. اگر دوست دارید که برای همیشه با کاهش رشد مجدد موهای زائد بدن بدون عوارض جانبی مواجه شوید، لیزر موهای زائد بهترین گزینه است.

هر جلسه از لیزر موهای زائد در زمان کوتاهی انجام می شود و در این جلسه ها، درد و احساس ناخوشایند خاصی برای فرد به وجود نمی آید. علاوه بر این با انتخاب مناسب دستگاه لیزر، فرد شاهد عوارض جانبی چندانی بر روی پوست خود نخواهد بود.

نتایج لیزر موهای زائد ماندگاری بسیار زیادی دارد و فولیکول های از بین رفته، دیگر هرگز رشد مو ها را در این نواحی از بدن رقم نمی زنند. با این وجود امکان دارد درصد بسیار کمی از فولیکول ها سالم بمانند و مو های زائد کمی در این نواحی رشد کنند که این موضوع نیز با تکرار لیزر موهای زائد برای یک بار در هر سال، قابل حل خواهد بود.

در درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو از پزشکان متخصص و کادر درمانی مجرب و جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 استفاده می‌شود.

در این مراکز ابتدا پزشک متخصص مشاوره‌های لازم را قبل از شروع فرایند درمان به فرد بیمار می‌دهد. پزشک متخصص با بررسی سوابق پزشکی و مصرف داروی فرد بیمار و مراجعه کننده اطلاعات مفید و موثری پیدا می‌کند.

مصرف داروهای حساس به نور نباید در یک زمان تعیین شده‌ای قبل از شروع فرایند لیزر موهای زائد انجام شود. همچنین پزشک متخصص نوع پوست و رنگ و ضخامت موهای افراد را مشخص کرده و در اختیار درمانگران قرار می‌دهد. چرا که برای از بین بردن موهای زائد هر نوع پوستی دستگاهی خاص با مقدار پالس اشعه لیزری متفاوت مورد نیاز است.

در گذشته لیزر موهای زائد تنها برای پوست‌های روشن و موهای تیره و ضخیم جواب می‌داد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری دستگاه‌های لیزر موهای زائد این روش برای همه‌ی انواع پوست‌های افراد جواب می‌دهد و موثر است.

با این حال پوست‌های تیره چون زودتر و بیشتر از دیگر پوست‌ها اشعه‌های لیزر را جذب می‌کنند، در خطر سوختگی قرار دارند و باید در هر جلسه لیزر موهای زائد برای آنها از مقدار پالس کمتری استفاده می‌شود.

بنابراین ممکن است روند درمانی پوست‌های تیره نسبت به پوست‌های روشن بیشتر طول بکشد و آنها نیاز به جلسات اضافی داشته باشند.

مهمترین نکته ایمنی لیزر موهای زائد زدن عینک مخصوص بر روی چشمان در حین لیزر درمانی است. هم درمانگر و هم شخص بیمار باید در حین لیزر درمانی بر روی چشمان خود عینک مخصوص بزند چرا که اشعه‌های لیزر در صورت برخورد با چشم می‌تواند به آنها آسیب برساند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *