لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد مردان در کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد مردان در کلینیک زیبایی

لیزر موهای زائد مردان

از بین بردن موهای زائد صورت و بدن نه تنها در زنان بلکه در مردان هم تبدیل به یکی از بزرگترین دغدغه آنها شده است. امروزه مردان، ارزش رفع موهای زائد را در اعضای مختلف بدن مثل پشت بدن و قفسه سینه بهتر از قبل درک می کنند.

لیزر موهای زائد یکی از معروف ترین فرآیندهایی است که در سرتاسر جهان طرفدار دارد و تعداد مردهایی که با کمک این روش از شر موهای زائد خود راحت می شوند، روز به روز بیشتر می شود.

لیزر موهای زائد مردان

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

لیزر کردن موهای زائد یکی از روش هایی است که برای مردان و زنان مزایای بسیار خوبی را دارد. از جمله مزایای که برای مردان با لیزر کردن موهای زائد بدنشان به وجود می آید ظاهر مناسب بدن آن ها خواهد بود. معمولا برخی از مردان به دلیل داشتن موهای زائد با حجم بسیار زیاد سبب به وجود آمدن ظاهر نامناسب در همه و یا برخی از نقاط بدن می شود.

همه ی مردانی که شرایط مناسبی برای انجام این عمل دارند می توانند از این روش برای حذف موهای زائدشان استفاده کنند. این روش برای افراد مقرون به صرفه بوده و دارای مزایای زیاد و همچنین عوارض کم تری در مقایسه با روش های دیگر دارد.

مردان می توانند با به کارگیری این روش جهت از بین بردن مو های زائد بدن خود اقدام کنند و از مزایای این عمل بهره مند شوند و رضایت خود را از انجام این عمل اعلام کنند.

در کلینیک تخصصی پوست و مو رز ما از جدیدترین تکنولوژی برای رفع موهای زائد مردها استفاده می کنیم تا احساس طراوت و تمیزی را به آقایان هدیه بدهیم.

چرا مردها هم جزو طرفداران لیزر موهای زائد شده اند؟

اصولا هر روشی که طرفدار زیادی داشته باشد، فواید زیادی را هم برای فرد به دنبال دارد. به غیر از رفع همیشگی موهای زائد در مردان، دستگاه لیزر میتواند سایر مشکلات روش های دیگر (مثل شیو) را هم برطرف کند مثل:

 1. عدم رشد موهای زیر پوستی
 2. روی پوست بیمار، سوزش و جراحتی احساس نمی شود
 3. برعکس سایر روش ها هزینه های زیادی  را به دنبال ندارد ، استفاده از این روش بسته به میزان استفاده از این روش در سطح های بزرگ و یا کوچک متفاوت بوده و در صورتی که ناحیه ی کوچکی از بدن مورد انجام لیزر قرار بگیرد هزینه های طبیعتا کمتری برای افراد در پی خواهد داشت. همچنین علاوه بر این موضوع می توان به میزان حجم موهای زائد که در هزینه های ناشی از این روش تاثیر گذار است اشاره کنیم.
 4. صرفه جویی در وقت روزانه/هفتگی فرد ، معمولا مردان به دلیل مشغله های کاری زیادی که دارند وقت مناسب و یا به خصوصی برای اختصاص دادن به روش های مختلف از بین بردن موهای زائد ندارند. استفاده از روش لیزر کردن مو های زائد به دلیل اینکه نیازی به صرف کردن وقت زیادی نداشته و دوره ی نقاهت بسیار کوتاه مدتی دارد می توانند جز بهترین گزینه ها باشد.
 5. برای همیشه میتوانید از موهای زائدتان راحت بشوید
 6. عملکرد لیزر نسبت به سایر روش ها سریعتر است
 7. صورت مردها بعد از لیزر جوش نمی زند
 8. در آب و هوای گرم، مردها احسساس راحتی بیشتری می کنند

لیزر موهای زائد مردان

مردها در کدام بخش های بدن خود از لیزر استفاده می کنند؟

اکثر زنها از لیزر برای لیزر موهای زائد زیر بغل و ناحیه بیکینی استفاده می کنند ولی مردها میتوانند برای اندام های زیر هم از لیزر استفاده کنند:

 1. پشت بدن و کمر ، برخی از مردانی ممکن است از موهای زائد با حجم کمتری برخوردار باشند در ناحیه پشت کمر و به طور کلی در ناحیه ی پشت بدن خود دارای موهای زائدی که ظاهری نامناسبی به بدن افراد می دهد می باشند. معمولا این دسته از افراد به موهای زائد این ناحیه دست نمی زنند در این صورت اگر موهای این ناحیه را با لیزر کردن از بین ببرید رشد آن تقریبا متوقف خواهد شد.
 2. قفسه سینه ، اکثر مردان حتی آن دسته از مردانی که بسیار کم مو می باشند و دارای حجم کمی از مو های زائد در بدن خود می باشند در ناحیه ی قفسه سینه حتما موهای زائدی خواهند داشت. این موهای قفسه سینه ممکن است کم پشت و یا پر پشت باشند که بسته به حجم آن ها هزینه های انجام لیزر متفاوت بوده و در این ناحیه می تواند به راحتی با استفاده از لیزر کردن موهای زائد را از بین برد.
 3. باسن
 4. بیکینی
 5. بازوها، معمولا افراد عادی به دلیل اینکه موهای زائد زیادی در این ناحیه وجود ندارد از انجام این روش برای حذف موهای زائد استفاده نمی کنند. اما در ورزشکاران به خصوص در بین بدنسازان برای از بین بردن مو های زائد این ناحیه از این روش استفاده می کنند. استفاده از این روش برای بدنسازان بسیار آسان بوده و چون شرایط انجام آن را دارا می باشند می توان گفت که لیزر کردن تا حدودی بدون عوارض خواهد بود.
 6. گردن، برخی از افراد که در بین مردان و حتی در میان زنان نیز این موارد مشاهده شده است در ناحیه ی گردن خود دچار به وجود آمدن موهای زائد می شوند. باید بگوییم که این دسته از افراد ممکن است به دلیل اینکه این موهای زائد برای چهره ی آن ها ظاهر نامناسبی می دهند از اعتماد به نفس نسبتا کمی در مقایسه با افراد دیگر برخوردار باشند. این دسته از افراد می توانند برای حل مشکل خود از لیزر کردن نیز استفاده کنند.
 7. سر
 8. ریش، ریش مردان به نوعی جز بهترین ابزارهای افزایش زیبایی است. ممکن است ریش برخی از مردان به دلیل رویش نامناسب در برخی نواحی صورتشان سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای آن ها شود. رویش نامناسب ریش در هر ناحیه از صورت می تواند برای آن ها مشکل ساز بوده و زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. باید بگوییم که لیزر کردن ریش دقت و حساسیت بالایی را نیازمند می باشد.
 9. ابروهای پیوسته، برخی از افراد معتقدند که ابرو های پیوسته برای زیبایی آن ها تاثیر مثبت و برخی هم معتقدند که این ابرو های پیوسته سبب تاثیر گذاری منفی در زیبایی صورتشان شده است. لیزر کردن این ناحیه مانند لیزر کردن ریش باید با دقت و همچنین حساسیت بالایی انجام پذیرد. افراد برای لیزر کردن این ناحیه باید حتما یک پزشک متخصص و دارای مهارت را انتخاب کنند.

آیا شرایط خاصی برای مردها وجود دارد تا بتوانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

دستگاه لیزر بیشتر بر روی موهای سیاه بیمارانی که پوست روشن تری دارند تاثیر می گذارد زیرا ملانین موجود در ساقه موهایی که رنگ تیره تری دارند، نور لیزر را بیشتر به خود جذب می کند.

ما در کلینیک تخصصی پوست و مو رز، دستگاه لیزر را روی بهترین درجه تنظیم می کنیم تا هیچ عارضه و اثر جانبی خاصی برای بیمار به دنبال نداشته باشد و با عبور پرتو لیزر از سطح پوست بتواند با تاثیر بر فولیکول موها، چرخه تولید موهای زائد را غیر فعال کند.

دستگاه لیزر چگونه بر رفع موهای زائد مردها تاثیر می گذارد؟

تقریبا همه ما می دانیم که ملانین یا رنگدانه ها، مسئول رنگ پوست ما هستند.

وقتی پالس های دستگاه لیزر در جهت رشد موهای زائد قرار بگیرد، ملانین ها نور لیزر را جذب می کند و آن را به گرما تبدیل کند. این گرما هم به سمت ساقه موها و سپس به فولیکول های مو می رسد. گرما، به فولیکول ها آسیب می رساند و از تولید و رشد مو هم جلوگیری می کند.

آیا لیزر موهای زائد برای مردها نتایج خوبی را به دنبال دارد؟

شاید اکثر ما فکر می کنیم که پرتوهای لیزر می توانند سریع تمام موهای بخش مورد نظر ما را از بین ببرند ولی سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از دستگاه لیزر را برای “کاهش دائمی موهای زائد” تایید می کند  و این سازمان هم برای اینکار دو دلیل دارد:

یکی اینکه لیزر فقط میتواند به موهای زائدی که در دوره آناژن (رشد) قرار دارند آسیب برساند. البته موهای زائد میتواند در دوره کاتاژن (مرحله بین رشد و استراحت موها) یا در مرحله تلوژن (استراحت) قرار داشته باشند.

مراحل کاتاژن و تلوژن به مرحله ریزش تغییر می کنند. این مراحل مانع تغذیه موها می شوند و باعث ریزش آنها می شوند و در نتیجه، ساقه موهای جدیدی دوباره شروغ به رشد می کند. بخاطر همین، لیزر نمیتواند بر موها در همه ی این سه مرحله تاثیر بگذارد.

هر مو در بدن به طور مستقل عمل می کند و به تنهایی رشد می کند. در نظر بگیرید که بدن انسان 5 میلیون مو دارد (البته بدن مردها چنددین هزار تار مو بیشتر از زنها دارد) ، فولیکول موهای زیادی وجود دارند که در دوره آناژن خود قرار دارند و میتوانند به با لیزر از بین بروند.

دوم اینکه فولیکول موهای آسیب دیده میتوانند با تغییرات هورمونی دوباره ترمیم بشوند و رشد کنند. علاوه بر این، اگر یک فولیکول فقط کمی آسیب ببیند، ممکن است دوباره ترمیم بشود و موی جدیدی دوباره شروع به رشد کند.

مطالعات زیادی نشان میدهد که کاهش موهای زائد می تواند بین 85 تا 90 درصد باشد.

لیزر موهای زائد ریش در مردها

از لیزر میتوان برای شکل دادن و طراحی ریش در مردان هم استفاده کرد. لیزر می تواند میزان ضخامت و زبری موهای ریش را کاهش بدهد، لیزر می تواند ریش را تمیز و مرتب کند و آقایان را از شر موهای زائد روی گونه ها و گردن راحت کند.

تفاوت لیزر موهای زائد در بین مردان و زنان

زنها نسبت به مردها موهای نازک تری روی بدن خود دارند که رفع آنها با لیزر سخت تر است زیرا رنگ این موها معمولا روشن است. موهای کلفت تر، ملانین یا رنگدانه بیشتری دارند. مردها موهای کلفت تر و سیاه تری نسبت به زنها دارند.

البته کلفتی تار موها آنقدرها هم اهمیت ندارد بلکه این رنگدانه است که در لیزر از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین در بسیاری از جهات، رفع موهای زائد در مردها راحت تر ار رفع موهای زائد نازک و بور زنان است.

یک جلسه از لیزر برای مردها چقدر طول می کشد؟

ابعاد بخشی که مردها قصد دارند لیزر کنند، تعیین کننده زمان است؛ برای مثال لیزر بخش کوچکی در روی شانه مردها، فقط چند دقیقه طول می کشد ولی لیزر قفسه سینه مردها 3 دقیقه طول می کشد. شما می توانید بین 10 تا 45 دقیقه برای لیزر موهای زائد خودتان در نظر بگیرید.

مردها در کدام بخش از صورت و بدن خود نمی توانند از لیزر استفاده کنند؟

تنها جایی که در بدن مردها نمی توان از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کرد، اطراف چشمها است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *