لیزر موهای زائد

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

همانطور که می دانیم لیزر موهای زائد یکی از جدیدترین روشهایی است که برای از بین بردن موهای اضافی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

Laser hair removal در واقع روشی بسیار کارآمد است تا بتوان در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین درد در نواحی مختلفی از بدن که دارای موهای زائد می باشند، به نتیجه دلخواه رسید.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

روش های بسیاری برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد. ولی در همه این روش ها رشد مو متوقف نخواهد شد.

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

از آنجایی که لیزر موهای زائد می تواند در زمان کمی موها را از بین ببرد بهترین روش برای از بین بردن موها در بین مخاطبان عنوان شده است. این روش در مقایسه با سایر متدهای از بین بردن مو های زائد، کارآمد ترین روش به شمار می رود.

وقتی لیزر موهای زائد را انجام می دهید، دیگر نه مثل اصلاح با تیغ به تکرار همیشگی این فرآیند نیاز دارید و نه مثل وکس، ناچار به تحمل درد شدید هستید. در نتیجه لیزر مو های زائد با کم ترین عوارض جانبی، بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد.

از آنجایی که هنوز به طور قطع نمی توان گفت که لیزر موهای زاید می تواند به کلی موها را از بین ببرد در این زمینه نمی توان هیچ گونه اظهار نظری نمود.

زیرا لیزر موهای زائد در هر فردی نتایج متفاوتی را در بر خواهد داشت. این نتایج ممکن است در هر پوستی و با توجه به ضخامت مو در افراد متفاوت باشد. شرایط اولیه بدن فرد و نحوه انجام این فرآیند، تاثیر زیادی در نتیجه نهایی کار خواهد داشت.

ممکن است در بعضی از افراد، درصد بسیار زیادی از مو های زاید با انجام این فرآیند از بین بروند و برای بعضی های دیگر، این درصد کمی پایین تر باشد. با این وجود به طور کلی افرادی که این فعالیت را پشت سر می گذارند، از نتایج نهایی آن رضایت خواهند داشت.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

با توجه به اینکه Laser hair removal می تواند رشد مو را کم نماید. در اثر استفاده دوره ای از لیزر و به دفعات بیشتر می توان گفت که لیزر موهای زائد می تواند بیشتر از روش های دیگر برای رفع موهای زائد به صورت دائمی عمل نماید.

در لیزر موهای زاید اشعه لیزر که دارای طول موج های متفاوتی می باشد به سطح پوست و مو تابانده می شود.

این اشعه به زیر پوست نفوذ می کند و فولیکول های مو را که وظیفه رشد موها را بر عهده دارند را گرم می نماید. این گرما می تواند فولیکول مو را در مدت طولانی در حال خواب قرار دهد و از رشد آن جلوگیری نماید. به همین دلیل بعد از لیزر موهای زائد رشد موها کمتر می شود.

همچنین در مواردی رشد مو به کلی متوقف خواهد شد. در واقع Laser hair removal می تواند در مدت زمان کمی از ضخامت و رشد موهای زائد کم نماید.

جذب شدن پرتو لیزر در رنگدانه ها، موجب توقف و یا به طور کامل قطع شدن رشد مو در فولیکول ها می شود. از آن جایی که لیزر نمی تواند از لایه های پوست عبور کند، در نتیجه استفاده از این دستگاه، هیچ آسیبی به بافت ها و اندام های درونی بدن نمی رساند.

این یک فرآیند کاملا امن به شمار می رود اما اگر این کار را در شرایط استاندارد انجام ندهید، هم پس از مدتی همه مو های زائد دوباره شروع به رشد می کنند و هم عوارض جانبی زیادی برای شما شکل می گیرد.

اگر جلسات درمانی که برای لیزر موهای زائد شما تعیین شده است را به طور مرتب بروید و تحت لیزر موهای زاید واقع شوید می توانید مطمئن باشید که در مدت زمان کمی رشد موهای شما با توقف صورت خواهد گرفت.

اهمیت بسیار زیادی دارد که به صورت منظم و بر اساس برنامه از پیش تعیین شده، در این جلسات حضور پیدا کنید. اگر زود تر از زمان تعیین شده به این جلسات بروید، ممکن است عارضه های جانبی زیادی برای شما ایجاد شود و اگر دیرتر از زمان تعیین شده این کار را انجام بدهید، به نتیجه مطلوب خود دست پیدا نمی کنید. در نتیجه اهمیت بسیار زیادی دارد که حتما زمان بندی را در مورد جلسات لیزر رعایت کنید.

از آنجایی که لیزر موهای زائد می تواند در سریع ترین زمان ممکن صورت گیرد می تواند به عنوان روشی که بهترین نتیجه را در کم نمودن موهای زائد به وجود می آورد مورد استفاده واقع شود. طبق گفته متخصصین پوست و مو، لیزر می تواند بر روی پوست های تیره با موهای ضخیم بهتر جواب دهد.

این بدان معنا نیست که Laser hair removal بر روی پوست های روشن تاثیری ندارد. امروزه انواع متفاوتی از لیزر برای پوست ها و موهای متفاوتی تولید شده است که می توانند با طول موج های متفاوتی که دارند در از بین بردن و یا کم نمودن موهای زائد به ما کمک نمایند.

به همین خاطر، اهمیت بسیاری دارد که در انتخاب دستگاه لیزر برای سازگاری آن با ویژگی های ظاهری خود، دقت کافی را به خرج بدهید. به طور معمول پزشک با بررسی وضعیت ظاهری شما، این انتخاب را انجام می دهد.

در گذشته، تنها افرادی با ویژگی های خاص قادر به استفاده از لیزر بودند اما امروزه به لطف تنوع دستگاه های لیزر، افرادی با ویژگی های کاملا متفاوت نیز می توانند این فرآیند را پشت سر بگذارند.

آیا بعد از لیزر موهای زائد مو مجددا رشد می کند؟ 

همانطور که می دانیم لیزر موهای زائد می تواند فولیکول های مو را هدف قرار دهد. در نتیجه این فولیکول ها به طور موقت از بین می روند. نمی توان گفت که لیزر موهای زاید می تواند به عنوان روشی دائمی در از بین بردن موهای زائد نقش داشته باشد.

ولی می توان ذکر نمود که Laser hair removal می تواند در چند جلسه رشد موها را کم نماید. به واسطه لیزر موهای زائد می توانید در مدت زمان کمی از رشد بی رویه موهای خود جلوگیری نمایید. در واقع رشد موها با استفاده از لیزر موهای زائد می تواند به طور موقت کم شود.

در حقیقت قرار نیست یک دوره از لیزر مو های زائد، برای همیشه رشد این مو ها را متوقف کند. با این وجود تاثیر آن برای شما، چشمگیر خواهد بود.

افرادی که لیزر مو های زائد را در یک نقطه از بدن خود انجام می دهند، برای مدتی طولانی در آن نقطه از بدن خود شاهد رشد مو های زائد نخواهند بود. شاید رشد این مو ها دوباره آغاز شود اما این بار، مو های جدید ضخامت و ظهور به مراتب کم تری از گذشته دارند.

همچنین اگر شما دارای موهای ضخیم و پرپشتی هستید در این  صورت می توانید از Laser hair removal برای از بین بردن موهای خود استفاده نمایید، بنابراین می توانید طی چند جلسه شاهد کم شدن موها و همچنین نازک شدن موهای اضافی خود باشید.

هر دوره کامل لیزر موهای زاید بنا به صلاحدید پزشک متخصص در این زمینه از 8 تا 12 جلسه می تواند متغیر باشد.

این موضوع به نقطه انتخاب شده در بدن شما بستگی خواهد داشت. طبیعتا در ناحیه ای مثل پاها به دلیل حجم بالای مو، سپری شدن یک دوره درمانی کامل به جلسات زیادی نیاز دارد اما برای مثال لیزر مو های زائد بالای ابرو ها، جلسات زیادی طول نخواهد کشید.

شما باید این جلسات را به طور مرتب و پشت سر هم بروید تا بتوانید نتایج مورد قبولی از لیزر موهای زائد خود بگیرید. اگر در اواسط جلسات دیگر به مراکز لیزر درمانی نروید، رشد موهای شما کم نخواهد شد.

در واقع عوامل مختلفی می تواند در لیزر موهای زاید نقش داشته باشد. نوع دستگاهی که شما برای لیزر موی زائد استفاده می نمایید، رنگ پوست شما، رنگ مو، ضخامت و پرپشت بودن مو و حتی تخصص دکتر مورد نظر می تواند در از بین بردن و یا کم نمودن موهای زائد نقش اساسی را داشته باشند.

در صورتی که به توصیه های دکتر در رابطه Laser hair removal توجه نمایید این فرآیند لیزر موهای اضافی می تواند نتایج شگفت انگیزی را برای شما به همراه داشته باشد.

پس از کامل شدن یک دوره کامل از لیزر مو های زائد، پزشک همه توصیه های مراقبتی لازم را با شما در میان خواهد گذاشت.

عمل کردن به این توصیه ها به صورت دقیق، می تواند رشد دوباره مو ها را به تاخیر بیاندازد و برای مدتی بسیار طولانی، شما را از اصلاح مو های زائد بدن خود بی نیاز کند.

دلیل رشد موهای زائد بعد از لیزر و کنترل آن

هنوز روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد در دسترس قرار نگرفته است. اما همه ما به خوبی می دانیم که لیزر موهای زائد در بین روش های دیگر از بین بردن موها، می تواند بسیار کارآمدتر باشد.

فواید بسیاری در استفاده از Laser hair removal وجود دارد این امکان را برای ما فراهم می سازد که در کمترین زمان ممکن و با بیشترین سرعت شاهد کم شدن موهای زائد و در برخی از موارد نیز از بین رفتن آنها باشیم.

رشد مو در واقع فرآیندی است که توسط فولیکول های انتهای مو انجام می شود. لیزر با پرتو گرمی که دارد می تواند موقتا رشد فولیکول ها را متوقف نماید.

از آنجایی که پرتو لیزر فقط می تواند در سطح پوست نفوذ نماید در نتیجه امکان آسیب به هنگام استفاده از لیزر موهای زاید برای افراد پیش نمی آید.

برخی از افراد تصور می کنند که با چند جلسه لیزر موهای زائد باید رشد مو متوقف شود. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه می باشد. روند تکمیل این فرآیند می تواند در مواردی تا 9 ماه نیز به طول بانجامد.

از این رو لیزر موهای زاید برای اینکه بتواند نتیجه خوبی را در بر داشته باشد باید در ابتدا طی چند جلسه و بعد از آن به مدت هر ماه یکبار و به همین صورت هر چند ماه و در نتیجه تا یک سال نیز طول بکشد. اما مطمئن باشید که در چند جلسه اول لیزر موهای زائد، شما می توانید شاهد کم شدن موهای اضافی خود باشد.

شما حتی پس از سپری کردن چند جلسه، شاهد ظهور تغییرات در مو های زائد بدن خود خواهید بود. این تغییرات، به شما انگیزه و اشتیاق بیشتری برای استفاده دوباره از لیزر می دهد.

با این وجود برای کامل تر شدن تغییرات، شما باید فرآیند لیزر را ظرف چندین ماه به طور کامل پشت سر بگذارید و به صورت منظم، در همه جلسه ها شرکت کنید. زمان هر جلسه لیزر، اصلا طولانی نیست و این کار، هر بار زمان زیادی از شما نمی گیرد.

در واقع برای کنترل رشد مو نیاز است که شما جلسات لیزر موهای  زائد را مرتب بروید تا فولیکول مو دوباره رشد ننماید. البته در نواحی از بدن نیز که تحت لیزر موهای زائد قرار گرفته اند نیز رشد فولیکول ها ممکن است متفاوت باشد.

بعضی از نقاط بدن مانند زیر بغل و یا موهای ساق پا ممکن است رشد بیشتری داشته باشند. از این رو توقف رشد فولیکول مو در این نواحی ممکن است بیشتر زمان ببرد.

چگونه نتایج لیزر موهای زائد دائمی خواهد شد؟

در صورتی که شما جلسات لیزر موهای زائد را مرتب بروید و دوره درمانی  خود را کامل نمایید. می توانید دیگر نگران رشد بیش از حد موهای زائد خود نباشید.

با استفاده از Laser hair removal در مدت زمان یک سال می توانید از نتایجی که لیزر موهای زاید برای شما به وجود آورده است نهایت لذت را ببرید. این کار با وجود تاثیر بسیار زیادی که در بدن شما دارد، عواض جانبی چندانی را به شما تحمیل نخواهد کرد.

عوارض بسیار کمی که با لیزر مو های زائد شکل می گیرند، ظرف مدتی بسیار کوتاه از بین می روند. لیزر مو های زائد درد زیادی نیز ندارد و به همین خاطر، افراد زیادی در سراسر دنیا این روش را به عنوان بهترین متد برای از بین بردن مو های زائد بدن خود می شناسند.

از طریق لیزر موهای زائد می توانید برای مدت بسیار زیادی از شر موهای زائد و اضافی خود خلاص شوید. اگر چه نمی توان گفت که Laser hair removal می تواند به کلی رشد مو را متوقف نماید، ولی در صورتی که به طور مداوم و در دوره درمانی خود انجام شود ، می تواند نتایج دائمی را برای شما به همراه داشته باشد.

در حقیقت لیزر موهای زائد، یک فرآیند دائمی محسوب نمی شود اما تکرار آن در فواصل زمانی درست، رشد موها را به صورت دائمی در فولیکول ها از بین خواهد برد. با این حال حتی اگر خواهان دائمی شدن نتایج این فرآیند نباشید، باز هم برای مدت قابل توجهی، از مزایای آن بهره خواهید برد.

از طریق لیزر موهای زائد می توانید دارای پوستی شفاف و نرم شوید و این یکی از مزیت های لیزر موهای زائد می باشد. در واقع نتایجی که لیزر موهای زاید برای شما به ارمغان می آورد می تواند در مدت کمی شما را شگفت زده نماید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *