علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

>> علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

همانطور که می دانیم لیزر موهای زائد یکی از جدیدترین روشهایی است که برای از بین بردن موهای اضافی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

 

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

 

Laser hair removal در واقع روشی بسیار کارآمد است تا بتوان در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین درد در نواحی مختلفی از بدن که دارای موهای زائد می باشند، به نتیجه دلخواه رسید.

روش های بسیاری برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد. ولی در همه این روش ها رشد مو متوقف نخواهد شد.

 

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

 

از آنجایی که لیزر موهای زائد می تواند در زمان کمی موها را از بین ببرد بهترین روش برای از بین بردن موها در بین مخاطبان عنوان شده است.

از آنجایی که هنوز به طور قطع نمی توان گفت که لیزر موهای زاید می تواند به کلی موها را از بین ببرد در این زمینه نمی توان هیچ گونه اظهار نظری نمود.

زیرا لیزر موهای زائد در هر فردی نتایج متفاوتی را در بر خواهد داشت. این نتایج ممکن است در هر پوستی و با توجه به ضخامت مو در افراد متفاوت باشد.

 

>> آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

با توجه به اینکه Laser hair removal می تواند رشد مو را کم نماید. در اثر استفاده دوره ای از لیزر و به دفعات بیشتر می توان گفت که لیزر موهای زائد می تواند بیشتر از روش های دیگر برای از بین بردن موهای زائد عمل نماید.

در لیزر موهای زاید اشعه لیزر که دارای طول موج های متفاوتی می باشد به سطح پوست و مو تابانده می شود.

این اشعه به زیر پوست نفوذ می کند و فولیکول های مو را که وظیفه رشد موها را بر عهده دارند را گرم می نماید. این گرما می تواند فولیکول مو را در مدت طولانی در حال خواب قرار دهد و از رشد آن جلوگیری نماید. به همین دلیل بعد از لیزر موهای زائد رشد موها کمتر می شود.

همچنین در مواردی رشد مو به کلی متوقف خواهد شد. در واقع Laser hair removal می تواند در مدت زمان کمی از ضخامت و رشد موهای زائد کم نماید.

علت سوختگی پس از لیزر موهای زائد

اگر جلسات درمانی که برای لیزر موهای زائد شما تعیین شده است را به طور مرتب بروید و تحت لیزر موهای زاید واقع شوید می توانید مطمئن باشید که در مدت زمان کمی رشد موهای شما با توقف صورت خواهد گرفت.

از آنجایی که لیزر موهای زائد می تواند در سریع ترین زمان ممکن صورت گیرد می تواند به عنوان روشی که بهترین نتیجه را در کم نمودن موهای زائد به وجود می آورد مورد استفاده واقع شود. طبق گفته متخصصین پوست و مو، لیزر می تواند بر روی پوست های تیره با موهای ضخیم بهتر جواب دهد.

این بدان معنا نیست که Laser hair removal بر روی پوست های روشن تاثیری ندارد. امروزه انواع متفاوتی از لیزر برای پوست ها و موهای متفاوتی تولید شده است که می توانند با طول موج های متفاوتی که دارند در از بین بردن و یا کم نمودن موهای زائد به ما کمک نمایند.

 

>> آیا بعد از لیزر موهای زائد مو مجددا رشد می کند؟ 

همانطور که می دانیم لیزر موهای زائد می تواند فولیکول های مو را هدف قرار دهد. در نتیجه این فولیکول ها به طور موقت از بین می روند. نمی توان گفت که لیزر موهای زاید می تواند به عنوان روشی دائمی در از بین بردن موهای زائد نقش داشته باشد.

ولی می توان ذکر نمود که Laser hair removal می تواند در چند جلسه رشد موها را کم نماید. به واسطه لیزر موهای زائد می توانید در مدت زمان کمی از رشد بی رویه موهای خود جلوگیری نمایید. در واقع رشد موها با استفاده از لیزر موهای زائد می تواند به طور موقت کم شود.

همچنین اگر شما دارای موهای ضخیم و پرپشتی هستید در این  صورت می توانید از Laser hair removal برای از بین بردن موهای خود استفاده نمایید، بنابراین می توانید طی چند جلسه شاهد کم شدن موها و همچنین نازک شدن موهای اضافی خود باشید.

هر دوره کامل لیزر موهای زاید بنا به صلاحدید پزشک متخصص در این زمینه از 8 تا 12 جلسه می تواند متغیر باشد.

شما باید این جلسات را به طور مرتب و پشت سر هم بروید تا بتوانید نتایج مورد قبولی از لیزر موهای زائد خود بگیرید. اگر در اواسط جلسات دیگر به مراکز لیزر درمانی نروید، رشد موهای شما کم نخواهد شد.

در واقع عوامل مختلفی می تواند در لیزر موهای زاید نقش داشته باشد. نوع دستگاهی که شما برای لیزر موی زائد استفاده می نمایید، رنگ پوست شما، رنگ مو، ضخامت و پرپشت بودن مو و حتی تخصص دکتر مورد نظر می تواند در از بین بردن و یا کم نمودن موهای زائد نقش اساسی را داشته باشند.

از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی تا چه میزان اطلاعات دارید؟

در صورتی که به توصیه های دکتر در رابطه Laser hair removal توجه نمایید این فرآیند لیزر موهای اضافی می تواند نتایج شگفت انگیزی را برای شما به همراه داشته باشد.

 

>> دلیل رشد موهای زائد بعد از لیزر و کنترل آن

هنوز روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد در دسترس قرار نگرفته است. اما همه ما به خوبی می دانیم که لیزر موهای زائد در بین روش های دیگر از بین بردن موها، می تواند بسیار کارآمدتر باشد.

فواید بسیاری در استفاده از Laser hair removal وجود دارد این امکان را برای ما فراهم می سازد که در کمترین زمان ممکن و با بیشترین سرعت شاهد کم شدن موهای زائد و در برخی از موارد نیز از بین رفتن آنها باشیم.

رشد مو در واقع فرآیندی است که توسط فولیکول های انتهای مو انجام می شود. لیزر با پرتو گرمی که دارد می تواند موقتا رشد فولیکول ها را متوقف نماید.

از آنجایی که پرتو لیزر فقط می تواند در سطح پوست نفوذ نماید در نتیجه امکان آسیب به هنگام استفاده از لیزر موهای زاید برای افراد پیش نمی آید.

برخی از افراد تصور می کنند که با چند جلسه لیزر موهای زائد باید رشد مو متوقف شود. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه می باشد. روند تکمیل این فرآیند می تواند در مواردی تا 9 ماه نیز به طول بانجامد.

از این رو لیزر موهای زاید برای اینکه بتواند نتیجه خوبی را در بر داشته باشد باید در ابتدا طی چند جلسه و بعد از آن به مدت هر ماه یکبار و به همین صورت هر چند ماه و در نتیجه تا یک سال نیز طول بکشد. اما مطمئن باشید که در چند جلسه اول لیزر موهای زائد، شما می توانید شاهد کم شدن موهای اضافی خود باشد.

در واقع برای کنترل رشد مو نیاز است که شما جلسات لیزر موهای  زائد را مرتب بروید تا فولیکول مو دوباره رشد ننماید. البته در نواحی از بدن نیز که تحت لیزر موهای زائد قرار گرفته اند نیز رشد فولیکول ها ممکن است متفاوت باشد.

بعضی از نقاط بدن مانند زیر بغل و یا موهای ساق پا ممکن است رشد بیشتری داشته باشند. از این رو توقف رشد فولیکول مو در این نواحی ممکن است بیشتر زمان ببرد.

 

>> چگونه نتایج لیزر موهای زائد دائمی خواهد شد؟

در صورتی که شما جلسات لیزر موهای زائد را مرتب بروید و دوره درمانی  خود را کامل نمایید. می توانید دیگر نگران رشد بیش از حد موهای زائد خود نباشید.

12 گروه از افرادی که لیزر موهای زائد به آنها توصیه نمی‌شود

با استفاده از Laser hair removal در مدت زمان یک سال می توانید از نتایجی که لیزر موهای زاید برای شما به وجود آورده است نهایت لذت را ببرید.

از طریق لیزر موهای زائد می توانید برای مدت بسیار زیادی از شر موهای زائد و اضافی خود خلاص شوید. اگر چه نمی توان گفت که Laser hair removal می تواند به کلی رشد مو را متوقف نماید، ولی در صورتی که به طور مداوم و در دوره درمانی خود انجام شود ، می تواند نتایج دائمی را برای شما به همراه داشته باشد.

از طریق لیزر موهای زائد می توانید دارای پوستی شفاف و نرم شوید و این یکی از مزیت های لیزر موهای زائد می باشد. در واقع نتایجی که لیزر موهای زاید برای شما به ارمغان می آورد می تواند در مدت کمی شما را شگفت زده نماید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب